Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 18.02.2008, 12:27
unknown

Standard FOSa ve FOS FIOS lara o.T.

ohne Text
Alt 18.02.2008, 12:28
fos

Standard Hahahahahahhahaa cok cesursun o.T.

ohne Text
Alt 18.02.2008, 12:32
unknown

Standard FOS FOS FOSlara

Ilk önce o saldirgan ve terbiyesiz halini birak. Bu ne küstahlik arkadas..bu ne terbiyesizlik!!? bu küstahligi ve terbiyesizligi sana iade ediyorum... sen okumadan anlamadan iskembeden atmadan önce duruma bir bak.. yada burda booarda artislik yapmak yerine git otur oku almanlarin insanlari yakma eglimlerinin var oldugunu. Yani hic mi vicdanin sikilmiyor hic mi seni sende düsünce yok, bunca yanan insanlarin sucu ne bakim. Onlarin yerine senin cocuklarin senin yakinlarin yansaydi böyle FOS cevab yazip kendini böyle göstermezdin. Kocunan yaran varsa buna karismam. Almanyada yasiyorlsasm diger insanlar gibi yasama hakkim olmali. yabanci= türk, ama digerleri italyani yunani rusu onlar alman...
sen bunlari git külagima anlat birak bu siyaseti devam et boarddaki artistline
Alt 18.02.2008, 12:34
unknown

Standard das mag wohl deine meinung sein

das mag wohl deine meinung sein. aber deutschland und die türken bestehen nicht nur aus dir.. bzw. du bist nicht allein. auch ich lebe hier seit ewigkeit und hatte nie probleme. aber ich denke weiter und sage nicht es ist alles rosarot weil mir nichts passiert ist.. haydi gece 12 söyle cik disari o yasadigin yerde bir göreyim... okul ev ev okul hafta sonu internet.. sonra türklerin mekanlarina gitmeyle disari görünmez
Alt 18.02.2008, 13:09
fos

Standard hahaha

ne güzel rahatliyorsun degil mi!?devam et seni dinliyoruz.Boarda da gel.Genc ve ezik kardesim.
Alt 18.02.2008, 13:28
unknown

Standard hahahahah hoooo hiiiiiiii

Ya nerde bende o kadar cok vakit gelip de boarda aksama kadar sizin gibi sempanzelik yapmak.. benim cok isim var yani vaktim az burda biraz ilgi görmek ve alaka cekmek icin ve aman da aman burdaki cok cool filan sansinlar gibisine bo bol manasiz degersiz seylerle boardi karalamak..
haydi sana bol eglenmeler güzel kardesim iyilik sever kardesim
yoksullara para toplan kardesim,as evinde yemek yapan kardesim, yaslilar belgelerini tercüme eden kardesim almancayi yanyana yazamayan cocuklara ders veren kardesim sen bu kadar cok isin varda aksama kadar vaybee boardda ne gezersin yoksa hmm baska problemlerin mi var

NEYSE BOS VER KESELIM BURDA BENI ILGILENDIRMEZ
Alt 18.02.2008, 13:32
unknown

Standard SUCU DINDE DEGIL KENDINDE ARA

burda hatalisin suc dinde degil, bilmediklerini dine baglayanlarda.. hic bir din kötülüg emretmez.. eger gercekten bir kisi yüreginde iman varsa gercekten müslümansa hic bir kötülük yoktur ..kötülük dinden haberi olmayan din düsmanlarinda vardir.. söyle bakim israilde kac cami var , yunanistanda kac cami var.. ama istanbulda kac kilisi kac havra var.. bir ara
internetten sonra yaz..
eger kürt müslümansa hainlik etmez ve vatani bölmez anca ermeni asilli katil pkk ve onun yandaslari hainlik eder ve teröristlik yaparlar
alevi sünni ve diger meshep leri dinimiz degilde dis gücler birbirine düsürür bu insanlar aasilardir beraberdir ve ayni vatanseverdi..
Alt 18.02.2008, 13:35
fos

Standard olur burada keselim

sen de bir gün hayatini organize eder benim gibi tüm gün istedigini yaparsin insaallah.
Alt 18.02.2008, 13:35
Benutzerbild von chikeo
chikeo chikeo ist offline
Neuer Benutzer

Standard o.T.

Im Studiengang bin ich die einzigste Türkin, auf meiner hochschule bin ich noch nie einem anderen Türken begegnet. In der Schule war es genauso. Ich war fast immer die einzige. Türk mekanlarina zaten hic gitmiyorum. Und mit türkischen Prolls hänge ich sowieso nicht ab. Ich saß eine Zeit lang neben einem Rechtsgesinnten. Er hat offen gesagt, dass er Ausländer nicht mag aber ich hatte nie Probleme mit ihm. Beni simde nerde görse selam verip hal hatir sorar. Benim pembe gözlüklerim yok ama senin gibi kara gözlüktende etrafa bakmiyorum. Du tutst so, als ob Türken gar nicht rassistisch sind!!!
Saat 12den sonrada cikarim disariya ne olmus? Fazla Türk gencleri yok kaldigim yerde, o yüzden korkmama da gerek yok.
Ha buarada saf deyilim, ich unterschätze die Nazis bestimmt nicht, aber ich schließe von einer Gruppe nicht auf das ganze Volk wie ihr.
Alt 18.02.2008, 14:49
Benutzerbild von lala1
lala1 lala1 ist offline
Neuer Benutzer

Standard klişe bilgilerine cevap ...

evet, haklısın, hiç bir din kötülüğü emir etmez, fakat bireysel iktidarı elden vermemek icin din adına savaşanlar var.Hatta din i istediği gibi yorumlayan. Birden bire başa baş kana kan denildi … halbuki bu metinler bambaşka bir anlam taşımaktadır.

Peygamberimizin zamanında dahi öz akrabaları ona düşmandı.
Halifelere(Osman) baktığında aynı durum mevcut – cinayete kurban gitmiş ve kana kann, dişe diş denilmiş. Zaten mesehplerin ayrılma noktası burada bir başlangıç bulmuştur.

Senin bana tafsiye ettiğin Internet araştırmasını yapmadım … biliyorum kiliseler var , Cami ye döndürülmüş kilisede var (Aya Sofya).
Senin klişe olmuş – Yunanistan da cami var mi sorularina al cevap- EVET VAR!
Batı Trakya Türklerinden hic duydun mu? Onlar has ve has Müslüman ve Türk. Onlar ibadetini yapmiyorlar mı? Yapıyorlar fakar hiristiyanları örnek almış koca koca camilerde değil mütevazi ve sade ortamlarda yapıyorlar.

Eğer Türkiyede bugün Kiliseler duruyorsa o sadece Osmanlının ve sonrada T.C. farklı dinlere ve tarihe saygıları olduğu için fakat yeni kiliselerin inşa edilmesi kesinlikle yasak!

Almanya da durum nasıl? Orada yeni Cami yapılmasi için hic bir yasak yok. Lütfen bunu da göz önüne alalım.
Antwort