Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 24.09.2005, 11:22
Benutzerbild von xstudentxnrw
xstudentxnrw xstudentxnrw ist offline
Neuer Benutzer

Standard ben Allah tarafindan yaratildigimi bilen

ve buna kabullenen biriyim. sen isa Allahhasa bunlari teknolojisiyle yapti diyebilen zavalli bir mahluk..
Alt 24.09.2005, 11:35
unknown

Standard Yanlis !..

Kuran i acikliyan Peygamberdir.

Bu aciklamalarin Isiginda Ibadet seklini Gösteren ve neyin nasil olacagini gösterende Peygamberdir.

Bunlar zamana göre degismez..
Kuran zaman üstü Bir kitaptir Bu dogru. fakat Insan ve kullugu zaman üstü degildir. Ibadet 2000 yil sonra da peygamberin gösterdigi sekilde yapilacaktir.

Cünkü Kuran Peygamber e uyun Onun gösterdigine itaat edin demistir. O halde onun Gösterdikleri Namaz oruc hac yapilacaktir.
Bu zaman ve makana bagli degildir.

Nasil yapilacagi da kesindir.

Kim fazlalik koyarsa ya da eksiltirse Ortaya cikar..Gördügün cikiyor ve bunun münakasasini yapiyoruz.
Alt 24.09.2005, 11:57
Benutzerbild von xbaburx
xbaburx xbaburx ist offline
Neuer Benutzer

Standard iste bu:)

kuranda demokratlar cennete gider diyor mu?muslumanlar cennete gider diyor dimi?yani sen muslumanlıgı demokratlıga göre tanzim edecegin için muslumanlık dediğin sey belirlediğin sey oluor yani Allahın değil demokrasinin belirlediği dini yasayacaksın.gule gule.
Alt 24.09.2005, 11:58
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Alpi vatandaş bu değindiğin konuyu

şu an için asla kavrayamaz, inanamazda!

Çünkü kafasında olan Allah kavramı seninde çocukluğunda duyduğun ve inandığın kavramda.

Bunu bu hali ie aşması mümkün değil şahısın.

Aşabilmesi için ona zikredilen açıklamaların büyk bir bölümünü önce bir tarafa koyup bekletecek.

Tekrar sıfırdan önyargısız okuyacak, yeni öğrendiği şeyler ile mi daha huzurlu ve geniş bir insan olduğunun mukayesini eski haliyle yapacak.

İşte o an farkına varacak ki o bir kenara koyduğu eski bilgilerinin ona artık verimli olmadığını ve yaşamında zevk vermediğinin farkına varacak. İstesede artık o eski haline bir daha dönmeyecek.

Kısacası şu anki halini aşacak.

Ama şuan ki haliyle yazılanların ruhunun inceliklerini görememekte, bunun için bir isteğide dürüstçe bulunmamakta.

Lakin bu kadar soruları sormasıda(içerikleri değil) büyük bir başarı çünkü merakla dopdolu, bir de yüreğinde olan günah mı? işliyorum korkusunu yenebilse, Tanrısına bir adım daha yaklaşacak.

Elbet, kolay değil bu kadar yılların cehaletini ve tabularını yok edebilmek...
Alt 24.09.2005, 11:59
Benutzerbild von xbaburx
Neuer Benutzer

Standard siz neymişsiniz be abiiii:))))))))

aaa aaaaaa aaaaaa
Alt 24.09.2005, 12:01
Benutzerbild von xbaburx
Neuer Benutzer

Standard EEENİİİSSSS!!!!!!!

"""""""HAYIR HZ. MUHAMMED SAV DİNİDİR.
(KENDİ SÖZLERİM ÇİFT TIRNAKLA YARILMISTIR.SENİN METNİNE EKLEME YAPARAK YAZDIM.

HAYIR HZ: MUAHAMMEDIN DEGIL.. TÜM

insanligin DINIdir....

"""""""islam tüm insanlara gönderilmiştir.peygamber aracılıgıyla gönderilmiştir.peygamber secilmiştir iletmek için.yoksa allah gökten nida ederdi tum insanlıga uyun diye.hem rasulun Allahın katına cıkıp kuranı getirdigine inanmak için RASULE İNAMAK GEREK.KİM GÖRMÜŞ RASULUN aLLAHLA KONSUTGUNU.O DEMİŞ ONA İNAMIŞLAR.YANİ KURAN RASULUN MUHAMMEDUL EMİN OLMASI SONUCU KURAN OLMUSTUR.kurana inanmayanlar aslında muhammede inanmıyorlar.muhammed sav Allahla konusmus peh bunun Allahı konusuomus diyorlar.yani kuranı Allahın gönderdiğini rasulden ögreniyoruz.cunku bize kuranı rasul okuyor.Allah ayan etmmiyor.ayan etmemesi bize rasulu aracı kılması neden epki.ytuceliğinden.insanla birebir muhatap olmuyor.hatta rasulle bile muhatap olmuyor.cebraili gönderiyor.bak aracı kullanıyor.aracıyı Allah kullanıyor.insanlarla muhatap oluken de tmuyle degil ARALARINDAKİ EN YUCESİYLE MUHATAP OLUOR.cunku ben Allahtan emir getirdim dendigin de kendisine inanılması gereek dimi.hasılı bunca laftan sonra kuran muhammedin kitabı Allahın kelamıdır.Allah kitabını yazıp muhammede vermiştir.yada kitabını muhammede yazdırmıstır.kitap muhammed sav aittir.onun korumasında ve onun anlatmında ve onun yasantısındadır.simdi kardes bana kuranın Allah kelamı oldugunu ispat etsene.muhammed söyledi Allahın kelamı oldugunu inanmıyorum kendisi yazmıstır.sakın bana 19 deme oyarım.edipcilik etmeden ispat et bakalım.rasul demiştirki bu Allah kelamıdır. biz de ona uyduk evet bu Allah kelamıdır.burda insanın insana duydugu inanc ve sevgi de sözkonusudur.

Bak arkadasim... EHLI-KITAPSIZ Kuran anlasilamz....
""""""""""bu nedemek anlamadım.nasıl yani.peygambersiz anlasılamaz diyoruz.cunku getiren ve yasayan o tamam da musluman olmayan ve kuranı reddeden ehlikitab olmadan kuran nasıl anlasılamıyor?yani biz anlayısımızı hristiyanlardan mı ögrenecez.he suysa dediğin ehlikitap sapmıstır kuran onlar saptıgı için gelmiştir dolayısıyla onların sapma nedenleri anlasılmadan kuarn anlasılamaz mı diyosun.iyi de bunu kuranın kendisi zaten söylüyor.Allah zaten bunu apacık söylemiş.her fatihada bizi ehli kitabın yolundan uzak tut diyoruz.nasıl oluyor?cümleleri biraz olsun dogru kur.

Senin hayatinda duydugun bir cok hikayeler EHLI-Kitap anlatimlaridir.. tabiki zamansal süslemelerle ilavelestirilmistir o ayri....

""""""eeeeeeee.ya israiliyat ehli sunnet tarafından tasnif edilmiş ve bunlaradn uzak durun serhi konmustur.yani bunu niye dedin.ne hikayesi.Allah ibrahim as hayatını musayı isayı kendisi zaten anlatmamıs mı?bu hikayeler ne hikayesi hangi hikayeler?havvayı yılanın ademi de havvanın kandırması hikayelerinden bahsediyorsan bunların zaten israiliyat oldugunu tum alimler zaten söylüyor.yani bu hikayeler iyi mi kötü mü?ehli kitap olmadan kuranı anlayamayız derken bu hikayeleri de mi katıyon yoksa bak bu hikayeler ne kadar sacma işte islamda bunlar yoktur mu diyon?ne diyon birader ne dediğin belli değil.üç tane cumle yazmısın her anlama geliyor.ne dediğin anşasılsın.

Namaz Allaha karsi yönelerek.. HZ. MUHAMMEDSIZ kilinir...
""""hadiya ciddi misin?))ya keske 1430 yıl önce yasamıs olsaydım da onla beraber kılsaydım.haklısın su an mumkun değil.""""

HZ. Muhammedin ve Ibrahimin NAMAZIMIZDA yeri yok....
""""ne namazı bu?nerden ögrendin kılmayı?onu da kafana göre yapcan tabiki yeri olmaz.SENİN NAMAZINDA YERİ YOK.CUNKU SENİN PEYGAMBERLE İŞİN YOK.SENİN PEYGAMBERİN AKLIN.HATTA aLLAH İNSANLARA PEYGAMBER ARACILIGIYLA SESLENDİĞİ İÇİN ASLINDA SESLENDİĞİNİ BİZE PEYGAMBER SÖYLEDİĞİ İÇİN SEN KAFAN DAN DUYDUGUN SÖZLERE İNANADIGIN İÇİN SENİN aLLAHIN AKLIN OLUYO.NE İSİN OLUR RASULLE MUHAMMED LE İBRAHİMLE.ENİS NE GUNE DURUYO.

Namazimizda ancak Kuran Sureleri var....

""kuranda muhammed diyo mu ?kaç yerde ibrahim diyo onun hayatını anlatıyor kaç yerde musa isa suayb yahya diyor.ne isi var kardesim peygamberin hayatının anlatımının senin namazında!cıkar cıkar.yahu kuaranda zeyd bile geciyor sahabe ismi.meryem diyor mesela.peygamber degil sahabe yi sokuyosun namaza kuaran okurken.bak ya muahammedin ibrahimin namazında yeri yokmus.muhahahasen kuranı bir kez olsun okudugundan emin misin?

Dua edeceksen Namazdan sonra edersin... istedigin kadar Selatü Selam getirisin... onun sonu yok...

"""yukarda yeteri kadar dedim.Allah kuranda rasullerinin hataını kendisi anlatmısken ve ona uymayıp sapanlara uyguladıgı helakı belgelendirmişken rasulune namazda salavat getrimenin namazı kirletecegi anlayısının alçaklıgına laf yetistirmenin de daha fazla geregi yok.

AMMAAAAA namaz temiz ve sarih olmali....

Benim DIN anlayisimda

HADIS YOK
MEZHEP YOK
SÜNNET YOK
PIYASADAKI ISLAM DINI YOK
HIRISTIYANLIK YOK
MUSEVILIK OK
YADA BASKA BIR DIN YOK...

"""kim takar senin din anlayısını!!bana ne!her ukalayı muahtap alacak olsak coktan helak olmustuk.

Ben sadece tüm DINLERIN temelinde yatan evrensel Teolojiye asinayim...

Yani tüm DINLER birdir... ve ortak ismi su aniyle... yani Hz. Muhammedden sonra ISLAM olabilir..... ve öyledirde

""""bak seeeeeeeeeeen ya bu sözleri ben coook duydum.bunlar papazların kardinallerin özel toplantılarının piyasaya yansıyan tutanaklarının hazırladıkları projelerin hedefledikleri sonuclardan baskası değil.yani papaz ya da haber alma teskilatlarının guduklerinin yaygaraları.islamı protestanlastırıp peygamberden koparma projelerinin senin gibi gerzekleri titretmesinden baska bir sey değil.yani sözlerinin kaynagının sen olmadıgını dupeduz guduk oldugunu her seyinle görürken bilirken bunlara bir cevap vermek bence gereksiz.

EHLI-KITAP ve KURANDIR... TEK kaynak olan...

"""bak yaaa.ehli kiatp yani incil zebur etvart..o zaman kuran niye indi.kuranda herseyiyle ehli kitabın kaynak olmadıgı apacık yazılıdır.kuran ötekilerini silmiştir ve kendisinde toplamıstır.ehli kitabı dost edinmeyin ayeti kuranda kaç yerde var..SEN KALKIP EHLİ KİTABI KAYNAK EDİNELİM DİYORSUN.yok daha neler.

Veeeeeeeee eski ARABI kaynaklar... yanii Kuran Ayetlerinin inis sirasini, sebebini anlatan Kitaplar.... buda tam uzmanlarin isi...

"""""ehli kitabı 5000 yıllık 2000 yıllık ehli kitabın kaynaklarını kabul ediyorsun islamın yani kuranın inis sebelerini bildiren kaynaklara serh koyıyorsun.yuh yani. ne denir buna!!hem ben bu konuda uzaman sayılırım.madem uzamanların işi diyorsun ben diyorum ki bu kaynaklar eger ehli kitap bulasmamıssa ehli suunnete dayalıysa dogrudur..bos değil inceledik de söylüyoz.uzmanız yane ok??

Tam anlamiyla ne dini nede baska bir seyi 100 de 100 anlayabiliriz....

"""""""""eee bunca kaynak zırvası nerden cıktı o zaman..he ben de diyorum ki bunca zillete ne gerek var anlamaktan korkuyorsan yanlıs anlama endisen varsa anlayan nasıl anlamıs ona bak.yuzde yuz anlamak mumkun değilse Allah anlasılmıyacak sözlerini niye insanlara göndermiş?he peygamber anlatsın diye..anlasılmayacaksa yuzde yuz geregi yok sacam Allahın kudretine halel gelir.anlasılacak ki gönderdi.he anlayan kim yuz de yuz.rasul..rasul yuzde yuz anladı ki anlacaktıki anlatacaktiki ona verdi emrini.yuzde yuz anlamayacak birine emrini niye versin?biz de bunu diyoz rasul kuranı herseyiyle anlamıs ve yasamıstır.dolayısıyla bunca zorluga girmenin anlamı yok rasul nasıl anlamı ve anlatmıssa ve yasamıssa ÖYLE ANLARIOZ VE YASARIZ.

AMA su bir kesindir... insan elini disari cikarinca.. gerceklere en yakin hali aliriz... kiiii tam gercekleri bilmemiz ZATEN mümnkün degildir....

""""bu ni dimek hic anlamadım.nereye cıkaracagız dısarısı neresi?zaten Allah tum gercekleri bilmediğimiz bilemeyecegimiz için kuranı göndermiş ve rasulu bize elçi kılmıs.gerceklerden habersiz kalmayalım diye.

Orijinal TEOLOJIK-Islamiyeti insanliga iyilik ve güzellikler getirdigi icin benimsiyorum.... ve umuyorumki gercekten Allah tahmin ettigimiz gibi cikar..... ama her sey onu gösteriyorki... öyledirde

"""""teolojik islamda nedir?ibadetten soyutlanmıs vicdan ve felsfeye indirgenmiş bir islam dimi.rasulun dipdiri yasadıgı islamı felsefik bir kimliğe donusturmek arzusu işte demin söylediğim papaz oyunları.YAHU TEOLOJİ HRİSTİYANLARIN UYDURDUGU DİN FELSEFESİR.HATTA aLLAH FELSEFESİ.YAHU MUSLUMANLARIN aLLAH FELSEFESİNE İHİTYACI VAR MI?ONLAR İSAYI aLLAH YAPMIS UYDURMUS HA UYDURMUS. BUNA NASIL KILF BULURUZ DİYE.KOSKOCA BİR TEOLOJİ aLLAH FELSEFESİ CIKMIS.BİZİM ALLAHIMIZ BİZE RASUL ARACILIGIYLA JENDİSİNİ ZATEN BİLDİRİYOR.NE TYEOLOJİSİ.HE TEOLOJİ DİYE BİR LAF KULLANDIN YA HANİ FELSEFİK YAZIYON.BAK TEOLOJİDEN DE BİR SEYLER BİLİYON.ANLADIK BŞRADER UKALASIN.

Cünkü ancak Kuranin ALLAH anlayisi beni tatmin edebiliyor...
"""""""DESTURRRR!deminden beri ehli kitap diyon yuzde yuz anlasılamaz diyon bir de tatmin diyon bu ne ya bu ne celişki!!kuranı rasul bildirmeseydi haberin olur muydu Allahtan.uydurur durudun.hos zaten uydurup duruyon rasulu taktıgın mı var.tatmin yuzde yuzdur.
PIYASADAKI ISLAM ANLAYISININ ALLAHI beni tatmin emtmiyor... hatta ben o ALLAHI ACIZZZZ buluyorum... iste Piyasadaki ISlamin ALLAHI UTALSTIRILMIS... KALIPLASTIRLMIS... VE MUHAMMEDI ONUNLA NAMAZ POLERIIIIIIII YAPAN BI ACIZANE ALLAH SINIFINA KOYMULAR

"""""hade leng .muhammedin Allahı kuranda cihad emri veriyor pasiflik mi cihad .rasul onlarca savas yapmıs.rasule uymak onun anladıgı gibi anlamak bu dunyanın duzenini kökten değiştirir.namaz da muhammedin adının anılması ve ona salavat getirilmesinin pasiflikle alakası nedir?ne laka yani ha getirmişin ha getirmemişin.kuranı getirenb rasule salavat getirmek Allaha ortak kosmak dese4k hani hasa bunu birebir toplumsal tesiri olmayan ve kisinin sadece kendisiyle basbasa kaldıgı bir alanda yapıyorken nasıl pasivize oluyor kişi?

Oysa Kurandaki ALLAH baska

Ucsuz bucaksiz, sinirsiz TEKTIR O... Kaainatin Sünnetullahin hakimi yaraticisi, ve Kaainat onun bir gölgesi bir parcasi.... """bizde Sünnetullahain icinde yasadigimiz icin... """"

"""ALLAHIN bir parcasiyiz..... """
""""ukalalıgın da burdan geliyor.SEN KENDİNİ aLLAH ZANNEDİYORSUN.ALLAHIN BİR PARCASIYSAN aLLAH PARCASINA KURANI YANİ KENDİ KELAMINI NİYE VERSİN?LA PARCAM OKU DA BANA UY.PARACA BUTUNE UYMAZ MI BİRADER.UYMAMA SECENEGİ VAR MI?DEDİM YA HRİSTİYANLIGIN VARLIK ZİNCİRİ VE HRİSTİYANLIGIN TEOLOJİK UYDURMALARINA KAPTIRMISIN KENDİNİ.ADAMLAR UYDURMUS HE UYDURMUS SEN DE KANMISIN..BUNU ZATEN KENDİN SÖYLÜYON.PANTEİST BİR HRİSTİYAN ANLAYISIDIR SENİN DEDİĞİN .ANLATSAM ANLAMAZSIN ZATEN ANALMAY GEREK DUYMAZSIN ZATEN KABUL EDİYOSUN.aLLAH HİDAYET VERSİN.
Sen bu incelikleri anladinmi simdi ?????
"""""""""MUHAHAHA..HE HE ANNADIM BİRADER)))))))))))
Alt 24.09.2005, 12:01
Neuer Benutzer

Standard Güzel bir manzara :O)

Hadisleri inkar eden birinin her hangi birinden kendi sapik düsüncelerini destekleyebilecek yöne cekebilecegi yazilari almalarini az görmedik. Ayni kisi yine bir kac hadislerle yorum yapmis kisinin bazi tuhaf düsüncelerini burada sunmasi normal.. :O)
baskalari bundan, kendilerini cok özel bir sey zannetmesinler :O)
Alt 24.09.2005, 12:07
Neuer Benutzer

Standard Kurana tabi olalim ve Kuran ve sünnete

uymayan seylerden uzak duralim!

yorumlarini farkli düsünceleri alet edenler cok oluyor. madde yoktur, beyin üretiyor her seyi diyenler uzun zamandir var.. bunu her hangi bir sözde "arastirmaci" yeni cikartmadi.. ve bu düsünce cogu kisiler tarafinca sapik ve sirküler hatalarla dolu oldugu tespit edildi.

O veya bu bir fikir ortaya atinca ona tabi olup Kuranla hic karsilastirmayan kisilerin vay haline! Kurana tabi olun!
Alt 24.09.2005, 12:10
Neuer Benutzer

Standard yani bir gözünün bir seyleri kaydi diyel

im.. digeri ne diye duruyor.. odami calismiyor? beynininde oldugu gibi oda hayal ürünüyse tabi calismaz :O)
Alt 24.09.2005, 12:13
Benutzerbild von oezsu
oezsu oezsu ist offline
Neuer Benutzer

Standard Iblis secde etti..!

Adem, Cin, Melek, Havvadir.. odur sudur..

hangi yapi hangi boyut birbirinden ayri????

yaratan varsa, ve ruhundan üflediyse???

Ramazanda geliyor, insaallah safiyet yasamak sana nasib olur!
Antwort