Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 19.10.2014, 11:47
Benutzerbild von Man_Bey
Man_Bey Man_Bey ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von ___EZEL___ Beitrag anzeigen
Evet,türk hükümetinin Isid petrollerini dünyaya pazarladigini herkes biliyor,babalarini mali gibi kullansinlar,hirsiz en iyi hirsizla anlasir ve onu korurmus?Türk hükümetinin basinda olan,rant sülükleri,nerde para varsa orayi karistirmak,orada fayda saglayip,iskembelerini doldurmak icin herseyi yaparlar tabi.....Petrolu satar,dolari alir,borsada dolarin yükselmesi icin bir iki hareket ceker,dolar yükselir ve kazanim ikiye katlanir..Güzel hesap!Birde söyle bir hesap var;bu halktan caldiginiz herseyi kurusu kurusuna geri vereceksiniz......
cahil insanlarin yorumu bu kadar olur.

ekonomiden anlamayan zekasiz, dolar yükselince bu bizim zararimiza.

brent yani crude oil dolar bazinda satilir. onun icin dolarin herhangi bir para birimine karsi degerlenmesi veya düsüsü bunu etkilemez.

türkiye isid petrolünü satiyor diye mesnetsiz yalanina kaynak göster diyecegim ama biliyorum bu sahsiyetsiz yalanina kaynak göstermeyip laf karistiracaksin.
Alt 19.10.2014, 11:54
Benutzerbild von SevtapTuran
SevtapTuran SevtapTuran ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Evet,türk hükümetinin Isid petrollerini dünyaya pazarladigini herkes biliyor,babalarini mali gibi kullansinlar,hirsiz en iyi hirsizla anlasir ve onu korurmus?Türk hükümetinin basinda olan,rant sülükleri,nerde para varsa orayi karistirmak,orada fayda saglayip,iskembelerini doldurmak icin herseyi yaparlar tabi.....Petrolu satar,dolari alir,borsada dolarin yükselmesi icin bir iki hareket ceker,dolar yükselir ve kazanim ikiye katlanir..Güzel hesap!Birde söyle bir hesap var;bu halktan caldiginiz herseyi kurusu kurusuna geri vereceksiniz......
Abd firmalari pazarliyor, Hemde türkiyeye en yüksek fiyat.oysa türkiyeye petrol kuyulari daha yakin halde daha pahali türkiyede. Nede olsa eski osmanli topraklarinin petrolu. 700 yil osmanlilar yönetti oralari, sayisiz mimariyesi, yollari var oralarda. Ha bize ucuz olsa hak etmedikmi? Hem senin bahsettiginin belgesi kaniti varmi? Türkiye azerbeycanla gürcistan üzerinden cok Güzel projelere imza atti. Onu cekemeyenler iftira atiyor. Allah kötü iftiradan korusun. Baskalari ortadoguyu eski silahlarini dökme cöplügü yapti. Haaa bu arada almanlar kürtlere silah yardimi yapacagiz tartismasina basladiklarinda Ben Buraya yazmadimmi eski silahlarini dökecek yer aliyorlar diye?
Gecen haberlerde cikti cogu eski ve ise aramazmis silahlarin. Yenilere yer gerek depoda degilmi
Alt 19.10.2014, 12:00
___EZEL___

Standard Sevtap

Zitat:
Zitat von SevtapTuran Beitrag anzeigen
Abd firmalari pazarliyor, Hemde türkiyeye en yüksek fiyat.oysa türkiyeye petrol kuyulari daha yakin halde daha pahali türkiyede. Nede olsa eski osmanli topraklarinin petrolu. 700 yil osmanlilar yönetti oralari, sayisiz mimariyesi, yollari var oralarda. Ha bize ucuz olsa hak etmedikmi? Hem senin bahsettiginin belgesi kaniti varmi? Türkiye azerbeycanla gürcistan üzerinden cok Güzel projelere imza atti. Onu cekemeyenler iftira atiyor. Allah kötü iftiradan korusun. Baskalari ortadoguyu eski silahlarini dökme cöplügü yapti. Haaa bu arada almanlar kürtlere silah yardimi yapacagiz tartismasina basladiklarinda Ben Buraya yazmadimmi eski silahlarini dökecek yer aliyorlar diye?
Gecen haberlerde cikti cogu eski ve ise aramazmis silahlarin. Yenilere yer gerek depoda degilmi
Bütün dünya Isid petrollerini türkiyenin pazarladigini biliyor,birtek bizim türkler bilmiyor,cok ilginc?
Alt 19.10.2014, 12:04
Benutzerbild von Man_Bey
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Bütün dünya Isid petrollerini türkiyenin pazarladigini biliyor,birtek bizim türkler bilmiyor,cok ilginc?
bu iddiani ispatlayamazsan serefsizsin.

sirf türkiyeyi kötülemek icin yalan söylemekten bile cekinmeyen onursuz birisin.
Alt 19.10.2014, 12:06
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Bütün dünya? Petrol pazarlamasini avrupa/abd Monopol haline getirdi hemen hemen. Elimizden alacaklar diye onlar böyle anlatirdir.

Geändert von SevtapTuran (19.10.2014 um 12:11 Uhr).
Alt 19.10.2014, 12:11
Benutzerbild von Man_Bey
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Bütün dünya? Petrol pazarlamasini avrupa/abd Monopol haline getirdi hemen hemen. Elimizden alacaklar diye onlar böyle anlatirdir.
sevtap onlar bile böyle bir sey demiyor.

bu pkklinin uydurmasini arastirmadan kabul etme lütfen.
Alt 19.10.2014, 12:20
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Man_Bey Beitrag anzeigen
sevtap onlar bile böyle bir sey demiyor.

bu pkklinin uydurmasini arastirmadan kabul etme lütfen.
Kabul etmis Gibi Bir anlam cikmasin. Ben böyle Bir Haber okumadim amaa " bütün dünya" kelimesinin anlami bence olsa olsa belirli firmalar icin gecerli. Bilirsiniz hangi firmalar. PKK nin cirpinis yalanlarina hic gecmeyelim. Almanyada onlara destek verme cabasinin altinda yine Petrol kokusu aldiklari icin bu hevesleri diye düsünüyorum
Alt 19.10.2014, 13:11
Benutzerbild von Man_Bey
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Kabul etmis Gibi Bir anlam cikmasin. Ben böyle Bir Haber okumadim amaa " bütün dünya" kelimesinin anlami bence olsa olsa belirli firmalar icin gecerli. Bilirsiniz hangi firmalar. PKK nin cirpinis yalanlarina hic gecmeyelim. Almanyada onlara destek verme cabasinin altinda yine Petrol kokusu aldiklari icin bu hevesleri diye düsünüyorum
o iddiayi ortaya atanin birazcik sahsiyeti olsa bu yazdiklarini ispatlar.

bunlar türkiyeyi kötülemek icin her türlü yalana basvuruyorlar.
Alt 19.10.2014, 13:16
___EZEL___

Standard Kendinizi kandirmaya devam edin!

Zitat:
Günes balcikla sivanmaz!gerckler yok sayilarak,carpitilarak,gercek olmaktan cikmaz!Bir iki yandas medya ve yalan makinasi güruhu;Isid in musuldan cikardigi petrolü,dünyaya türkiye üzerindem sattigi gercegini örtbas edemez........
Alt 19.10.2014, 13:37
Benutzerbild von Man_Bey
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Günes balcikla sivanmaz!gerckler yok sayilarak,carpitilarak,gercek olmaktan cikmaz!Bir iki yandas medya ve yalan makinasi güruhu;Isid in musuldan cikardigi petrolü,dünyaya türkiye üzerindem sattigi gercegini örtbas edemez........
sen kendini kandirmaya devam et.

musul petrolu türkiyeye gelmesi icin ya petrol hattini kullanmasi gerek yada tankerlerle gelmesi gerekir.

petrol hatti kürt bölgesel yönetimi elinde oldugu icin bu mümkün degil. petrolu tankerlerle türkiyeye göndermek istese kürt bölgesinden gecmesi lazim.

barzani bile bu senin dediklerini inkar ediyor

cahilsin bu yalanlari söylemeden önce biraz cografi bilgi toplasan daha düzgün bir yalan uydururdun.
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche