Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Wissenschaften & Weltansichten

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 23.07.2012, 17:01
Benutzerbild von Der_Levantiner
Der_Levantiner Der_Levantiner ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard Eskiler ve yeniler......

Hersey hakkinda yaziliyor ciziliyir, sözüm meclisten disari tabir-i caiz ise hatta ve hatta, isin icine bile ediliyor!

Bir keresinde Aysen Gruda'nin interview'usunu bir tv'de izlemistim! Cok güzel bir söz söylemisti eskilerle yenilerin kiyaslanmasi hakkinda. Eh beyefendi demisti bizim o güldüren altin nesilimiz (Sener Sen, Kemal Sunal, Ilyas Salman, Münir Özkul, Adile Nasit, Hulusi Kentmen vs.) onlar elleri kitap tutan bir nesil idi. Bir kitap okursan hayal dünyasina daliyorsun ve hayal gücünü güclendiriyorsun, simdikiler hep tv basinda ve hayal etmeyi baskalarina birakan bir nesil. Onlarin yaptiklari ortada ve bizim yaptiklarimiz da ortada. Taktir milletin! Türk Milleti'nin seviyeli fertleri Aysen Gruda'ya mutlaka hak verir! Ancak bu da Platon döneminden beri vardir nesil ya da kusak catismasi! Ama yine de bu defa cok farkli bir durum ortada da! Bu defa! yeni nesilden bi cacik olmaz! Anasi ne ki danasi o olsun misali...

Mehmet Akif Ersoy bir sey söylemisti! Bir yeni sey oldugu icin degil, daha kullanisli oldugu icin degistirilir! Bir eski sey eski oldugu icin degil, kullanisligini yitirmis oldugu icin atilir!

Eh su günlerde Türkiye'de tv bakilmaz oldu! Alman kitaplarimin hepsini okudum! Biraz o cok sevdigim edebiyata vermek istiyorum kendimi ama Ayse Arman'larin $ak$ali yazilari ve cizileri ve onlarin fikir ortaklari da bana bi tad vermiyor!

Muhafazakar kesim tam bi statükocu olmuslar, onlarin derdi helaya sol mu sag mi ayakla girilmesi gerekir muhabbetini ediyorlar! Alemlerin Rabbi bize Kur'an-i Kerim'i o muazzam devrimci Hz. Muhammet vasitasiyla gönderdi ama onu dinleyeyin kim? Kitapini okuyan kim? Küttüp-i Sitte var ya? Kur'an'i öyle kimse okuyamazmista, Mu$'ta vesaire. Netice de Kur'an dirilerin degil ölülerin kitabi haline geldi! Offf bee konu ayri olmasa bile cok ayrintili bir konu, girme Levantiner simdi bu konuya, sana cevap veremezler arkandan ancak polemik yaparlar! Senin yüksek seviye de ramazan gününde o güzelim ramazan sohbeti yapmak istedigini görecek degiller, onlar tabiati geregi onlara kemik attigini sanacaklar ve saldiriya gececekler! Topu'da da bes para etmez (bunlar ramazan topu degil, baska toplardir..) ama neyse....

Neyse suraya bir siir ekleyim, eskilerden bir siir ki düsünce dünyama bir tercüman olsun! Ne varsa yine de eskiler de var! Cagir Karac'oglan cagir, tas düstügü yerde agir, Yigit sevdiginden sogur, sarilmayi sarilmayi.... Bu da baska bir hikayeye vesile olacac bir siir...

Hey ağalar ben bir hayrette kaldım
Tanrı'nın ödüncü verilmez oldu
Olanca malımı döksem mezada
Erenler yanında bilinmez oldu

Ustalar yapıyı tersine yapar
Esnaflar işine hiyleler katar
Zamane kadısı altına tapar
Doğru hak şeriat sürülmez oldu

Şimdiki beylerin sazı çalınmaz
Az rüşvet versem o da alınmaz
Boynumuza farzdır beş vakıt namaz
Tanrı'nın namazı kılınmaz oldu

Karac'oğlan der ki: Dertlerim çoktur,
Ciğer kebap oldu, dermanım yoktur.
Sözüm dinletmeye fermanım yoktur,
Yiğidin kıymeti bilinmez oldu.

Geändert von Der_Levantiner (23.07.2012 um 17:42 Uhr).
Alt 13.08.2012, 23:01
Benutzerbild von Billy73
Billy73 Billy73 ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

hey kumpel werde hier nicht arabesk, ansonsten solltest du das land wechseln

bin jetzt 2 monate hier. muss sagen manche serien finde ich nicht schlecht. der birol güven, der hat "ayrilsakta beraberiz" gemacht. "cocuklar duymasin" ist auch nicht schlecht aber "seksenler" ist hammergeil

also besser als deutsche serien. weisst ja unsere germanozombies haben keine herz und es ist kein wunder, dass die deswegen nix in dem sinne produzieren können

ja, recht hast, mit kanakken hier zu reden ist schwierig. die leut sind wohl irgendwo in izmir und istanbul zu finden aber egal. gibt ja das internet. das ist das schöne heutzutage mit dem internet hat man gehirnfutter und verblödet nicht so leicht zum arabesken eseltreiber
Antwort