Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 01.06.2012, 09:15
AzziToni

Daumen runter Kürtaj

doğmamış bebeğin mektubu...

5 ekim: Bugün var edildim. Buradayım. Varım. Müthiş bir duygu bu. Var olduğumu henüz annem ve babam bilmiyor.

Bir elma çekirdeğinden bile küçüğüm. Ama ne de olsa, ben benim. Varım ya! Bu bana yetiyor. Henüz bedenim belli belirsiz, yüzüm yok ama, varlığımı ve benliğimi hissedebiliyorum. Bir kız olacağım ve bahar...da çiçekleri seveceğim.

19 Ekim: Biraz büyüdüm. Kımıldamam mümkün değil. Annem henüz farkında değil ama onun kanıyla besleniyorum. Kalbini dolaşıp gelen sımsıcak kan bana geliyor. Beni sevecek bir kalbin kıpırtılarını şimdiden hissediyorum. Annem beni çok sevecek. Annem için güzel bir sürpriz olacağım.

23 Ekim: Hiç göremediğim bir el ağzımı biçimlendirmeye başladı. Dudaklarımda onun dokunuşunu hissediyorum. Bu "el"in dokunduğu yerler dudağım damağım oluyor. Düşünün bir yıl sonra bu elin dokunduğu yerde tebessümler açacak, güleceğim. Dudağımdan ve dilimden sözler dökülecek. Herhalde önce "Anne!" diyeceğim. Anne duyuyor musun beni? Seninle konuşacağım. Sana güleceğim. Kimilerine göre hâlâ daha var değilmişim, Nasıl olur? Varım ve gülücükler sunacak dudaklarım da olmak üzere ya, Hem sonra bir ekmek kırıntısı ne kadar küçük olursa olsun yine ekmektir. Öyle değil mi anneciğim? Ah bir konuşabilsem!

27 Ekim: Bugün pek mutluyum. İçimde tatlı bir kıpırtı başladı. Artık bir kalbim var. Kalbim atmaya başladı. Hayatım boyunca böyle atıp duracak. Sevgilerle dolduracağım kalbimi. Tıpkı anneminki gibi... Annem bedeninde iki kalbin birden atmaya başladığını bilseydi ne kadar sevinirdi! Duyuyor musun anne?

2 Kasım: Her gün biraz daha büyüyorum. Kollarım ve bacaklarım da biçimlenmeye başladı. Hele bir büyüsün kollarım bak nasıl kucaklayacağım seni anneciğim. Şu ayaklarım da tamamlansın da, beraber çiçekli bahçemizde yürürüz. Belki birlikte okula gideriz.

12 Kasım: Ah evet, Bunlar, bunlar ne kadar sevimli ve küçük şeyler. Aman Allah'ım parmaklarım da çıkmaya başladı. Bunlarla çiçek toplayacağım, annemin elini tutacağım, kalem tutacağım. Belki de güzel bir şiir yazacağım. Anneciğim, orada mısın? Ellerimi ellerinin arasına koymak için sabırsızlanıyorum.

20 Kasım: Oh, nihayet.. Annem doktora gitti. Burada olduğumu öğrendi.. Yaşasın! Doktor teyze özel bir cihazla gördü beni. Ultrason diyorlarmış. Resmimi bile çekti. Sevinmiyor musun anneciğim? Seneye kalmaz kollarının arasında olacağım,

25 Kasım: Artık babam da burada olduğumu biliyor. Fakat henüz kız olduğumun farkında değiller. Onlara sürpriz yapacağım..

10 Aralık: Bugün yüzüm tamamlandı. Artık iki güzel gözüm, bir küçük burnum, dudaklarım ve yanağım var, Anneme benziyorum galiba,

13 Aralık: Artık çevreme bakabiliyorum. Etrafım çok karanlık ama olsun. Yine de mutluyum. Yaşıyorum ve varım. Kısa bir süre sonra gün ışığını görebileceğim, renkleri ve çiçekleri tanıyacağım. Rüyamda gördüm. Dünyada gökkuşağı diye bir şey varmış.. Onu çok merak ediyorum.. Anneciğim, babacığım sizin yüzünüzü de göreceğim. Tanışacağız,. Mutlu olacağız. Gülüşeceğiz..

24 Aralık: Kulaklarım daha iyi duyuyor artık. Anneciğim, senin kalbinin seslerini duyuyorum. Benim kalbimin atışlarını da sen duyabiliyor musun? Hatta sesini bile tanıyabiliyorum. Sesin ne kadar tatlı, Hiç duymadığım bir şey bu, Güzel ve sağlıklı bir kız olacağım. Kollarında uyuyacağım, yüzüne bakacağım, o tatlı sesini dinleyeceğim. Benim için ninni de söyleyecek misin anneciğim? Sen de beni özlüyorsundur mutlaka, Beni koklayacaksın.. Çok seveceksin, değil mi?

28 Aralık: Anne burada bir şeyler oluyor. Doktor abla neden mutsuz bakıyor böyle... Sen acı çekiyor gibisin. Kalp seslerin değişti... Sustun. Benimle niye konuşmuyorsun anne? Anne, Anne, Anneciğim, Yüzümde soğuk bir şey hissediyorum. Anne, yüzümü parçalıyorlar... Anne bir şeyler yap, Anne, Kolumu çekiyorlar anne, Canım yanıyor anne... Anne, Ayaklarımı parçalıyor bu şey anne... Beni sana bağlayan damarı kopardılar anne, Anne kalbimi parçalıyorlar, Anneciğim, Anne, Anne, An,,

Ah! Kürtajınız tamamlandı hanımefendi. Geçmiş olsun !..
Türkiye'de gebeliklerin 16% kürtaj veya ilaç ile düşürülmekte
Alt 01.06.2012, 14:36
ririshii

Standard

Zitat:
Zitat von AzziToni Beitrag anzeigen
doğmamış bebeğin mektubu...

28 Aralık: Anne burada bir şeyler oluyor. Doktor abla neden mutsuz bakıyor böyle... Sen acı çekiyor gibisin. Kalp seslerin değişti... Sustun. Benimle niye konuşmuyorsun anne? Anne, Anne, Anneciğim, Yüzümde soğuk bir şey hissediyorum. Anne, yüzümü parçalıyorlar... Anne bir şeyler yap, Anne, Kolumu çekiyorlar anne, Canım yanıyor anne... Anne, Ayaklarımı parçalıyor bu şey anne... Beni sana bağlayan damarı kopardılar anne, Anne kalbimi parçalıyorlar, Anneciğim, Anne, Anne, An,,

Ah! Kürtajınız tamamlandı hanımefendi. Geçmiş olsun !..
Türkiye'de gebeliklerin 16% kürtaj veya ilaç ile düşürülmekte

Çok iç parçalayıcı ama gerçek fazlasıyla; o çocuga neden öldürüldügünü nasılanlatabiliriz ki. Hangi gerekçe ya da bahane bunu o dogmamıs bebege anlatabilir. Halbuki Allah da kefil o çocugun rizkina. Kısın karla kaplı yerlerde bile bir serçe sabah aç olarak kalkar ve aksama karnını doyurmustur. Bir kısın karla kaplı bir köyde yasamıs biri olarak bir serçenin bile açlıktan öldügünü görmedim. Rızık endisesiyle ya da baska sebeple lütfen dogmamıs bebekleri ölüdrmeyelim.
Alt 01.06.2012, 21:22
Benutzerbild von derya1987nrw
derya1987nrw derya1987nrw ist offline
Neuer Benutzer

Standard hahahahaha

aha bir tayipci daha.... bunların hepsi yobaz MÖÖÖÖÖÖ
Alt 02.06.2012, 00:58
ririshii

Standard Tayyiple ne alakası var

Zitat:
Zitat von derya1987nrw Beitrag anzeigen
Tayyip dün yoktu yarın olmayacak. Bunu anlamayacak kadar yobazsın hem de süzme cahilsiniz. Dogmamis bebegi öldürmenin siyasetle ne alakası var bunu anlamayacak kadar kötüsünüz.
al oku süzme kötü cahil insan
Kürtajın yasak olduğu ülkeler
Hangi ülkelerde kürtaj yasak? Kürtaj tartışması giderek büyüyor! Paki kürtaj hangi ülkelerde yasak

Türkiye'deki kürtaj tartışmaları, gözleri dünya çapındaki uygulamalara çevirdi. 73 ülkede serbest olan kürtaj, 68 ülkede yasaklanmış durumda.

