Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Liebe, Flirt & Partnerschaft

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 22.07.2014, 19:10
Benutzerbild von timeraiser
timeraiser timeraiser ist offline
Erfahrener Benutzer

timeraiser eine Nachricht über ICQ schicken timeraiser eine Nachricht über AIM schicken timeraiser eine Nachricht über Yahoo! schicken timeraiser eine Nachricht über Skype™ schicken
Standard

Zitat:
Zitat von Calikusu81 Beitrag anzeigen
Sirf laf olsun diye anlamsiz cevaplar verme istersen. Timeraiserin sirf konu acmis olmak icin sacmasapan sorular sordugu gibi. Ayrica nereden tanisiyoruz da türkcemin iyi olmadigini söyleyebiliyorsun anlayamadim dogrusu.
Nasıl yani? Benim çevremde bu konu ciddi olduğunu okudun mu?
Ich mag mir gar nicht vorstellen, wie das für ein junges Paar bedeutet, wenn man schon im Forum solch' ein eisiges Wind bekommt; nur wenn man nach Meinungen fragt. Ganz ganz bitter von unserer hochgelobten türkischen Kultur inklusive Toleranz!!!

Aber echt toll, dass ihr nach Toleranz und ReligionsSchreiheit brüllt.

Zitat:
Evet evet Türkler her zaman kilisede dügün yapar Türk kültüründe cok yaygin bir adettir bu
Sakin ola Türkiyeye gidince de ordakilerle böyle sapur sacma konusmayasiniz? Tekme tokat girisirler size valla, demedi demeyin. Dikkat edin toplum icinde sacmalamayin.
Dir ist nicht aufgefallen, dass es um Mischehen geht.

Zitat:
Gerci Timeraiser Türkiyeye gitse ve türk kültürüyle ic ice olsa böyle konular acmazya . =)

Dipnot: "Asimile olmayin entegre olun".
Benim Türkiyede gittiğim kilometreleri sen sayamasın!

Açayıpsın! Elaleme çekişiyorsun: Nereden bilirsin türkcemden?!?

Fakat bana gelinçe: Nereden bilirsin Türkiyemizi ve kültürümüzü yazarsın
Alt 22.07.2014, 19:28
tatlibela_84

Standard

Zitat:
Zitat von manbee Beitrag anzeigen
ja sicher tatlibela und den weihnachtsmann gibt es auch.

ich habe nur meine objektive meinung zu eurem streit gesagt.

ihr fallt wie ein haufen hunde über jemanden her. immer der gleiche mob und immer die gleiche masche.

merkt ihr denn nicht wie schlecht und verlogen ihr seid? findet ihr es nicht widerwärtig anders denkende so zu behandeln?

das hier ist ein forum!!! ihr seid nicht auf der strasse wo man sein revier verteidigen muss. auf der strasse könnt ihr gerne so ein verhalten an den tag legen und fremddenkende ankeifen und beissen aber hier solltet ihr gefälligst ein minimum an manieren aufweisen!!!

ps. ausserdem zeigst du uns gerade wie herrlich einfältig du bist. wer hier dumm ist wer nicht ist für viele sehr deutlich zu erkennen.
Muss ich dir das mit den tatsachen wirklich nochmal erklären? Dein zustand ist ja schlimmer als ich dachte ;-).. vay haline...

bu arada.. wenn ich und die die der gleichen meinung sind unsere meinung schreiben sind wir verlogen.. aber wenn andere es tun.. ist es normal.. çok ilginç vallah ...

soo ich hab dir in den letzten zwei tagen wirklich genug Aufmerksamkeit geschenkt. . So langsam aber sicher gehst du mir mal wieder tierisch auf die nerven.. und noch mehr geht mir auf die nerven das icb mich mal wieder auf den Schwachsinn eingelassen haben...
Yazismaya değmez bi insansin sen ;-).
Bye bye
Alt 22.07.2014, 21:11
Benutzerbild von Calikusu81
Calikusu81 Calikusu81 ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Manbee

Tesekkürler ama bunlar kendi kendilerini mobben ediyorlar yazdikca. Cahil olduklari konuyu direk kisisellestirmelerinden belli oluyor (bknz laf ebesi´nin mesajima verdigi ilk cevaba) "Kültürsüz" lafina pek alinmis sanirim, oysa ben ortaya demistim. Konuyu kendisi acmadigi halde direk saldiriya gecmesi ilginc. Neyse belkide Timeraiser ile kiliside evlenecektir ve pozitif yorumlar beklemistir Forum halkindan.

Diger kültürsüzlere:

Türklük nedir bi ögrenin. Ise önce Türkce´den baslayin, sonra kültürel konulara gecis yapabilirsiniz. Gerci ikisi de ic ice ögreniliyor. Biri olmadan digerini ögrenmek imkansiz. Timeraiser bey´in türkce yazis sekli (daha dogrusu türkce yazma cabasi), sevgili laf ebesinin de kelimeleri anlamayisi (anlamadigi gibi dogru kelimelerin yanlis diyerek altini cizmesi) onlarin cehaletini cok güzel ortaya koyuyor. Yazik... sizin gibiler yüzünden Türkiyedekiler herkesi "tipik salak alamanci saniyor"... Neyseki benle tanisinca istisnalarin da var oldugunu görüyorlar.

He canim he..."Türkiye de bir sürü müslüman olmayan türk var ve bu konu onlar icin acilmis". Kusura bakmayin ama bunu basta belirtecektiniz o halde. Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya ugrasmayacaktiniz. Ayrica ne alaka? "Hiristiyan olmasaniz bile kiliside evlenir miydiniz?" Mantiga bak cay demle hakkaten gerzekce ve düsünülmeden acilmis salak sacma bir konu. Bir deli bi kuyuya tas atiyor diger delilerde o tasi cikarmaya calisiyor. Neyse amaan bana ne? Naparsaniz yapin, nerde evlenirseniz evlenin. Kilise´de, Sinagog´ta... Hatta bence Hindistana gidin orda ulu putlar, kutsal inekler kiysin nikahinizi Tutarsiz ve sacmasapan yorumlarinizla bayagi eglendirdiniz beni cok güldüm aksam aksam. Lakin cahille sohbet bir yere kadar, bana müsade. Size kiliside ya da kutsal ineklerle bol eglenceler :* (Öküz müydü yoksa o kutsal olan? Hahah..)

Geändert von Calikusu81 (22.07.2014 um 21:19 Uhr).
Alt 22.07.2014, 21:21
feyzade

Standard

Zitat:
Manbee

Tesekkürler ama bunlar kendi kendilerini mobben ediyorlar yazdikca. Cahil olduklari konuyu direk kisisellestirmelerinden belli oluyor (bknz laf ebesi´nin mesajima verdigi ilk cevaba) "Kültürsüz" lafina pek alinmis sanirim, oysa ben ortaya demistim. Konuyu kendisi acmadigi halde direk saldiriya gecmesi ilginc. Neyse belkide Timeraiser ile kiliside evlenecektir ve pozitif yorumlar beklemistir Forum halkindan.

Diger kültürsüzlere:

Türklük nedir bi ögrenin. Ise önce Türkce´den baslayin, sonra kültürel konulara gecis yapabilirsiniz. Gerci ikisi de ic ice ögreniliyor. Biri olmadan digerini ögrenmek imkansiz. Timeraiser bey´in türkce yazis sekli (daha dogrusu türkce yazma cabasi), sevgili laf ebesinin de kelimeleri anlamayisi (anlamadigi gibi dogru kelimeleri yanlis diyerek altini cizmesi) onlarin cehaletini cok güzel ortaya koyuyor. Yazik... sizin gibiler yüzünden Türkiyedekiler herkesi "tipik salak alamanci saniyor"... Neyseki benle tanisinca istisnalarin da var oldugunu görüyorlar.

Türkiye de bir sürü müslüman olmayan türk var ve bu konu onlar icin acilmis. Kusura bakmayin ama bunu basta belirtecektiniz o halde. Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya ugrasmayacaktiniz. Ayrica ne alaka? "Hiristiyan olmasaniz bile kiliside evlenir miydiniz?" Mantiga bak cay demle hakkaten gerzekce ve düsünülmeden acilmis salak sacma bir konu. Bir deli bi kuyuya tas atiyor diger delilerde o tasi cikarmaya calisiyor. Neyse amaan bana ne? Naparsaniz yapin, nerde evlenirseniz evlenin. Kilise´de, Sinagog´ta... Hatta bence Hindistana gidin orda ulu putlar, kutsal inekler kiysin nikahinizi Bayagi eglendirdiniz beni cok güldüm aksam aksam.
Kilisede evlenmeye özenenlerden ne beklersin?
Biri hocanin ne oldugunu bilmiyor, digeri zaten evliligin ne oldunu bilmiyor.
Biri domuzlarla evlenmek istiyor, digeri hiristiyanlar gibi kilisede evlenmeyi özeniyor.
Böyle insanlardan baska ne beklersin ki?
Isleri gücleri, saygisizlik, edepsizlik, terbiyesizlik ve özenti.
Kendi irkindan utanan, kendi dinilerine zerre kadar saygisi olmiyan, hayvanlasmis, ama ille insanim diye inliyen mahluklar.
Hic kafa yormaya bile luzüm yok.

Bakma burda hepsinin dilleri papuc kadar, cünkü gercek hayatta fareden bile kücük ve degersizler.
Farelere ne yaparsin?

Iste bu kadar
Alt 22.07.2014, 21:34
Benutzerbild von WpumaC
WpumaC WpumaC ist offline
Erfahrener Benutzer

Reden

bir sinek gelmis diger sinegin pisligine konmus "oooohhhh ne güzelde kokuyor" demis. birbirlerinin pisligini koklayan sineklere, tekrardan hosgeldiniz diyelim bari
Alt 22.07.2014, 21:42
Benutzerbild von timeraiser
timeraiser timeraiser ist offline
Erfahrener Benutzer

timeraiser eine Nachricht über ICQ schicken timeraiser eine Nachricht über AIM schicken timeraiser eine Nachricht über Yahoo! schicken timeraiser eine Nachricht über Skype™ schicken
Standard

Zitat:
Manbee

Diger kültürsüzlere:

Türklük nedir bi ögrenin. Ise önce Türkce´den baslayin, sonra kültürel konulara gecis yapabilirsiniz. Gerci ikisi de ic ice ögreniliyor. Biri olmadan digerini ögrenmek imkansiz. Timeraiser bey´in türkce yazis sekli (daha dogrusu türkce yazma cabasi), sevgili laf ebesinin de kelimeleri anlamayisi (anlamadigi gibi dogru kelimelerin yanlis diyerek altini cizmesi) onlarin cehaletini cok güzel ortaya koyuyor. Yazik... sizin gibiler yüzünden Türkiyedekiler herkesi "tipik salak alamanci saniyor"... Neyseki benle tanisinca istisnalarin da var oldugunu görüyorlar. : D

He canim he..."Türkiye de bir sürü müslüman olmayan türk var ve bu konu onlar icin acilmis". Kusura bakmayin ama bunu basta belirtecektiniz o halde. Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya ugrasmayacaktiniz. Ayrica ne alaka? "Hiristiyan olmasaniz bile kiliside evlenir miydiniz?" Mantiga bak cay demle hakkaten gerzekce ve düsünülmeden acilmis salak sacma bir konu. Bir deli bi kuyuya tas atiyor diger delilerde o tasi cikarmaya calisiyor. Neyse amaan bana ne? Naparsaniz yapin, nerde evlenirseniz evlenin. Kilise´de, Sinagog´ta... Hatta bence Hindistana gidin orda ulu putlar, kutsal inekler kiysin nikahinizi : D: D Tutarsiz ve sacmasapan yorumlarinizla bayagi eglendirdiniz beni cok güldüm aksam aksam. Lakin cahille sohbet bir yere kadar, bana müsade. Size kiliside ya da kutsal ineklerle bol eglenceler : * : D (Öküz müydü yoksa o kutsal olan? Hahah..)
Dir ist schon bewusst, dass dies ein Türkische-Deutsches Forum ist?

Und seit wann, definiert sich Türkisch-Sein nur dadurch, dass man süper Türkçe schreibt? Nach deiner Logik müsste jeder türkische Analphabet aus dem anatolischen Dorf demnach kein Türke sein, oder keine Ahnung von der türkischen Kultur haben.

Şimdi beni iyice güldürdün

Anlaşılan: Almanlan Türk beraber kilisede evlense, sen evde kalırsın.
Alt 22.07.2014, 21:51
Benutzerbild von WpumaC
Erfahrener Benutzer

Standard

birilerinin türkcesi, türk dizilerinden, kelime kelime calinti oldugunu, göz ardi etmemke lazim

dizi sapiklari derim bunlar gibisine
Alt 22.07.2014, 22:20
feyzade

Standard

Zitat:
Zitat von WpumaC Beitrag anzeigen
bir sinek gelmis diger sinegin pisligine konmus "oooohhhh ne güzelde kokuyor" demis. birbirlerinin pisligini koklayan sineklere, tekrardan hosgeldiniz diyelim bari
Naja, wenigstens siehst du ein das du nur ne arme Fliege bist. Ist ja schon mal ein Fortschritt
Alt 22.07.2014, 22:27
Benutzerbild von WpumaC
Erfahrener Benutzer

Cool

Zitat:
Zitat von feyzade Beitrag anzeigen
Naja, wenigstens siehst du ein das du nur ne arme Fliege bist. Ist ja schon mal ein Fortschritt
MEIN GOTT! Du bist so langweilig.
Alt 22.07.2014, 22:29
feyzade

Standard

Zitat:
Zitat von WpumaC Beitrag anzeigen
MEIN GOTT! Du bist so langweilig.
Duzt du dich jetzt schon, während du deine Selbstgespräche führst?
Antwort