Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 27.08.2009, 14:00
Serhatx1970

Standard ÖZ kizlarina 5 yil tecavüz

KOCAELİ nin Gebze İlçesi nde 5 yıl boyunca iki öz kızına bıçak zoruyla tecavüz ettiği iddiasıyla iki gün önce gözaltına alındıktan sonra pazar günü tutuklanarak Gebze Cezaevi ne konulan Ramazan K. nin cesedi çarşafa asılı halde bulundu. 47 yaşındaki Ramazan K. nin intihar ettiği sanılıyor ancak cinayet ihtimali de araştırılıyor. Gebze Cumhuriyet Mahallesi’nde oturan inşaat işçisi Ramazan K., öz kızları 22 yaşındaki N.K. ile 20 yaşındaki T.K. ye 5 yıl boyunca bıçakla tehdit ederek tecavüz ettiği öne sürüldü. Eşi A.K yi bıçakla tehdit edip kızlarıyla birlikte aynı yatağa giren Ramazan K., zaman zaman kendilerine karşı koyan eşi ve kızlarını gece yarısı yarı çıplak halde sokağa da attığı öne sürüldü. Anne ile iki kızı da defalarca yarı çıplak sokağa atıldıkları için geceyi kömürlükte geçirdi. Geçen haftasonunda A.K. ile ile iki kızı N.K. ve T.K. polise giderek yaşadıkları işkenceye dayanamadıklarını anlattı. Bunun üzerine yakalanarak Gebze Emniyet Müdürlüğü ne götürülen ve burada sorguya alınan Ramazan K., suçunu itiraf etti. İfadesinin alınmasının ardından Gebze Adliyesi ne sevk edilen Ramazan K., pazar günü tutuklanarak Gebze Cezaevi ne konuldu. Ancak Gebze Cezaevi ndeki tek kişilik koğuşa konulan Ramazan K. nin dün öğle saatlerinde çarşaf ile asılı cesedi bulundu. Ramazan K. nin intihar ettiği belirtildi. Cezaevi savcısı tarafından Ramazan K. nin yaşamına son verdiği koğuşta yapılan inceleme ardından cesedi Adlı Tıp Kurumu na gönderildi. Ramazan K. nin tecavüzüne maruz kalan büyük kızı N.K. nin 4 yıl önce tecavüzden dolayı hamile kaldığı ve ölü doğum yaptığı öne sürüldü. Doğan bebeğin Ramazan K. nin baskısı ile anne Ayşe K. tarafından toprağa gömüldüğü belirtildi. N.K. nin yine babasından hamile kaldığı belirtildi. Polis tarafından derinleştirilen soruşturmada 4 yıl önce ölü bebek doğuran Nilay K. nin şu anda yine hamile olduğu belirtildi.

Alt 27.08.2009, 14:23
babaeskili

Standard

böyle haberlerin toplumun huzurunu kacirdigi ve ruh sagligini bozdugu kanisindayim. türk tv'lerinde haber saatinden yeterince böyle haberler izliyoruz, buralara tasinmasi bence gereksiz.

serhat, umarim elestiriye acik bir user'sindir. sana saygi gösteriyorum fakat bu benim fikrim.
Alt 27.08.2009, 15:47
Serhatx1970

Reden

Zitat:
Zitat von babaeskili Beitrag anzeigen
böyle haberlerin toplumun huzurunu kacirdigi ve ruh sagligini bozdugu kanisindayim. türk tv'lerinde haber saatinden yeterince böyle haberler izliyoruz, buralara tasinmasi bence gereksiz.

serhat, umarim elestiriye acik bir user'sindir. sana saygi gösteriyorum fakat bu benim fikrim.
Huzur bozucu olabilir ama birde madalyanin öteki yanini görmeni rica ederim

Herkez kendi maneviyati icinde dünyayi tozpembe görüyor bu tozpembelik ama sahte bir dünyaya bakis.

Böyle haberler nekadar mide bulandirici olsada nekadar huzur bozucu olsada bunlari bilmemiz mecbur oldugunu düsünüyorum, kesin sensasyon gazeteciligi düsüncesinden degil, reytingleri düsünerek degil.

Böyle haberleri okudukca insan cevresine karsi biraz daha duyarli oluyor bagzi konulara karsi daha hasas olmaya basliyor.

Mesela su vicdansiz baba: Sen inaniyorumusunki 5 yil boyunca bu olaydan kimsenin haberi olmadigini, sen inaniyormusun bu kizlar 5 yil boyunca kimseye dertlerini anlatmadigini ?

ben inanmiyorum, peki bu olaylardan haberi olan kisiler neden bu kizlara yardim etmedi?

Sana söyleyeyim ayip düsüncesinden, bana dokunmayan yilan bin yil yasasin düsüncesinden. Böyle haberleri insanlara zorla iletigimiz zaman bu yilan onlarida sokmus oluyor toplumda bir hasasiyet ekmis oluruz insanlar cevresine karsi biraz daha dikatli bakacagini düsünüyorum.

Dünya tozpembe degil...
ve güzel kardesim böyle haberleri buldukca size iletmekte devam edecegim cünki bagzi insanlarin bu kadersiz kizlarla ilgilenmedigi icin ve önemli bulmadigi gibi bende o kisilerin huzurlarini önemsiz buluyorum!

Böyle seyleri bilmek, kücüklerimize karsi, icimizdeki koruma hisini yüceltiyor ve daha duyarli olmamizi sagliyor!

Saygilarimla
Serhat

P.S. Ben kimsenin avukatligini yapmiyorum sadece, benim düsünceme göre, insan olarak dogru buldugumu yapiyorum !
Serhat

Geändert von Serhatx1970 (27.08.2009 um 15:53 Uhr).
Alt 30.08.2009, 15:20
AdamKadmon

Standard

Zitat:
Zitat von babaeskili Beitrag anzeigen
böyle haberlerin toplumun huzurunu kacirdigi ve ruh sagligini bozdugu kanisindayim.
katiliyorum. ama ne gariptir ki, özellikle bu ve benzeri haberler özellikle bazi media cevrelerince evire cevire tekrar gösteriliyor. amac ne ola acaba??
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche