Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 19.05.2009, 00:49
eda07

Standard Türkische polizei

Tilki.....eben türkische Polizei? d.h. wenn ich von türksichen Polizisten angehalten werde, bekommt man automatisch eine gummiknüppel? wenn du die Situation schilders und anschliessend mit ...eben türksische Polizei...schreibst, denkt man, dass es grundsätzlich alle türkischen polizisten so umgehen. Seid bitte vorsichtig mit euren Wortwahlen.

1.auch wenn es richtig sein sollte, was du erzählst, heisst es schon lange nicht, dass ALLE türkischen polizisten diese MEthode anwenden
2. es gibt böse polizisten und die gibt es nicth nur in der türkei, sondern gehört an der ehemaligen yugoslawien, griechenland etc auch zur tagesordnung und eigentlich fast in allen ländern gibt es solche Menschen die als polizist ihre position für ihre böswilligkeit dann erst recht ausnutzen. davon gibt es auch in deutschland genug.
Alt 19.05.2009, 00:54
GoerenBilir

Standard

Zitat:
Zitat von eda07 Beitrag anzeigen
Tilki.....eben türkische Polizei? d.h. wenn ich von türksichen Polizisten angehalten werde, bekommt man automatisch eine gummiknüppel? wenn du die Situation schilders und anschliessend mit ...eben türksische Polizei...schreibst, denkt man, dass es grundsätzlich alle türkischen polizisten so umgehen. Seid bitte vorsichtig mit euren Wortwahlen.

1.auch wenn es richtig sein sollte, was du erzählst, heisst es schon lange nicht, dass ALLE türkischen polizisten diese MEthode anwenden
2. es gibt böse polizisten und die gibt es nicth nur in der türkei, sondern gehört an der ehemaligen yugoslawien, griechenland etc auch zur tagesordnung und eigentlich fast in allen ländern gibt es solche Menschen die als polizist ihre position für ihre böswilligkeit dann erst recht ausnutzen. davon gibt es auch in deutschland genug.
Yigidi öldür ama hakkini yeme. Ich war über eine Woche lang in Griechenland. Die griechische Polizei hält sich die EU-Standards ein. Jugoslawien könnte man schon eher mit der der türkischen Polizei vergleichen. Und die Menschen dort sind den Türken gegenüber aufgeschlossener als umgekehrt. Und die EU-Annährung der Türkei ist auch nicht an ihr spurlos vorbeigegangen. Trotz aller Widrigkeiten habe ich nette Polizisten kennengelernt.
Der Abschaum unter ihnen sind die Nurcus, die sich immer mehr in der türkischen Polizei einmisten. Dagegen muss man was unternehmen
Alt 19.05.2009, 00:57
eda07

Standard kürtler ve ermeniler

kürtlere ve ermeniler birlikte yasalarlardi acaba ne olurdu. hic yoktan binlerce insan bos yere ölmezdi. ermeniler kürtlere cok vahsetlikler yapmis adi türkler yapti. kürtlerde türklerden öfkelerini almaya calisiyorlar. israelliler ortadoguyu parcalamak icin yine kürtleri oyun topu olarak kullaniyorlar, sözde onlara kendi devletlerini kurmakta yardim yapacaklarmis. buna inanlara aptal demek bile az. türklerle kürtler savas etsin sonra da israel topraklara otursun aman ne güzel bir yol kendi ellerini kirletmeden.bir zamanda ingilizler araplarla yapmadimi bu oyunu? gördük ne oldu sonu. topraklari yahudilere verdiler iste. oysa amerikada yahudiler bir ülke kursaydi bizim müslümanlar ne kadar ilerlerdi. ama ilerlemek isteyen nerde. ancak kari kiz kan davasiyla körü körüne kan akitarak zaman öldürüyorlar
Alt 19.05.2009, 01:13
GoerenBilir

