Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Foren Archiv

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 22.07.2004, 00:14
eniskaya

Standard DIN VE BASÖRTÜ HIKAYESI

Eger dinde basörtüsü varsa neden bütün dünya hemen hemen bas örtüsüz geziyor.... eger bütün dinlerde bas örtüsü var ise, neden sadece Arapcilar bas örtüsünü din yapmislardirda, gerisi degil...
O halde Araplar dogru yolda olduklari icin, hic olmazsa kiclari ciplak gezmemeleri lagzim ??.... onlar dogru yapiyorsa, Allah onlara bol rizik vermesi gerekmezmi....????? ki adamlar cehalet ve geri zekaliktan ölmek üzereler....

Afrikada o kadar ciplak gezen kabileler var.... yani bunlar simdi sabah akasam biribirlrinin karilarinami tecavüz ediyor...??hekes sex diye birbirinimi domaltiyor..... ??biraz kafayi calistirmaya ve Kuranin ruhunu anlamaya davet ediyorum....!!!
Üstelik bu kadinlar bikini falan degil gögüsleri hepsi disarda..... Brezilya kizilderelileri tamamen ciplak.... Dikkatinizi cekerim bunlar müslüman falan degiller ve bunlarda araplar gibi sey manyagi degiller… sizler Arap kirallarinin kac tane karilari oldugunu biliyormusunuz????? Osmanlida zamaninda ayniydi, uckuru cözük Padisahlar her aksam baska bir kadinla zina yapip duruyorlardi… Kuran bir tane tavsiye etmistir…..

Bir gercek daha varki, dünya ve Türkiyede git gide bas örtüsü azaliyor... buda medeniyetin getirdigi bir lütüftur.... akilli bir insana kolay kolay hic bir kimse hikaye yutturamaz....
Yok efendim Kuran falan öyle diyormus.... yok deve.... Kuran akla mantiga sigmayan Arap hikayesiylemi dolu, yoksa evrensel Ilahi kanunlarlami....???

Birde söyle bir sey var…. ILIMLE KUARN ICICEDIR…. Eger bir konuda catisiyorsalar, o zaman ya bilimde yada kuranda hata yapmis oluruz…. Araplar bilimden uzak oldugu icin tam bir cehalet icindedirler….

Mustafa Kemal bize Laikligi getirip din yobazlarindan kurtardiktan sonra, biz daha geri dönüp Hocanin zevki sefasina geri dönermiyiz hic…… Kendisine Allahtan Rahmet ve yolunda gidenlere hakkini helal etmesini dilerim……

Bu böyle biline....

Selamlar
Enis
Alt 22.07.2004, 00:15
eniskaya

Standard ILAVE

Isin birde sosyal acidan bir gercegi var….

Herkes bas olmak pesinde, herkes benim sözüm gecsin, ben bas olayim, ben Basbakan veya en yüksek, en zengin olayimin pesinde….

Bir kadinin basi acik olmasi ona su anki dünya konstelasyonunda zara getirmez…..ki örtünme olayi kadina zarar gelmesin diye düyünülmüs.. o yüzden vahyi olarak inmistir…..
Anlaycaginiz sudur: Eger sizin kariniz Arabistanda basi acik gezsin, birakin din özgürlügünü.... karinizi elinizden almazsalar dua edin….
Orada basi kapatmak farzdir, cünkü basin aciksa sana zarar geliyor…. sana araplar tarafindan büyük haksizlik ve tecavüz gelir… o yüzden Kuranin ruhani cercevesinde kapanman gerek….

Gelelim Türkiyeye:

Türkiyede ise sosyolik bir durum…. Köylü kesimlerde bas örtüsü takmayan kisi hor görülür… ille o kisi tecavüze ugramazsada… köy kadinlari onun isini bitirirler…. Orosbu falan gibisinden…. Ziyaret veya gezme olayinin disinda.. köyde yasiyorsa bir kadin… kendisine zarar gelmemesi icin basini kapatabilir.....

Gelelim sehir merkezlerine…. Hayat burada yogunlasiyor… insan haklari buralarda isliyor…. Ilim bilim ve tüm güzellikler burada toplaniyor…. Insanlar daha egitimli olduklari icin kimseni basina falan bakmiyor… isterse giyer isterse giymez….. Kuran vahyisinde zaruret olmadisindan…. Sehirli kizlarimiz baslari acik geziyorlar….

Zaman cercevesinde kadinlar icin su anki dünya konstelasyonunda hayirli olanida budur…

Selamlar
Enis
Alt 22.07.2004, 00:17
Benutzerbild von venus60
venus60 venus60 ist offline
Neuer Benutzer

Standard basörtü özgürlügü

dini siyasete karistiran her türlü politik güclerden uzak durulmalidir.basörtü dediler,inancin basörtüde veya baska yerlerde aranmamalidir bence dinine icten bagli olan insanlara saygi duyulmalidir. ama dini siyasete, politikaya,mezheplere v.s.lere karistiran herkese karsiyim. birak be insanoglu,insanin inancini, birak hür yasasin.
Alt 22.07.2004, 00:27
Benutzerbild von xsuigenerisy
xsuigenerisy xsuigenerisy ist offline
Neuer Benutzer

Standard häääääyyyyyyttttt!!:-)) seni gercekten

tebrik ediyom enis baba..
ayni seyleri ben desem " sen dinsizsin dediklerin makbul degil" deyip beni dinlemezlerdi..
ama senin gibi dindar denebilecek bir arkadasimizin kaleminden bunlarin cikmasi sevindirici:-)
takma kimseyi!! varsin sana "reformist" deyip camur atsinlar..
unutma ki; martin luther de bir reformistti ve onun sayesinde hristiyan dünyasi karanliktan kurtuldu:-))

PS: yalniz bir sikayetim var: su milliyetcilik konusunda fanatik olmayip biraz daha modern ve evrensel düsünsen seni daha cok sevecegim:-))
Alt 22.07.2004, 00:31
eniskaya

Standard o tip insanlara karsi olmamak

mümkün degil......

Ne demisler: "Insana yeterince imkan ver, o günün birinde Allahi bile tahtindan indirmeye kalkar"

Plotikacilar kisisel ideolojilerini monta etmeye ugrasirlar..... bu her zaman böyledir.

Ne yazikki, Islam dini Üniversitelerde kalmis bir din olmus..... piyasada yasanan din Orijinal Islam dini yerine, bir Ideoloji dinidir....

Carcaflara bürünüp... okudugundan bey haber ve belkide ilkokul diplomasi bile olmayan... kisilerin hepsi Ideoloji tutsagidirlar....

DIN CEHALET INSAN ISI DEGILDIR.......
Alt 22.07.2004, 00:38
eniskaya

Standard Haklisinda

söylke bir sey var...

1.) Devleti omayanin Hürroyeti olmaz
2.) Hürriyeti olmayanin dini olmaz

Hayatin ana felsefesi bu direkler üzerinedir...

Yani senin bagli oldugun, seni koruyan veya Almanyadan kovuldugunda, gidebilecegin bir devletin olmasi sart......
Ben bu acidan bakiyorum olaylara.....

Martin Luther bir dahiydi...... türklerin dahiside Atatürk"tü buda bir gercek.....

Luther ise sadece dini acidan kapilari acti... Atatürk ise her konuda kapilari acti.....
Su an Türkiye 80 yilda kurtulusa erdi.... oysa Hiristiyanlar bun tam 2 katindan daha fazla zamanda gerceklestirebildi......

Uslubuma bakam sen... senin anladigin anlamdada genis bakiyorum ise.... ama ayni zamandada muhafazakarligi korumak pesindeyim....

Selamlar
Enis
Alt 22.07.2004, 00:49
eniskaya

Standard Basina bez parcasi takmani

emreden Ayetleri gösterebilirmisin bana...
Incilden bile Ayet verebilirsin......

EMIR ÖRTÜNMEKTIR.... ZAMANIN SARTLARINA GÖRE ÖRTÜNMEK EN GÜZELIDIR, AMA SEN ILLA BEZ PARCASIYLA GEZMEK VE GEZMEMEK ISTIYORSAN, O SANA KALMIS BIR SEDIR, HIC KIMSEYI ILGILENDIRMEZ VE BAGLAMAZ.... BÖYLE BIR DURUMDA SEN KENDIN SORUMLULUK ÜSTLENEREK KARAR VERECEKSIN...
Alt 22.07.2004, 00:55
eniskaya

Standard DER SINN DES KOPFTUCHES

ist folgendes gewesen in Ibin Saud"s Land (Saudi Arabien).

In Arabien trägt fast jeder einen Kopftuch, Mann und Frau... es ist wegen der Sonnen ein muss.... jeder Mensch muss bei Mekka und Medina Umgebung Kopftuch tragen, sonst bekommst du einen Sonnenstich.... wie Sie alle Araber Genetisch haben.....

Man muss sich einfach schützen und am besten geht das mit einem hellen Tuch... Türban oder was man dazu sagt spiel keine Rolle....

Das ist alles und ist das genze geheimniss des Kopftuches....

Ihr glaubt mir nicht????? ja dann schaut euch doch mal die Araber an bevor es Resul Muhammed gekommen war.... alle hatten dort auch Kopftuch an, Mann und Frau...
Alt 22.07.2004, 01:08
Neuer Benutzer

Standard Önce en sonda söyledigin ve kafama

takilan seyle baslarsam: "80 yilda kurtulusa erdik" sözü biraz fazlaca iyimser..
dini gericiliklerin cogunu attik evet haklisin ama onlarin yerini baska gericiliklerle doldurduk..Milliyetcilik de maalesef bunlardan birisi..milliyetcilikte ölcüyü biraz fazla kacirdik..

-Nedense memleketi soyanin,mafyanin-cetenin ve tetikcilerin agzina aldiklari ilk sey milliyetcilik oluyor ve herseyi vatan-millet icin yaptiklarini söylüyorlar..

-en son alaattin cakici babamizda milliyetciydi ve bir mitcinin pasaportu ile yakalandi..ayni catli-kirci-agca gibi..
nedense milliyetci olmakla memleketin anasini bellemek arasinda bir dogru oranti var..
milliyetcilik pek insanoglunun hayrina bir ideoloji degildir..her ulusun ayri ayri milliyetcilik yaptigini düsünürsek bunun sonu pek hos olmaz..
hem iyi olsa burda da iyi olurdu..neden almanyadaki en ufak milliyetci ifadeler bizi rahatsiz ediyor..

yoksa devletsiz-milletsiz kalalim diyen yok..
Alt 22.07.2004, 01:11
Neuer Benutzer

Standard das scheint vollkommen richtig zu sein o

ohne Text
Antwort