Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Wissenschaften & Weltansichten

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 14.12.2014, 14:43
CakaBeyy

Standard

Gurbeti Ben Yaşadım - Ahmed Günbay Yıldız

Osmanlının son dönemleri…
Anadolu’da küçümsenmeyecek derecede bir yozlaşma yaşanmaktadır. Ve selin önünde bir adam… Gerçek bir hayat hikayesi olan bu eser, yıllarca okunulup nesilden nesile tavsiye edilecek bir halk romanı…

“Anne benim babam yok mu, nerde kaldı gelmedi?
Gözlerimden akan yaşı yavrum diyip silmedi.
Ben büyüdüm, beni görüp muradına ermedi.
Hep gidenler döndü fakat, benim babam gelmedi...”

Birbirinden nefis ve ünlü romanlarıyla okuyucularının gönlünde taht kuran "Ahmet Günbay Yıldız" bu romanıyla sizi yaşanmış bir hayata götürecek.
Gerçek bir hayat hikayesi olan bu eser yıllarca okunulacak, nesilden nesile tavsiye edilecek, unutulamayan romanlar arasına katılacaktır.
Gurbeti Ben Yaşadım, halkımızın romanı..
Alt 15.12.2014, 21:32
CakaBeyy

Standard

Pir-i Türkistan A. Yesevi'nin Romanı - Fatih Duman
Alt 20.12.2014, 21:46
Benutzerbild von Lara_
Lara_ Lara_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Lächeln Ha,ha Hitler-Kultur (Erschreckend und Faszinierend )

Timur Vermes:Er ist wieder da

Der Roman beginnt damit, dass Adolf Hitler auf einer Wiese mitten in Berlin aufwacht. Zunächst ist er verwirrt und glaubt einen Filmriss zu haben. Eine Gruppe spielender Jungen entdeckt ihn, erkennt ihn aber nicht. Hitler begibt sich in die Stadt, noch immer im Glauben, dass Krieg herrsche. Beim Anblick der Stadt glaubt er, dass sich die Situation des Deutschen Reichs verbessert habe. An einem Kiosk sucht er nach Zeitungen wie dem Völkischen Beobachter und sieht, dass das aktuelle Datum der 30. August 2011 ist. Der Kioskinhaber kommt mit Hitler ins Gespräch, glaubt aber einen Schauspieler vor sich zu haben und nicht den Führer. Er bietet Hitler an, im Kiosk zu übernachten und mit Hilfe der Zeitungen dort versucht Hitler auf den aktuellen Stand der Weltpolitik und des Zeitgeschehens zu kommen.
Alt 06.02.2015, 11:49
feyzade

Standard Noah Gordon

- Der Medicus -
Alt 06.02.2015, 11:50
feyzade

Standard John Grinder&Richard Bandler

- Die Struktur der Magie -
Alt 06.02.2015, 11:51
feyzade

Standard Patrick Süskind

- Das Parfum -
Alt 06.02.2015, 11:51
feyzade

Standard Şule Yüksel Şener, Seyit Göktepe

-Huzur Sokağı-

Huzur Sokağı, bugüne kadar milyonlarca okura ulaşmış, neredeyse her evin kütüphanesinde yerini almış, soluksuz okunan bir roman. Hatta bir klasik. Sahip olduğu haklı şöhretle, yüzlerce baskı sayısına ulaşan Huzur Sokağı, birkaç neslin kült kitabı haline geldi.Gazetelerde tefrika edildi, beyaz perdeye uyarlandı, tiyatroda sahnelendi, televizyon dizisi yapıldı, herkesin gönlüne girip huzurun sembolü oldu.Huzur Sokağı, hasretini çektiğimiz, huzurlu bir cemiyetin, küçük bir sokakta sembolize edilen sarsıcı, duygusal, ama hepsinden önemlisi gerçek hikâyesi.Dönüp dönüp tekrar okuma isteği duyduğum yegane eser. O kadar güzel bir tat bırakıyor ki insanın damağında, zamanla tiryakisi oluyorsunuz. İçimden bir ses hala bir yerlerde Huzur Sokağı'nın var olduğunu fısıldıyor. Bu öykü bir hayal olamayacak kadar güzel.(Tanıtım Bülteninden)
Alt 06.02.2015, 11:53
feyzade

Standard J.R.R. Tolkin

- Der kleine Hobbit -
Alt 06.02.2015, 11:54
feyzade

Standard John Katzenberger

- Der Professor -
Alt 06.02.2015, 11:55
feyzade

Standard Resat Nuri Güntekin

- Yaprak dökümü -