Dünya kürtaj konusunda bölünmüş durumda. 2012 yılı itibariyle 68 ülkede kürtaj, yasak. Bu ülkeler genelde orta ve Güney Amerika ile Afrika ve güneydoğu Asya'dan. Aralarında Brezilya, Meksika, İran, Suriye ve Endonezya'nın da bulunduğu bu ülkelerde kürtaj yasağı, hiçbir istisna olmaksızın uygulanıyor.

Kürtajın tamamen yasak olduğu ülkeler listesinde Avrupa Birliği üyesi İrlanda ve Malta da dikkat çekiyor. Kürtaja yalnızca belirli durumlarda izin veren ülkeler de var.

Bu grupta Suudi Arabistan, İsrail, Arjantin, ve Tayland gibi 58 ülke bulunuyor. Bu ülkelerin yasalarına göre kürtaj, anne veya fetüsün sağlığının tehlikede olduğu durumlarda, tecavüz ve ensest sonucu oluşan hamileliklerde veya annenin ruh sağlığının korunması için uygulanabiliyor.

Dünya Sağlık Örgütü, yasağın uygulandığı ülkelerde kürtajın ortadan kalkmadığını ancak uygun olmayan koşullarda, işinin ehli olmayan kişilerce gerçekleştirildiğine dikkat çekiyor.

Buna göre dünya çapında her yıl 68 bin kadın sağlıksız kürtaj nedeniyle hayatını kaybediyor. Dünyada kürtajın serbest olduğu ülke sayısı ise 73.

Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Rusya'nın da dahil olduğu bu ülkelerin bazılarında yasalarda kürtajın hangi aya kadar yapılabileceği belirtiliyor. Türkiye'de 10 hafta olan bu süre, bazı ülkelerde 14 haftaya kadar uzayabiliyor. Türkiye'deki kürtaj tartışmaları, gözleri dünya çapındaki uygulamalara çevirdi. 73 ülkede serbest olan kürtaj, 68 ülkede yasaklanmış durumda.

Kaynak: http://www.habercity.net/2_gundem/48...u_ulkeler.html
Alt 02.06.2012, 13:40
AzziToni

Standard

Zitat:
Zitat von derya1987nrw Beitrag anzeigen
dogmamis cocugu öldürmemek yobazliksa, yobaz olmaya raziyim.
Alt 05.06.2012, 12:17
ririshii

Standard Diyanetisleri Bakanımızın kürtaj konusundaki görüsü

Önyargıyı bir kenara bırakın ve okuyun özellikle erkekler okusun.

CENiNDE ANNENiN MÜLKiYETi YOKTUR

Diyanet isleri Baskanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, son günlerde yasanan kürtaj tartısmalarına iliskin olarak bu önemli konunun çagın bize dayattıgı ideolojik bir zeminde degil, insan, bilim, ahlak ve hukuk zemininde müspet bir diyalog kurarak konusulması gerektigini söyledi. Görmez, Diyanet isleri Baskanlıgı Din isleri Yüksek Kurulu'nun bu konuda söyleyecegi çok önemli hakikatlerin oldugunu kaydetti. Hem Yüksek Kurul, hem islam dünyasında benzeri kurulusların aldıgı kararlar, hem de bu konuda yapılan bilimsel çalısmalar dikkate alındıgında 'döllenmis yumurtanın tüm insani özelliklere sahip olup olmadıgı' gibi teorik problemlerin çözümünün bilim adamlarının görevi oldugunu dile getiren Görmez, söyle dedi:

YASAMA HAKKINA DOKUNULAMAZ

'Biyologlar, embriyologlar, jinekologlar, genetik uzmanları, bize anne rahminde döllenme ile birlikte bir insanın olustugunu kesin, bilimsel verilere dayanarak söyledikleri müddetçe sadece Diyanet degil, sadece Müslüman ilim adamları degil, bütün ilahi dinler, bütün hukuk sistemleri, bu bi-yolojik varlıgın bir insan oldugunu ve mesru bir mazeret olmadıkça, bu masum, savunmasız varlıgın tıpkı dünyaya gelmis, yetismis bir insan gibi yasama hakkına sahip oldugunu, yasama hakkının dokunulmaz oldugunu söylemeye devam edeceklerdir."

ANNE BEBEGiN EMANETÇiSi

insan bedeni ve hayatının kendisine mülkiyet olarak degil, emanet olarak verildigini vurgulayan Görmez, 'Onu yasamak ve yasatmak en iyi sekilde muhafaza etmek görevimizdir. Hukuk diliyle hayat hakkı devredilebilen, vazgeçilebilen bir hak degildir. Anne karnındaki ceninin de kendisine ait hayat hakkı vardır. Ne annesinin ne de babasının, onun üzerinde mülkiyet hakkı olmadıgı gibi, onun hayatı üzerinde vazgeçme, sonlandırma yetkisi de yoktur. Bu yüzden gebe olan anne, 'beden benim degil mi, ben onu istedigim gibi kullanırım, bebek de yaparım, istersem onu da atarım' deme hak ve yetkisine sahip degildir. Çünkü karnındaki bebegin gerçek anlamda sahibi maliki degildir. Keyfi olarak terk edemez, öldüremez. Ona bakmak, korumak ve yasatmakla görevli bir emanetçidir' diye konustu.

Tarih boyunca en büyük sorumlu erkek

'Bu tartısmalarda, herkesin içine düstügü bir hataya da isaret etmek istiyorum, kürtaj meselesinin sadece bir kadın meselesi olarak ele alınması büyük bir haksızlık olur" diyen Görmez, 'Tarih boyunca bu meselenin en büyük sorumlusu, en büyük müsebbibi erkekler olmustur. Bunun en büyük ızdırabını çekenler, mazlum ve magdur olanlar da kadınlar olmustur. Bu konu, sadece yasalarla ve yasaklarla çözülememistir. Bu hususta insan sevgisi, Allah korkusu, ahiret bilinci ve yasam hakkına saygıyı içine alan yüksek bir merhamet egitimi seferberligine ihtiyaç var' ifadesini kullandı. Görmez 2007-2012 arasında kürtajla ilgili 2 bin 500 soruyu yanıtladıklarını belirtti.

Bosna'daki tecavüzlere islam'ın izzeti açısından da bakıldı

Bosna savası sırasında Sırp askerlerinin tecavüzü sonucu hamile bırakılan kadınların kürtaj yapıp yapamayacagının da Din isleri Yüksek Kurulu'na soruldugunu hatırlatan Görmez, kurulun 14 Ocak 1993 kararında kürtaja izin verildigini hatırlaratak, "Her ne sekilde olursa olsun ana rahminde meydana gelen bir canlının kesin ve mesru bir mazeret olmadıkça dıstan bir müdahale ile kürtajla yasam imkanının yok edilmesi cinayet sayılmıstır. Ancak söz konusu olaya, islam'ın izzeti ve islam toplumunun bu bölgede varlıgını devam ettirmesi veya yok olması açısından da bakılmıstır. Kurulumuz, annenin hayatını ve saglıgını tehlikeye sokmamak sartı ile zorla tecavüz sonucu gebe bırakılan Müslüman kadın ve kızların, kendi iradelerine baglı olarak ilaç veya tıbbi müdahale yolu ile rahimlerinin tahliyesine cevaz verilebilecegi kanaatine varılmıstır" dedi

Kaynak:
YAYIN TARiHi: 05.06.2012

http://yenisafak.com.tr/Gundem/Defau...&i=387170&k=b5

Geändert von ririshii (05.06.2012 um 12:24 Uhr). Grund: Türkçe karakterlerin okunmasını saglamak
Alt 05.06.2012, 22:06
Benutzerbild von aligaycan
aligaycan aligaycan ist offline
Benutzer

Standard

Hep tecavüz edilen bayanlar konusuluyor, tecavüz eden icin hic birsey söylenmiyor. Sanki tecavüzcülere madalya verecekler.... Hem bu konuyu sadece kadina ve kürtaj a getirmenin bir anlami yok, tecavüzcülere agir cezalar verilmeliki bu tür olaylar gerceklesmesin....

Millet isteyerek dogurduklari cocuklara bakamiyorlarki zorla olan bir cocuga nasil baksinlar. Cocuklarini okutamayan bir ülke, okutsalarda issiz kalan bir ülke, cözümler dag kadar olmus, issizlik almis basini gidiyor, pahalilik bir yandan ve daha neler neler. Sanki cocuk parasi veriyorlar, sanki cocuklara okuma ve is sansi veriyorlarda simdi savunuyorlar.

Devlet dogmus büyümüs kocaman adam olmus cocuklarina bakamiyorda, tecavüz sonrasi dogacak bebegemi bakacak.? Lütfen kimse kimseyi kandirmasin, gercekleri görelim. Kürtaj katillik degildir, esas katillik kücücük cocuklara bakamamak, onlari ac birakmaktir.

Geändert von aligaycan (05.06.2012 um 22:11 Uhr).
Alt 06.06.2012, 09:28
AzziToni

Standard

Zitat:
Zitat von aligaycan Beitrag anzeigen
Hep tecavüz edilen bayanlar konusuluyor, tecavüz eden icin hic birsey söylenmiyor. Sanki tecavüzcülere madalya verecekler.... Hem bu konuyu sadece kadina ve kürtaj a getirmenin bir anlami yok, tecavüzcülere agir cezalar verilmeliki bu tür olaylar gerceklesmesin....

Millet isteyerek dogurduklari cocuklara bakamiyorlarki zorla olan bir cocuga nasil baksinlar. Cocuklarini okutamayan bir ülke, okutsalarda issiz kalan bir ülke, cözümler dag kadar olmus, issizlik almis basini gidiyor, pahalilik bir yandan ve daha neler neler. Sanki cocuk parasi veriyorlar, sanki cocuklara okuma ve is sansi veriyorlarda simdi savunuyorlar.

Devlet dogmus büyümüs kocaman adam olmus cocuklarina bakamiyorda, tecavüz sonrasi dogacak bebegemi bakacak.? Lütfen kimse kimseyi kandirmasin, gercekleri görelim. Kürtaj katillik degildir, esas katillik kücücük cocuklara bakamamak, onlari ac birakmaktir.
Gebeliklerin 0,00002% tecavüz nedeniyle oluyor.

Geri kalan 99,99998% konusalim.

1. Kürtaj dogum kontrol amaciyla yapilamaz
2. Kürtaj yasasiyla birlikte tecavüzcülere cezalar yükseltilecek.
3. Cocuk istemeyen korunmak zorundadir. Prezervatif, Hap, Spiral, Igne, v.s.
4. Devlet cocuklara Almanyadaki velilerden iyi bakiyor.
Almanyadaki genclerin 4% üniversite okuyor.
Türkiye'de devletin baktigi cocuklarin 65% üniversitede okuyor (2011).
5. O öldürülen cocugun hakkini devlet korumakla yükümlü.
6. Bir cani kimse cezasiz alamaz. Veren Allah, alan Allah!!!
Alt 10.06.2012, 10:06
ironie

Ausrufezeichen Dogmamis cocuga mektup

Alt 11.06.2012, 00:18
mugen

Standard

http://www.youtube.com/watch?v=wmT-USZrrXY
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche