Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 24.06.2007, 20:17
Benutzerbild von 1insanol
1insanol 1insanol ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard ISLAM YEGANE HAYAT NIZAMIDIR

Bunun en bariz örneklerinden biride:tüm insanligin ruhune,fitrat ve yasamina tipa tip denk gelmesidir.
Bilhassa son zamanlarda sirtlanlar gibi Islam`a saldirilmasinin sebeplerinden birtaneside beseri sistemlerin iflas ettigi bir dönemde Islam`in dün gelmis gibi tazeligini koruyup tüm sistemleri kökünden sarsmasidir.O haldeyken Fravunun sarayinda Musa(as) yetistiren Rabbimiz, Islam`in günesini tüm dünya semalarinda dogdurmaya devam ediyor..Bu baglamda bugünkü dersimizde Japonyayi ele alacagiz

JAPONYA İSLAM"A KOŞUYOR

36 yıl Kutsal Topraklar"da kaldıktan sonra, 7 yıldır Japonya"da bulunan Nimetullah Hocaefendi, Uzakdoğu ülkesindeki tebliğ çalışmaları anlattı.

ROPÖRTAJ: Ebubekir Gülüm

Uzun yıllar Mekke ve Medine"de vaizlik ve imam hatiplik yaptıktan sonra Japonya"ya yerleşen; başta Tokyo olmak birçok şehirde Japonlara İslam dinini tebliğ eden Nimetullah Hocaefendi, gazetemize binlerce kilometre uzakta yaptığı çalışmaları ve yaşadıklarını anlattı. 36 yıl kutsal topraklarda kaldıktan sonra Japonya"daki müslümanların ısrarlı daveti üzerine bu Uzakdoğu ülkesine yerleşen Nimetullah Hocaefendi, yaklaşık 7 yıldır ikamet ettiği Japonya"da binlerce insanın müslüman olmasına yardımcı oldu. Nimetullah Hocaefendi, Japonlarla sıcak ilişki kurmasını ise iki cümleye bağlıyor. Bunlar, "Nihoncin İdes (Japonlar iyidir), Nihoncin Sikudes (Japonları seviyorum). Hocaefendi, gazetemize şunları anlattı:
Alt 24.06.2007, 20:18
Erfahrener Benutzer

Standard CAMİ SAYISI 300"Ü GEÇTİ

CAMİ SAYISI 300"Ü GEÇTİ

"36 yıldır Mekke ve Medine"de fahri vaizlik yaptık. 20 yıl kaldığımız İstanbul"da, Sultanahmet Camii"nde müezzinlik, çeşitli camilerde imam hatiplik yaptık acizane. Kutsal topraklarda kalırken dünyanın çeşitli yerlerinden gelen insanlarla tanışıp, hayırlı hizmetler yapmaya çalıştık. Avrupa"ya da gittik. Şimdi Japonya"dayız. Bizi oradaki kardeşlerimiz davet etti. Bunun üzerine oraya yerleştik. Yaklaşık 7 senedir oradayız. 20 sene evveline kadar 2 cami vardı. Şimdi Allah"ın izniyle Japonya"da namaz kılınan yerlerin sayısı 300"ü geçti. Cami, mescit, İslam merkezleri. Ve Japonlar, müslümanlara nazlanarak sitem ediyorlar. Bunları duyunca çok ağladım oralarda.

Bize, "Ey müslümanlar, İslamın nurunu bize getirmeyi niye geciktirdiniz? Halbuki bizim komşularımıza çok evvel getirdiniz. Filipinler, Endonezya, Malezya, Tayland, Singapur... Buraları İslam ülkeleri yapıncaya kadar çalıştınız da, bize niye geç geldiniz" diyorlar.
Alt 24.06.2007, 20:23
Erfahrener Benutzer

Standard TÜRKLERİ ÇOK SEVİYORLAR

TÜRKLERİ ÇOK SEVİYORLAR

Adetleri, ahlakları İslam"a çok yakın Japonların. Ve müslümanları seviyorlar. Müslüman ülkeleri seviyorlar. Türkleri daha da fazla seviyorlar. Türklerden oraya Ertuğrul Vapuru gitti oraya. Oradan başladı sevgi. Onlardan 2 kişi Sultan Abdulhamit zamanında buraya geliyor. Orada 600 kişinin 550"si şehit oldu biliyorsunuz. O şehit ailelerine yardım için gelen iki kişiye, Sultan Abdulhamit diyorki, "Buraya kadar gelmişken, askerimize Japonca öğretin".

Ben Japoncayı, İslam"a davet edecek kadar bazı kelimeleri öğrendim. İlk gidişimde buyrun kitap diyordum. İslam hakkında bilgi veren kitapları hediye ediyordum. Daha sonra Nihoncin İdes (Japonlar iyidir) demeyi ve Nihoncin Sikudes (Ben Japonları seviyorum) demeyi öğrendim. Bunları söyleyince herkes seviniyor. Ondan sonra bunu okursanız kurtulursun diyorum Japonca. Onlara Tokyo Camii, Kabe ve Kelime-i Tevhid"in yeraldığı bu kitabı hediye ediyoruz.

JAPON SELAMI RUKÜDÜR

Peygamber Efendimiz, La ilahe İllallah derseniz, her sıkıntıdan kurtulursunuz diyor. Bunu söyleyince Japonlar, ellerine bu kitabı alıp kendileri arkadaşlarını ikna etmeye çalışıyorlar. Japonya"da bugüne kadar onbinlerce kişi müslüman oldu.

Onların normal selamları da rükudur. Ben onlara diyorum ki, Allahımızı zikrediyorsunuz, namazında yarısını kılıyorsunuz. Hoşlarına gidiyor bu tabi. Ne yapmamızı istiyorsunuz deyince bir kelime şehadet ile secde kaldı diyorum. Yüz kişi, iki yüz kişi birden müslüman oluyor.

Camilerde hutbelerimizi alıyorlar. İslami Center"de İslam"ı sormaya geliyorlar. Ve bunları televizyonlara veriyorlar. Bu yayınlardan birçok kişi müslüman oldu. Kaç tane profesör, müslüman oldu.

İSLAM"A YÖNELİŞ ARTTI

Ben bir lise talebesiyim diyor başkan bir Japon kız. Türkiye"de bulundum. Türkler dinlerine çok bağlılar, edepli insanlar. 11 Eylül olayından sonra söylüyor bunu. İslami Center"e geldi. Kendisinin internetteki web sitesinde "bunu müslümanların yaptığına inanmıyorum" diye yazdığını söyledi. Bu gibi olaylar oluyor ya. Gerek Avrupa"da gerekse burada herkes İslam"ı okumaya koşuyor. İslam"ı okuyunca da hemen müslüman oluyor. Filipinlerde bir tane öğretim görevlisi, profesör olduktan hemen sonra müslüman olmuş. Bizim arkadaşlarımızdan. Bunu ne yapıp geri dinine döndürelim diye düşünmüşler. Sonra Hıristiyan bir hanımla evlendirmişler. Hanım 3 gün boyunca sürekli anlatıyor. O hiç konuşmuyor. Müslüman olunca sabırı öğrenmiş tabi. 4. gün profesör, sabah Kur"an"ın tercümesini hanımına uzatıyor. Hanım da 3 gündür ben konuşuyorum o dinliyor, şimdi de ben onu dinleyeyim diyor. Fatiha"dan başlayıp 3. ayete gelince, hemen orada Kelime-i Şehadet getiriyor ve müslüman oluyor. Şimdi o hanım kardeşimiz orada Kur"an Kursları başkanı, kendisi ise İslam yazarları başkanı.
Alt 24.06.2007, 20:26
unknown

Standard Kuran da asure tarifi arayanlar

Kuran a iftira etmesin )

___________________________________-

Yoksa Kuran"a göre neden Müslüman bir erkegin baska dinden bir kadinla evlenmesi gecerli oluyor da, ama müslüman bir kadinin baska dinden bir erkekle evlenmesi yasak oluyor.

Ayetlerinizi getirin !..

Bir Müslüman Bir kadinin Allah a inanan Baska bir din mensubu erkek ile evlenmesi yasak degildir.

Müslüman bir kadinin Kafir ile evlenmesi yasaktir.

Mesela Müslüman bir kadin Satainst Cyber ile evlenemez )

Ey iman edenler! Mü"min kadınlar muhacir olarak size geldiklerinde, onları imtihan edin. Allah onların imanlarını daha iyi bilir. Eğer siz onların inanmış kadınlar olduklarını anlarsanız, onları kafirlere geri göndermeyin. Çünkü müslüman hanımlar kafirlere helal değillerdir. Kafirler de müslüman hanımlara helal olmazlar. Mehir olarak harcadıklarını onlara (kocalarına geri) verin. Mehirlerini verdiğiniz takdirde, bu kadınlarla evlenmenizde size bir günah yoktur. Müşrik karılarınızın nikahlarına tutunmayın. (Zira bu nikahlar ortadan kalkmıştır.) Onlara harcadığınız mehri, (evlendikleri kafir kocalarından) isteyin. Kafirler de (İslâm"ı kabul eden ve sizinle evlenen eski hanımlarına) harcamış oldukları mehri (sizden) istesinler. Bu, Allah"ın hükmüdür. O, aranızda hüküm veriyor. Allah hakkıyla bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir.

10. Ey iman edenler! Mümin kadınlar hicret ederek size geldiği zaman, onları imtihan edin. Allah onların imanlarını daha iyi bilir. Eğer siz de onların inanmış kadınlar olduğunu öğrenirseniz onları kâfirlere geri döndürmeyin. Bunlar onlara helal değildir. Onlar da bunlara helal olmazlar. Onların (kocalarının) sarfettiklerini (mehirleri) geri verin. Mehirlerini kendilerine verdiğiniz zaman onlarla evlenmenizde size bir günah yoktur. Kâfir kadınları nikâhınızda tutmayın, sarfettiğinizi isteyin. Onlar da sarfettiklerini istesinler. Allah"ın hükmü budur. Aranızda O, hükmeder, Allah bilendir, hikmet sahibidir.

11. Eğer eşlerinizden biri, sizden kâfirlere kaçar da siz de savaşta galip durumda olursanız, eşleri gitmiş olanlara ganimetten, harcadıkları kadar verin. İnandığınız Allah"a karşı gelmekten sakının.

12. Ey Peygamber! İnanmış kadınlar sana gelip Allah"a hiçbir şeyi ortak koşmamaları, hırsızlık etmemeleri, zina etmemeleri, çocuklarını öldürmemeleri, elleri ile ayakları arasında bir iftira uydurup getirmemeleri, iyi bir işte sana karşı gelmemeleri hususunda sana bey"at ederlerse onların bey"atlarını al ve onlar için Allah"tan mağfiret dile. Şüphesiz Allah, çok bağışlayan, çok merhamet edendir.

13. Ey inananlar, Allah"ın gazab ettiği kimselerle dostluk etmeyin. Kâfirler, mezarlık halkından nasıl ümidi kesmişse, onlar da ahiretten öyle ümidi kesmişlerdir. ( MÜMTEHİNE )
Alt 24.06.2007, 20:31
unknown

Standard Yani Mehmet Akif in dilegi gerceklesiyor

ohne Text
Alt 24.06.2007, 20:32
Erfahrener Benutzer

Standard JAPONLAR FEVC FEVC İSLAM"A GİRİYORLAR

JAPONLAR FEVC FEVC İSLAM"A GİRİYORLAR

Irak ve Filistin"de yaşananları yakından takip ediyor ve çok üzülüyoruz. Dualar yapıyoruz. Onlar öyle yaptıkça, Allah’ın lütfuyla inşallah Japonların hepsi müslüman olabilir. Çünkü onlar edepli insanlar, bütün dünyayı davet eder. Ahlakları, adetleri bize çok yakın. Bana soruyor sen kimsin. Müslüman diyorum. 5 dakika sonra hemen müslüman oluyor.

İlginç bir müslüman olma hikayesi anlatayım. Birisinin hızla bizim İslami Center"in merdivenlerinden yukarıya çıktığını gördüm sabahleyin. Sadece müslümanların girdiği bölüme doğru gidiyordu. Hemen koştum. Selamünaleyküm deyip "Van gul ol problem finish" dedim. Araplar buna çok güler. Yarısı Arapça, yarısı İngilizce cümle. Bir kelime söylerseniz, her türlü sıkıntıdan kurtulursunuz. Hemen söyledi adam. Üç kere söylettim.

İsminiz ne dedim. Nakamura dedi. Size müslüman ismi hediye ediyorum deyip, "Sizin isminiz bundan sonra Muhammet Nakamura" dedim. Geri dönüp, beni sormuş. Mekke"de imam sizi İslam"a davet etti dediler. Aynı zamanda bir üniversitede Profesör olan Muhammet Nakamura üç gün sonra bir toplantı düzenleyip bizi davet etti. Salona yaklaşık 200 kişi toplamış. Bizi konuşturacaktı, ama kendisi konuşuyor. İslam hakkında, 3 günde ne kadar çok şey okumuş. Herşeyi biliyordu.

Bunun için müslümanların sıkıntıdan kurtulması için birbirine "La ilahe İllah Muhammedun Rasulullah"ı demeyi hatırlatsın. Bütün sıkıntılarından kurtulsun. Kalplerine rahatlık gelsin. Dünyada ABD"liler, İngilizler, Almanlar, Çinliler sürekli müslüman oluyorlar. Kore"de her gün 60-70 kişi müslüman oluyor. Allah’a sığınarak söylüyorum. Müslümanlar şuna inansın. Zaman geldi artık. Bu şekilde inşallah bütün dünya müslüman olacak.
I.H.

-----------------------------------------
Maymun soylu olduklarini iddia edenler üzülmesin onlarada bizim gemide yer var
Alt 24.06.2007, 20:33
Erfahrener Benutzer

Standard IN$ o.T.

ohne Text
Alt 24.06.2007, 20:58
unknown

Standard Ikra

238. Namazları/duaları ve orta namazı/orta duayı koruyun. Tam bir saygıyla Allah"ın huzurunda kıyam edin.
239. Bir korku ve endişe duyarsanız yürüyerek veya binit üzerinde kılın. Güvene kavuştuğunuzda bilmediğiniz şeyleri size öğrettiği şekilde Allah"ı zikredin. ( Bakara )

78. Güneşin kaymasından/aşağı sarkmasından, gecenin kararmasına kadar namazı/duayı yerine getir. Sabah Kur"an"ını da gözet. Çünkü sabah Kur"an"ı tanıklarca izlenmektedir.
79. Sana özgü bir davranış olarak, gecenin bir kısmında, o Kur"an"la meşgul olmak üzere uyanık ol/uykudan uyan. Böylece Rabbinin seni övgüye layık bir konuma ulaştırması umulur.
80. Şöyle yakar: "Rabbim! Beni, gireceğim yere doğruluk-dürüstlükle sok, çıkacağım yerden doğruluk-dürüstlükle çıkar. Katından bana yardımcı bir güç/kanıt ver."
81. Ve de ki: "Hak geldi bâtıl yıkılıp gitti. Bâtıl, yok olmaya zaten mahkûmdu."
82. Biz Kur"an"dan, inananlar için şifa ve rahmet olacak şeyler indiriyoruz. Ama bu, zalimlerin yıkımını artırmaktan başka katkı sağlamıyor.
83. İnsana nimet verdiğimizde yüz çevirip yan çizer. Kendisine şer dokununca da hemen ümitsiz oluverir.
84. De ki: "Herkes, kendi varlık yapısına uygun iş görür. Yolca daha doğru gidenin kim olduğunu Rabbiniz daha iyi bilir."

( Isra )

58. Ey iman edenler! Ellerinizin altında bulunanlarla, ergenlik yaşına gelmemiş olanlarınız sizden üç vakitte izin istesin: Sabah namazından/duasından önce, öğlen vaktinde elbiselerinizi çıkardığınızda, gün battıktan sonra yerine getirilen namazdan/duadan sonra... Kaygılanacağınız üç vakittir bunlar. Bunlar dışında size de onlara da bir günah yoktur. Aranızda dolaşırlar, birbirinize bakabilirsiniz. Allah, ayetleri size işte böyle açıklıyor. Allah Alîm"dir, Hakîm"dir. ( Nur )

Bu namazlar Peygamber in uygulamasi olan " Namazlarin Cem i " Birlestirilmesidir .

Bunun yerine Sünnetin 5 vakitli uygulamasini esas alanlar " Tafsili Namaz " kilmis olurlar.
Bu Orta namazi ikiye bölerek ögle ve ikindi adlari ile ayri iki vakitte kilmak..
Isa namazini da Aksam ve yatsi adlari ile iki ayri vakitte kilmaktir.

Peygamberimiz ikisinede örneklik etmis ikisine de imkan hazirlamistir.
Alt 25.06.2007, 00:36
Erfahrener Benutzer

Standard Insanlara Saldiran Hayvandan Asagi

Mahluklarin gebertilmesi Insanlik yararinadirda ondan!
Alt 25.06.2007, 00:46
unknown

Standard Simdide Japonlar iyi oldu !? :-))

Daha gecen sene baska bir propagandayla Japonlara demediginizi birakmiyordunuz ! :-))
Adamlara yalan yanlis iftira ettiniz, baktiniz o tutmadi simdi müslüman oluyorlar hikayesi ! :-))

<a href="redirect.jsp?url=http://www.islamiforum.com/lofiversion/index.php/t6619.html

Sizin" target="_blank">http://www.islamiforum.com/lofiversion/index.php/t6619.html

Sizin</a> gibi sahtekarlar yarinda Papayi müslüman eder ! :-))
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche