Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 22.04.2010, 16:40
Benutzerbild von NadirKacan
NadirKacan NadirKacan ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard sanal dunya

SANAL DÜNYA
SANAL DÜNYA “Slm”… Aman Allah’ım ‘e’ ve ‘a’ ya ne oldu?! Şimdi ben yukarıda ‘salam’ mı yazdım yoksa ‘selim’ mi?Ama yok,siz selam verdiğimi anladınız,eminim..Çünkü artık hepimiz ekmekten çok,ünlü harf yutar olduk gün içinde.Zamanımızın büyük bir bölümü bilgisayar karşısında geçiyor.İki hayat yaşıyoruz adeta ;sanal ve gerçek hayat.”Çevrimdışı” olduğumuz anlarda dönüyoruz birkaç saniyeliğine gerçek hayatımıza.Ve yine internet üzerinden gelen bir ‘titreşim’le irkilip sanal hayatımıza devam ediyoruz kaldığımız yerden.En çok şu zavallı alete acıyorum.Off düğmesine basıp kapatmamız için saatlerdir ‘offf’layıp duruyor. Kim bilir,belki de icat edildiği güne lanet okuyordur içinden.Hele de adını ‘bilgisayar’ koyana…Öyle ya,o artık ‘bilgi’ saymıyor,düpedüz bize sayıyor:”Tembel şey,bütün gün başımda otura otura göbek yaptın.Üstelik hem kendi gözlerini hem benim sinirlerimi bozdun…!”diye… Gitgide kopuyoruz gündelik hayattan.Artık gazete hışırtıları duyamıyoruz evin içinde.Onu da internetten okuyoruz çünkü.Zar sesine,istakanın topa vurduğunda çıkardığı sese hasret kaldık;onlar da sanal kafelerde artık.Bir arkadaşımızla buluşacağımızda eskiden olduğu gibi “Saat beşte Taksim’de.” demiyoruz şimdilerde.Yeni buluşma noktamız msn!Giderek hayatımızı klavye üzerinden yaşamaya başlıyoruz.Çok yakında kaybolan eşyalarımızı evde değil ‘Google’da aramaya kalkarsak inanın şaşırmayacağım. Sorulara verdiğimiz cevaplar bile değişiyor,dünyayla birlikte.Adımızı soranlara ‘nick’imizi söyleyerek cevap veriyoruz,adres isteyenlere ‘msn adresimizi’ söylüyoruz.’Issız bir adaya düşsen yanına alacağın üç şey ne olur?’ sorusuna önceleri “kitap,kıyafet,yiyecek.” Derken şimdi “kasa,klavye,monitör.” diyoruz. Farkında değil misiniz,giderek yalnızlaşıyoruz;sevdiklerimizle aramızdaki bağlar yerini kablolara bırakıyor.Sizi bilmem ama ben fatura yatırmak için sıra beklemeyi özledim,kalemimi,kağıdımı özledim,Taksim’i özledim. Var mısınız siz de bugün benim gibi tüm gün ‘çevrimdışı’ olmaya?Korkmayın canım sadece bir gün…Peki,tamam,en azından durumunuzu ‘dışarda’ olarak ayarlayın ve tüm gün dolaşıp,dostlarımızla buluşup uzun uzun konuşmaya,şu sıcak yaz günlerinin tadını çıkarmaya programlayın kendinizi.Baksanıza,karpuz kabuğu çoktan denize düştü,siz hala hattan düşmediniz mi?...
Alt 26.04.2010, 02:10
Benutzerbild von ot
ot ot ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

aslinda sanal dünyadan,nefret ediyorum acikcasi!
Alt 26.04.2010, 10:33
oselmao

Standard ...

Zitat:
Zitat von ot Beitrag anzeigen
aslinda sanal dünyadan,nefret ediyorum acikcasi!

Ganz meiner Meinung...
Alt 26.04.2010, 14:26
oselmao

Standard

Zitat:
Zitat von Tilki1977 Beitrag anzeigen
Selmo wo kommst du denn her? Hast du dich verlaufen?

