Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 24.03.2008, 01:57
Benutzerbild von aysenisahoca
aysenisahoca aysenisahoca ist offline
Neuer Benutzer

Standard bilginin iflas ettigi noktadasin!

müslümanlar tabiiki ba$kalarinin mukaddesatina saygisizlik ettiler. bunun en güzel örnegi afganistanda yerle bir edilen buddha heykelleridir.
eger cekinmeyip, biraz etraflica ara$tirsan, bunun daha cok örneklerini bulabilirsin!

kendi inancinda resim ve heykeli yasakladiklari icin kimsenin eserlerine bunu yapmaya haklari yok. Mekkede bile olsa!
osmanli ve Hz. Süleyman bile böyle bir küstahlikta bulunmadi!

kaldiki, benim demek istedigimi sen yinede anlamadin. ben, diger dinlerle, onlarin inanclarinin batil olu$uyla ne derece eglendiklerinede cok defa $ahit oldum.
Isa, Musa gibilerinin karikatürlerini cizme lüksleri elbette yok, Kuran, onlarida peygamberler arasinda tanitir, yani onlarda
müslümanlarin kutsal saydigi ki$iler arasinda.

müslümanlar, kendileri icin istedikleri $eyleri kendi ülkelerinde diger insanlara yasakladiklarinida görmemezlikten geliyorlar.
bir avrupali kadin dubai´e veya irana gittiginde, kendi inancinin zorunluluk getirmedigi halde bile itiraz etmeden car$af veya yörenin geleneksel kiyafetini giyiniyor.

rabbena hep bana derseniz, daha coook alay konusu olursunuz. alaya alinmasaniz, sadece yaptiklarinizla bile komiksiniz!
Alt 24.03.2008, 02:00
Neuer Benutzer

Standard istersen git biraz kitap oku

sonra gel!
Alt 24.03.2008, 02:07
eniskaya

Standard Söylediklerinin hepsine katiliyorum

bunlarin hepsinin farkindasinda, neden tuhaf bir tutum icerisindesin, bunlarin farkinda olan birisi nasil olurda nefret ettigi tutumu kendisi sergiler...

Senine bahsettigin kisilerden bir farkin yok.... eger isyankar kücümser tutumunla bir faydan olacagini saniyorsan yaniliyorsun.

Cagdas insan saygideger insandir ve kimseyi kücümsemeyen insandir....

Tutumunu degistirmedikce seninde digerlerinden farkin yok, zaten bunun farkinda olsaydin bu sekil davranmazsin.

Selamlar
Enis
Alt 24.03.2008, 02:12
eniskaya

Standard Yeterli bilgiye sahipsen hir bir Müslüma

n karsinda tutunamaz. Benim en yakinlarim icinde kendi Müslümanliklarini dünyanin tek ölcüsü görenler var.... eger tartisma icin yeterli bilgin yoksa, bunlar senin görüsündür söyle veya devlet yapisini begenmiyorsan, git bunlari Mecliste söyle, cik gazeteye ilan ver veya benzeri seyler söyle....

Müslümanlarin bir cogunun piskolojisi tamamen bozuktur, Dinkoliklik onlari bu hale sokmustur... senin yapacagin, cagdas düsünen insanlarin cogalmasina destek olmandir.
Her ailede bir farkli düsünen insan zenginliktir
Alt 24.03.2008, 02:16
eniskaya

Standard Mit solchen süprüchen kommst du bei mir

nicht an, das zu einfach ucuz uyaniklik olarak tarif etmistim.... iste bak uygulamaya calistin iste.....

So funktioniert das nicht, iste bir azda olsa bilene veya sözeleri, Forumdada olsa, kaleme dökene rastlayinca cikmaza giriyorsun....
Alt 24.03.2008, 02:21
Neuer Benutzer

Standard belkide farkinda oldugum icin

bunun seviye ile alakasi yok, biz öyle bir dnemde ya$iyoruz ki, her$ey hakkinda mizah yapiliyor, bundan Muhammed´de nasibini aldi. ne yapalim $imdi? asip keselimmi? bayrakmi yakalim?

ben, diger insanlarin dinini ve degerlerini payla$miyorsam, bunda kendimce hakli veya haksiz mutlaka sebeplerim vardir, bunlardan biride, gözlemledigim kadariyla dini aslinda cahil birakilmi$ halklarin di$inda kimsenin ....´e bile takmadigidir.

istedigin sapikligi ve piskopatligi din adina legal hale getirebiliyorsun! bu ele$tirilmeli, tabula$tirilmamali, yeri geldigindede mizah konusu olabilmeli, fethullah hoca´nin papa´nin arkasindan veryansin edip, sonra elini öpmesi gibi.

gelde alay etme!
Alt 24.03.2008, 02:24
Neuer Benutzer

Standard o benim bilgisizligimden degil

senin renk degi$tirmenden kaynaklaniyor. beni ele$tirdigin konulara madem yeri geldiginde katilabilecek kadar bilgin var, ört bas ederek, muselmannlari melekle$tirmeye cali$ma istersen.

cikmazda olan ben degilim, kaldiki insanim, benimde hatalarim pek tabii olabilir, olsada!
Alt 24.03.2008, 02:44
eniskaya

Standard Evet alay etme, cünkü o kisilerde

kendilerine göre haklilar ve kendilerine göre insanlar.... eger sen alay edersen, onlarinda sana dinsiz yada imansiz veya baska sekilde hitap etmeleri mesrudur..... Sende ona katlan
Alt 24.03.2008, 02:48
eniskaya

Standard Olay meleklestirme olayi degil

baska mezralara gitmeyelim lütfen..... öyle bir sey söylemedim.... karaborsa düsmanligin var... benim sana söylemek istedigim su..... Sende Müslümanlara göre, onlar senin icin neyse, sende onlar icinde aynisisin.... olay bu kadar basit... ve tarz olarakta onlara cok cok yakinsiz... kaldiki Müslümanlik bir kelime olsa ne yazar olmasa ne yazar... Düpedüz degisimi karsidan bekleme, nur weil du es sagst, werden die Menschen sich nicht für dich ändern, gar so sein wie du
Alt 24.03.2008, 02:56
eniskaya

Standard Sanirim DIN ile Politika Forumu karisti

Burasi "hesapta" DIN Forumu ve Politika icin ayri bir Forum var, Politika sohbet etmek isteyen lütfen orasini kullansin.

Bu Forum icinde bir ricam olacak... tartismaci arkadaslar lütfen sunun farkina varsinlar.
DIN acisindan sohbet ederken, ne Allahin veya Muhammedin jandarmaligini yapmayalim, ayni sekilde DINe yada DINlere veya Forumdaki katilimcilara hakaret etmeyelim.

Her efendi sekilde görüslerini sergilesin.

Sohbet anlayisimiz DIN yada DINsizlik yerine, evrensel ortak görüsler olsun.
Iste bu yüzden devletlerde Meclis vardirki, ORTAKLIKLAR CERCEVESINDE kararlar verilsin.
Antwort