Standard

Kürt devleti kuralmasina kimse izin vermez. Cünkü Kürt devleti Türkiye'nin menfaatlerine aykiridir. Mesut Barzani ve Celal Talebani Türkiye'nin nerdese ücte birini göz koyuyor. Ustalar beni bagislasinlar ama Kürtler nerdeymiste Kürt devleti orda olsun? Alevi Kürtler Türkmen asillidir. Bilmeyenlere söyleyim Alevilerin 7 ululari vardir hepsi Türkmen kökenlidir ve bir tane kürtce yazilli belge birakan bir Alevi piri yoktur. Cemler (cem cemaatin öbür adidir) bile Türkce yapilir. (Benim ailemin bir bölümü alevi ama ben alevi degilim, olamadim ve olmakta istemedim, cünkü mezhepleri ve ayrimlari Allah'a degilde cehenneme giden yol olarak algiladim hep. Allah birse ona giden yolda birdir. Bana onlar yol dü$künü derler ) Ama bu konularla cok ilgilendim. Kürtlerin safiilerine gelince bunlar Arap saci gibi karmasiktir. Kürt entstütülerini kurmak istemelerinin sebebi suni yani künstlich (sünni degil) bir dil yaratmak amacini güder.
O dili ögrenesiye kadar bildikleri Türkce'de kaliversinler ne var? Kafatasciligina, kan temeline dayali irkciligin bir numarali karsitiyim ama Türkiye'nin bölünmesine de gönlüm razi olamaz.

Geändert von GoerenBilir (19.05.2009 um 01:20 Uhr).
Alt 19.05.2009, 02:26
_Masal_

Standard @Moonman

seni ve beni dinleyen kürt olmaz burda. dogruyu duymak islerine gelmez! onlar ancak bidi bidi yaparlar
Alt 19.05.2009, 07:11
Reevolution

Standard Kürt Sorunun kisaca Tarihsel kaynaga

Lozan Antlasmasi 39. Madde:

"“Türk uyruklu herhangi birinin özel ilişkilerinde, ticaret ve dinde, basinda veya her türlü yayinda veya kamu toplantilarinda herhangi bir dili serbestçe kullanmasi konusunda hiçbir kisitlama getirilmeyecektir. Resmi dilin mevcudiyetinin yaninda, Türkçe konuşmayan Türk uyruklulara mahkemeler önünde kendi dillerini sözlü olarak kullanmalari konusunda gerekli imkanlar sağlanacaktir.”"

TC’nin Lozan’da imzaladiği anlaşma, genel anlamda bütün Türk uyruklularin haklariyla ilgili olduğu halde, uygulamada Kürtler dişlanmiş, yalniz Yunanlar, Yahudiler ve Ermeniler gibi dini azinliklar kapsayacak biçimde uygulanmiştir. Anlaşmanin, Türk olmayan azinliklara atifta bulunmamasi hem akademik yorumcular hem de Türk hükümeti tarafindan Kürtler azinlik taniminin dişinda birakilarak tercüme edilmiştir.4 1992 gibi yakõn bir tarihte İçişleri Bakani İsmet Sezgin, Kürtler’le ilgili herhangi bir hakkin sözkonusu olamayacağini hakli göstermek için Lozan Antlaşmasi’ndan söz etmiştir.

Kürtler, her şeye rağmen, Osmanli yönetiminde bazi hak ve özgürlüklere sahipti. Ancak Lozan Antlaşmasi’ndan hemen sonra Mart 1924’de resmi kararname ile tüm Kürt okullari, örgüt ve yayinlari yasaklandi. "Kürt" ve "Kürdistan" sözcüklerinin kullanimi yasaklandi. Irkçi bir bakişin iz düşümü olarak Kürtlere ilişkin atiflar Türk tarih kitaplarindan ve yayinlardan çikarildi. Devlet, gerçekte Kürtlerin “var olmadiğini” kanitlamak için teoriler üretmeye başladi. 1989 gibi yakin bir tarihte Kürtler, "Dağ Türkleri" olarak gösterildi. Ayni yil Kürt dili, bir emirle Türkçe’nin kaba lehçeleri olduğunu ileri süren söz de bilimsel raporlar yayimlandi.

Kürtler, baski ve varliklarinin inkari karşisinda 1925’de ve 1930’da isyan etmişlerdi. Bundan sonra Türkler’in kafasinda devletin varliğina yönelik baş tehdit olduklari fikrini yerleştirdi. Hükümet, Kürt köylerini bütünüyle boşaltarak tehlikeyi yok etmeye çalişti. 1937 yilinda Kürtler’in Dersim bölgesine havadan ve karadan taarruz edildi. 1938 yilinda da süren askeri saldirilarla taş taş üstünde birakilmadi. Her yaş ve cinsiyetten 70 bin kişi öldürüldü. Halkin sevdiği bir şahsiyet olan Seyit Riza idam edildi. Bu olaylara “isyan bastirma” adi verildi. Bu arada kitlesel sürgünler yapildi. 1934 tarihli "Yeniden İskan Kanunu" nüfus içerisinde Türk olmayan unsurlarin asimilasyonu için onlarin Türk kültürünün baskin olduğu yerlere yerleştirilmesine imkan sağliyordu. Ayni zamanda Türkler de Kürt alanlarina yerleştiriliyorlardi.

Pek çok Kürt köyünün adi Türkçe çağrişimli adlarla değiştirildi. Çocuklara Kürt adlarinin verilmesi yasaklandi. Dilleri yazili ve sözlü folklorü, müziği, geleneksel Kürt giysileri ve renkleri ve Kürt bayrami Newroz’un kutlanmasi da yasaklandi.
Siyasi konuşma özgürlüğünü kisitlayan yasalar, ayni zamanda Kürt kültür etkinliklerini bastirmak için de kullanildi. Kürtçe konuşmak "milli duygulari zayiflatiliyor” veya “aşindiriliyor" gerekçesiyle örgütlenmeyi ve propagandayi yasaklayan Türk Ceza Kanununun (1926) 141. ve 142. maddeleri uygulandi. İtalya’nin faşist diktatörü Mussolini rejiminin yasalarindan tercüme edilen bu ceza maddeleriyle Kürt kimliği şiiri, müziği ve folklorü yasadişi ilan edildi. Yasaya aykirilik ağir hapis cezasiyla karşilik gördü.

Geändert von Reevolution (19.05.2009 um 07:15 Uhr).
Alt 19.05.2009, 09:04
dermikapi

Standard İyi de Bana Ne......

Yepyeni bir insanımız var
Akıl yolundan öylesine uzaklar
Aralarında hoş bir uyum var
Ayıp değil mi, hiç mi umursamazlar

Altınlarınızı çaldılar
Topraklarınızı verdiler
Tarihi baştan yazdılar
İyi de bana ne!

İnsanlığımızı ezdiler
Aydınlığımızı kestiler
Ülkeyi çoktan sattılar
İyi de sana ne!

Yepyeni bir insanımız var
Düşünmeden ah..., kardeşini boğazlar
Laf aramızda, aslında tek bir sorun var
Günâh değilmiş memlekete olanlar!

Altınlarınızı çaldılar
Topraklarınızı verdiler
Tarihi baştan yazdılar
İyi de bana ne!

İnsanlığımızı ezdiler
Aydınlarımızı kestiler
Ülkeyi çoktan sattılar
İyi de sana ne!

SÖzler: Duman
Alt 19.05.2009, 09:07
dermikapi

Standard schöner zug....

"Historische Chance im Kurdenkonflikt
Abdullah Gül weckt die Hoffnung für die Beilegung des Kurden-Konflikts.
Tipps

Der türkische Staatspräsident Abdullah Gül sagte während einer Reise am vergangenen Wochenende in Syrien, dass es eine neue Chance für die Lösung des Kurden-Konflikts in der Türkei gäbe. Erstmals kooperiert das türkische Militär mit zivilen Kräften in den Kurdengebieten vor Ort um eine Friedenslösung zu finden.

Weiter sagte Gül: "Ich bin sehr hoffnungsfroh". Dass es überhaupt so weit kommen konnte, läge daran, dass die Türkei ihre demokratischen Standards verbessert hätte. Die türkischen Abgeordneten bereiten gerade ein Paket vor, dass den Kurden in der Türkei mehr Rechte gewähren soll.

Die türkische Führung möchte die Kurden im Land auf ihre Seite ziehen und somit der kurdischen Terrororganisation PKK ihren Zulauf abschneiden. "

da bin ich ja mal gespannt. schön, wie sie alle "glaubensbrüder" zusammenschweissen wollen....
Alt 19.05.2009, 09:10
dermikapi

Standard Der Fall Engin Ceber...

http://tuerkeimonitor.blogspot.com/2...r-gericht.html
Alt 19.05.2009, 11:44
Benutzerbild von Cenk
Cenk Cenk ist offline
Neuer Benutzer

Standard .....

Kurde hin, Kurde her.

1. nicht alle Kurden sind Terroristen
2. nicht alle Terroristen sind Kurden

aber wer mir ankommt und unter dem deckmantel der freiheit irgendwelche terroraktionen auf unschuldige menschen oder auf staatliche institutionen (karakol, askeriye etc.) ausübt, muss natürlich mit gegenschlägen rechnen. selbst deutschland ist in den 70ern an die grenzen der demokratie gegangen. ein staat verhandelt nicht mit terroristen. ganz einfach. man muss immer eine friedliche lösung finden, wer waffengewalt legitimieren möchte, der kriegt es eben zurück. man muss immer einen konsens an einem tisch finden....

ja in der türkei werden kurden verfolgt! es werden aber auch türken/lazen/tscherkesen etc. etc. auch verfolgt, sobald sie gegen gesetze verstoßen. also bitte nicht polemisieren und die opferrolle spielen.

iyi yani, kanuna karsi geleyim, hapise atilayim veya askere kursun sikayim kursunu kendim yiyeyim ondan sonra insan haklarindan dem vurayim. yok öyle yagma! vatani görevini yapan ve vatanini korumakla mükellef olan askerlerin, güngörendeki sucsuz insanlarin, ve bu pkk belasindan katledilen insanlarin insan haklari yokmuydu?

ne kürtlermis bu beee. devlet devlet. also ob sich die ganze welt nur um kurden dreht. es gibt vielleicht auch kurden, die wollen gar kein eigenes territorium? warum nimmt sich die pkk das recht das sprachrohr für alle kurden zu sein? lasst doch mal die leute endlich in ruhe. millet artik karin toklugunu düsünüyor. ve sunu iddia ediyorum ki kürt halkimiz komsu ülkelerimize nazaran türkiye durum itibariyle en iyisi. bizler irakta gibi 5000 tane kürt birden hardal gazi ile yok etmedik. gidin bi bakin bakalim, komsu ülkelerde kürtlerin durumu nasil? amerika geldide k.irak'da biraz düzeldi. yoksa nerede? kürtler türkiyeyi öpüp tepesine koysun. bunu bilenler var tabi ki will nicht alle in ein topf werfen. ama aramizda fitnecilerde var.

neymis efendim ülke. dünyada 2000 etnik grup var, ama sadece 200 ülke var. eh napacaz simdi? sanki dünya kürtlerden ibaret.

not: duyarli kürt vatandaslarimizi ve türkiyeyi bazi türklerden daha cok seven kürt vatandaslarimizi bu elestirilerime katmiyorum

Geändert von Cenk (19.05.2009 um 11:47 Uhr).
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche