Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 23.05.2007, 01:22
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Okuduklarına ben de inanmıyorum.

En azından Kuran İslami elitlerin elinde bulunmakta. Bir M. Luther girişimi İslami kesimden bir türlü çıkamamasının bana göre nedeni Anadolu İslamının zorla bitirilmesidir.

Kuranı okuyan kesim İslami denetleyeci kesimdir. İnançlıların korkmadan, eleştirel ve sorgulayıcı olarak okuma şansları ne eğitim olarak, ne sosyal olarak, ne psikolojik olarak bulunmamakta.

Bir an için şu sayfalarda oluşan din tartışmalarına bakalım. Tek kelime ile SAVAŞ.

Bu tür bir ortamın bile doğması ve bu tür ortamların zümreler bulması başlı başına o dinin muhtavasına ait bir çok belirtiler bırakır.

Ben bir Budist, Hıristiyan ve Hıristiyan kökenli, yada doğa dinlerine ait sitelerde, yada başka dinlerin forumlarında bu tür ortamlar oluşabileceğine asla inanmıyorum.

Yukarıda ısrar ile değindiğim Arap egemen erkek kültürünün tüm yansımasının kökenini Kuranda bulmak mümkündür.

Ben sunni bir ailenin ferdiyim ve oldukça büyük bir sülaleye aitim ve o kadarda dinine bağlı bir topluluktur. İslami kültür ile yetiştik, ama sorgulayıcıydık. Ne zaman ki kuranı okudum tüylerim diken, diken oldu, hem çok büyük bir öfkeye kapıldım, hem irkildim ve ürktüm. Ama neden İslam aleminin böylesine yoksul, cahil, ilkel ve paralel topluluklar oluşturduklarınıda anlamış oldum.

Kadının özgür olmadığı hiç bir sistem gelişemez, mutlu olamaz. İslam buna istenildiği ölçüde izin vermiyor, haliyle bu dünyaya canlı veren ana, yada kadın, ne eğitimini, ne kişiliğini tamamlayabiliyor, nede sivil bir hukuksal güvenceye sahip.

Bu tür bir kadın nasıl bir çocuk yetiştirebilir, hangi eğitimi ve sevgiyi ve kişiliği verebilir çocuğuna???

İslami topluluk Maço topluluğudur. erkek topluluğudur. İslami bu ilkel çevre asla ellerinde bulunan bu egemenliği ne kadınlarına, ne kızlarına vermek istemezler.

Bir toplumun yarısı, bir diğer yarı tarafından baskı ve zorbalık altına alınırsa o toplum tehlikelidir, çünkü kökten ŞİDDET toplumudur.

Anadolu İslamı kendi ölçülerinde, Bektaşilik, Mevlevilik, Yesevilik, Bedrettenlik ile İslamın Reformunu yaratabilmişlerdiler.

Artık o İslam bulunmamakta.

İslam politize olmuş, şiddete tapmış ve tapan bir din muhtevasındadır.

Kurana bire bir uyan durumunu uyguladığını savunmaktadırlar tüm şiddet yanlısı İslami örgütler.

Bir din kitabı bu kadar çok şiddet yazarsa içinde elbet bu yüzyılda bile kafa kesen ulemaları bulunacaktır.

İslamı yer yüzünden yok edemiyeceğimize göre, en azından İslami aydın konumuna gelenlere yardımcı olmak gerekir.

Selamlar.
Alt 23.05.2007, 02:38
unknown

Standard Burada Döneklik nerede ? :o)

Ayni Konuyu Ben de yazdim .Sadece türk dünya da degil her yerde..

Fakat Bu Osmanli analarinin Müslüman Olmadigi anlamina gelmez...Zaten müslümanlardi..
Öyle senin dedigin gibi zorlama filan da yoktur. Cihan Imparatoruna Karilik Yapmaya can atarlardi )

Sen Onlara Müslüman degillerdi diyorsun..

Yanlis
Türk degillerdi..

Osmanli Sultanlari ise Hem Türk Hem müslümandir.

Türklerin ezildigi Dogru degildir. Alevilerin ezildigi dogrudur.
Alt 23.05.2007, 02:45
unknown

Standard Kuran da asure tarifi ariyan Katolik

Zangoclarina Kuran dersi verecek halim yok.
Kuran Okuyan ve Biraz kafasi calisan Neyin ne Oldugunu pek güzel anlar.

O zaman oku !..
Bana Cimbizla ayet cekip Basini sonunu vermeden uyaniklik taslama..

Daha öncede söyledim )
Bu kadar filozof bu kadar ateist bilim adami Bir celiski bulamadi ama sen buldun )

CINALI cigim benim )

Daha Fazla komik olmanin bir anlami var mi bilemiyorum ama egleniyorsan devam et..

)
Alt 23.05.2007, 03:19
unknown

Standard Anasi gavur, babasi gavurun enigi, kendi

ne olur acep ?...

Bu Cümle bana ait degil..

Böyle salak Cümleler Kurmak benim ihtisasim disinda )
Alt 23.05.2007, 03:25
unknown

Standard Soy Beygirlere ait bir kavram

Insan; Insandir !.. )

Ayrica soy Meselesine pek girme Girdigine pisman olursun )

Bakarsin Ermeni ye Kardes cikmissin )

Bu da ARI Türk Irki icin Katlanmasi pek zor bir durum..
Intihar etmeye ne dersin ?..

)

Bu Dünya da üc ana irk mevcuttur !.. geriye kalanlar Bu ana irklardan türyen Ara irklardir.

Gördügün Bütün beyaz insan seklindeki Yaratiklar ise " KAFKASYEN " irkina mensuptur.

Yani Alaman ile Fransiz ne boksa Ermeni ile sen de ayni Boksun !.. )

Ne kadar üzücü degil mi ?..

)

Ama senin Kanin Yesildir Garanti

Muhahahahahahahahahahahahahahahahaha..
Alt 23.05.2007, 03:37
unknown

Standard Bas örtüsü diye aniranlar Laiklerdir :o)

12 Eylül 1980"e kadar Türkiye de Bas örtüsü yasagi yoktur !..
Yani Problem de yoktur.

Padisah Evren"in cani sikilmis ve Bs Örtüsünü yasaklamistir daha sonra YÖK ün bastirmasi ile Yasalasmistir.

Yani Bu Problemin Sahibi sorumlusu KLendilerine Atatürkcü ve laik yaftasi vuran Fasist zihniyettir.

Bas Örtüsünün Islam ile alaksi yoktur,Fakat Inanc ile alaksi vardir.

Bir Insan Bas örtüsü ile Inancligi olacagina inaniyorsa Geri kalan vatandaslara mok yemek düser.

Cünkü Inanc özgürlügü vardir.

Hayir diyen sabalaklar anayasa ve insan haklarini Dahasi da Laik sitemi red eder.

Bu kadar Basittir durum.

Cumhurbaskaninin karisi Bas örtüsü takacak diye seferberlik ilan den Gerici fasist ve de satanist zihniyetin modern dünya da yeri yoktur.

Cünkü Yerleri Cöplüktür !..

Aci ama Böyle ..

Üzgünüm !..
Alt 23.05.2007, 09:49
Benutzerbild von cemyilmazderii
cemyilmazderii cemyilmazderii ist offline
Neuer Benutzer

Standard ELLERINE SAGLIK ABI

Dogru söze can kurban.
Alt 23.05.2007, 11:39
libby23

Standard Stopp mal

da kannst du gerne für dich sprechen aber nicht für mich und auch nicht auf meine Family. Es liegt an dem Menschen selber sich zu integrieren.
Meine Mum, die damals nur bis zur 4 Klasse zur Schule durfte, hat ihr deutsch mit der Sesamstraße gelernt. Sie spricht heute perfektes Deutsch und arbeitet als Dolmetscherin beim Gericht. Meine Eltern haben sich also weiterentwickelt und vor allem mit der deutschen Gesellschaft zusammen getan.

Wenn du etwas behaupten möchtest dann beziehe es bitte auf deine eigene.
Alt 23.05.2007, 11:52
Benutzerbild von xtamerx
xtamerx xtamerx ist offline
Neuer Benutzer

Standard Solange die Medien

(CNN, N24 etc)in den Händen der Juden sind, werden die Moslems immer als negativ dargestellt...
Alt 23.05.2007, 11:53
Benutzerbild von 1insanol
1insanol 1insanol ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard Te$ekkür ederim kardesim

Gercekleri yazanin okuyup algilayanin algilayip geregini yapabilenlerin yüregine saglik.
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche