Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 27.03.2007, 03:11
unknown

Standard Muhahahhaahhaahhahahahahaha

Kriz aninda sizofrenik Reaksiyonlar izliyorsunuz )

Benim Baska Nickim yok.

Hic de olmadi..

Bak yazilarimi Önüme koyuyorsun.

Baska Nickim olsa bunu yapabilir misin ?..)

Evet Nakliyatciyim Hem de Bayern de..
Is Istiyorsan Verebilirm )

" TÜRKDOGAN TRANSPORTE "
Beni arayip Öyle küfür edebilirsin yani )
Alt 27.03.2007, 03:19
unknown

Standard Sen beni Ermeni Patrigine sikayet et

)

Daha Bir heyeceanli olur )
Alt 27.03.2007, 11:17
unknown

Standard Hut ab! :)

Super Organisation..
nur schade das es in Paderborn stattfindet..
Hoffe dass die jenigen die, die Möglichkeit haben auch vorbei schauen und ihre Chance nutzen!
Alt 27.03.2007, 11:31
unknown

Standard alttaki atismayi yine ignore ederek..

yazicam...
ana temasi demokrasi olan bir makalede anca bu sekilde antidemo... bir hal alabilir..
neyse..
bana göre konusmak bir sanattir.. akillica konusursan küfür bile edebilirsin.. ve küfür ettigin kisi sana bir de üstüne tesekkür eder...

yani demokrasiyi s- gececek insan eger akilliysa hic cezada almadan siyrilir..

sonrada trisak insanlar oldugumuz icin..
insan icinde bagirmicamiz cok belli bir sey.. polisin huzunda cok ileri giden olursa da bir ihtimal ceza alir.. evet belki olay yurt disi edilmekle finallenir belki.. ama cok vahim durumlarda.. diye düsünüyorum.. öyle ic döken.. sundan rahatsiz oldum diyen insanin yurt disi edilmeside demokrasiye aykiri bir olay..

demokrasi kelimesi altinda demokraninin girtlagi kesilmis olur..

her insan ne hissettigini söylebilmeli.. egerki bunu düzgün bir sekilde söylemek bir kanunla saglanacaksa.. buyursunlar!
boynumuz kildan ince.. yahut... yurt disi edilecek kadar sivri olmadigimiz icin BIZI ILGILENDIRMEZ.. demek istiyorum..
cünki yasa yürülüge girdigi zaman.. yani aktuel halini yitirdigi zaman hic olmamis gibi davranacagiz...
Alt 27.03.2007, 16:33
unknown

Standard senin kac tane nikin var burda

vahapyan mutapyan kocaryan hahahaha
Alt 27.03.2007, 18:09
unknown

Standard Iki yüzlü Insanlar ve demokrasi

Demokrasi Iki yüzlülügün simgesi haline geldi Günümüzde.

Daha Önceleri de böyle miy"di Bilemiyorum ama Günümüzde Böyle oldugunu Görmemek Icin ancak Kör olmak Lazim.

Kendilerine " Demokrat " yaftasi vuran Sabalaklar
Türkiye de 301"i anti demokratik Bulup nutuklar atarken Fransa nin Isvecre nin ,Almanya nin ve Nihayet " EU " nun cikrdigi ve cikaracagi Yasalari Cooook demokratik Bulmak gibi Bir Firdöndülüge Imza atmaktadirlar,ve Ne yazik ki O kizarmak bilmeyen Cehreleri ile siritarak Demokrasi Hakkinda Sölev vermek ve Makale yazmak Cesaretini de göstermektedirler.

Bu Insanlar ait olduklari Her ideolojiyi Batirdigi gibi Bu Günlerde demokrasinin de Basini yiyeceklerdir.

Idda ediyorum Avrupa da demokrasi yoktur !..

Avrupa devletleri Bir kac tanesi Haric " POLIS DEVLETI " dir.

Almanya da Yasayan Demokrat Yaftali Hacivatlar Türkiye hakkinda ettikleri sözlerin 10"da birini Almanya Hakkinda Topluma acik Bir sekilde Dile getirseler Kendilerini Türkiye ye Kalkan ilk Ucakta " Seref Misafiri " olarak Bulurlar.

Bu Simdi de böyledir.

Yarin Yasalastigi Zaman Daha Bir Komik olacaktir )

Hristiyan Tarikati Demokrat Maskeli EU Fasistlerini Tekrar Kutluyor Ve Daha Nice Fasist Yasalar Cikartmak yolunda Basarilar diliyorum efendim.

Ayrica Firildak Muhterem Pederlere de demokrasi Asklarindan Ve Cifte standartlarindan Dolayi Tebriklerimi sunuyorum.

" EU "-Orhan Pamuk Ve 301 icin Yazdiklari acikli Makaleler Insanlik Ve Kardeslik Degerleri Ne hikmetse Avrupa nin Fasist Yasalarina Yenik Düsmüstür.

Bu yüzden Onlarin Insanlik ve Kardeslik anlayislari da Karakterleri Gibi Saibelidir.

)

Ibret almaya Heveslidir Hala cogunuz
Yetmezmis gibi Dünya ya ibret oldugunuz !..

)
Alt 27.03.2007, 19:03
unknown

Standard Bati Türk Ordusunu Neden sevmez ?..

"Ordumuz, her zaman,
düşmanlarımızın birinci taarruz
hedefi olmuştur."
Mustafa Kemal Atatürk

Avrupa""nın Türk Ordusu""na öfkesi, tarihin tanıdığı en amansız öfkelerden biridir. Bu öfke sadece Avrupa""""daki silahlı güçlerde, siyasetçilerde değildir. Avrupa""""nın en hümanist aydınları, filozofları, şairleri, edipleri, ressam ve heykeltraşları da, Türk ordusuna duyulan bu müthiş öfkenin taşıyıcıları arasındadır. Luther""""den Kant""""a, Dante""""den Engels""""e, Hugo""""dan Marx""""a, Voltaire""""den Byron""""a kadar...Melherbe, Ronsard, Boileau, Hegel...gibi isimler de bu öfke listesinde yer alanlardan bazıları.

Birkaç örnek verelim:

Fransız yazarı Hugo, Osmanlı""dan "katil imparatorluk" diye söz eder ve "Bundan yakamızı kurtarmalıyız, bağnazlık ve zorbalığı susturmalıyız!" diye ekler. Engels""""e göre, Osmanlı Türk İmparatorluğu "ayak takımının egemenliği"dir.

Engels""in beklentisi şudur: "Bu egemenlik er-geç sona erecek, Avrupa""nın en güzel toprakları ayak takımının egemenliğinden kurtarılacaktır. Zaten Türkler devlet ve asker gücünü ellerinde tutmasalardı çoktan yok olup giderlerdi. Ama artık güçsüzlüğe doğru gidecekler. İşin doğrusu şu ki, Türkler""""in ortadan kaldırılması gerekir."

Marx""a göre, İstanbul, Doğu ile Batı arasındaki altın köprüdür. Batı uygarlığı, bir güneş gibi bu köprüye uğramadan dünyanın çevresinde dönemez. Osmanlı Sultanı""""nın İstanbul""""u elinde tutması, gerekli devrimin yapılmasına kadar olacaktır.

Bu asırlık Avrupa düşünün gerçeğe dönüşmesinin tarihsel talep belgesi olan Sevr, Mustafa Kemal""""in komuta ettiği ordu ve millet tarafından engellendi. Mustafa Kemal Atatürk""""e yönelik Batı düşmanlığını değerlendirirken bu arka planı unutmamak gerekir.

Şimdi, Türkiye yeniden "Hasta Adam" haline getirildi. Düyûnu Umumiye yeniden yaratıldı. Sevr""""in şartlarını, çeşitli gerekçelerle "sineye çekilir" bulan yeni Damat Ferit ekipleri ihdas edilip gereken yerlere oturtuldu.

İlk hedef Türk Ordusu""nu budamak. Tabii önce MGK, sonra da devamı... MGK bunların, âdeta biricik korkulu rüyası oldu. Neden? Şundan:

MGK, ürettiği bakış açıları ve kararlarla, Türkiye adına "Hayır!" diyebilen bir tavır sergilemekte, teslimiyetçiliği kırmaktadır. MGK bunu, keyif olsun diye yapmıyor.

Devleti yönetme mevkiinde olan sivillerin büyük çoğunluğu ne yazık ki, hiçbir devlet adamlığı eğitimi almamış kişilerdir. Lise mezunlarının, hatta gece lisesinden terk kişilerin ve hatta ilkokul mezunlarının yer aldığı kabinelerimiz az değildir. Bu insanların, devlet bürokrasisinden gelen bazıları müstesna, devlet adamlığında, yönetsel yetkinlikte, dünyayı ve bölgeyi tanıyıp değerlendirmede ciddî eksikleri, açıkları, yanlışları vardır. Birçoğu, gerekenin tam aksini yapmaktadır. Günübirlik iş yaparlar ve genellikle, iyi yetişmiş rakiplerinin güdümüne girerler. Çünkü kendilerinin üreteceği bir şey yoktur.

Bu zatların; siyaset, hukuk gibi kısmen devlet adamlığı yetkinliği veren disiplinlerden gelenleri de fazla değildir. Kurmaylık eğitimi alanları ise hiç yoktur. MGK, işte bu noktada bir boşluğu dolduruyor. MGK, devlet adamlığı, jeopolitik, jeostrateji eğitimi almış yüksek rütbeli kurmayların katkılarıyla, ülkenin meselelerini ülkenin çıkarlarına uygun olarak rapora bağlıyor ve bir tavsiye olarak ülke yönetiminin önüne koyuyor.

İşte, MGK""dan rahatsızlığın temel sebebi bu. Çünkü MGK""nın katkısıyla oluşan bakış açılarında teslimiyet yerine dirayet ve direnç, taklit yerine tahlil, "Evet efendim" anlayışı yerine ülke çıkarlarının gereği esas alınır. Bu olgu, Türkiye""""yi istediği gibi evirip çevirmeyi doğal hakkı gibi gören dış çevrelerin keyfini kaçırmaktadır.

Türkiye, devlet adamı yetiştiren zihniyet ve eğitim sistemlerini kurup Batı ülkelerindeki standartlarda siyasetçi ve yönetici yetiştirme noktasına geldiğinde MGK""""nın durumu gözden geçirilebilir. Ama bugünkü Türkiye""""de MGK""""yı işlevsiz kılmak, ülkeye kötülük etmekten başka hiçbir anlama gelemez.
Alt 28.03.2007, 13:50
Benutzerbild von chikeo
chikeo chikeo ist offline
Neuer Benutzer

Standard ist das nicht das selbe wie ...

das gesetz 301 in der türkei (oder so ähnlich)
und laut türkeis eigenen angaben ist es selbst auch ein demokratisches land...
ich hab kein problem mit dem gesetz, aber aus der sicht der meinungsfreiheit ist es eine sehr starke einschränkung für ausländer... naja müssen uns halt anpassen, wenn nicht dann eben zurück in die heimat. ich weiß nicht was besser ist, klappe halten oder zurück in die türkei
Alt 29.03.2007, 07:35
Benutzerbild von garakedi
garakedi garakedi ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard Das neue Zuwanderungsrecht

Das neue Zuwanderungsrecht wird ab 15. Juni rechtkräftig

Das bedeutet für die Kanaken in Deutschland, wenn Sie aus der Türkei eine Ehefrau oder einen Ehemann bringen möchte, muss er / sie mindestens 18 Jahre sein. Der Hammer ist was im kleingedruckten steht, der Ehepartner / die Partnerin aus der Türkei muss im voraus schon Deutsch können und einen Deutschtest bestehen, wenn der Test nicht bestanden wird, bleibt der Ehepartner in dem Herkunftsland, egal ob man verheiratet ist oder nicht.

Das beste kommt noch, die alle Ehefrauen aus verschiedenen Ländern müssen Deutschtest bzw. Deutschkenntnisse nachweisen. Wenn die Ehefrau aus USA, Australien, Südkorea usw.. kommt, muss nichts nachgewiesen werden, kommt die Ehefrau aus der Türkei, dann sind Deutschkenntnisse und Deutschtest notwendig. Wenn das keine Benachteiligung der Menschen aus der Türkei ist.
Alt 29.03.2007, 08:21
Benutzerbild von benekalice
benekalice benekalice ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard Ist doch super!

...so können keine Minderjährigen mehr hierher gebracht werden.

Dass der Deutschtest nur den Türken angewandt wird, hängt mit den rückschrittlichen Köpfen vieler Türkenbauern hierzulande, die den Ruf der Türken seit Jahrzehnten vermiest haben, wie "Alpi" zum Beipsiel einer ist, der denkt, dass seine Frau nicht arbeiten dürfe und zuhause bleiben sollte.
Oder Du, der studiert hat und trotzdem hier im Forum schreibt "Heiratet nicht "mit" uns nachdem ihr vorher schön rumgevögelt" habt.

Sorry, aber ich musste gegen diese Jammertirade etwas schreiben.
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche