Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 06.08.2006, 02:07
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Sen benim açımdan ilkel bir insansın,

uslubunu düzeltmediğin sürece, sorduğum soruları yanıtlamadığın sürece sana ayıracak bir saniyem bile yok.

Ben kendi yaşımımı ve onun zaman süresini değerli bulmaktayım.
Alt 06.08.2006, 02:19
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Bir noktayıda açıklayayım,

Türkiye bile bahsettiğin sosyal hizmetleri sunamıyor.

Emin ol ki en değer verdiğim sosyal ülkeler İskandiav ülkeleridir onlar bile bunları sağlayamamaktadır.

Sen bu dünyada yaşamıyorsun, sen korkunç bir hayali dünyada yaşıyorsun, bari üretici olabilseydi o hayal dünyan. Nasıl olabilir ki, eline bir silah almamış, bombaların içinde parçalanmış ,nsan uzuvlarını görmemiş, savaşın insanlık dışı çılgınlığını hissetmemiş, kıytırık bir dünya görüşü içinde sağa sola daha kahraman olun, daha büyük şehit olun, katil olun diye bağıran dengesiz bir kişi ancak böylesine yazılar döktürür.

Git cehheye ne duruyorsun din kardeşlerin vurulmakta, yoksa senin görevin vaybe gibi bir kaç kişinin katıldığı yerde yazılarla sözüm ona cahil kalmış insanları savaş muhapbetleri ile aydınlatmakmı?

Eğer bu ise, ki yapmaya çalıştığın kendi mantığında başkada bir bok değil. O zaman din mücahitlerine karşı büyük bir sahtekarlık yapmaktasın. Ve bir o kadarda kurnazlık ve korkaklık.

Yine sertleştirme buraları, hiç değilse bu sayfalarda savaş duyguları oluşmasın, insani yazışmalar olsun.

Neler var şu dünyada aman Tanrım!!!!!!!!!
Alt 06.08.2006, 02:27
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Ben seni aptal hiç sanmadım!

Seni alabildiğince ilkel gördüm ve kurnaz buldum, ilkellik düzeltilir, ama kurnazların tümünden hem gıcık kaparım, hem de hiç hoşlanmam.

Çünkü sahtekardırlar, hep çıkarları için her türlü kılığa girerler.
Alt 06.08.2006, 02:52
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Merhaba sanal Melek!

Aslında bu konu oldukça derin bir konu,(belki sayfalar tutacak ve derinlemesine tartışılacak bir konu, elbet direk buradan değil WORD den kapsamlıca yazılmalı.) Osmanlı iki satırlık bir araştırma yazısı değildir, başlangıç, genişleme, yükselme, gerileme, ve yakın tarih Osmanlısı olarak başlı başına bir inceleme mevzusudur. Siyasal durumu, toplumsal yapısı ve dünyada bulduğu yer ve sosyal geçmişi, 640 yıllık bir geçmiş iki satır ile bitirilmez.

Kısaca hiç bir Sultan haç ziyareti yapmamıştır, bu konu benimde dikkatimi çekmişti, araştırmalarımda Sultanın güvenliği sorunu olarak ortaya çıktığı açıklamasını buldum. Herhalde Haç ziyereti Osmanlı ordusu ile yapılmaz, böyle bir resim yakışık bulmaz.

Osmanlı siyasal dini yapılanmasının İslami kalbi 1826 ya kadar Alevidir, Yeni çeri ocağı bile Alevidir. 1826 da alevilik yasaklanmış, 1826 da Yeni çeri ocağı yok edilmiştir. 10000 yeni çeri şu anki İstanbul Hipotrumda kılınçtan geçirilmiştir, İslamda şiddet yokturun bir refaransı.

Yavuz bile Aleviydi, Yavuzun kulağında ki küpesi Alevi nişanıdır. Anadolu İslamında gelişen katı ve şidet yanlısı Sünnilik genellikle devşirme Türkleştirilmiş kesimlerde oluşmuştur, Anadolu Alevi Müslümanları, Türkmen, Yörükler ve Tahtacılardır. Şafiler de genellikle Kürtlerdir, ama Türklerin içinde de Şafiler vardır. Aslında bu konu üzerine çok detaylı bir araştırma yazısı var bir Alevi dedesinden buraya aktarsam okunacağını sanmıyorum, oldukça uzun bir yazı.

Eleştirilerin yıkıcı değil yapıcı olsun bu toplum, bu insanlar, bu geçmiş hepimizin geçmişi.

Bu şu anlama gelmiyor elbet düşündüğün sorunları kısıtlama anlamına.

Ama, daha sakin ve daha duyarlı bir şekilde.

Selamlar...
Alt 06.08.2006, 03:02
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Sevgili Işın, tekrar me o.T.

ohne Text
Alt 06.08.2006, 03:20
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Sevgili Işın tekrar Merhaba!!!

Dinin içine siyaset karıştılıyor cümlen çok doğru. Bunu iki türlü anlamak gerekir Muhammetin bulunduğu, yani yaşadığı(1400 yıl öncelerine göre) dönemler de İslamın kitabı salt Ruhani bir kitap değildi tüm insanın günlük yaşamını ve toplumların sosyal, ekonomik ve tüm dünyayı o kitap içinde ki ideolojiler ile dönüştürmeye çalışan bir siyasallği olan kitapbı ve verilen o dönem ki mücadelenin özü buydu. O çağ Feodalitenin, kısaca Atarkelliğin bir çağıydı. Şimdi ki dünya o dünya değil bilgi ve uzay çağının içine düştüğü bir çağdayız. Ama, siyasal İslami kesim bunu görmek istemiyor ve o dönemler için düzenlenmiş pek çok şeyi bu güne uyarlamaya çalışıyor, bu mümkünmü???

Osmanlı tam 240 yıl matbaayı Anadoluya sokmadı ve Osmanlı yıkıldı gitti, bir an için düşünelim 240 yıl bilgisayardan uzak olduğunu İslami dünyanın sonuç ne olur???

Bir taliban gibi(sözlük anlamıda medrese öğrencileridir) statyumlarda yüzlerini burkalar ile sakladığı, yasakladığı kadınları sözüm ona Ateist olan Moskof yapımı Kaleşinkoflar ile enselerinden kurşunlarlar. Sen neden hukuk okumaktasın sevgili Işın tüm bu tür şeylere karşı çıkmak için değilmi??

Hiç bir din bu çağdaş dünyada siyasallaşmamalıdır, sen bu çağdan vazgeçip Feodal çağa dönüp yaşamak istermisin???

Benim İslamın ruhsal zenginliği için sunduğu ve ondan hoşlanan insanlar ile bir sorunum yok.

Ama, sahip olduğum sivil değerlerin hiç birisini de bu tür ilkel erkek dünyasını yaratmak isteyenlere vemem ve çağlar öncesine dönmeyede hiç niyetim yok.

Ben önce adı, cibilyeti, cinsiyeti, ırkı, dili, dini neolursa olsun insana ve gelişen dünyaya değer veriyorum.

Yaşamda değişmeyen tek şeyin değişim olduğunuda söylemiştir Marx...

Selamlar...
Alt 06.08.2006, 03:41
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard ek bir nokta Işın!

Kadınlar için ölümü göze almayanlar nasıl Huriler için alır demektesin.

Alırlar Işın..

O huriler İnsan değil Huridirler, ve bulundukları yer cennettir, kutsal olan mekan, yani İslami düşüncede en yüksek mertebelerden birisi ve o Hurilerde kutsaldırlar, oraya ulaşan ölümlü insan hem cennet ile, hem Huriler ile mükafatlandırılınca kutsal ile yatabilen kutsal olmuş olmuyormu??? Neden acaba cinselliğin kullanılış biçimi İslami topluluklarda bu kadar basitçe oluşabilmekte??? Çünkü cinsel Tabular o kadar büyükki ve bir o kadarda İslami hukuk ile yasaklanmış ve ağır cezalar ortaya dökülmüş. Türkiye hukuku İslami hukuk olmadığı için bizler bu konuyu tam anlamı ile günlük yaşamımızda hissetmiyoruz, bir Nijerya, bir Sudan, bir İran ve diğerleri cinselliği yüzünden ölüm cezalarına bile çarptırılmaktalar.

İlginçtir şehitlere Huriler verileceğide İran türetmesidir.

Neden bizlerde namus ve töre cinayetleri vardır, namusun kökenide kuzey Afrikadandır.

Tabularla dogmalarla yasaklarla büyütülmüş tüm ataerkel tokdul aile çocuklarının kendilerini hem bu dünyada, hem öte dünyada kanıtlama sevdası vardır... Ve intihar eylemcileri, hızlı savaşçıların yaş ortalamısının üst tavanı 25 aşmaz.
Alt 06.08.2006, 04:09
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Son bir nokta Işın!

Hem İsrail, hem Lübnanlı Müslümanlar. Ve tüm İslami Arabi ülkeler otuz kırk yıl sonra kolkola, kucak, kucağa yaşayacaklar. Gönül ister ki boşu boşuna ne kahraman, nede kurban, nede katil olsun bu günün gençliği.

Ama, oluyorlar, olacaklar gibide gibide gözükmekte.

Çünkü bu durumdan çıkar sağlayan sarıklılar bulunmakta...

Bana birisi şu soruyu sorsa bu savaşan kesimlerin ülkelerinde yaşamak için hangisini seçersin sorusunu, ben İsrailde yaşamayı seçerim derim, bilirim ki israilin devlet sistemi Demokrasi ile daha kucak kucağa, en azından toplumuna verdikleri ortada.

Birileri bu cevabıma kızacaktırlar, emin ol o kızan insanların kuracağı bir dünyda asla yaşamam.

Ben beni yönetecek insanları demokrasi kurallarında seçmeliyim, sivil toplumculuk en üstdüzeyde olabilmeli.

İsrail tüm İslam ülkelerinden daha demokratik bir ülkedir sistem olarak.

İsrail 50 yıla yakın bir savaş ortamında yaşamasına rağmen ülkesi içinde yaşayanlara bunu sunabilmektedir, İsrail ile 50 yıldır savaşanlar ülkelerinde yaşayan insanlara hangi hakları ve demokrasiyi verebilmişlerdirler.

Din şovenistliği hoş bir şey değildir. Ben insanın mutluluğuna ve özgür yaşamına bakarak değer veririm.

İleri bir toplumdan geri bir topluma dönüpte savunmam...
Alt 06.08.2006, 04:33
Benutzerbild von coach01
coach01 coach01 ist offline
Neuer Benutzer

Standard Kuran ALLAHIN Kitabi degilmidir ?

Yani ALLAHIN sözleri degilmidir ?
Alt 06.08.2006, 10:29
Benutzerbild von xbaburx
xbaburx xbaburx ist offline
Neuer Benutzer

Standard daha once soylemiştim!!

gidememek içime dokundugu için burda bole ahmakca konusanlara laf yetistirmeye calısıyorum.salaklık ettigimi arada cokca soyledim zaten.ayrıca bahsini ettigin savaslar oluyor olacak.insanlar oluyor olduruluyor ve bu devam edecek.ben mazlumların yanında oldugumu en azından sozumle yanlarında oldugumu haykırıyorum.sende yavsakca bir tavırla barıs ayakları yapıp insanlar niye olduruluyor biliyor musunuz su nedenlerden dolayı olduruluyor ve oldurulen insanlar da kendilerini savunuyor ve oldurulenlerin verdigi savas haklıdır ve ben onların tarafındayım en azından sozlerimle,,,dedigim için bu tavrı ortaya koyup safımı belirlediğim için bana vahsi muamelesi yapmaya kalkıyorsun.soyledim galvani.mumkun olsa giderim.lubnanda hizbullahla filistinde hamasla birlikte savasırım.ben dun kurtulus savası vermiş bir milletin evladıyım.senin gibi soysuz değilim.ama su varki bu insanların gun gecmeden bize de saldırma ihtimalleri coooook yuksek.yani benim bulundugum cografyaya.o yuzden gitmiyorum.ve savasan musluman kardeslerime canımla olmasada malımla sozumle destek oluyorum.bu batıyor sana de mi?sen git neoemperyalistlerin cocuk katili asagılık kan içici versiyonların kuklalıgını yap.ben de yaptıgın serefsizligi yuzune vurayım.boylelikle insanlar seref haysiyet onur adalet gibi kavramların barıs sevgi hosgoru ayaklarıyla vahsice sindirilmeye calısılmasına ve uzerinin ortulup insanların pasivize edilmesine serefsizliğie zulme kan içiciliğe ortak olunmasına duydugum tepkinin siddetini ettigim kufurlerle gorsun.gidip savasamıyorsam da kufrediyorum.benim de gucum buna yetiyor.bu da senin gibi serefsizlere batıyor.VE BOYLELİKLE DOGRU BİR SEY YAPTIGIMIN SAĞLAMASINI YAPMIŞ OLUYORUM...
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche