Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 03.03.2019, 21:06
__BIRESKIYA

Standard Türk Dizileri;

Son 2000 li yıllardan beri türk dizileri,yavaş yavaş dünya genelinde azımsanmayacak bir yer edindi.Bu başarı elbette küçümsenecek bir başarı değil.Şu an dünyadaki en popüler dizileri bile izlenme payı ile geride bırakan diziler var.Örneğin;Muhteşem Yüzyıl 400 milyonun üzerinde bir seyirci kitlesine sahip...
Sanat her zaman toplum yaşamından çıkar,eleştirir ve onu geliştirmeye yarayan araçlardan biri olarak yoluna devam eder.
Bazı sanat türleri miadını doldururken,bazıları ise popüler olur.Türkiyede diziler bu ara,toplum yaşamının en popüler sanatsal harketidir.Bu açıdan dizilere dikkat etmek,verdiği mesajları iyi anlamak gerekir.
Ben bugün ÇUKUR denilen diziyi ele almak istiyorum.Aslında isminden bile ne menem birşey olduğu anlaşılıyor,fakat bizler ''Bazen gözümüzün önündeki merteği görmez,karşıdaki ormana bakarız:/HZ:İSA''...
Çukur dizisi dediğim gibi aynı ismi gibi,çukur(Argoda Çukur;alçalmada en uç noktayı yakalamış kişiye denir.Örneğin;Sana alçak desem çukurun hatrı kalır gibi.)
Çukurda önce yapılan işleri ele alalım;
Haraç
Fahişelik
Uyuşturucu imalatı ve satışı
Silah satışı
Aile içi ihanet
Hırsızlık
Serserilik...
Toplum ahlakının dışladığı ne varsa,bu dizide özellikle empoze edilmeye çalışılıyor.Arada söylenen türküler ve şarkılar sizi yanıltasın onların hepsi reklam geliri...

Geändert von __BIRESKIYA (03.03.2019 um 21:08 Uhr).
Alt 14.03.2019, 17:57
__BIRESKIYA

Standard Acı Hayat;

Acı hayat diye bir dizi vardı eskiden,bu ara zamnım olduğu için tüm bölümlerini seyredip,öyle yorum yazmak istedim..
Klasik zengin erkek fakir kız 3 lü aşk sarmalında,ilk 12 bölümden sonra bu diziyi kaldırsalarda kurtulsak diyebileceğiniz bir dizi.Son 30 bölümünü ileri alarak izledim,o kadar banal ve sıkıcı bir dizi...
Anlamadığım şey nedir bu senaristlerdeki intikam duygusu?Ayrıca ağzına kadar din ve milliyetçilik propagandasıyla dolu.Reklamsız olmaz tabi,yine saçma sapan giysi vb şeylerin reklamları dolu...10 üzerinden 1 veriyorum.
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche