Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 10.05.2007, 12:13
unknown

Standard görüyoruz

ondan Gb hep kapali degilmi
küfürleri burdan normal yazilari öbür nickten

küllahima anlat sen onlari
Alt 10.05.2007, 12:14
unknown

Standard imansiza imana ögretmek

benim görevim degil
ayetleri degistirip buraya yazmakmi marifet

küfür etmeyen senmisin ayrica?
vay vay vay

yazdiklarini tekrar oku istersen

ayrica kimseden yardim dilemiyorum..2 yüzlü serefsizliklerini ortaya koyuyorum
ama bunu anlayacak beyin nerde sende degilmi?
Alt 10.05.2007, 15:03
Benutzerbild von kezban
kezban kezban ist offline
Neuer Benutzer

Standard o.T.

muahahaaaaaaaaa

demek bu ÖKÜZ Abdeli öyle yapiyo

loooool
Alt 10.05.2007, 17:32
unknown

Standard aile terbiyesi almis

ama 12 saattie kalatklasan kezban yenge..burdanda sen ciktin bakiyorumda..pekte heveslisin milletin avukatligini yapmaya..otoban gibisin..üzerinden biri gecmeden duramiyon herhalde
Alt 10.05.2007, 23:31
unknown

Standard Kadinlar neden hala müslüman !?

Su müslüman kadinlari bir türlü anlamiyorum.
Nedeni ise, kuranda, yani islamda kadinlari dövmek allah tarafindan izin verilmis.

Hic bir insan, kadin olsun erkek olsun, baskasi tarafindan dövülmeyi hak etmez !
Kaba kuvvet insanin hayvanlastigini gösterir !

Sizi bilmem ama ben hayvanlarin seviyesine inmek istemiyorum !
Gülüp gecmek karsinizdaki insana verebileceginiz en büyük cezadir aslinda.
Yani karsinizdakini hice saymak, dediklerini hice saymak !

Bakalim kuranda kadinlari dövme hakkinda neler yazilmis !
Kaynagimiz herzamanki gibi kurandan ayetler ! :-))

Türkçe tercümesiDiyanet)

Nisa 4/34. Allah"in kimini kimine ustun kilmasindan oturu ve erkeklerin, mallarindan sarfetmelerinden dolayi erkekler kadinlar uzerine hakimdirler. Iyi kadinlar, gonulden boyun egenler ve Allah"in korunmasini emrettigini, kocasinin bulunmadigi zaman da koruyanlardir. Serkeslik etmelerinden endiselendiginiz kadinlara ogut verin, yataklarinda onlari yalniz birakin, nihayet dovun. Size itaat ediyorlarsa aleyhlerine yol aramayin. Dogrusu Allah Yuce"dir, Buyuk"tur.

"Erkeklerin kadınlar üzerindeki hakları gibi, kadınların da erkekler üzerinda belli hakları vardır.Ancak erkekler, kadınlara göre bir derece üstünlüğe sahiptirler." (Bakara/228)

"Eğer (kendileriyle evlendiğiniz takdir de) yetimlerin haklarına riayet edememekten korkarsanız beğendiğiniz (veya size helâl olan) kadınlardan ikişer, üçer, dörder alın. Haksızlık yapmaktan korkarsanız bir tane alın; yahut da sahip olduğunuz (cariyeler) ile yetinin. Bu, adaletten ayrılmamanız için en uygun olanıdır."(Nisa/3)
"Mümin kadınlara da söyle: Gözlerini (harama bakmaktan) korusunlar; namus ve iffetlerini esirgesinler. Görünen kısımları müstesna olmak üzere, zinetlerini teşhir etmesinler. Baş örtülerini, yakalarının üzerine (kadar) örtsünler. Kocaları, babaları, kocalarının babaları, kendi oğulları, kocalarının oğulları, erkek kardeşleri, erkek kardeşlerinin oğulları, kız kardeşlerinin oğulları, kendi kadınları (mümin kadınlar), ellerinin altında bulunanlar (köleleri), erkeklerden, ailenin kadınına şehvet duymayan hizmetçi vb. tâbi kimseler, yahut henüz kadınların gizli kadınlık hususiyetlerinin farkında olmayan çocuklardan başkasına zinetlerini göstermesinler. Gizlemekte oldukları zinetleri anlaşılsın diye ayaklarını yere vurmasınlar (Dikkatleri üzerine çekecek tarzda yürümesinler). Ey müminler! Hep birden Allah"a tevbe ediniz ki kurtulu?a eresiniz" (24/Nur/31)

islama ve allaha göre Erkek kadından birçok yönden üstündür:

1. Erkeğin akılca üstünlüğü vardır
2. Diyette (kurtulmalıkta) üstünlüğü vardır.
1. Miras konularında üstünlüğü vardır.
2. Erkek, "kadı (yargıç)", "hükümdar" olur, kadın ise olamaz. Erkek tanıklığa da daha elverişlidir.
3. Erkek, kadının üzerine evlenebilir. Dilerse karısının, karılarının üzerine cariye de alabilir. Kadın için, kocasının üstüne evlenmek gibi bir hak yoktur.
4. Mirasta erkeğin payı daha çoktur.
5. Erkek kadını boşayabilir. Kadın, erkeği boşayamaz. Erkek kadını boşadıktan sonra da süresi içinde dönüş yapabilir, kadının bu yönde bir hakkı yoktur.
6. Erkeğin ganimetten payı kadınınkinden çoktur.

Inanmiyorsan ac bak kurana.
Körü körüne kulakdan duyma müslüman olma ! ;-)
Alt 10.05.2007, 23:51
unknown

Standard islam dini ve kölelik ! :-))

islam dini allah tarafindan insanlarin hayrina "gönderildi" diyorsunuz ama islam dini neden bir insanin baskasina köellik yapmasina izin veriyor !?

NÛR SÛRESİ
(32) Sizden bekar olanları, kölelerinizden ve cariyelerinizden durumu uygun olanları evlendirin. Eğer bunlar yoksul iseler, Allah onları lütfuyla zenginleştirir. Allah lütfu geniş olandır, hakkıyla bilendir.

NÛR SÛRESİ
(33) Evlenmeye güçleri yetmeyenler de, Allah kendilerini lütfuyla zengin edinceye kadar iffetlerini korusunlar. Sahip olduğunuz kölelerden "mükâtebe" yapmak isteyenlere gelince, eğer onlarda bir hayır görürseniz onlarla mükâtebe yapın. Allah"ın size verdiği maldan onlara verin. Dünya hayatının geçici menfaatlerini elde etmek için iffetli olmak isteyen cariyelerinizi fuhşa zorlamayın. Kim onları buna zorlarsa bilinmelidir ki hiç şüphesiz onların zorlanmasından sonra Allah (onları) çok bağışlayıcıdır, çok merhametlidir.

RÛM SÛRESİ
(28) Allah size kendinizden şöyle bir örnek getirdi: kölelerinizden, verdiğimiz rızıklarda sizinle eşit haklara sahip olan ve birbirinizden çekindiğiniz gibi kendilerinden çekindiğiniz ortaklarınız var mı? Düşünen bir topluluk için âyetleri böyle ayrı ayrı açıklıyoruz.

BAKARA 178
"Hüre karşı hür, köleye karşı köle, kadına karşı kadın kısas edilir. "

"Allah kiminize kiminizden daha bol rizik verdi. Bol rizik verilenler, sag ellerinin satin alip sahip olduklari kölelerine riziklarini verirlerken kendilerini rizik alaninda onlara esit saymazlar..." (K. 16 Nahl 71).

NAHL 75
"Allah, hiçbir şeye gücü yetmeyen ve başkasının malı olan bir köle ile, kendisine verdiğimiz güzel rızıktan gizli ve açık olarak Allah yolunda harcayan kimseyi misal verir. Bunlar hiç eşit olur mu? Hamd Allah’a mahsustur, fakat onların çoğu bilmezler."

Buna benzer daha nice ayetler !

islamda kölelik yasakdir, haramdir günadir sucdur diye bir ayet cikarsaniza bana ! :-))

Hani islam dini insanlara huzur ve refah getirmisdi !?
Hani islam dini kölelige son vermisdi !?

islam dinin köleligi caiz kildigini ben size ayetlerle ispatladim !
Iste size bir apacik bir ayet daha ! :-))
“ Ey Muhammed!... Allahiin sana ganimet olarak verdigi ve elinin altinda bulunan cariyeleri... sana helâl kildik...” (K. 33 Ahzâb 50)

Görüldügü gibi islamda köle sahibi kölelerin irzina gecme, yani tecavüz etmesi bile caiz kilinmisdir !

Aksini iddia eden varsa bana ayetlerle ispatlasin !
Alt 11.05.2007, 00:34
unknown

Standard Man sollte Deine Beiträge unterschätzen

...und sie ignorieren.
Dir fehlen definitiv Grundlagenkenntnisse über rationales, menschliches Verhalten.
Schade, daß es einige nicht merken und tatsächlich gleichwertig reagieren...
Alt 11.05.2007, 00:40
unknown

Standard buyur dinsiz arkadasim

Kölelik bilindiği kadarı ile eski Mısır, Bâbil, Merzopatamya, eski Yunanistan ve Roma medeniyetlerinden itibaren binlerce yıllık geçmişi olan eski inanç, felsefe ve uygarlıklarda kökleşmiş bir kurumdur. İslam"ın gelir gelmez yüzlerce yıllık geçmişi olan ve hemen bütün toplum ve geleneklerde kökleşmiş olan köleliği kaldırması neredeyse imkansızdı. Köleliğin hemen kaldırılmasıını pratikte imkansız ya da faydasız kılan başlıca sebepler şunlardı:
a) Kölelik, savaş esirlerinin toplu öldürülmelerini önlemesi bakımından yararlıydı.
b) Esirlerden köle olarak yararlanma beklentisi savaşlarda gereksiz kan dökülmesini önlüyordu.
c) Savaş sonunda karşı taraf müslüman esirleri kölelleştirdiğinden, İslamiyet"in köleliği tek yanlı olarak kaldırması düşünülemezdi.
d) Bu kurumun hemen kaldırılması köleler için de çok ciddi ekonomik ve sosyal buhranlar doğurması muhtemeldi.

Bütün bunlara rağmen Islam dini kölelerin durumlarını iyileştirme yönünde çok önemli yenilikler getirdi. Öncelikle İslam"ın getirdiği eşitlik ilkesine gör, hür köle ayırımı yapılmaksızın bütün insanlar bir erkek ve ile bir kadından yaratılmıştır.

Resulullah (s.a.v) buyuruyor:

* Köleleriniz sizin kardeşlerinizdir. Onlara yediğiniden yedirin, giydiğinizden giydrin. ağır bir iş yüklemeyin; yüklerseniz onlara siz de yardım edin. (3)
* Kölelerinize , kölem, câriyem demeyin; oğlum, kızım deyin. (4)
* Sizden kimse "kölem!" "cariyem!" diye söylemesin. Hepiniz Allah"ın kölelerisiniz. (5)
* Kim kölesini döverse onun cezası kölesini âzat etmekle yerine getirilir. (6)
Alt 11.05.2007, 00:41
unknown

Standard son cümleyi özellikle oku sus sonra

susda cahilligin ön plabna cikmasi

Köleliğin devam ettiği dönemlerde müslümanlar, Kur"an ve Sünnet"teki öğretiye uygun olarak, çoğunlukla köle ve cariyelerime birer aile üyesi olarak bakmılar, ayrıca köle satın alıp âzat ederek Allah rıasını kazanmayı ahlaki bir şuur olarak sürekli canlı tutmuşlardır. İslam tarihinin hiçbir döneminde kölelik önemli bir kazanç ve üretim aracı olarak görülmemiştir. Buna karşılık Batı"a köle ticareti yapmak ve köleleri bir üretim aracı olarak kullanmak temel bir zihniyet ve uygulama olarak sürmüştür. Batı"da köleliğin fiilen ortadan kalkması, bazı insani yaklaşımların yanında, daha çok sanayinin gelişmesi ve insan gücünün artık hem pahalı hem de verimsiz hale gelmesiyle mümkün olmuştur. İslam köleliği tamamen kaldırmayı hedeflediği, bunun için gerekli tedbirleri aldığı ve kapıyı açık bıraktığı için dünya köleliği kaldırmaya karar verdiğinde müslümanlar buna kolaylıkla katılabilmişlerdir; dinleri bu konuda onlar için bir engel değil, teşvik unsuru olmuştur.
Alt 11.05.2007, 00:47
unknown

Standard ilk sorunu okudum o yetti

sonra utanmadan GB ne moslems akzeptieren und respektieren andere nicht yazmissin

yani simdi kimin hangi dine inanacagina karis, sonra böyle bir sey yaz Gb ne..korkundan kapattigin GB..

insan önce bir aynaya bakar bu soruyu sorarken..ama iki yüzlülük kanina islemis..hadi bu nickin kartlandi..öbür nickinle gel sen
Antwort