Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Wissenschaften & Weltansichten

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 26.06.2009, 09:45
holgerfach

Standard

fos bro

türkiyede yashayan elemanlarla biraz geyik yaptigin zaman böyle olaylar cikiyo ortaya..en sevigim konu *türkiyedeki bor madeni*...bi türlü ischlenmeyen cibirt..herneyse

2 seneligi bitirip askerlikten yeni gelen bir elemanla is görüsmesi yapiyorum ... olay söyle

holger *bundan 5 sene sonra kendinizi nerede görüyorsunuz?*

aspirant *herbir türk vatandasi gibi gelecegin atatürkü olmak istiyorum*

holger *ääähhh is konusunda ne düsünüyorsunuz yani?*

aspirant *türk olarak zaten tarihtede hep modern bir cervede calistik...mesela yavuz sultan selim iki saatte afrikadan istanbula haber yollayabiliyordu...*

ulan 21 yashina bir cocugun kafasinda gezen olaya bak...ulan bu cocugu 21 sene kim böyle azortik hamur etmisch?

ayni görüschme asha yukari en az 20 kere degischik elemanlarla gerceklesmistir...
Alt 26.06.2009, 09:54
fos

Standard

Hocam hor görme garibi...al evir cevir egit.(sonra kacip firma aciyor..o baska...) Benim bir eleman vardi. Adi Ediz. Bu arkadas her ögrendigi almanca kelimeyi bir listeye yaziyordu. Müdürüm tam 1232 kelime oldu. "Zieh Leine" diyodum.." aha 1234 oldu diyodu.Sonra export ettik.

Bu Bor ne is abi?..ise yarar bir kaynak bulamadim..
Alt 26.06.2009, 11:53
LUNIZ_61

Standard

ja klar wir haben zum beispiel weit spucken erfunden :-)))tespih sallamisinida biz ögrettik dünyaya,,,,und kot pantolunun üzerine ipek gömlek giymeyi de biz icat ettik :-)))daha neler neler saysam bitmez,,
Alt 26.06.2009, 18:44
Benutzerbild von cinayet83
cinayet83 cinayet83 ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Hocam geyigi baska yerde yapsaniz. Chate giriyorum oradan banlaniyorum Neymis? Geyik yapiyormusum. Baska forumlara giriyorum, oralardan banlaniyorum. Neymis? Konuyu dagitiyormusum. Bi kerede ben söyliyim bakalim, nasil olacak diye denemis olayim.

Aha buldum! (Bisi kesfettim tarihe yazin bunu)
Ilk geyigi de bizimkiler bulmus.
Alt 26.06.2009, 19:00
GoerenBilir

Standard

Zitat:
Zitat von fos Beitrag anzeigen
Hocam hor görme garibi...al evir cevir egit.(sonra kacip firma aciyor..o baska...) Benim bir eleman vardi. Adi Ediz. Bu arkadas her ögrendigi almanca kelimeyi bir listeye yaziyordu. Müdürüm tam 1232 kelime oldu. "Zieh Leine" diyodum.." aha 1234 oldu diyodu.Sonra export ettik.

Bu Bor ne is abi?..ise yarar bir kaynak bulamadim..
Bor bir madenin adi. Malesef almanca adini bilmiyorum. Dünyada bor madenin 70% yakini Türkiye de bulunuyor. Bor madeni gelecekte petrolden de daha kiymetli olacak. Yakittan tut, camasir makinasi deterjanina kadar kullanisli bir maden..
Alt 26.06.2009, 19:31
fos

Standard

cinayet83..kim seni banladi kuzum? Forumda seni kimse banlayamaz(9 kusurlu hareket cekmedikten sonra) IStedigini gib yaz..piyama giymis gibin rahat ol.

PS:Grnblr : -senin Marstaki gemide vip loungunda yerin hazir! Sabah listeyi yapan dallama unutmus seni yazmaya listeye bagisla abisi..
Alt 18.08.2013, 20:39
Benutzerbild von derkahn
derkahn derkahn ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von derkahn Beitrag anzeigen
Nochwas zum Goldenen Zeitalter des Islam. Ueber diesen Telepolis Artikel http://www.heise.de/tp/r4/artikel/20/20245/1.html wurde ich seierzeit auf das Nature Special ueber Islam und Wissenschaft von Nov. 2006 aufmerksam.

Ein kleines Zitat das sehr traurig macht:

Heute ist der Zustand der Forschung in der islamischen Welt beklagenswert, wie einige Zahlen verdeutlichen. Weniger als 10.000 Bücher wurden im vergangenen Jahrhundert ins Arabische übersetzt – so viele wie in einem einzigen Jahr ins Spanische. Kein arabischer Staat gibt mehr als 0,15 Prozent seines Bruttosozialprodukts für wissenschaftliche Forschung aus, der Weltdurchschnitt liegt bei 1,4 Prozent. Zwischen 1980 und 2000 wurden Erfindern in den arabischen Ländern ganze 370 Industrie-Patente erteilt, allein in Süd-Korea waren es im gleichen Zeitraum 16.000.

Mehr in diesem Telepolis Artikel und viel mehr in dem Nature Special (Buecherei?).
Dieses Zitat Richard Dawkins schlaegt auch gerade Wellen:

All the world’s Muslims have fewer Nobel Prizes than Trinity College, Cambridge. They did great things in the Middle Ages, though

http://blogs.thenews.com.pk/blogs/20...inity-college/
Alt 18.08.2013, 20:53
Benutzerbild von benekalice
benekalice benekalice ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Wundern wir uns darüber? Die Völker in den islamischen Ländern lesen immerzu ihre Geschichtchen aus dem 7 Jh. und gehen nicht gemeinsam gegen die islamistischen Terroristen vor, die von Amerika und dem Westen gefüttert werden. Überall fließt Blut.

Das Denken wird durch die religiöse Bevormundung immer gestoppt!

Zitat:
Zitat von derkahn Beitrag anzeigen
Dieses Zitat Richard Dawkins schlaegt auch gerade Wellen:

All the world’s Muslims have fewer Nobel Prizes than Trinity College, Cambridge. They did great things in the Middle Ages, though

http://blogs.thenews.com.pk/blogs/20...inity-college/
http://www.beyazgazete.com/video/ana...it-327349.html

http://www.haber7.com/partiler/haber...a-gonderilemez

karanlığa teslim edenlerin böyle içsel sorgulamalarının olmaması doğaldır."

-"Dayatma"

Benzer bir durumun "genel liselerin" kapatılmasıyla yaşandığını kaydeden İnce, şunları ifade etti:

"Özünde sadece tabela değişikliği olan bu uygulama gelinen noktada telafisi mümkün olmayan sorunlara yol açacak durumdadır. Bakanlık sınavı kazanamayan yada yeterli puan alıp Anadolu liselerine yerleşemeyen yüzbinlerce öğrenciye meslek lisesi yada imam hatip lisesi dayatması yapmaktadır. Bu dayatma karşısında çocuklarını bu okullara göndermek istemeyenlere tıpkı geçen yıl ilkokula göndermek istemeyen velilere karşı yapıldığı gibi 'günlük para cezası veririm' denilmekte.

Anadolu Lisesini kazanamayan çocukların önüne konulan imam-hatip, meslek lisesi, çok programlı lise, açık lise ve özel okul tercihlerinin hiç biri bu sorunu çözmez, çözemez. Daha başlangıçta çocukları için imam-hatip, meslek lisesine göndermek istemeyen velilere gösterilen diğer üç seçeneğin uygulamada karşılığı yoktur. Genel lise programı uygulayan çok programlı liseler yaygın okul tipleri değildir ve her yerde bulunmamaktadır. Özel okullar ise zaten zorunlu olan lise eğitiminde seçenek olamaz. Açık lise ise uzaktan eğitim esasına göre, daha çok örgün eğitim dışında kalanlar için yapılanmış bir eğitim kurumudur. Ne acıdır ki Orta Öğretim Kurumları Disiplin Yönetmeliğinin en ağır ceza tipi olan örgün eğitim dışına çıkarma yani eğitimine açık lise yoluyla devam ettirme seçeneği daha liseye başlayamamış çocuklarımızın önüne konulmuş durumda. Bu işlerden anlamadığı belli olan bir kafa, "Kanun açık liseyi de örgün eğitim ile eş tutarak böyle bir seçeneği de bize sunuyor" diyor. Orada eş değer sayılan alınan belgedir. Eğitimin kendisinin eşdeğer olduğunu dile getirenin eğitimden bihaber olması gerekir. Bu kafanın söylediği biçimde düşünürsek zaten lise diplomaları eş değer sayıldığından bütün lise türleri aynıdır gibi bir sonucu çıkarmak mümkündür."

-"Her gün yeni sistem konuşulmaktadır"

Mevcut uygulamanın yönlendirme değil zorlama ve çaresiz bırakma olduğunu iddia eden İnce, "Meslek lisesine yönlendiren bakanlık yeni meslek liseleri mi açmıştır? Son üç yılda yapılan yatırım sadece ve sadece genel liselerin tabelalarına meslek lisesi yazmaktan ibarettir. Bakanlık geçmiş yıllarda sınavsız öğrenci alan okullarla ilgili kayıt takvimini ve sistemi aylar öncesinden açıklarken okulların açılmasına az bir zaman kaldığı halde henüz genelgeyi dahi yayımlamadan sistem üzerinden başvuruya başlamıştır. Bu bakanlık her gün bilgi kirliğine de yol açmaktadır. Her gün yeni bir sistem konuşulmaktadır. Bozdukları sistemin altında kalmamak için çare arıyorlar. Kapattıkları genel liseleri Anadolu liselerinde, meslek liselerinde sınıf açmaktan tutun da özel okullarla işbirliği yapmanın yolunu arıyorlar. Valiliklere talimatlar vererek 'hiçbir çocuk açıkta kalmayacak gerekirse sınıf mevcutlarını arttırın, okulları ikili eğitime geçirin' denilmekte böylece günü kurtarmanın peşinden koşulmaktadır" ifadelerini kullandı

Ülkenin imam hatip lisesine de, meslek lisesine de ihtiyacı olduğunu vurgulayan İnce, şunları kaydetti:

"Bu okullar bulunacaktır fakat hiçbir öğrenci bu okullara zorla gönderilme noktasına getirilemez. Sorunu bu şekilde çözmeye kalkışmak geleceğimize, çocuklarımıza ihanettir. Bakanlığı uyarıyorum, aklınızı başınıza alın; çocukları zorla mahallelerinden uzaklaştıracak, zorla meslek lisesi ya da imam hatip lisesine yönlendirecek, özel okulu yada açık liseyi çıkış kapısı olarak gösterecek, öncelikle zorla istediğim okulları doldurayım da sonra açıkta kalan olursa düşünürüz yaklaşımlardan uzak durunuz. Bir an önce yol haritasını belirleyiniz ve velileri rahatlatınız. Unutmayınız ki bir okulu, okul statüsüne sokan program farklılığıdır. Öğrenci ve öğretmenleri sınavla belirlemiş olmak bir okulu okul yapmaz. Ayrıca zorunlu eğitim var ise kademeler arasında geçişte esas olanın sınav değil sınavsız geçiş olması gerekir."

Geändert von benekalice (24.08.2013 um 12:57 Uhr).
Antwort