Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 24.08.2005, 15:01
Benutzerbild von inscene
inscene inscene ist offline
Neuer Benutzer

Standard Aynen! o.T.

ohne Text
Alt 24.08.2005, 15:55
Benutzerbild von kerio
kerio kerio ist offline
Neuer Benutzer

Standard hala anlamadin degilmi?

anlamamakta israr ediyorsun, muhammed esed kafir terimini inkara sartlanmis olanlar diye tercüme ediyor. sende böyle anlamamaya sartlanmissin.

senin din anlayisinin sadece ve sadece ynö nün din anlayisi ile kisitli. bu anlayis senin saydiklarinin hicbirtanesinden arinmis degildir.

TEK DIN anlayisi ancak ve ancak tek din anlayisi olabilirdi, cünkü herhangi bir yanlis anlamada peygamber yanlisi düzeltebilirdi. eger peygamber hata islerse Allah peygamberini vahy araciligi ile uyarirdi.

Peygamber öldükten sonra insanlarin böyle bir sansi ve imkani yok.

ama anlamamakta israr edenler senin gibiler hala bulutlarin icinde yasiyorlar. gerceklerden bihaber.
Alt 24.08.2005, 17:06
Benutzerbild von isinsu
isinsu isinsu ist offline
Neuer Benutzer

Standard suclamak yerine aydinlatici ve guzel

inancin ve ahlakin ile bir yazi yazsaydin herkes faydalanir.. sen de hayir islemis olurdun oyle degil mi?

Yine de seni anladim... ama biz kullarin diger insanlar icin "iyi veya kötü ya da kafir kelimesi kullanarak, kibirlik vs yapmamiz kadar buyuk gunah isleyemeyiz.."bunu bence her zaman akil da bulundurmak lazim...
Alt 24.08.2005, 17:08
Benutzerbild von isinsu
Neuer Benutzer

Standard Seni anliyorum..

ama bu yuce Allaha ters dusmekten baska birsey olmazdi...

Hersey oldugu gibi... neden ve nicinleri yuce Allah bilir...
Alt 24.08.2005, 17:17
eniskaya

Standard Neresi ters düsüyor

Haci Hocalarin elinde maymuna dönek yada Papazlarin ALlah oynamalarindan daha iyi degilde ne peki ???
Alt 24.08.2005, 17:20
eniskaya

Standard Senin gibi ENGSTIRN liler oldukca

bu tabi mümkün degildir... bende senin kast etmedim zaten.. gelecek aydin nesiiler icin uygulanabilinir olsn bir anlayis...

Yoksa sen Ideoloji kurbanisin... senin icin gecerli degil...

Yasar Hocanda senin gibi... oda kalkmis Politika yapiyor... hadi kolay gelsin hepinize... Hocaligina diyecek yok.. gercekten ALim.. ama biraz Tayipten Politika dersi almali
Alt 24.08.2005, 17:22
Benutzerbild von isinsu
Neuer Benutzer

Standard MErhaba isigadogru..

senin yazilari her zaman ilgi ile okur, takip ederdim.. Ancak bu yazini sonuna kadar okumadim cunku attigin topic oldukca provoke edici..

Cunku her insanin inanci kendine gore.. Neden "sunnilerden" bahsedeiyorsun.. NEden sunnilere soruyorsun..NEden muslumanlara sormuyorsun?? NE yazik ki bu gibi yazilar ve dusunceler her zaman sünni -alevi tartismalarini getirmistir... Demek biz insanlarin dogasinda vardir bu ayrimciliga, ayri , farkli olma ozentisine kendimizi salip gideriz.. COk ilginctir.. ve ayni zamanda da komiktir.. Genelde bu yazilarin ve dusuncelerin arkasinda her zaman bir onyargili , celiski dolu bir insan vardir.. ama kendini cok demokrat, aydin ilan eder ---ya da aydin bir topluluktan geldigini duyurmak ister.. belki de iste bu da bir kompleksdir..
Senin anlayisina siginarak seni elestiriyorum... Umarim sunni-alevi tartismalari biter.. cunku ben sunniyim ama Alevi arkadaslarim coktur ve cok severim hepsini ve hic birisi "sunni arkadasim sana bir soru" demedi.. bunu dusunmek lazim.. demek hersey iki tarafli.. ben bu senin tavrini cok ama cok dusuncesiz buldum...

Insani insan yapan hosgorusudur...
Alt 24.08.2005, 17:26
eniskaya

Standard Simdi arkadaslar herkes duydugunu bir ya

na atsin lütfen...

SÖÖÖÖÖÖÖÖYyyyyyle Objektiv bir sekilde ön yargisiz olaylara bakalim lütfen...

Eger tüm DInler bir degilse... eger Ehli-Kitap yada Kuran ayni seyleri tekrarlamiyorsa... tüm DINLERIN temelinde yatan DINLER-TEOLOJISI ayni degilse...

Naaaa dannnnn,... dann gibt es nkeinen GOTT...

O halde hic birine inanmaya gerek yok...

Tek Bir yaratici gücün, tüm kainaati kuran düzenleyen bir gücün varligini hissedip yasamak en güzeli... cünkü Allahi herkes taniyor... SAAADECE Nefislerini kontroll edemiyorlar hepsi bu...

Artik gecin lütfen bayatlasmis olan DIN anlayisini lütfen...

Istesenizde istemesenizde tüm insanlik Cehennem serüveninden gececek ve herkes Kainatta yerni alacaktir....

Allahtan korkmayin.... ALlah azapkar degildir.. rahmaniyeti her seyi asar... sadece sisteme uyun ve hayat boyunca iyiliklerle ugrasin...

Öyle anlamadiginiz Ayetlerle yatipo kalkmanizin size faydasi yoktur...

Bilenle bilmeyen bir olmaz, olmaz ya tabiii.. biri insan biri hayvan, öyleyse denilen yüz karasindan...

Nede dogru
Alt 24.08.2005, 17:37
Benutzerbild von isinsu
Neuer Benutzer

Standard cin mi carpti desem..

cok dusunerek mi yaziyorsun bu sacma yazilarini yoksa amacin burada eglenmek mi? Eglenmek ise.. guzel sorular cok guldum ( sana) ama yukarda da dedigim gibi yazin uzucu...
Yine de .. Senden ogrenecegimiz cok sey var..
Neden mi?

Bilge insan cahilden, cahilin kendisinden ogrendiginden daha cok ogrenirmis..

))

Na, dann...
Alt 24.08.2005, 17:50
Benutzerbild von isinsu
Neuer Benutzer

Standard

Artik gecin lütfen bayatlasmis olan DIN anlayisini lütfen... diyorsun!

dinin "modern anlayisi" olmaz... ISte sorun da bu .. dusunsene her 100 yilda bir insanlar yeniden bir din dusunce anlayisi yaratsaydi..iste esas o zaman benim mantigim kabul etmezdi.. iste o zaman Allah korusun inkarci bir insan olurdum..!!!

biz insanlar hep yeni birseyler urettik , yeni icatlarimiz oldu.. ama geriye bir bak.. tarihi incele.. biz insanlar hep ayni.. degisen birsey yok..vardir gelistik diyorsan.. gulerim..!! ve gelistik artik buyuduk inancimiz da ona gore ayarlanmali diyorsan yine gulerim!! cunku bu din degildir... ve bize yeni bir din anlayisi asilamaya gerek yok... bilen bilir dogrularini zaten.. bize sadece bilge insanlar lazim. hosgoru lazim.. dini guzel yasamak lazim.. bu anlayistan bahsediyorsan , yani bunlarin eksik oldugundan o zaman haklisin.. ama yeni bir yorumlamadan bahsediyorsan iste o zaman cok hatalisin..
Antwort