Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 08.11.2005, 19:57
Benutzerbild von oezsu
oezsu oezsu ist offline
Neuer Benutzer

Standard o.T.

niye geri cekiliyoruz efendim!????

mademki diyecekleriniz var..buyrun..burda bilgiclik taslamak ile olmuyor...Lütfen Enis gibi olmayin!

Büyüklük ancak eger bilmedigi bi konu var ise onun hakkinda sükut gösterip ögrenmektir..

buyrun sorun baslayalim...!
Alt 08.11.2005, 20:08
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Siz herhalde kelime politikasini

cok sevmektesiniz.

Harflerimin tümü cikmamakta ama okuma ve yazma ile ilgisi olanlar onlarin tamamini okuyabilirler..

Asagilarda büyük bir iddianiz var haremler ve Osmanlinin 640 yillik gecmisinin üzerine ve bu konuyu Enise atifta bulunarak belgeler ve bilgiler ile ortaya dökeceginize dair.

Bunu siz ortaya koymakta ve haremlerin dogru ve gerekli bir mesele oldugunuzu savunmaktasiniz.

Koyun dogrularinizi ortaya iddiali olmayin...

En azindan savundugunuzun alt yapisinin neler oldugunu savunun, varsa bu konuda bir alt yapinizä bunu basarabildiginiz an karsi düsünceyi bulup okumakta hic bir SIKINTINIZ olmayacak bundan emin olabilirsiniz.
Alt 08.11.2005, 20:12
Benutzerbild von galata1905
galata1905 galata1905 ist offline
Neuer Benutzer

Standard cok dogru o.T.

ohne Text
Alt 08.11.2005, 20:21
Benutzerbild von kerio
kerio kerio ist offline
Neuer Benutzer

Standard Allah Allah

ben kim o üstad dedim. sen körmüsün dedin. o üstadini tanitmaktan neden böyle sakiniyorsun anlamiyorum.
Alt 08.11.2005, 20:33
eniskaya

Standard elbet dogru vallahi Allah carpsin öyle o

ohne Text
Alt 08.11.2005, 20:50
eniskaya

Standard Selam Reis... tesekkür ederim

güzel sözlerin icin.... )

Yani farkindaysan her zaman ve her yerde ayni seyleri söylüyorum ayni seyleri yaziyorum...

Olay aslinda cok basittt... milletin cogu sadece MÜRID olamk istiyor.. Müridlik basittir rahattir... sorumluluk tasitmaz insanlara..

Oezsu ise her dügünde var sayilir.. kimse farkinda degil.. ama cogularindan daha cok Müridlik triplerinde...

DIN azmanlarina hic bir elestirisi yok, ama bana asiri derecede elestiri....

Iyi bir his... dünyada az cok Demokratik beyinli insanlarin var olusu ve farklida olsa farkliliklari degerlendirmesi biliyorsun...

Iyiki varsin... )

Selamlar
Enis
Alt 08.11.2005, 20:51
Benutzerbild von oezsu
oezsu oezsu ist offline
Neuer Benutzer

Standard o.T.

Ilk önce yeni mesleginizi tebrik ederim..Bakiyorum Enisin avukatligina soyunmussunuz.. Basarilar! Enisin kendi kendini savunamadigini biliyorudum, fakat bu kadar aciz oldugunu ilk defa kanitlamis oldu.. Bravo!

Simdi gelelim asil mevzua..
-------------------------------------

"Harem ne demektir?"

Osmanli Devletinde haremden söz edilince akla hemen Topkapi Sarayi gelmektedir
Topkapi Sarayinin tamamen Padisahlarin evi ve eglence yeri oldugu cok kisi tarafindan ifade edilmekte ve hatta aksine fikirler kabul dahi görmemektedir.Turist rehberleri ve bi kac is adamlari bilerek Topkapi Sarayini Osmanli Padisahlarinin eglence sarayi olarak nitelendirmekte ve daha da ileri giderek bir de bu nitelendirmeleri yaparken „AMMA DA IHTISAMLI HAYAT SÜRMÜSLER“ ifadesinide eklemekten kendilerini ali koyamamaktalar.

Haremden bazi dia cekimleri yapmak gayesiyle Harem Dairesine girdigimizde, Padisahlarin eglence ve hatta cariyelerle alemler yaptigi yer olarak bilinen Hünkar Sofasi denilen salonu ben diacilara anlatmaya calistim ve özellikle aile hayati ve terbiye ile alakali bazi ayetlerin ve hadislerin nasil duvarlara naksedildigini anlattim.

….saraylardan bahsederken bunlari evleri ve aileleri ile beraber oturduklari evler , kasaneler ve köskler akla gelmelidir. Zira bu köskler saraylar, bugün Cumhurbaskanligi Köskü, Basbakanlik konutu ve bakanliklar gibi devlet daireleridir.Harem denilen yerler incelendiginde, bugünkü devlet adamlarinin evlerinden daha cok ihtisamli oldugu söylenemez.

Ikinci olarak Harem girilmesi yasak olan yer manasinadir. Mekke-I Mükerrem´nin sinirlari belli yerlerine ihramsiz girmek yasak oldugundan Harem-i serif denildigi gibi Hem Mekke ve hemde Medineye gayri müslimler giremediginden dolayi her ikisine birden Haremeyn adi verilmektedir,.”

Alinti:

Bilinmeyen Osmanli kitabindan.

Yazar: Prof Dr. Ahmed Akgündüz
Doc.Dr Said Öztürk
Alt 08.11.2005, 20:53
Benutzerbild von oezsu
oezsu oezsu ist offline
Neuer Benutzer

Standard o.T.

Müridlikle alakamiz olmaz bizim...

eee, kedi ulasamadigi cigere mundar der
Alt 08.11.2005, 20:58
Benutzerbild von oezsu
oezsu oezsu ist offline
Neuer Benutzer

Standard o.T.

kim sakiniyor yahu?

bütün tersler benimi buluyor bu sitede?

Ahmed Hulusi
Alt 08.11.2005, 20:59
eniskaya

Standard Güzelim TR tabiriyle Kanuni Namussuzdu

kendi oglunu öldüren... bir taneden cok kariyi alan birisi simdi nedir DIN acisindan...

GÜNEHKARRR ZINAKARRRRR...

Istedigin kadar inkaride bulun.... senn sadece kendini kandiriyorsun...

Eger küfür atiyorsam o halde Vaybeeye sikayet edebilirsin...

Göster bakalim nerede küfür atmisiz... bizde ögrenelim....

Bu kadarda kücülmek yakismiyor sana
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche