Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 16.06.2004, 23:14
unknown

Standard ben acikirsam seni bile yerim.Kavurma! o

ohne Text
Alt 17.06.2004, 00:02
unknown

Standard Jetzt mal eine ganz ernste Frage

Glaubt ihr an Gott???
Wenn ja warum?? Abgesehen von der Religion.
Alt 17.06.2004, 00:18
unknown

Standard Du solltest "Descartes" lesen.

Religion ohne Bodenpersonal geht!muss aber nicht sein. Gott ohne Religon geht nicht. Bitte erfinde nichts neues.Zaten herkesin kafasi karisik....
Alt 17.06.2004, 00:53
intellecta

Standard nefes alirken

bile "Hû" diyen biz insanlar nasil olur da O"na (Hû) yani Allah"a inanmayiz...

Alt 17.06.2004, 01:09
Benutzerbild von tek1
tek1 tek1 ist offline
Neuer Benutzer

Standard für neugierige

ich vergas zu erwähnen das es Suratun-nisa ayat 1 ist
Alt 17.06.2004, 04:09
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Halen yanilgilar icindesin!

Senin özel konumun is durumun vs, beni o kadar ilgilendirmiyor, sadece senin degil hic bir kimsenin özel konumlari vs asla beni ilgilendirmiyor.

Beni ilgilendiren tek bir konu vardir insanlarin insanlara olan yaklasimlaridir.

Insanlara parmaklarinin uclari ile göstererek konusan insanlardan her zaman büyük bir rahatsizlik duymusundur.

Insanlara tepeden bakan her insandan müthis tiksinmisimdir.

Insanlarin ellerine gecen kücük bir sans gibi gözüksede birileri icin, belki o insanlar icin cok büyük bir sansdir bir seyleri baska acilardan duyabilme ögrenebilme sanslarina engel olmaya calisan her insandan bir insan olarak utanc duymusumdur.

Insanlarin ama ekonomik, ama egitimsel, ama sosyal, ama dinsel, ama politik, ama cinsel, ama pedogojik, ama görsel, ama cevresel etkenlerden dolayi birilerinin, digerlerine oran ile daha sansli olarak, daha iyi bir egitim ile, daha iyi türkce kullanarak, daha fazla bilgi dagarcigina sahip olarak, onlara asagilamalarina, ellerine gecen kücük firsatlar icinde benlikler ve yeni kisilikler edinmeye calisirken bocalamalarinin üzerinde alayli bir küstahligin asagilik kompleksi ile üzerlerine giderek zaten cok az var olan medeni cesaretlerini kirarak isim yapmaya calisanlardan her zaman migdem bulanmistir-

Önce insan, düsünceler irkciliga, siddete dönüsmedigi sürece, cinsiyeti, cinsi egilimleri, dinleri, dinsizligi, politik görüsü, sosyal durumu, egitimi, egitimsizliginin onun en az ben kadar, en az sen kadar sazgin ve onurlu bir insan oldugunu unutmaman dileklerim ile...

Her sey gönlünce olsun...

Galvani...
Alt 17.06.2004, 04:31
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Ek olarak!

Siddet yalnizca fiziki olmaz, yazilida olur, sözlüde olur, yalanda, küfürde, baskida, asagilamada, tepeden bakmada, alay etmede siddete girer.

Ayrica kücücük dünyalarinda ellerine kücücük bir yetki gecince henüz olgunlasmamis kisiliklerde, o yetkinin binbir türlü kurnazlikla uygulanabilinecek siddet yöntemleride vardir, o kisimda sinsi siddette girer.

Elbetki gelisimini tamamlayamamis toplumlarda bunlar tartisilir. Gelisimini tamamlamis toplumlarin sitelerinde bunlari tartismaya, yada su yukarida kafa tasini andiran yazilari yazinca sanki uzayli ilkel bir canlinin bir kac yüz yil önceden kalma birikimleri diye ya ciddiye almazlar, yada nostaljik bir sosyal arastirmaya takilirlar.

Kendisini sevemeyen, kendisi ile barisik olamayan insanlari sevemez.

Insanlari sevmek insanlari sosyal katmanlara ayirarak olmaz, egerki bir toplum halen bunlari tartisiyorsa bu utanc hepimizin utancidir.
Alt 17.06.2004, 09:39
Benutzerbild von kerio
kerio kerio ist offline
Neuer Benutzer

Standard sorulari cevaplarken

senin serverin birden bluescreen dedi, speicher xxx000xxbirseyler dedi ve ayrice ben bu siklari tanimiyorum sen nerden cikardin dedi.

su programi dogru düzgün yaz. ayrica benim kaspersky serverde virüs var dedi. sence simdi bu helalmi baskasinin bilgisayarina dolayli yollardan antihadis.c virüsü göndermeye calisman?
Alt 17.06.2004, 11:03
Benutzerbild von coach01
coach01 coach01 ist offline
Neuer Benutzer

Standard cok komiksin

gülmeden catlayacagim. Akil herkeste mevcuttur. Imanin temeli ahlaktir salak herif. Ne iman ahlaksiz yapabilir ne de ahlak imansiz yapabilir. OKIS. Oradan calismaya basla sen imanini düzeltmeye. Milletite test yapacagina kenidini test eyle. Cok passivsin biliyormusun. Artik birak su Sonderschüler laflarini alinmiyorum ve langweilig olmaya basladin. Kimin ne mezunu oldugunu sen bilemezsin.

Hocalar seni cok kötü bir sekilde *deformieren* etti galiba. )))
Hocalari savunanda yok burada bozuk düdük gibi ötme kocum.
Alt 17.06.2004, 11:08
Benutzerbild von coach01
coach01 coach01 ist offline
Neuer Benutzer

Standard Domuz sütü ile kahvalti yapana

ayetlerle cevap vermen pek ise yaramaz. Insanin maymun soyundan geldigini savunana hic bir zaman anlatamazsin insanlarin maymundan gelmedigini. Cünkü Allahu Teala onlarin önlerine ve arkalarina perde cekmis. Hic bir sey göremezler. Ne kadar isbaat etmeye kalksanda onlar inanmaz sana. Siddetle Maymun olduklarini söylerler. Mademki maymun olmak istiyorlar olsunlar dimi. ...
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche