Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 11.06.2004, 14:56
Benutzerbild von cidam
cidam cidam ist offline
Neuer Benutzer

Standard Bir örnek ...

Bir tanıdığım -kendisinin din ile pek ilgisi yok, dolayısıyla dine göre de yaşamıyor- bir kızı var. 12 yaşlarında filan mı ne, son dönemde kız tutturmuş ben domuz eti yemem, Türkler yapmaz öyle şeyler ...

Demek istediğim, aileleri dinden uzak olan çocuklar bile, kendini burada dışlanmış hissettikleri için, birşeylere sarılmağa çalışmaktalar. Bu da çok tehlikeli bir durum, kimlik krizi yaşayan çocukların beyinlerini yıkamak çok kolay ....
Alt 11.06.2004, 15:10
Benutzerbild von xsuigenerisy
xsuigenerisy xsuigenerisy ist offline
Neuer Benutzer

Standard bu örnekteki gibisinden ben de cok cocuk

ve genc taniyorum.. ailesi anne babasinin dini kural ve dindarlikla pek ilgileri- yok ama cocuklar pubertät caginda birden dine yöneliyorlar ve hatta anne babaya dinsiz diye tepki gösteriyorlar..
hatta bir erkek taniyordum; 7 yil cemaatdeydi.. merhaba demeye bile kizlara elini vermiyordu..
evet cocuktaki bu boslugu ve ihtiyaci iyi görüp mantiklica doldurmak lazim.. yoksa tehlikeli yolara sapiyorlar
Alt 11.06.2004, 15:26
eniskaya

Standard Bence cok güzel

bir sey, genclerin kimlik arayisi....

Eger dogru dunle beslenseydiler, arayisa girmezdiler....

Bence kimlik arayisi icine giren bir genc, cok dogru bir yoldadir.... Sofi falan olmasina imkan yok..... zaten o gibiu Sofulkar yüzünden yani arayis icine girmistir.....

Ben öyle görüyorum....
Alt 11.06.2004, 15:26
Benutzerbild von tek1
tek1 tek1 ist offline
Neuer Benutzer

Standard offf

insanlarin nazarindan korunmam icin oldumu? ve nazar boncugu sacmaliklarina inanmadigim icin, ve ayetler sureler üzerimde tasiyip ve hocalara üflenip püflenip sirk kosmadigim icin, o dua yi ögrenip amel etmek istiyorum. okmi?

subhanallah bir dua sorduk elli tane si dua dan haric herseyi yazdi.
Alt 11.06.2004, 15:29
eniskaya

Standard Ilave

Bence din arayisina, ailelerin dina nalyisi yüzünden girilir....

Ancak, asiri dinci ve dinden uzak ailelerin cocuklari, yeni bir din anlayisina koyulur.....

Dini iyi bilen ailenin cocugu... ne fanatiklesir, nede dinsiz olur....

Selamlar
Enis
Alt 11.06.2004, 15:32
Benutzerbild von tek1
tek1 tek1 ist offline
Neuer Benutzer

Standard Evet soysuzlasalim

Cidam yani yahudilesip, hristiyanlasip soysuzlasalimmi? Cok sükür atalarimiz gibi kulaktan dolma din yasamiyoruz, arastirip okuyoruz, biz yeni nesil önceki nesillerden ayiran nokta bu. Herseye evet ve amin demiyoruz delil soruyoruz. Ve gün gectikce genclerin dine yönelmesi artiyor.

Atalarimiz gibi evliyalara inanip mezarlara ölmüs adamlara tapmiyoruz ve ölmüs ruhlara kuran okumuyoruz ve nazar boncuklari boynumuza takipta nede olsa bu beni korur namazda kilmasam ibadet te etmesem cennet benim ayaklarim altinda demiyoruz..

Cenneti elde etmek bu kadar kolaymi?
Alt 11.06.2004, 15:39
Benutzerbild von cidam
cidam cidam ist offline
Neuer Benutzer

Standard Gözlerini aç derim

Milli Görüş gibi "hareketlere" kanıp, üye olan çocukların ebeveynlerin hepsi mi yanlış yoldalar.

Bu meseleyi çok hafife alıyorsun, esas sorunu -uyum sorununu- görmüyorsun.
Çocuklar asıl sorunlarından kaçarak, kendi "dünyalarına" kapanmaktalar.
Alt 11.06.2004, 15:41
Benutzerbild von cidam
cidam cidam ist offline
Neuer Benutzer

Standard Din arayışı burada din arayışından çok

kimlik arayışıdır. Aradaki ufak farkı görmeni tavsiye ederim.
Alt 11.06.2004, 15:46
Benutzerbild von cidam
cidam cidam ist offline
Neuer Benutzer

Standard Tekbir"cim ...

Yazımı anlamamış olduğun çok bariz. Ama ne yazık ki sorumu daha basit bir anlatımla tekrarlamak istemiyor canım şu an ...
Belki yazdıklarım tekrar okursan, yazıları anlarsın?

Ama bir sorum daha olacak sana: Senin neslin artık nazar bonucklarından merhem ummadığını yazdın. Peki herhangi bir insanın (!) kaleminden çıkan bir duaya sarılmak ne kadar doğru? Dua bu şekilde nazar boncuğu işlevini görmez mi? Dua etmek iyi hoş, Tanrı"yı anıyorsun. Ama kendi dualarınla yaratsan daha doğru olmaz mı?
Alt 11.06.2004, 15:48
Benutzerbild von tek1
tek1 tek1 ist offline
Neuer Benutzer

Standard O övdügün aileler

O övdügün aileler gizli sirk kosduklarini da göremiyormusun?

"Dindar" ailenin cogu hurafe din ve bidat yasadiklarini bile bilmiyorlar. Bir mezhep tutturlarmis, bu insanlar birkere dini ni kültür ile karistiyorlar, insanlarin hosuna gitmek icin, atalari müslüman diye islami sectiklerinden dolayi, o tip müslümanlarda o yüzden cocugunu genc yasda yanlis din anlayisi ile zehirliyorlar. Evet bu Ailenin cocuklari disarda sokakta gördügünüz boyali rujlu, yirtmacli etekli tessetürlü bacilarimiz, dini ni kültür sanip, falan filanin hosuna gitmek icin, sirk kosuyorlar. Ve iste bu ailenin erkek cocuklari Allah deyip barlarda diskolarda gezerler. ve iste bu ailenin cocuklari dini alet ediyorlar. nedeni iste senin gibi düsündükleri icin, bir dinin fanatikligi olmaz, bir dini ya yasarsin yada birakirsin, dinin yarisi yoktur. Bu insanlar yok fanatik degilim diye okudugu arastirdigi yok.

Subhanallah birde bu cocuklardan daha kötüsü de var, almanlasmis batilasmis gencler de var. audhubillah bizden sonra gelen nesili cok merak ediyorum.

Evet haklisin enis abi dinsiz ailelerin cocuklari gercek dini ariyorlar, ve cok sükür

allah kime hidayet verirse, onu kimse saptiramaz. Allah kimi saptirirsa kimsede ona hidayet veremez.
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche