Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 29.12.2004, 16:58
eniskaya

Standard Sen ancak ve en fazla kedi adina

konusabilirsin....... o yüzden kimseye karisma hakina sahip degilsin... nede degilim, ama en azindan ben baskalarina kendi kafamda yogurdugum Ideolojiyi dayatmaya kalkmiyorum.....

Ama sen kalkiyorsun.... amaca bas olmak... neden Tayip Bas olsun... ben olayim.....

Sende oku gez gör kariyer yap o zaman belki olabilirsin......

Bak ebn Yasar Hocayi o kadar begendigim halde, Politikaciligini begenmiyorum.... cünkü onun kapisete alina girmiyor......

Bir seyi kücüklükten beri yapmak sarttir
Alt 29.12.2004, 16:58
Benutzerbild von aliconda
aliconda aliconda ist offline
Neuer Benutzer

Standard IRKCI bir chauvinistsin !

Insanliklan da alakan yok senin!
Alt 29.12.2004, 17:05
eniskaya

Standard İnsan insanın kulu olamaz

Soru: Sayın Ateş, Kur"ân-ı Kerîm, köleliği ve cariyeliği yasaklamamıştır. Bu durum insan haklarına uygun mudur? Mehmet Çetinkaya

Cevap: Şunu iyi bilmek gerekir ki köleliği İslâm getirmemiş, mevcut kölelik sistemini köleler lehine düzeltmiş ve köleliğin kaldırılmasını, ulaşılması gereken bir hedef olarak göstermiştir. Aynı konudaki bir soruya daha önce verdiğim cevabı yinelemekte yarar görüyorum: İslâm, köleliğin kaldırılması için önemli adımlar atmıştır. Ancak birdenbire yasaklamamıştır. Bazı toplumsal yasakların zamana yayılması, dinin tedricilik prensibi gereğidir. Eğer Kur"ân"ın ve Peygamber"in prensipleri, gereğince uygulansaydı, Peygamber asrından hemen sonra köleliğin tamamen kaldırılmış olması gerekirdi.

Çünkü: "Fakat insan, o sarp yokuşa atılamadı. Sarp yokuşun ne olduğunu sen nereden bileceksin? Bir boynu (kölelik zincirinden) çözmek." (Beled: 11-13) âyetlerinde, köleleri özgürlüğe kavuşturmanın, ulaşılması gereken bir hedef olduğu vurgulanmaktadır.

Kur"ân, bazı günâhların ve hatâların kefareti olarak köleyi özgürlüğe kavuşturma gereğini koymakla, insanları özgürlüğe kavuşturmanın ne denli önemli bir şey olduğunu göstermiştir. Peygamber de hür bir insanı köle yapıp satan kimsenin, kıyamette hasmı olacağını buyurmuştur. Öyle ise İslâm"ın köleliği benimsediğini, ya da teşvik ettiğini söylemek insafsızlık olur.

Köleliğin esas kaynağı savaşlardı.

Kur"ân, bu kaynağı kurutmakla köleliğin kaldırılmasına giden yolu açmıştır. Çünkü Kur"ân"ın savaş tutsakları hakkındaki hükmüne göre tutsak ya lütfen veya fidye ile serbest bırakılır. Tutsağın köle de yapılabileceği bir üçüncü seçenek yoktur. Demek ki İslâm"ın asıl hedefi, köleliği kaldırmak idi. Zaten kölelik, tevhit dininin özüne aykırıdır. Zira tevhidin temel ilkesi, insanları sadece Allah"a kul yapmaktır. Kölenin anlamı kul demektir. İnsan insanın kulu olamaz, insan sadece Allah"ın kuludur.

Cuma namazını kadınlar kılabilir mi?
Soru: Benim sizden öğrenmek istediğim Cuma Namazı"nı kadınlar da kılabilir mi? Hayır ise neden? N. Günay

Cevap: Kur"ân"ın emirleri erkekleri de kadınları da kapsar. Cuma Namazı da erkeklere olduğu gibi kadınları da kapsar. Nitekim Peygamberimiz döneminde kadınlar da Cuma ve Bayram namazlarına da katılırlar, erkeklerin arka bölümünde durup namazlarını kılarlardı.

Eski Diyanet İşleri Başkanı
Prof. Dr. Süleyman Ateş
Fax: 0212 356 26 81
E-Mail: suleymanates@gazetevatan.com

Link

<a href="redirect.jsp?url=http://www.gazetevatan.com/cat/sates.asp?kid=29" target="_blank">http://www.gazetevatan.com/cat/sates.asp?kid=29</a>
Alt 29.12.2004, 18:00
Benutzerbild von xpancaro
xpancaro xpancaro ist offline
Neuer Benutzer

Standard Ulem fasisttt

Ben onlara yalvarmadim onlar bana yalvardi Erkek kalmadigi icin bizi buraya getirdiler.

Kimse onlara zorla beni alamanyaya götür demedi.

Sende bir Gavursun hemde Krallarindansin?
Alt 29.12.2004, 18:01
Neuer Benutzer

Standard Laz Demek Ayni Zamanda Rum.

Demektir hem Rum diye gecin hemde Türk ol haydi ulemm ordan dangaloz.
Alt 29.12.2004, 18:02
Neuer Benutzer

Standard muahahahahahaha

Cakkk Fatihhh :=)))))))))))
Alt 29.12.2004, 18:07
Neuer Benutzer

Standard Depremin Sebebi ABD Olabilirmi.

Belki bazi kofti aydin gecinenler hatirliyamiyacaklar.

ABD sömürgeci Demokratlar Afkanistana girdiklerinde Tora Bora Daglarini bombalamistilar.

O bombalamadan hemen sonra büyük bir deprem olmustu Tora Bora bölgesinde.

Bir almandan sunu duydum bu Deprem Insanlar tarafindan yapici olabilir.

Neden olmasinki Denizin Altina büyük bir bomba koy Fay Hatlarini Aktiflestir.

Ve ilerde bu tekniklen istedigin Deniz Filosunu batir.

Zaten ABD nin eli kan kokuyor baskanlari gine sanki köpek ölmüs gibi hava estirdi önceden haberimi vardi yoksam.

Teori görüke bilir ama dünyada Atom denemelerini yapan ve tabiyati yok eden insanlari zehirliyen bir zihniyet neden bunu yapmasinki.

Simdiden Asyada ölen kardeslerimiza Allah Rahmet etsin diyorum diyer halklarada sabirlar diliyorum.

Bu olay eyer tahmin ettigimiz gibiyse Allah bugibi yaratiklara belasini versin.
Alt 29.12.2004, 18:12
Neuer Benutzer

Standard -1- Ben pkk li deyilim

2 pkk yi savunduguma dair bir yazimi buraya ekle Birane cocuklugunu birak?

pkk benim gözümde bir köpek kadar deyerli ve Kürtleride asla ve asla temsil edemez?

Gel gelelim senin Türk ve Lazligina ben türklükten lazcilardan önce Müslimanim?

Allah beni Kürt olarak yaratmis kabullenmiyorsan git bunu dini adamlarinlan hal et yada mahserde neden böyle yaratildigimizi sikayet et.

Allaha sükür simdiye kadar aslimi inkar etmedim senin gibi kici kirik Rum Dölleriyse aslini inkar ediyor.

Daha tarihinizi bile bilmiyorsunuz gelmis burda Türkcülük yapiyorsunuz.

Yaziyi iyi okumamissin galiba godos :=))

Müsliman Türk Kürt kardestir Kerhaneci Türkler kallestir :=))))))))))))
Alt 29.12.2004, 18:13
eniskaya

Standard Nerede sizin devletiniz

sizin kizlarinizi alan kim..... Fesuphanellah...

Bizlere aydin insanlar lagzim, kafasi deforme deilmis karidan ne olurki ?????

Dedim ya sizlerin dini Sexs üzere kurulmus...
Alt 29.12.2004, 18:15
Neuer Benutzer

Standard Sus kerhaneci Gavur Seni?

kimi kimin yurdundan kovuyorsun daha sevmedigin pkk ya kaplana yedirmedigi ekmek kalmadi Almanin.

keslennn zübürkkk Almanin elinde olsa senin anani aglatir sense kicini yaliyorsun?

alm,an ekmek yediriyorsa bedavami yedirtiyor lannn asil onlar benim vergilerimlen Cocuk tecavüz etmek icin tailanta gidiyor?
Antwort