Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Entertainment - Musik - Kino

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 10.03.2009, 04:54
Reevolution

Standard Günesi Gördüm

12 Mart'ta vizyona girecek olan Mahsun Kırmızıgül'ün ikinci Film "Günesi Gördüm" sinema elestirmenlerden begenildi. Merakla bu filmi bekliyorum.

Bazi yorumlar:

Atilla Dorsay (SIYAD Onursal Baskan):
Mahsun'a bravo
Güneşi Gördüm kimi kusurlarına karşın, çok önemli şeyleri sorumlulukla, cesaretle söyleyen bir film, büyük bir kitleye ulaşması gereken ve beklenen bir yapım. Kadın sömürüsünden cinsellik alanındaki önyargılarımıza çeşitli sorunlarımız, ama özellikle Kürt sorunu üzerine öylesine yaşamsal bildiriler sunuyor ki... Biraz altı kalın çizgilerle çizilmiş de olsa derinlikli ve güncel dramlar içiçe sunuluyor. Ülkenin çözülemeyen sorunları üzerine sanat yoluyla görkemli bir projektör tutuluyor.
Mahsun’a bravo

Ugur Vardan (Radikal Sinema yazari):
Güneydoğu'nun en cesur filmi
Yönetmenlerimizin, 'Kim bilir belki bir daha film çekemeyiz' mantığıyla olsa gerek, yapıtlarına her türlü sorunu doldurma refleksi var. Mahsun Kırmızıgül'ün 'Güneşi Gördüm'de de bu tür bir anlayışa sahip gibi. Öte yandan filmde anlatılan bütün acılar, bu topraklarda yaşayan insanların başına gelebilir. Bu arada film, el attığı konulardan mesela Güneydoğu meselesi hakkında bugüne kadar yapılmış en cesur yapımlardan biri. Ateşin, her iki tarafa da aynı oranda düştüğü konusunda dengeli ve gerçekçi bir yaklaşımı var. Umarım filmin mesajları, çok sayıda insana ulaşır. Özellikle de 'devlet baba'ya...

Murat Özer (SIYAD Baskani):
Mahsun umutvaat ediyor
Mahsun Kırmızıgül 'Beyaz Melek'e göre daha iyi bir film çekmiş. Ancak birçok şeyi aynı anda anlatmaya çalışmış. Böyle olunca merkezden, ana konudan uzaklaşıyor izleyici. Ama Mahsun gelecek için çok şey vaat ediyor. Bence yönetmenliği oyunculuğundan çok daha iyi. Bir de Güneydoğu'daki sorunun temel nedeni devlettir diyor ve bunu yaparken de devletin olumlu hareketlerini perdeye taşıyor. Yani kritik bir konuya objektif yaklaşmaya çalışmış. Ya da en azından görüşleri bu. Ben Mahsun'u samimi buldum.

Cumhur Canbazoglu (SIYAD Üyesi Elestirmen):
Çok iyi bir yönetmen olacak
Filmin temposu, çekimler ve öykü anlatımı 'Beyaz Melek'ten çok çok iyi. Fakat melodrama çok yüklenilmiş. Tamam orada yaşanalar gerçekten trajik ama hep mi dram var hiç mi bu insanların mutlu anı yok. Mahsun'un fazla anlatılmayan bir konuyu ele alması güzel, bıçak sırtı bir konuyu işlemiş ama bunu anlatırken. "Kardeş kardeşe vurmamalı" gibi çok slogan vari mesajlar veriyor. Tabi bu onun görüşü bu yönde olabilir. Bence Mahsun iyi yolda gidiyor, ileride çok daha iyi bir yönetmen olacak.
Alt 10.03.2009, 09:43
babaeskili

Standard en iyi bilenlerden biriside mahsundur..

mahsun diyarbakir dogumlu ve o cografyada yetismis biri olarak güneydogu sorununu en yakindan yasayarak tecrübe eden insanlardan biridir. filmde bahsedildigi gibi, ates gercekten iki tarafina yakiyor! daga herkes kendi istegiyle cikmiyor, kimisi kaciriliyor, daga cikartiliyor, bizimle beraber eyleme katilmazsan, ananin babanin, kardeslerinin yasadigi köye baskin yapariz, kendi evini sana kundaklatiriz deniyor. hainlerde yok degil, fakat onlarda en gec ahirette cezalarini bulacaklar..

2-3 gün evvel filmin fragmanini izlemistim. umarim yasadigim ülkeye gelir filmi. zira beyaz melegi cok izlemek istememe ragmen, film bizim buralara gelmedigi icin seyredememistim..

ben halklarin kardesliginden yanayim, insanlar kirli beyinlerin idealleri ugruna ölmesinler!
Alt 18.03.2009, 00:20
gelincik02

Standard Türk Sinema Filmleri

Benimde cok merak ettigim bir film. Konusu cok güzele benziyor. Mahsun beyaz melektede basariliydi, bundada basarili olduguna inaniyorum ;-)

Geändert von gelincik02 (18.03.2009 um 00:22 Uhr).
Antwort