Ich hasse Euch alle
Alt 27.04.2010, 17:08
Benutzerbild von yabancieller
yabancieller yabancieller ist offline
Neuer Benutzer

Standard

Sanal dünya yalan dünya,Kimi için ekmek kapısı kimi için boş vakit geçirme dünyası.
Alt 28.04.2010, 00:14
Benutzerbild von ot
ot ot ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Wir verstehen dich, irgendwann bekommst du Hass drauf das du noch Jungfrau bist, mach dir nichts draus, Nonnen leben auch ganz gut damit
hahahahaha,,,

ohhh,,tilki du bist gemein,,auch wenns lustig ist!
Alt 28.04.2010, 19:34
oselmao

Standard

Zitat:
Ach selmo ist hart im nehmen (nicht falsch zu verstehen), sie ist halt der Kumpel dem man die Unterhose von hinten nach oben zieht, dem man einen Bodycheck gibt und mit ihr Rugby spielt, eine Kneipenschlägerrei anfängt usw. Eben ein echter Kumpel, der versteht wenn man mit den Frauen probleme hat, und immer mit nem Bier zur stelle ist
Hättest den Bodycheck auch e bissle sanfter machen können Du Eumel. Diagnose: Rippenbrüche, Blutergüsse an Hüfte sowie Beinen und Schürfwunden am Arsch (wg. der Unterhose)

Geändert von oselmao (28.04.2010 um 19:36 Uhr).
Alt 28.04.2010, 19:39
oselmao

Standard

Zitat:
Zitat von ot Beitrag anzeigen
hahahahaha,,,

ohhh,,tilki du bist gemein,,auch wenns lustig ist!

Kiz sana ne oldu yawww ? Bist ja ein sanftes Kätzchen geworden, hat Dich etwa jemand gebändigt ?
Alt 29.04.2010, 01:30
Benutzerbild von ot
ot ot ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von oselmao Beitrag anzeigen
Kiz sana ne oldu yawww ? Bist ja ein sanftes Kätzchen geworden, hat Dich etwa jemand gebändigt ?
nö,,,

ich bin nur wechselhaft,wie das wetter halt
Alt 30.08.2010, 00:39
Benutzerbild von antimedya
antimedya antimedya ist offline
Neuer Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von NadirKacan Beitrag anzeigen
SANAL DÜNYA
SANAL DÜNYA “Slm”… Aman Allah’ım ‘e’ ve ‘a’ ya ne oldu?! Şimdi ben yukarıda ‘salam’ mı yazdım yoksa ‘selim’ mi?Ama yok,siz selam verdiğimi anladınız,eminim..Çünkü artık hepimiz ekmekten çok,ünlü harf yutar olduk gün içinde.Zamanımızın büyük bir bölümü bilgisayar karşısında geçiyor.İki hayat yaşıyoruz adeta ;sanal ve gerçek hayat.”Çevrimdışı” olduğumuz anlarda dönüyoruz birkaç saniyeliğine gerçek hayatımıza.Ve yine internet üzerinden gelen bir ‘titreşim’le irkilip sanal hayatımıza devam ediyoruz kaldığımız yerden.En çok şu zavallı alete acıyorum.Off düğmesine basıp kapatmamız için saatlerdir ‘offf’layıp duruyor. Kim bilir,belki de icat edildiği güne lanet okuyordur içinden.Hele de adını ‘bilgisayar’ koyana…Öyle ya,o artık ‘bilgi’ saymıyor,düpedüz bize sayıyor:”Tembel şey,bütün gün başımda otura otura göbek yaptın.Üstelik hem kendi gözlerini hem benim sinirlerimi bozdun…!”diye… Gitgide kopuyoruz gündelik hayattan.Artık gazete hışırtıları duyamıyoruz evin içinde.Onu da internetten okuyoruz çünkü.Zar sesine,istakanın topa vurduğunda çıkardığı sese hasret kaldık;onlar da sanal kafelerde artık.Bir arkadaşımızla buluşacağımızda eskiden olduğu gibi “Saat beşte Taksim’de.” demiyoruz şimdilerde.Yeni buluşma noktamız msn!Giderek hayatımızı klavye üzerinden yaşamaya başlıyoruz.Çok yakında kaybolan eşyalarımızı evde değil ‘Google’da aramaya kalkarsak inanın şaşırmayacağım. Sorulara verdiğimiz cevaplar bile değişiyor,dünyayla birlikte.Adımızı soranlara ‘nick’imizi söyleyerek cevap veriyoruz,adres isteyenlere ‘msn adresimizi’ söylüyoruz.’Issız bir adaya düşsen yanına alacağın üç şey ne olur?’ sorusuna önceleri “kitap,kıyafet,yiyecek.” Derken şimdi “kasa,klavye,monitör.” diyoruz. Farkında değil misiniz,giderek yalnızlaşıyoruz;sevdiklerimizle aramızdaki bağlar yerini kablolara bırakıyor.Sizi bilmem ama ben fatura yatırmak için sıra beklemeyi özledim,kalemimi,kağıdımı özledim,Taksim’i özledim. Var mısınız siz de bugün benim gibi tüm gün ‘çevrimdışı’ olmaya?Korkmayın canım sadece bir gün…Peki,tamam,en azından durumunuzu ‘dışarda’ olarak ayarlayın ve tüm gün dolaşıp,dostlarımızla buluşup uzun uzun konuşmaya,şu sıcak yaz günlerinin tadını çıkarmaya programlayın kendinizi.Baksanıza,karpuz kabuğu çoktan denize düştü,siz hala hattan düşmediniz mi?...
die guten alten Zeiten, wo man ohne Computer und virtuellem Leben zufrieden war, wer vermisst sie nicht. Computer machen dumm, fett: stimmt ja alles bis zu einem gewissen masse. Nur:
wo ist heute noch die Alternative zu einem virtuellen Leben??
Klar, rausgehen, spazieren, sich in eine Cafeteria setzen und sich anhören, was der/die Vormirsitzende gestern im facebook erlebt hat...
Oder in einem Sportverein/fitnesscenter aktiv sein? Gesund ist das ja, zugegeben, doch:
Ist Sport/Extremsport reales Leben/eine Alternative zum virtuellen Leben??
Oder ist das Hocken vor dem Fernseher die Alternative??
Oder regelmässig in einer Kneipe rumhängen und ein Stammplatz/tisch entwickeln? Tolles reales Leben bis der Arzt kommt.
Bücher lesen? Ist vielleicht die einzige sinnvolle Alternative, nur wie lange das gut geht? Wir lesen doch zusätzlich sowieso eine Menge an Büchern.
Ein Musikinstrument spielen lernen, auf der Strasse spielen und nebenbei Geld verdienen, die Passanten mit Lärm ärgern??
Oder bis zu 16 Stunden am Tag arbeiten( nicht vor dem Rechner arbeiten), also workaholic werden?
Keine Alternative ist jedenfalls eine Ehe/Partnerschaft, die fördert eher die Flucht in das virtuelle Leben (man betrachte nur die steigende Anzahl an verheirateten in den Portalen).
Und Single bleiben genauso; durch Scheidung alleine kommt man auch nicht vom virtuellen Leben weg.

Möglich ist: 8 Stunden arbeiten(auch am Wochenende), danach bisschen Sport treiben, drauffolgend in die Kneipe, und letztendlich nach Hause gehen, und falls man verheiratet ist zuhause ins bad flüchten/oder ein fachbuch aufschlagen und erzählen, man müsse noch recherchieren, oder ein Musikinstrument spielen und hätte keine Zeit für das Gesülze der Partnerin und letztendlich Pennen(mit Gehörschutz). Wenn man single ist, reicht es, nur musik aufzudrehen..
Sonstiges fällt mir nicht ein, gibt aber bestimmt noch vieles.

Hier ist eine katastrophale Story über einen Internetsüchtigen aus Californien:

"In Kalifornien (...) opferte ein Mann seine sämtlichen Einkünfte für Online-Dienste und verzichtete dafür sogar auf einen festen Wohnsitz. Nachdem der Obdachlose beim Diebstahl von Batterien verhaftet worden war, sagte er, online zu sein, wäre ihm wichtiger, als ein Dach über dem Kopf zu haben. Im World wide web hätte er endlich Freunde gefunden."
http://www.onmeda.de/krankheiten/internetsucht.html

Geändert von antimedya (30.08.2010 um 01:54 Uhr). Grund: ...
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche