Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 24.10.2005, 18:16
Benutzerbild von kerio
kerio kerio ist offline
Neuer Benutzer

Standard noch so eine komische

salafitenvereinigung?

mal ehrlich manchmal frage ich mich wirklich, hinter welchem mond so manch ein zeitgenosse lebt!
Alt 24.10.2005, 20:05
Benutzerbild von kerio
kerio kerio ist offline
Neuer Benutzer

Standard Daha gülünc bir yazi

okumak mümkün mü? Daha aptalca bir yaklasim, daha gerzekce bir argüman daha salakca bir yaklasim olabilir mi? insan heyhat gözlerini yere dikipte gökteki yildizlari aramaya calisirsa iste böylece taslara carpar.(kafa niye zonkluoyr diye merak eder)

demek kuranda bircok dilden kavramlar ve bu bircok kavramlarda kurani gizemli kiliyor ve kimse kurani anliyamiyor? bu sakat acaba kendisi kurani nasil anlamis? yoksa saydigi dillerin hepsini biliyormuydu? herhalde onun pesinden gidenlerin hepsi de kuzucuklar idi senin devamli bilmedigin tanimadigin kisileri yargilayip iftirada bulundugun gibi, ve sormadilar bu yabanci kelimlerin manasi nedir diye. 1500 sene gecmesine ragmen kimse bunuda cözmedi. cözemedi. nede olsa aklini kullananlar özellikle bu kus beyinliler.

kuranda en basit ayetleri bile anlamiyacak kadar gözü dönmüs, bir bosluk arayan möchtegern "MUALLIM". sende bunlardan birisisin.Mrs. The Muallim.

hikmetten yoksun.

o kus beyinli acaba kendi makalesini türkce yazdi ise acaba kac tana türkce olmiyan kelime kullanmis? niye yazisini türkce dilde yazdigini iddia eder?

Nede akilli imis müslümanlar. bircok dilden kavramlari anliyabiliyorlar ve onlari hayatlarinda uygulayabiliyor. ne kadar kültürlü insanlar imis ki bu kadar genis kelime hazinelerine sahiplermis. bügün almancada acaba latinceden, yunancadan, ingilizceden, fransizcadan ne kadar kelime gecmistir ve gecmektedir.

bir makale almanca dilinde yazildiginda bu kavramlar icinde oldugunda, kütüphanede bircok dilden kavram ve kelime calmislari arasinda mi listeleniliyor?

kuran arapca dilde nazil olmustur. vahy olunan toplumun anladigi bir dilde ve onlar kurani anlamislar.
Alt 24.10.2005, 23:40
Benutzerbild von hizlikacak
hizlikacak hizlikacak ist offline
Neuer Benutzer

Standard öhöööööööööööööööööööööööööööö

tok tok

tok tok

toktoktoktoktoktok

KIMSE YOKMU YAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
Alt 24.10.2005, 23:43
Benutzerbild von hizlikacak
hizlikacak hizlikacak ist offline
Neuer Benutzer

Standard kimse oruc tutmuyo lan o.T.

ohne Text
Alt 25.10.2005, 01:14
eniskaya

Standard BENNN GELDIMMMMMMMM

Jaaaa jetzt bin ich wieder daaaaa... es lebe die Demokratieeeeeee...................

Mein Nick war zu teil gesperrt worden, ich konnte die Befehlszeilen nicht mehr benutzen, schienbar war das Problem nur bei mir... baer nach Beschwerde beim Support, mit 100 Jahren Verspätung ist alles wieder OK....

Also ne var ne yok Forumda alles OK hier... wie gehts Oezsu Roman Alpi und denen die mich HASSEN, weil ich Demokrat bin...

Selamlar, Sevgiler...

PS: Erst die Demokratie dann Religion, ansonsten wird man zu einem Religionsfasisten
Alt 25.10.2005, 01:22
Benutzerbild von balikiz
balikiz balikiz ist offline
Neuer Benutzer

Standard Vah vah vah!!!

Demek seni Vaybee kabul etmedi. Neden acaba? :-)

Eniscim, biz senden demokrat oldugun için nefret etmiyoruz ki, karbonat Erol oldugun için seviyoruz seni. Sen olmasan bizi kim güldürür?! :-D
Alt 25.10.2005, 01:29
eniskaya

Standard Ben sunun farkina vardim

Yillardan beri Forumda disarida oyanda buyanda Millet DIN Islamiyet Kuran usw... söyleyip duryor...

Ama kimse tüm DINlerde mevcut olan evrensel degerlerin esasi ile Demokrasinin icerisinde var oldugunu hatta bazen zamansal olarak DINleri bile öne gecen gercekleri söylemiyorlar...

Tüm insanlik son 50 yildan beri DIN-SARHOSLUGU icersine girmistir...

WARUMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM

Ganz einfach... wegen der DEMOKRATIE....

Cünkü Demokrasi insanlari birlestiriyor devletleri birlestiriyor ORTAKLIK ESITLIK YARATIYOR.... ve bunu cekemeyenlerin basinda DIN-SARHOSLARI geliyor...

Kim bu DIN-SARHOSLARI... cok basit....

Hacilar, Hocalar Rabbiler, Papazlar Tekkeciler, Süleymancilar, Erbakancilar ve benzeri HURAFE-BASINSA insanlari maymunlastiran kapi kapi dolasip para isteyen, o paralarla DEVLETIN temelini oyanlar...

Iste bunlar DININ en büyük düsmanlaridir...

DINDEN evvel beni bir insanda DEMOKRATIK anlayisi ilgilendirir.... o kisinin DINI beni sahsen HICCCCCCCC... ilgilendirmez... yeterki evrensel bir insan olsun.... isterse dört duvar arasinda INEGE, Maymuna tapsin... das ist mir EGAL....

Deshalb sollte jedem Menschen Scheiß EGAL sein, an was der Nachbar oder der eine oder andere Glaubt...

DENNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN NNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN

Gercekleri GERCEK ANLAMDA kimse bilmez... ölümden sonrasini veya ölümün ne oldugunu kimse bilemez... hatta RESÜLLER bile bilemiyordu... SIEHE VEDA HUTBESI "Bende akibetimin ne olacagini bilmiyorum" HZ. MUHAMMED.....

Demekki, bizler burada ne kadar ISLAM slöyledir böyledir diyorsa diyelim...

WIR ALLE HABEN KEINE AHNUNG...... GERCEGI ALLAHTAN BASKA KIMSE BILEMEZ....

TÜM ILAHI KITAPLAR MECAZI SEKILDE AHIRETI VE SISTEMI ANLATIR....

Bir HZ. Muhammedin Islam anlayisiyla bir 1500 yil sonra yasayan Demokratik ve Teknoloji caginda yasayan insanin Islam ve Allah anlayisi farklidir...

Önemli olan Ilahi kutsal Kitaplarda yazili olan EVRENSEL INSALIK DEGERLERIDIR... iste bu degerlerdir dahlen gecerli olan....

Yoksa benim bir ARPTAN ögrenecegim ZERRE kadar bir sey yoktur ve olamzda... cünkü ben bilioyurm ARAP bilmiyor ve ACIZZZZZZ...

O yüzden bir Arap benimle bir olamaz... ben bir Demokratim, Arap ve onlarin yandaslari ise, DIN-YOBAZIIII
"Hic bilenle bilmeyen bir olurmu???" (Kurani Kerim)
Olmaz ya tabi, biri insan biri hayvan, öyleyse denilen yüz karasindan (Mehmet Akif Ersoy)

Öyleyse ilk önce Demokrat olalim... gerisi KISISELDIR
Alt 25.10.2005, 01:36
eniskaya

Standard Milyar yilda aradan gecse benim ayarima

cikamazsiniz... gercek söylüyorum....

Ben DEMOKRAT insanim... Demokrasi ve medenioyet ruhumun tipimin bir parcasi....

Öyle bir Haci Hoca bana ne ilim nede bilimde yaklasabilir... gectim o yillari ben...

Sizlerin büyük sorunu ve korkusu var.. cünkü hacilar Hocalar sizleri korkutmus, feci sekilde beyinlerinizi yikamis.. sizleri TUTSAK VE MÜRID yapmislar...

NE allahi ne DINLERI nede Sünnetullahi gercekci anlamda kavriyorsunuz....

Yillardir kitap okurum tüm ilahiyatcilari tanirim... ve sadece Zekeriya Beyazdan baska INSANLIK ICIN GERCEN ANLAMDA CÖZÜM ÜRETEN BIR ILAHIYATCIYA DIN ADAMINA RASTLAMADIM.....

TR nin ENNNNNNN AYDIN ILAHIYATCISIDIR.....
Yasar Nuri ve Ahmed Hulusi bile ondan ders almalari gerek...

Eger bir kadina yada erkege eglenmenin yasak oldugunu DINDE yeri olmadigini söyleyen birisi tam anlamiyla MÜRID ve KAFIRDIR.... ve ben öyle insanlari hangi toplumda olursam olayim feci sekilde KEPAZE ederim kiiiiiiiiiiiii gözü acilsin
Alt 25.10.2005, 01:41
eniskaya

Standard Nazar DINDE varmidir ???? o.T.

ohne Text
Alt 25.10.2005, 01:46
eniskaya

Standard Benimde en cok hosuma giden Ayet su

Zümer 44

De ki: "Sefaat, tümden ve sadece Allah"indir. Göklerin ve yerin mülkü/yönetimi O"nundur. Sonunda O"na döndürüleceksiniz."

Iste tüm ESAS burada gizli
Antwort