Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 31.08.2010, 21:03
Benutzerbild von cinayet83
cinayet83 cinayet83 ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

1. Ben o madde anayasaya girmesin demiyorum.
2. Konuyu carpitmayalim. CHP, MHP umrumda degil. Burada Anayasa´yi tartisiyoruz, partileri degil. Indirigandi Kemal zaten ayri bi fikra. Asil sen Tayyip´e bak.
Adam zamaninda Öcalan´la ayni masaya oturup anlasmayi bile düsündü mü düsünmedi mi?
Ciftcinin hakkini yedi mi yemedi mi? Partisindeki milletvekilleri kömür gazindan bogulan ögrencileri zina sucuyla sucladi mi suclamadi mi?
Oglunun ve cevresindekilerinin cebini doldurdu mu doldurmadi mi?

3. Anayasa´yi degistirmek isteyen partinin basindaki adamin yaptiklarina bakmadan, diger kisileri yargilamaya kalkmak ne demek oluyor?

Peki Anayasa´ya bu is kanunu ekleyince isleyecek mi saniyorsun?
Yapma etme ya, kendin bahsediyorsun. Ben ne dedim? Dayin varsa isin olur, yoksa beklersin olsun diye. Orasi Türkiye, baska bi memlekete benzemez. Anayasa´ya bas örtüsü takilmayacak diye madde koysan bile, o bas örtüsünü o adam takar. Duvara isemiyeceksin desen bile gider iser. Kanun diyorum, Anayasa´da olmasi olmamasi ne fark eder. Sonucta o bir kanun. Yasa bunu sana böyle emrediyor. Cocuk calistirma diyor. Anayasa´ya ekleyince cocuklar yine mendil satmayacak mi, ayakkabi boyamiyacak mi?

Ayrica ben demiyorum ki; degismesin. Degismesi taraftariyim. Fakat degismesi gereken o kadar madde varken neden yargi?
La ben neden özgürlügümü vereyim ki? Yargidan alip veremedikleri ne?
Kim bilir? Belki de Erdogan yargiyi eline alip, bakanligi sona erdikten sonra yargilanmaktan korkuyordur. Olamaz mi?
Tamam yine Anayasa´yi AKP degistirsin, fakat AKP basinda Recep Tayyip Erdogan varken degil!!!
Dikkatini cekti mi bilmiyorum ama sürekli seninle tartisirken hep basa dönüyoruz. Böyle devam ederse alintilarla cevaplamaya basliyacagim.
Alt 31.08.2010, 23:18
Benutzerbild von DieWahrheit
DieWahrheit DieWahrheit ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Anayasayi degistirmek isteyen parti veya prtinin basindaki önemli degil arkadasim.
Önemli olan anayasanin icerigi.

Evet hemfikiriz dayin varsa tr'de hersey oluyor, ama bunun degismesi icin simdiye kadar pek birsey yapmadik.

Sen diyorsunki "anayasaya degisince cocuklar yine calismayacak mi".... ben diyorum insallah calismazlar. Ama bu konuyu sigara yasagi cikmadanda bircok kisi tr'de kimse uymaz, kimse sigarasina karistirmaz diyordu. Ne oldu arkadasim? Sigara yasagi gayet iyi uygulaniyor!!!!!

Lütfen Tr'yi kücümseyip orada zaten birsey olmaz deyip gecmeyelim!!!!

Bizim halk eskisi gibi cahil degil, artik anyayi konyayi biliyorlar.

Sen diyorsunki "anayasa degissin ama yargi niye degisiyor."

Yargida ne degistigini okudugunda biraz daha avrupai oldugunu göreceksin.
Yok 4 üyeyi cumhurbaskan seciyormus ve bu birkisim insani rahatsiz ediyor.

Yaaa arkadas Almanyada Fransada hepisini parlamento seciyor
Laikligin anasi Fransadan örnek almak lazim.

Benim göremedigim gizlice yargiyi ele gecirme plani varsa bilgilendirebilirsin.
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche