Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 02.01.2007, 21:51
unknown

Standard Konu O kadar Kolay kapanmaz :o)

Turan dursun Kimdir ?..
Önce onu bir arastir )

Meshur Komunist Müftü )

" DIN bu " adli eserini okudun mu ?...

)

Bir baba şaşı olan oğluna: "Oğlum, sen herşeyi birken iki görüyorsun değil mi?" dedi. Oğul, "Nasıl olur?" diye cevap verdi; "eğer öyle olsaydı, gökyüzünde iki ay yerine dört ay olması gerekirdi"

Biz dinlerin tek bir ilahi kaynaktan geldiğini göstererek aralarında bu yüzden benzerlik olacağını söylediğimiz halde, o hala kutsal kitapların birbirinden kopyalandığını söylüyor. Halbuki aynı kaynaktan gelmiş şeylerin aynı özellikleri taşımasından daha doğal ne olabilir. Ona göre Kuran"daki hiçbir bilgi Tevrat, Zebur ve İncilde geçmemeli. Geçerse kopyaladığını iddia ediyor. Geçmese, herhalde birbirinden farklı şeyler nasıl aynı kaynaktan olabilir, diyecekti...

Turan Dursun, kendisini ateist olmaya götüren düşünce dolu bilimsel deneyini(!), Yüzyıl Dergisi, sayı 6"da kendi ağzından şöyle anlatır: "Allah"a inanıyordum. Ancak deneyimler yaptım kendi kendime. Su dolu kovanın içine süpürgeyi batırıp duvara sürdüm. Şekiller bir rastlantı.. Dünya"nın oluşumu da öyle olmasın.. Bu arada o da tümden silindi."

Evet T. Dursun duvardaki şekillere bakarak, dünyanın da böyle bir rastlantı sonucu olabileceğini savunuyor. Yani duvardaki şekiller=dünyadaki düzen. Aklı ve mantığı olan hiçbir insan bunu kabul etmez. Bir düşünün güneş sistemi, gezegenler, dünyanın etrafını saran atmosfer ve tüm bunları kıyasladığı duvardaki şekiller!

T. Dursun"un zekasının durduğu ve ilme nasıl yaklaştığı böylece tescil edilmiş oluyor. Lakin, bilim bu arada boş durmuyor, işin gerçeğini şöyle açıklıyor: "Yapılan hesaplara göre, evrenimizin başlangıçtaki gerçek yoğunluğu ile ötesinde oluşması imkanı bulunmayan kritik yoğunluğu arasındaki fark, yüzde birin bir kovadrilyonundan azdır. Bu, bir kalemi sivri ucu üzerinde bir milyar yıl sonra da durabilecek biçimde yerleştirmeye benzer. Üstelik evren genişledikçe, bu denge daha da hassaslaşmaktadır." (Bilim ve Teknik, Sayı 201, s.16)

T. Dursun"un ateizm deneyi gibi, ilgi çekme deneyi de çok çarpıcı; "Şişman bir kıza aşık olmuş, kızın ilgisini nasıl çeksin, kendini nasıl beğendirsin. İç çamaşırını görürse belki. Çok çaba harcamış ama olmamış" (Yüzyıl, s6).

Yine T.Dursun İslamın akıl ve ilimle olan bağlantısını çarpıtıyor, düşünce ve akılla ilgili yüzlerce ayeti gözardı ederek şöyle diyor: "Din varken kafanızı daha ileri daha güzel şeyleri yapmaya kullanamıyorsunuz. Kullandığınız zaman engeller çıkıyor" (s16) Şimdi soruyoruz;

Harizmi (9 yy) sıfırı bulup kullandığında İslam buna engel mi oldu?.. El-Cezeri tarihte ilk robotları yaparken, Abdüsselam kendisine 1979 Nobel Ödülünü kazandıran teoriyi düşünürken din engel mi oldu?..

Din Afyon Mudur?

“Din afyon mudur?” sorusuna verilecek doğru yanıt “Evet afyondur” ya da “Hayır afyon değildir” demek olamaz. Bu soruya önce “siz hangi dinden sözediyorsunuz?” diyerek ilk “yanıtı“ vermek gerekir. Marks’ın dediği gibi evet bazı dinler afyondur. Ama hangileri? İşte Marks’ın soramadığı bu soru onun çelişkisidir.

Kuran birçok ayette dini; çıkarları hesabına kullanan, değiştiren, ekleme ve çıkarma yapanlara dikkatimizi çekmektedir. Kuran’da hak dine karşı çıkanlar üç sınıfa ayrılmıştır:

a) Kendilerini Allah’ın yerine koyarak hüküm koyan veya onları saptıran din bilginleri...

b) Hak dinden dolayı çıkarlarını kaybeden, sömürü çarkları bozulan sermaye sahipleri (Marks’ın kulakları çınlasın)...

c) Hak dinin gelişiyle iktidarları yıkılan (veya yıkılacak olan) iktidar sahipleri...

Şimdi insafla soralım;

İktidar sahiplerini yerlerinden eden, sömürücü sermaye sahiplerinin rahatını ve keyfini kaçıran, din yoluyla kendilerine çıkar sağlayanları uyaran ve onlara cehennemi müjdeleyen bir din (İslam) afyon olabilir mi?

Böyle bir dine afyon diyenin ya aklı ve vicdanı yoktur ya da afyonla uyuşmuştur... Yahut kendi yaptığı yeni bir din ile insanları uyuşturmak istemiştir.

Evet soruyoruz:

İnsanları köleleştiren Mekke aristokrasisine başkaldırmayı emreden din mi afyondur? Köle olan Bilal’e efendisine! başkaldırma bilinci veren din mi afyondur? Sömürü düzenleri bozulmasın diye Peygambere para, kadın ve mevki teklif eden Mekke burjuva ve diktatörlerine, “Bir elime ayı, bir elime güneşi verseniz de ben bu dinden vazgeçmem” diyen Peygamber’in getirdiği din mi afyondur?

Kızını öldüren müşrik Ömer’den, adaletin zamanlar üstü örneği olan Hz.Ömer’i çıkaran din mi afyondur?

Hak ve adaletin yeryüzünde yayılması için bütün varlığını feda eden, kadınlık timsali Hz.Hatice’yi şekillendiren din mi afyondur?

15-20 yılda İran’ı, Bizans’ı, Afrika’yı sarsan ve fetheden insanları yetiştiren din mi afyondur?

Okuma-yazma öğretmeleri karşılığında savaş esirlerini serbest bırakan bir din mi afyondur?...

Istersen Ilhan arsel beycigim ve Turan Dursun Müftücügümü derinlemesine bir arastiralim.

Senin " DIN Düsünürlerinin " Mostrasini Buraya Ibret icin asalim..

Sana ne demistim ?..
Iste senin Imanin Bu düsünürlerin vesayeti Altindadir.

Sen daha cooook gercegi anlarsin )
Alt 02.01.2007, 21:56
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Tekke terbiyesi işte bu!

Ben Özkösenin yazılarını da okuyan bir kişiyim Özsu hanım. Sanırım tanırsın kendisini.

Biz Alpi ile bazen atışırız da bu hiç bir zaman bizim dostluğumuzu yok etmedi.

Seni fazla tanımamda, ama bir meziyetin var ki beni sevmeyen düşmanımdır hallerine düşüyorsun.

Sanıyorum YAY burcundansın veya tekke halleri.

Ben hiç bir zaman hiç bir yerin MÜRİDİ olmadım hanımefendi!!!

Feci şekilde çılgınlık içindesin.

Her neyse ciddiye almıyorum bu tür sıçramaları.

Ama, demokratik bir yapın olmadığı belli.

Kafana göre takıl.
Alt 02.01.2007, 22:03
unknown

Standard Palavra Üretimine gelince :o)

Bir sene Icinde 15 milyar €"luk bir rant getirisi olan her yerde Palavra olur )

Ama buna Islam denmez !..
Cünkü Islam RIBA yi Lanetler.

Tekrar Edeyim )

Belki sen bile anliyabilirsin.

Islam in Kitabi vardir.

Onun disinda kalan Her sey Palavradir.

Senin Insanlik nutuklarin gibi..

Öyle Olmasa karini döv diyen Seyhe Karsi
Bunun Böyle Olmadigini ve hic bir zaman olamiyacagini Irdeleyen KURAN a sahip cikarsin.. )

Dedigim Gibi sizler Karilarinizi Bilimsel döversiniz !..

)
Alt 02.01.2007, 22:04
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Bakalım öyle mi Alpi!!!

Gerçekten bir Kominsrt mi bu şahıs(ne oldu solculuktan vaz mı geçtin bu arada, söz aramızda sevgili Alpi!!!!)

Güzel dostum istediğin tüm kanıtlar ortada ve yazıların hepsinin içinde a dan z ye kadar.

Okumasını daha doğrusu dürüst okumasını bilen bir başka kanıt aramaz.

Ayrıca hatırlatayım ZEBUR denilen bir kitap yoktur.

O da Tevratın bir bölümür.

Kanıtla bakalım Turan Dursunun bir Kominist olduğunu.

Selamlar...

( bir Kominst din üzerine düşünemez mi??? Turan Dursun için söylemiyorum çünkü ben olmadığını çok iyi biliyorum.)
Alt 02.01.2007, 22:11
unknown

Standard Zebur yok mu ?..

Bak dostum sana Beni yine " Muhterem peder " demeye mecbur etme )

Biz Hristiyan degiliz.

Bana Eski ahit yeni ahit ve Psalm ( Zebur ) deyip Bunlarin Hepsi INCILDIR diye gelme..
O vatikan in hüsnü kuruntusu )
Alt 02.01.2007, 22:19
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Evet Zebur yoktur, Tevratın içinde bir,

bölümdür.

Varsa anlatta eksiğimiz gitsin.

Bir şeyi hatırlatayım sana kişileşme Alpi.
Alt 02.01.2007, 22:26
eniskaya

Standard Her seyden evvel Akil gelir

Akil ile DIN tartilir Mezhep yada Ali Velinin kitabi ile degil
Alt 02.01.2007, 22:29
unknown

Standard Kitaplarin Muhataplarini ele alirsan

Gercek ortaya cikar.

Gercek olmayanin Yani yalan Olanin Ortaya cikmasi icin de Exodus ve tekvin e Bakacaksin.

Yahudilerin tevrat ile alakasi olmayan safsatasinin yazimi 400 yil sürmüstür.

Onlar Onun Icin Zeburu da Tevrat in bir bölümü olarak görür.
Yahudileri seckin IRK Allah in cocuklari gördügü gibi )

Ama Kuran Hadlerini Bildirmistir )

Ibrahim hakkinda ne tartisyorsunuz Tevrat ancak Ibrahimden sonra indirildi diye )
Alt 02.01.2007, 22:30
eniskaya

Standard Kuran DÜZ yani Araplarin okudugu gibi

okunursa... KESINLIKLE sadece KADIN DÜSMANI DEGIL... DÜPE DÜZ INSANLIGIN DÜSMANI DENILEBILIR.....

O yüzden Kuran DÜZ okunamaz... Kuran Tefisr edilir ve ona göre okunur... karaborsa okumayla Kuran anlasilamaz.... kesinlikle tek bir Ayeti bile anlasilamaz...

Kuranin her Ayetinin arkasinda OLAY vardir.. yani inis sebebini bilmeyen Kuranin verdigi cevabi kavrayamaz...

O yüzden Kuranin Ayetlerini okumak istyen mutlaka arkasinda yatan olaylari okumali kiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiii Kuranin cevabini anlayabilsin...

Evde ele alip bir Arapcasindan anlamadan mirildanmak külliyen AKIL DISIDIR
Alt 02.01.2007, 22:32
eniskaya

Standard Bla blaaaaa

kaynakli sekilde konusacaksan amenna... ama yok burada LAGA LUGA yapacaksan o zaman sana ayiracak zamanimiz yok...

Bir seyler söylemek istiyorsan o halde Demokratik cagdas cerceveyi koru...

Wir brauchen keine Unruhestifter.... küfürbazlarla isimiz yok
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche