Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 22.05.2006, 13:20
eniskaya

Standard Hmmmm Laiklik olsun olmasin

KENDI SAHSI DINI ANLAYISINI topluma MONTA etmeye kalkan herhangi bir kimse... sonucta tepki görecektir... kiii kimse kimsenin DIN anlayisini takmazzzz... hic kimse Allahin jandarmasi olmadigi icin... bu gibi olaylar AK-PARTININ basina patladi... ve bencede cok cok iyi oldu..

Tayip Erdogan Türkiyenin en deha Politikacisidir.. ama keskin bir DIN YOBAZIDIR... bizler onun Politik birikimine ihtiyacimiz vardir.. sahsi kara Türbanina degil....

O yüzden hakli bir gösteri olmustur...

Milletin devletin DIN tavrindan menun kalmadigi ortada...
Alt 22.05.2006, 13:25
eniskaya

Standard O kadar iste... kaldiki cogu

erkeklerin saclari basi bagli kadinlarinkinden cok cok daha bakimli ve süslü... simdi bunlara bakalar zinami yapiyor...

Yani artik DIN anlayisi DAYATMA aliskanligi CAG DISI KALDI...

Kimse kimsenin DININI takmiyor aramiyorda... ve ARAMAMALI......... insana onun bunun DININDA fayda degil.. YAPTIKLARINDAN geliyor...

Ama ben suna karsiyim.. Unilerde bas örtüsü yasagi ve devlet dairelerinde bas örtüsü yasagi kalkmali.... sonucta bir cogulari kendileri baslarini acacaklar....bir sey yasaklanirsa o zaman cekici oluyor... serbest birakilsin... hatta INADINA basini baglayanlar biel baslarini acacaklar..... KESINLIKLE.... cünkü CAGDASLASMAK artik dönülmez bir veri olmustur
Alt 22.05.2006, 13:32
eniskaya

Standard Hepsi zavallilar... MÜRDLIK yapmaktalar

yillardir...

Bence hic bir ne Allahi nede insanligi taniyor... kapkara MÜRIDLIK pesindeler... ve bastakileri isin yagini kaymagini yiyor... yani bu tip koyunlari sagip yiyorlar...
Alt 22.05.2006, 13:36
eniskaya

Standard biraz yavas... bu kadarda cocuk oyuncagi

degil darbe.. usw.... artik oturmus bur Demokrasi anlayisi var... ve askerde gerekmedikce darbe yapmaz... kaldiki 80 li yillardaki olaylari inkaride bulunmazsin.. kii Kenan Pasa bana göre gec bile kalmisti... eger o zamanki PISKOPAT Yöneticileri temizleseydi kesinlikle su an daha iyleri bir konumda olurduk.. kii sonucta yine o salaklar geldi basa... Demireli olsun Erbaki olsun, Baykal usw...
Alt 22.05.2006, 13:44
eniskaya

Standard olay o degil

Erdogan Türkiyein en büyük olitikacisi, cok önemli reformlar yapti ve yapmakta...

AMMAAAAAA... ben sahsen ZERRE KADAR TAYIP ERDOGANIN DININI TAKMIYORUM... bana göre Müslüman bile degil... ama olay bu degil... cünkü onun sahsi DIN anlayisina ihtiyacim yok.. KIMSENIN yok... HIC KIMSE, baskasinin DIN anlayisina muhtac degil... kimse KIMSEYE ALLAHIN JANDARMASIYIM DIYE DAYATAMAZ...

Olayin esasi su.... bir MAHLUKAT.. gelip yillarin tecrübesine sahip ve kesinlikle ondan cok cok daha degerli ve AYDIN bir insani katletmesi..

Yani kendisinden daha faydali birsini vurup uzatmasi.... kaldiki Kuran söyle söylüyor.. hiuc bilenle bilmyeyen bir olurmu....????

Elbet bilenle bilmeyen bir degildir... bizlerin kizdigi durum bu... sen gel bu sekil Aydin insani öldür ve ALLAHIn adini agzina al... al sana SÜPER KAFIR iste...

Mehmet Akif söyle diyor...

Hic bilenle bilmeyen bir olurmu (Kurani Kerim)
Olmaz ya tabi bir insan bir hayvan
Öyleyse denilen yüz karasindan...
Alt 22.05.2006, 17:39
unknown

Standard tek dogru!

bence dünyada tek bir dogru var..
ne olursa olsun.. hangi dinin mensubu olursa olsun..
dünya üzerindeki kurallari bilmeli.. onlari uygulamali.. ve sonrada dini secmeli.. ona adepte olmali..

Dogrular: tahrik etmemek..
ic acici insan olmak..
yalan konusmamak..
düsündügün seyi zorla baskasina inandirmaya calismamak..
her insanin istedigi gibi inanmasina müsade etmemek..
kötü oldugunu bilsen bile karsindakinin, ona bir sans vermek..
insani ön yargisiz tanimak.. her ne olursa olsun..
cocuklarina siddet uygulamak..

ve daha niceleri..
insani kurallar..
ve ben bunu hic bir grupta / tarikatta / partide vs göremiyorum..

görmedigim sürecede bagimsizim..
su saatten sonrada pek zannetmiyorum, herhangi bir toplulugun tam anlamiyla pozitif olabilecegini.. o mücadele istegini hic bir pozitif insanda göremiyorum. topluluk olusur.. ama tüm igrenc gruplasmalar buna engel olur .. ve cooook kisa bir süre icinde yine yok olurlar...

yine söylicem... dogru tektir!
Alt 22.05.2006, 17:41
unknown

Standard ek! (unutmusum yazmaya)

INSAN OLMAK!
INANAN INSAN OLMAK!
Alt 22.05.2006, 18:17
naschkatze

Standard ALLAH HEPIMIZE YARDIMCI OLSUN o.T.

ohne Text
Alt 22.05.2006, 18:24
unknown

Standard hakli iken, haksiz duruma düsmek...

gecmisi arastiran cok var.. daha dogrusu herkes arastirir.. bir ben degil kabul ediyorum.. cünki arap sacina dönmüs isleri bide ben karistirmayayim diyorum..
ama arastiran her insanin bir iki .. belkide yüzlerce sözleri oluyor..
ben her zaman icin gecmiste yasananlari isitmekten biktim sayilir..
söyle bakiyorumda ileriye yönelik cok az arkadaslar birseyler yaziyor.. keske daha cok olsalardi..

gecmiste bocalayip durmak cok yanlis birsey.. bilgi edinmek tabikide güzel.. ama gecmisi niye arastirirsin aslinda.. (faydan olsun istersen) .. ileriye yönelik belki bir katkimda ben olur diye..

hep biribinizi yemekle meskulsunuz.. farkinda degilmisisiniz.. gecmis karma karisik arkadaslar.. yasamadigimiz icin tam olarak bilemeyiz.. ha su son 15 yilin politikasina, rajonlarina aklimiz erer.. ama gerisi bizi asar..
birakin daginik kalsin.. dönüp geri düzeltebileceginiz hic birsey yok! hepinizin fikirleri var.. cünki her insan ÖGRENDIGINE INANIR; OKUDUGU KITAB MANTIKLI ANLATILDIYSA AKLA YATAR. bakin mantikli yazildiysa demiyorum.. yazarin sihirli eline bagli..
cogumuz hic bilmeden o yazarlarin bilim adamlarin kuklalari olduk! olurmu diyeceksiniz.. haklisinizda.. ama üst kisimda yazdigim gibi dogru tektir.. ve bu kadar karmasik bir gecmiste dogrunun ne oldugunu bilim adamlari dahi bilemez..
ispat getiriyorlar.. bilmem kimin yazdigi bilmem ne günlükleri.. mektuplasmalar.. ses kayitlari... ama yine diyecegim.. bu kadar ispat varsa.. bunun karsitini belirten niye bu kadar bilim adamlari var? herhangi bir konuda?

kitab biziz.. tarih biziz... su animiz ve ilerimiz.. gerisi kafa agrisi.. bilin ama bagira cagira su fikirlerinizi baski halinde topluma sunmayin.. rica ediyorum!
Alt 22.05.2006, 19:04
Benutzerbild von cagdasturk
cagdasturk cagdasturk ist offline
Neuer Benutzer

Standard GECMISINI BILMEYENIN GELECEGI OLMAZ !!!

ohne Text
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche