Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 21.10.2005, 12:13
unknown

Standard o.T.

Ne Komiktir ki;

Hristiyanlar bilmeden Her sunday ya da Sonntag Bir PAGAN ayinine giderler )
Bizim Müslümanlarda Pagan tanrisi i Bekler dururlar )

Gelip de 40 yil hüküm sürecek müslüman olacak diye..

Isa nin tanrisalligi Yani Tanri nin oglu oldugu NIKAIA Konseyinde oy birligi ile Ortaya cikmistir )
Ölümünden 400 yil sonra IZNIK de )

Roma impratoru Constantine Isa yi tanri nin Oglu olarak kabul etmekle Paganlarin hristiyanliga karsi gelmesini önlemis ve hristiyanlarin kendilerine kutsal bir kanalla baglanmalarina vesile olmustur.

KATOLIK ROMA KILISESI !...

Dügüm Burada !..

Constantine Isa nin Satatüsünü ölümünden 400 yil sonra yükselttigi icin Tarih kitaplarini yeniden yazmak icin cesur bir hamle yapmasi gerektigini biliyordu.. Bu yüzden Isa nin insani özelliklerini anlatan kutsal kitaplari lanetleyen Onu tanri gibi yüce gösteren Incilleri yücelten yeni bir incil yazilmasi gerekiyordu..
Eski Incilleri yasakladi toplatip yaktirdi..
yasaklanmis incilleri Imparatorun yazdrdiklarina tercih edenler Kafir veya cadi ilan edilip yakiliyordu..

Ama Bu kadar Zulme ragmen bazi eski inciller günümüze kadar gelmislerdir..

Lut gölü yazmalari 1950 de Yahuda cölünde Kurman vadisinde bir magrada bulundu..
Birde 1945 de kipti yazmalari bulunmustu..... Bu yazimlar isa peygamberi insani terimlerle acikliyordu )

Ve Vatikan bu yazimlara el koydu hala Kütüpanelerinde dir.

Hristiyan sembolleri tamamen Pagan sembolleridir.
Misirlilarin Günes cemberleri hristiyanlarin azizlerinin kafasinda ki halkalara ( Halelere ) Dönüstü )

Tanrica ISIS in mucizevi bir sekilde gebe kaldigi Oglu HORUS u emzirdigini remeden sekiller ve heykeller Hz. Meryem in bebek isa yi emzirdigi modern sahnelere dönüstü..
Katolik ayinlerindki tüm görsel Unsurlar psikoposluk taci,sunak ,Ilahi okumak ,kominyon Dogrudan pagan dininden alindi..

Pagan dinindeki Tanri MITHRA tanrinin oglu diye bilinir 25 aralik da dogmustu

sonra bir tas mezara gömüldü 3 gün sonra yeniden dirildi..

Bu arada 25 aralik Osiris in ,Adonis in Dionisos un dogum günüdür.

Krisna dogdugunda tütsü altin ve laden recinesi ile beraber gelmisti..
Hristiyanligin kutsal günü bile Paganlardan calintidir.

Simdi Anliyabiliyor musunuz Roma Imparatorlugunun nasil Mucizevi bir sekilde hristiyan oldugunu..

Aslinda gercek hristiyanlarin pagan dinini alarak Putperest oldugudur.

Ve bu gercek ortaya cikacak diye Vatikan in ödü kopar..

Bütün Bunlar Da vinci nin Ölümsüz zekasi altinda ortaya konulan sifrelerle korunmus Zamanimiza gelmistir.

Sion Tarikati Balik burcunun bittigi dönemi aciklama yüzyili olarak kabul eder ve balik burcu Yani iki bin yillik süre Bitmistir.. Yani Zamanimiz aciklamanin yapilacagi belgelenecegi ve Sonuc itibari ile vatikan in tarih in karanliklarina gömülecegi zamandir..

Bekliyelim..

iyi ki bu zamanda yasiyoruz enteresan bir yüzyil

)

Leonardo da VINCI Isa nin el yazitlarini meshur tapinak sovalyelerinden devralan SION ( Koruyucular ) Tarikatinin Üstad adi verilen baskanlarindan birisidir..

Bu Bilgiler maria magdelena Yani isa nin hanimi tarafindan kIZLARI oLAN SARAH a devredilmistir. 4 sandik yazittir. hristiyanligin ve Isa nin kendi el yazisi ile ögretilerini icerir.

Papaligin Asirlar önce baslattigi ilk hacli seferleri bu Yazitlari eli gecirebilme amaci ile yapilmistir. dogan tehlikeden ötürü Sion Tarikati Yazitlarin Yerini Olagan üstü sayilacak sekilde sifrelemistir..

bu sifrelerin son düzenleyicisi leonardo da VINCI dir.. Bu Sifrenin Bulundugu Tasa Kilit tasi denir..
Cok Ince bir papirus a yazilan sifre 5 harften olusan birbine gecmis Bir tas kürdedir sifreyi bilmeden Acilmasi imkansizdir.. icinde sise icinde Saklanan bir sirke ile tehdit altindadir yani Tas Küre kirilmak istenirse Sise de kirilacak ve sirke papirus u aninda eritecektir.

Bilgilerin yazitlarin icerigi Muhtesemdir.

Mesela ilk koruyucular olan tapinak sovalyeleri ki 9 kisidir. bu yaztitlarin bilgisi isiginda ilk modern bankaciligi kurarak Zengin olmuslardir..

Vatikan in Bunu ele gecirmek istemesi hem Yalandan kurtulmusi hemde kimsenin elinde olmayan bilgilerle gücünü 4 e 5 e katlamasi demektir.

Bu bilgilerin icinde altin kesit gibi matematiksel Harikalarda vardir.
Alt 21.10.2005, 12:33
unknown

Standard Yaratici nin MÜHRÜ : ** PHI **

öncelikle Bu "PHI" PI ile karistirilmasin PHI yaraticinin elinin degdigi her seyde her varlikta Sabittir. Doga nin temel tasidir.
Bitkilerde hayvanlarda insanlardaki Boyutlar hep ayni orana PHI nin 1 e oranina kesinlikle baglidir.

Bu Oran : bir nokta -alti-yüz-on-sekiz sayisini verir.yani: 1 .618

Simdi Bir idda ortaya atildi Kanitlamakta grekir Buyrun:

hic bir ari kovaninda disi ve erkek arilarin sayisini incelediniz mi ?
Elbette disi arilarin sayisi erkek arilarin sayisindan fazladir..

Peki Dünya nin her hangi bir yerinde her hangi bir kovanda yasayan disi arilarin sayisini erkek arilarin sayisina böldügünüzde hep ayni sayiyi elde ettiginizi biliyor muydunuz ?

Her halde hayir l)

Bu Sayi PHI dir.Yani 1.618

Peki spiral deniz kabuklularinin Her spiral capinin digerine oranini biliyormusunuz ? 1.618 yani PHI..

Cam Kozalaklari Bitki sapindaki yaprak düzenleri böcek kesitleri Yaraticinin elinin Ilahi kudretinin degdigi her sey bu sayiyi verir 1.618 yani PHI..

VITRUVIUS ADAMI !..
Bunu hic duydunuz mu ?
Dünya üzerinde Anatomi yi temsil eden bir yapittir ve ilk olarak Leonardo da VINCI tarafinfdan resmedilmistir.

Ve insan Vucudunun oranlarinin her zaman PHI yi verdigi de onun tarafindan bulunmustur. Insan vucudunun sekli ne olusa olsun bu orani verir Cüceler de de devler de de )

kadin erkek hic degismez..

simdi deneyin:

Basinizdan yere kadar olan mesafeyi ölcün.
Göbek eliginizden yere kadar olan mesafeyi ölcün..
Ilk mesafeyi ikincisine bölün Ortaya cikan sayi 1.618 olacaktir hic sasmaz )

Omuzunuzdan parmak ucunuza kadar olan mesafeyi dirseginizden parmak ucuna kadar olan mesafeye bölün ne cikacak ? )

evet PHI..

Kalcadan yere kadar olan mesafeye diz kapaginizdan yere kadar olan mesafeye bölün.. yine ayni )

Parmak eklemleri ayak parmaklari belkemigi bölümleri: PHI-PHI-PHI !..

Sevgili arkadaslar her biriniz ilahi mührün Vuruldugu altin Oran in yürüyen birer örnegisiniz
ve dünya daki bütün ünlü eserler sanat eserleri Yaratanin Ilahi elinin güzelligini Taklite calisarak yapilmislardir.
Paha bicilemiyen eserler PHI yi tasir iceriklerinde..

Bu dizime :

FIBONACCI dizimi derler

...................... 1-1-2-3-5-8-13-21...............................

Her sayinin kendisinden önceki iki sayinin toplamina esit oldugu bir sayi dizimidir. Ayrica komsu sayilarin bölümleri PHI yi verir..

Mesela 5 köseli yildizi bu dizimden kaynaklanir ve otomatikman Phi yi verir.

Fakat asirlar boyunca Tarot adi altinda Bir ideoloji ile Kilisenin yasaklari bu Yildizin verdigi sifrelerle gecilmistir.

kilisenin 5 köseli yildizi Cadilik simgesi veya sihir olarak Afaroz altinda tutmasi bosuna degildir.

5 köseli yildiz Venüs gezegenin her dört yilda bir yaptigi eliptik hareketlerden meydana gelen bir sekildir ve PHI nin en üst düzeyde Kusursuz bir ifadesidir.

Bu Bilgiler Iznikte Yok edilen orginal Incil de yer aliyordu..Ve hala da yer aliyor.

Hoscakalin
Alt 21.10.2005, 13:03
Benutzerbild von peren
peren peren ist offline
Neuer Benutzer

Standard The Da Vinci Code

Alpinin söyledikleri "the Da vinci Code" adli kitapta yer almaktadir. Bunun gibi bir cok hiristiyan alemi yalanlarini ortaya cikarir "the Da Vinci Code". Bunun yani sira Da Vincinin diger calismalarida ele alinir (mesela "Madonna on the Rock", "Mona Lisa"). Su an filme alindigini duydum, okumayi sevmeyenler filmide seyredebilir.
Saygilar
Alt 21.10.2005, 13:08
Benutzerbild von peren
peren peren ist offline
Neuer Benutzer

Standard The Da Vinci Code

Alpin ne yapmaya calistigini anlamis degilim ama makaledeki bir cok bilgi "The Da vinci Code" da mevcuttur. Yakinda bu kuranda geciyor falan derse hic sasmayin.
Saygilar
Alt 21.10.2005, 13:14
unknown

Standard DIE ILLUMINATI :o) ( Aydinlatilmislar )

Bu Kitap da Dan BRAWN in kitaplarindan biridir.

Tavsiye ederim )
Alt 21.10.2005, 13:16
unknown

Standard :o) anliyacaksin o.T.

ohne Text
Alt 21.10.2005, 15:15
Benutzerbild von resit23
resit23 resit23 ist offline
Neuer Benutzer

Standard FASTEN???

Mir kommt es so vor ob dieses
Jahr nicht gerade viel Fasten,
kommt es mir nur so vor oder ist
es wirklich so???????
Alt 21.10.2005, 15:21
Benutzerbild von peren
peren peren ist offline
Neuer Benutzer

Standard Die Beiträge sind nich hinreichend!

Sonunda kisisel satasmalarinin sebebini anlamis oldum. Kisaca kendimi savunmak istiyorum:
Yazinin bir kac yerinde benim yazdiklarimla sizleri süpheye düsürmeyi düsündügümü yada sizlerin benim gibi düsünmeniz icin caba gösterdigim suclamlarinda bulunmussun; bu elbette dogru degil. Kimse benim makalelerimi okumak veya cevap yazmak zorunda degil. Amacimi bir kac kez yazdim, sorustuyorum, arastiriyorum, mantigima (tabiiki benim mantigima) ters düsen olaylari elmden geldigince ispati ve kaniti ile (bu genelde Kurandan sureler yada hadisi serifler seklinde oluyor) tartismaya sunuyorum.
Ben böyle yetistim, böyle ögrendim ve bu sekilde ilerlemekdeyim. Bizler (kasdim ben ve cevremde tanidigim bildigim kisiler) disaridan beyin yikama yada asilsiz arkasi olmayan konulari sadece ailemiz inaniyor! Ve ya toplum öyle yapiyor ya da cogunluk bu yola gidiyor! diye o sürüye katilmayip arastirmayi tercih edenleriz. Dinim yada irkim yada milletim coklugu arkasina saklanmadan bizden! olmasada bir insan sadece insan oldugu icin saygi gösterenleriz. Müslüman olmasada deprem yikintilari altinda kalmis cocuklara irk, din, millet ayrimi yapmadan yardim eli uzatanlariz. Bunu yapmak sebebim ne kainatin yaraticici, ne O"nun bana gönderdigi söylenen kitaplar, bu benim/biziz. Nasil mi oluyor? Elimizden geldigince cevremizde nasil bir kaynak varsa burada yogunlasmaya calisiyoruz. Kritikde alarak, olumlularida okuyarak, mümkün oldugu kadar kendi akil ve matigimizida kullanarak bir sonuca variyoruz. Sayet varilan sonuc bizim arkasinda durabilecegimiz bir sekil aldi ise (das ist nämlich Frucht unserer Untersuchungen/Analysen. Unsere eigene Meinung) tartismaya sunularak bir de saglamasi alinir. Bu asama, yani tartisma asamasi elbette arastrima konumunda da olur. Bu sekilde gözden gercekden bir sey kacmadigi garantilenmisde olur. Ben her zaman "bilmek" inanmakdan daha iyidir diye düsünüyorum. Bilince ulasacabilecegim her konuda yogunlasmaya caba gösteririm. Bunda ne kadar basarili olurum yada olmusumdur o da tartisilacak ayri bir konudur. Der weg ist das Ziel!
Kendi irademle bir seyleri arastirabilme, sorgulayabilme, analiz edebilme ugrasimimin meyve vermesi benim icin hürriyeti ve hatta insanligimi tattigim en güzel örneklerden biridir. Hürüm diyebiliyorsam gögsümü gere, gere önemli etkenlerden biride kadin olmama ragmen düsünülebilecek her ortamda esimle!, is arkadaslarimla! Paramla! Mirasimla! Ailemle! Cocugumla! Duygularimla! Zekam ve Aklimla gercek ben Peren olarak hareket edebilmem ve ilk etapta bir KADIN! damgasi yemememdir. Ilk önce Insan/Perenimdir sonra Kadin! Gercekden kendimi esit hissetmem ve öyle de kabul edilmem dir!
Sen yazindan müminin inanc seklini izah etmissin, inanmistir böyle kalir demissin. Bu bende böyle degil. Ben degismeyen tek sey degisimin kendisi sözünü destekliyorum. Aklim ve mantigim dogrultusunda sürekli bir "olgunlasma" prozedürü icerisindeyim. Tabiri caiz ise " haricten gazel okuyanlarin" pek sansi yoktur. Aklim ve mantigima uymayan bana ve yasayis seklimede kolay, kolay yansiyamaz. Aklim ve mantigim benim sekillenmemde, olgunluk prozedürümde önemli bir rol oynadigi icin bunu gelistirmek benim asil amaclarimdandir. Elimden geldigince yapabildigim kadar kizimida bu sekilde yetistirmek isterim.
Dies ist eine kurze Zusammenfassung, von dem was ich bin! Du solltest nicht versuchen aus dem was ich geschrieben habe eine Peren zu formen! Denn alles was geschrieben ist unterliegt der logischen Interpretation/Betrachtung des Lesers. Aller höchstens kannst Du daraus ableiten, mit welcher Präzision ich mich an die Arbeit gemacht habe, mit welchen Wörtern ich mich ausdrücke, wie ich mich ausdrücke. Denke aber nicht dass es hinreichend ist um Meine Charaktereigenschaften abzuleiten. Denn dann fange ich an Dir vorzuwerfen, dass Du immer! so handelst! Lauter vorwürfe aber wenig verstand!
Quod erad demonstrandum!
Saygilar
Alt 21.10.2005, 16:11
unknown

Standard küstah! o.T.

ohne Text
Alt 21.10.2005, 18:39
unknown

Standard Tesadüfler & TESADÜFLER :o)

Arapça alfabedeki her harfin sayısal bir değeri vardır. Yani Arapçada her harf bir rakama tekabül eder. Bundan istifade edilerek çeşitli hesaplamalar yapılır. İşte yapılan bu hesaba "ebced hesabı" ya da "hisab-ı cümel" denir. 115

Kuran"da ebced, alfabe düzeninin her bir harfinin bir rakama tekabül etmesi özelliğinden faydalanan Müslümanlar, bunu çeşitli sahalarda kullanmışlardır. Cifr ilmi de bu yöntemlerden birisidir.

Cifr; İstikbalde muhtemel olacak işlerden haber veren ilmin adıdır. Buna göre sembolik şekiller ve harflerin ebced sayı karşılıkları üzerinde yapılan yorumlar, bu sahayla meşgul olan kimselerin başvurdukları yollardan biridir. Ebced ile cifr yöntemleri arasındaki en önemli fark: Ebced gerçekleşmiş olanın, cifr ise gerçekleşmesi muhtemel olanın ilmidir. 116

Bu hesap yöntemi, çok eski tarihlere kadar uzanan ve daha henüz Kuran indirilmeden önce kullanımı çok yaygın olan bir yazım şeklidir. Arap tarihinde geçen tüm olaylar, harflere rakam değeri verilerek yazılır ve böylece her olayın tarihi de kayda geçilmiş olurdu. Bu tarihler, her kullanılan harfin özel rakam değerlerinin toplanmasıyla elde ediliyordu.

İşte söz konusu bu ebced yöntemiyle, Kuran"da geçen bazı ayetler incelendiğinde, bu ayetlerin anlamlarına uygun olarak birtakım tarihlere denk geldiğini görürüz. Ve bu ayetlerde bahsedilen olayların, ebced hesaplarıyla elde edilen tarihlerde gerçekleştiğini gördüğümüzde ise, söz konusu ayetlerde olaya ilişkin gizli bir işaret bulunduğunu anlarız. (Doğrusunu en iyi Allah bilir.)

1969 Yılında Ay"a Çıkılmasına Kuran"da İşaret Edilmektedir

Saat (kıyamet vakti) yakınlaştı ve Ay yarıldı. (Kamer Suresi, 1)

"Şakka" kelimesi Arapçada "ikiye yarılma, ayrılma" manasından başka "çizilme, kabartma, toprağı sürme, toprağın kazılması" gibi manalarda da kullanılmaktadır:

Biz şüphesiz, suyu akıttıkça akıttık, sonra yeri yardıkça yardık; böylece onda taneler bitirdik, üzümle, yoncalar, zeytinler, hurmalar, boyları birbiriyle yarışan ve içiçe girmiş ağaçlı bahçeler. Meyveler ve otlaklıklar. (Abese Suresi, 25-31)

Görüldüğü gibi bu ayette "şakka" kelimesi "ikiye yarılma, ayrılma" manasında değil, "toprağın yarılıp, çeşitli ekinlerin bitmesi" manasında kullanılmıştır. "Şakka" kelimesi bu şekilde değerlendirildiğinde (Kamer Suresi, 1. ayetinde geçen) "Ay"ın yarılması" anlamı yanında, aynı zamanda 1969 yılında Ay"a çıkma olayında Ay toprağı üzerinde yapılan faaliyetler de anlaşılır. (En doğrusunu Allah bilir.) Nitekim bu konuda çok önemli bir işaret daha vardır. Kamer Suresi"nde geçen bu ayetin bazı kelimelerinin ebcedi bizlere 1969 rakamını vermektedir. Bu hesaplama yönteminde vurgulanması gereken önemli bir nokta da, yapılan hesaplamalarda çok büyük ya da çok ilgisiz sayıların çıkma olasılığıdır. İlgili sayının elde edilme ihtimali son derece zayıf olmasına rağmen, böylesine net bir rakamın hesaplanması oldukça dikkat çekicidir.

Saat yakınlaştı ve Ay yarıldı...
HİCRİ: 1390 MİLADİ: 1969

1969"da Amerikalı astronotlar Ay üzerinde incelemeler yapmış, Ay"ın toprağı çeşitli aletlerle kazılmış, yarılmış ve örnek alınarak Dünya"ya getirilmiştir.

115) İsmail Yakıt, Türk-İslam Kültüründe Ebced Hesabı ve Tarih Düşürme, s. 36.
116) İsmail Yakıt, Türk-İslam Kültüründe Ebced Hesabı ve Tarih Düşürme, s. 56.

**

Bir ^Tesadüf daha )

Kuran ilmi ilerledikce tesadüflerde cogalmaya basladi Gibime geliyor )

Bir tesadüf e Daha ne dersiniz ?..

Kuran da Kamer ( ay ) olarak gecen ay tam olarak 27 kere gecer ..
ayni sekilde Ay in dünya etrafindaki eliptik turu da 27 gündür.

ya u nasil bir tesadüf ?..

Geceleri gök yüzünde en parlak yildiz olan SIRIUS yildizi Kuran da Necm ( yildiz ) suresinin 49 ncu ayetinde gecmektedir.

arapca karsiligi SI"RA olan Sirius yildizinin sadece 49.ayetde gecmesi ilgi cekici bir durumdur.

Cünkü bilim sirius yildizinin hareketlerindeki düzensizlikten yola cikarak onun bir cift yildiz oldugunu kesfetti ve gözle görülemeyen diger yildiza SIRIUS-B - ismini verdi

Sirius B nin yani gözle görülemiyenin Sirius a nin yani gözle görülenin etrafinda yaptigi tur 49 yildir )

komiklige bakin ki Gün ( Yevm ) kelimesi de kuran da 365 kere geciyor )

beni Gülmekten öldüren Bir baska tesadüfte DNA hakkinda )#

" Yok dediler biz babalarimizi bulduk Onlarda böyle yapiyorlardi " ( Suara 74 )

Bu ayet de Allah i inkar eden kisiler Bu aliskanliklarinin kendilerine babalarindan kaldigini baha´ne ediyorlardi..

Biliyorsunuz Babalarin özellikleri Cocuklara DNA sayesinde aktariliyor )

Yukaridaki ayeti arabca yazdiginiz zaman surede bulunan 227 ayetin icinde sadece 74.ayetde DNA harfleri yanyana geliyor yazalim:

" Kaalu bel vece(dna) abaena kezalike yefalun ( suara 74 )

Burada da kelime sayisi ile ayet numarasini toplarsaniz Karsiniza DNA nin kesfedildigi Tarih cikiyor " 1953 " )

Ne kadar komik degil mi ?..

)

1299 kelime sayisi + 74 = hicri 1373 miladi: 1953.

DNA 1953 yilinda Watson ve Crick adinda iki bilim adami tarfindan kesf edilmistir.

Arzu eden olursa tesadüfler zincirine devam edebilirim )

Bazi insanlar benim burnumun kaf daginda oldugunu söylüyor ve beni azarliyorlar sonra )
Antwort