Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 05.11.2014, 23:37
Benutzerbild von Lara_
Lara_ Lara_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Reden bu endam eda nedir öyle ! hey yavrum !! kiz SEni yerler!!!!

Zitat:
Zitat von uno Beitrag anzeigen
Kendini ifade edemeyenler Küfür ve Iftira atmayi kendine yöntem olarak kullanir.

Ben SANA Iftira atmiyorum'ki "UNO$" Gercekleri yaziyorum ,ba$ka türlü Senin gibi Vatan haiini PKK 'pislige . O.Cocugunu nasil anlatabilirim'ki???

G:öT veren in Fantazileri Sinir tanimiyor..UNO$ InSanlara ANNANIN hayat hikayesinimi anlatiyorsun?? Yorma kendini...SES Tonun dan anla$iliyor beyinsiz YALAK

BU vatan haini pislik herkeze, Küfür etme ,iftira atma,yalan konu$ma hakkini bulur kendinde
Kendine yapilinca ÖLü bir KÖpek gibi Zirlar....SEnin sadece aile bireylerine deyil ,gelmi$ine gecmi$ine 7 SüLalene PKK'LI agalarin....rezil,kepaze

TEPendeyim Senin vatan haaini PISLIK

Geändert von Lara_ (06.11.2014 um 00:05 Uhr).
Alt 05.11.2014, 23:44
Benutzerbild von Lara_
Lara_ Lara_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Reden

Zitat:
Zitat von uno Beitrag anzeigen
Babani dinle beyinsiz GAYTO$ bak sana sesleniyor..

http://youtu.be/1rmcjpsMRMk
Alt 05.11.2014, 23:58
Benutzerbild von Lara_
Lara_ Lara_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von NurBanu Beitrag anzeigen
Seni cok uyardim,
ama insan olmadigin icin anlamiyorsun,
nasil ailene karsi saygi bekliyorsan, diger userlere karsida SAYGILI olmalisin.

-Senin o pis agzinda DIN ve NAMUSUN ne isi var?

Sen haddini cok astin!!!
Hayatin küfürden ibaret, kendini bu sekilde tatmin edecek kadar zavallisin.
Nasil karsindakine küfür ediyorsan, küfür de yersin, MALUM "tas atana gül atarak karsilik vermezler"

Ne benim örtüm nede bir baskasinin namusu senin o kancik agzinda sakiz olmiyaca kadar temiz.

Haddini bil!!!
Nur hala anlamadin dimi?Bu vatan haiini ,din,irk ,dü$ünce $eklini birbirinden ayiramayan IBNE.Küfürsüz,hakaretsiz,yalansiz,kac yazisini okudun'ki böyle LE$E bu $ekilde cevap veriyorsun...BU hayasiz,onursuz ,arsiz yüzsüz kepazenin ANAladigi DIl KÜfür.BUNA SÖvmezsen asil GÜnah.BU $ERESsiz,haysiyetsiz ,Cibliyetsiz UNO$UN Kaldiramaycagi hic bir $ey yok bu Dünyada....

Forumda Renkli donlariyla ,o alinmi$ yamuk ka$lariyle övünen bu KAMBUR UNO$ kisaca g.öt verende diyebilirsin...Burada SENIN ve Benim namus anlayi$imi sorgulaycak en son ki$i bile deyil BU
KePAze,köpek cinsinden bu yalak

Geändert von Lara_ (06.11.2014 um 00:19 Uhr).
Alt 06.11.2014, 12:41
Benutzerbild von 1978salih
1978salih 1978salih ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Sorunun sadece iki temel konuya baglamamin tek bir nedeni var:

Filistin - Israilsiz düsünülemez.
Ortadogu topraklarini Israil icin önemi degeri " dini bakimdan" ama bu deger politik acidan kesinlikle taviz verilmeksizin uygulamadadir !

yani aslinda filistin derken, bazi kesimlerin yanlis anlamamasini istememden dolayi bilincili sekilde israili kale almayisima dayanmaktadir.

Ikincisi sorun olarak görmedigim dagitilmis KÜRT toplumudur !

yani ben kürtleri sorun olarak belirtmedim, eger yanlis anlasilma olmus ise , lütfen tekrar yazimi okuyunuz.

Benim su güne kadar tanismislis oldugum hic bir kürt kökenli kardesimle sorunum olmamistir bunu da belirteyim !

Ezel senin sorun türk devletinin onca tecrübesine ragmen neden , kürt halkina ulusuna , sirt cevirmesi ?

Cevap: Birinci dünya savasindan sonra ki türkiye nin durum ve gücü sonucunda bazi , degerlerden vazgecmek durumunda birakilan , zayif bir türkiye nin önceleri istemeyerek ve daha sonrasi siyonist ve emperyalist güclerinde DEVLET SAFLARIN DA yer almalarindan sonra , bu ayrimcilik aleniyete döktürülmüstür !

Aslinda amac cok öncelerden planlanmis, ve yakin tarih itibari ile, ISRAIL ve USA düsüncesi olan(Armageddon – Das jüngste Gericht) in onlara göre yakin bir tarih te vukuu bulacagi inanclari dogrultusunda , ve aslinda bunu sadece DINI düsüncelerinden ve Inanclarindan dolayi, emellerine ulasmak icin , cok akilli bir sekilde uygulamakta olmalarinin bir sonucu olmasidir !

senin de iyi bildigini düsündügüm en büyük emperyalist güc Amerikadir ve Amerika senatosunun >65 % i yahudi asillidir !

Ortadogu cografyasi ISRAIL in sadece Emellerine ulasmasi icin kullanilan bir vasita olarak ta gösterilebilinir.

Sonu olarak , Türk Kürt Kardestir, INANCLARI ne olursa olsun bu Milletler hep birlik icinde yasamistir.

1. ci dünya savasindan sonra PARCALANAN bu kardeslerin tekrar bir araya gelmesi, ISRAILIN ORTADOGU POLITIKASINI , rahatsiz etmektedir.

Bu yüzden dolayi da israilin korkulu ruyasi olan bu iki toplum bir birine kirdirilmak istenmektedir.

Ne güzel bir dünya, sen beni öldürceksin ben seni, diger emperyalistler ise, bizim baska islerle ugrasamamizi gördüklerinde , oyunlarina kaldiklari yerden devam edecekler.

bu mu bir Kürt delikanlisinin istegi, bumu sonuc itibari ile bir Kürt genicinin
Emperyalist karsitligi.

Türkiye Emperayalistlerin ELINDE oyuncak olmusken, SIMDIKI BEYAZ TÜRK DENILEN NE EDIU BILINMEZ KOPYACIKLAR nerde idi?

Bu soruyu kendine bir sor ve simdiki TR ile 1936-2000 TR sinin arasinda ki farkin nedenini bir düsün.

biz birbirimize sahip cikacagiz, ama kendi icimizdeki yalancilari ve emperyalistleri iyi sececegiz.

yoksa 36 sonrasi türkiye ye tekrar döndürecekler bizi !

kardesligimizi kimse bozmaz Insaallah !

selametle
salih

Zitat:
Zitat von ___EZEL___ Beitrag anzeigen
Koskoca ortadogu sorununu yanlizca Filistin veya kürtlere baglamana bir türlü anlam veremedim?
Ortadogu politikalarini emperyalistler,gecmisten beri yeralti ve yer üstü kaynaklarini sömürmek icin yapar ve her kosulda bir sorun cikarir...
Bunun adi,emperyalistlerin ortadogu halklarini,istedigi gibi sekillendirmek icin cikarilan bölgesel savaslar olur...Kürtler meselesi ise bambaska durumdur.Emperyalist dönemlerde cift uluslu devletlerin olusmasi,emperyalistlerin hep isine gelmistir...Ulus meselesi uzun bir konu buna deginmiycem....Cift uluslu devletlerde,dogal olarak hakim ulus ve bu hakim ulusun altinda yasayan ve ezilen ikinci ulus...Plan bu aslinda,bunun yanlizca kürtlerle alakasi yok,afrika ve arap yarim adasinda da durum bundan farkli degil...Kürtleri farkli kilan hak aramasina gitmesi,kendi ulusuna dayatilan asimilasyon politikasina,önce kaba,zamanlada bilimsel olarak sahip cikmasidir....Bu filistin ulusu icinde gecerli bir durum,diger arap ülkelerinde veya afrikada da gecerli bir durum....
Dünyanin herhangi bir yerinde,herhangi bir aydin durum tahlili adi altinda bir takim seyler yazabilir,dogrudur dogru degildir ben onu tartismam bile...Cünkü bir sorunu ve acilarini en iyi bilen,o sorunu ve acilarini yasayanlardir....Simdi önce sunu kabul etmek lazim,haritalar emperyalist oyundur,o haritalarda yasayan uluslarin ekonomik,sosyal yönlerinin gelismesini engellemek icindir,bu tamam....Peki soruyorum?Nerdeyse binlerce yil devlet tecrübesi olan türk ulusu,neden bu gercegi görmedi?Hatta bütün emperyalistlerin;kopyalayarak uyguladiklari,devlet yöntemleri,siyaseti ve savas taktiklerinin neredeyse yüzde 65 eski türk yönetim bicimlerine dayaniyor.Simdi emperyalistler binlerce yillik tecrübeden yararlaniyorda,bu tecrübeyi dünyaya kazandiranlar neden uygulayamiyor?Benim buna iliskin fikrimi biliyorsun,Islamiyet türk ulusunu geriletmistir,Islamiyet türklere yaramamistir demistim...Birde olaya söyle bakalim,hangi hiristiyan ülkelerinde,mezhep savasi yasaniyor cagimizda?Irlanda örnegini verme orasi farkli bir durum bana göre....Fakat islamiyetin oldugu her yerde savas ve ölüm var,sence bunda bir tuhaflik yok mu?Birde gercekten,ön yargisiz bak...Saygilar Cenk
Alt 07.11.2014, 07:56
___EZEL___

Standard Kürt sorunu....

Zitat:
Zitat von 1978salih Beitrag anzeigen
Sorunun sadece iki temel konuya baglamamin tek bir nedeni var:

Filistin - Israilsiz düsünülemez.
Ortadogu topraklarini Israil icin önemi degeri " dini bakimdan" ama bu deger politik acidan kesinlikle taviz verilmeksizin uygulamadadir !

yani aslinda filistin derken, bazi kesimlerin yanlis anlamamasini istememden dolayi bilincili sekilde israili kale almayisima dayanmaktadir.

Ikincisi sorun olarak görmedigim dagitilmis KÜRT toplumudur !

yani ben kürtleri sorun olarak belirtmedim, eger yanlis anlasilma olmus ise , lütfen tekrar yazimi okuyunuz.

Benim su güne kadar tanismislis oldugum hic bir kürt kökenli kardesimle sorunum olmamistir bunu da belirteyim !

Ezel senin sorun türk devletinin onca tecrübesine ragmen neden , kürt halkina ulusuna , sirt cevirmesi ?

Cevap: Birinci dünya savasindan sonra ki türkiye nin durum ve gücü sonucunda bazi , degerlerden vazgecmek durumunda birakilan , zayif bir türkiye nin önceleri istemeyerek ve daha sonrasi siyonist ve emperyalist güclerinde DEVLET SAFLARIN DA yer almalarindan sonra , bu ayrimcilik aleniyete döktürülmüstür !

Aslinda amac cok öncelerden planlanmis, ve yakin tarih itibari ile, ISRAIL ve USA düsüncesi olan(Armageddon – Das jüngste Gericht) in onlara göre yakin bir tarih te vukuu bulacagi inanclari dogrultusunda , ve aslinda bunu sadece DINI düsüncelerinden ve Inanclarindan dolayi, emellerine ulasmak icin , cok akilli bir sekilde uygulamakta olmalarinin bir sonucu olmasidir !

senin de iyi bildigini düsündügüm en büyük emperyalist güc Amerikadir ve Amerika senatosunun >65 % i yahudi asillidir !

Ortadogu cografyasi ISRAIL in sadece Emellerine ulasmasi icin kullanilan bir vasita olarak ta gösterilebilinir.

Sonu olarak , Türk Kürt Kardestir, INANCLARI ne olursa olsun bu Milletler hep birlik icinde yasamistir.

1. ci dünya savasindan sonra PARCALANAN bu kardeslerin tekrar bir araya gelmesi, ISRAILIN ORTADOGU POLITIKASINI , rahatsiz etmektedir.

Bu yüzden dolayi da israilin korkulu ruyasi olan bu iki toplum bir birine kirdirilmak istenmektedir.

Ne güzel bir dünya, sen beni öldürceksin ben seni, diger emperyalistler ise, bizim baska islerle ugrasamamizi gördüklerinde , oyunlarina kaldiklari yerden devam edecekler.

bu mu bir Kürt delikanlisinin istegi, bumu sonuc itibari ile bir Kürt genicinin
Emperyalist karsitligi.

Türkiye Emperayalistlerin ELINDE oyuncak olmusken, SIMDIKI BEYAZ TÜRK DENILEN NE EDIU BILINMEZ KOPYACIKLAR nerde idi?

Bu soruyu kendine bir sor ve simdiki TR ile 1936-2000 TR sinin arasinda ki farkin nedenini bir düsün.

biz birbirimize sahip cikacagiz, ama kendi icimizdeki yalancilari ve emperyalistleri iyi sececegiz.

yoksa 36 sonrasi türkiye ye tekrar döndürecekler bizi !

kardesligimizi kimse bozmaz Insaallah !

selametle
salih
SALIH!Bazen seninle siyasi tartisma yürütmek zor oluyor,cünkü dönüp dolasip,yüzyilimizin en gaddar,en yalanci,en hirsiz iktidarini gözü kapali önümüze sunuyorsun...Türkiye 2000 yillardan önce karanlikta mumla aydinlanmaya calisiyordu,2000 yillardan sonra mum yakip aydinlanmak bile imkansiz hale geldi...Cumhuriyet tarihinin en büyük talanini yapan ve nerdeyse kendi gibi düsünmeyen herkese düsman gözü ile bakan bir iktidar....Türkiye ilk defa bu kadar aleni,Islami terör guruplarini bu iktidar döneminde desteklemistir..Hergün,bu iktidarin yaptigi aciklamalar ve gösterdigi hedeflerle onlarca insan ölmektedir....Filistin meselesine deginmiycem cünkü konu sapiyor...

Kürt ulusu 4 parcaya bölündügünde,emperyalistler zaten savasin temellerini atmis oluyordu.Fakat benim anlatmak istedigimi bence sen anlamadin,yada ben anlatamadim...Eski Türkler dedigim zaman sana,ben bunu iki yüzyil öncesi icin söyledim,cünkü son yizyilda anadoluda yasanan onlarca ayaklanma var ve hepside kanla bastirilmis...
Cumhuriyet ilanidan sonra,osmanlidan kalan eski devsirme politikasiyla,türkiyede yasayan her insan türk,herkes müslüman sayilmis...Zaten mesele bununla basliyor,sen karsindakini zorla bir yere koyuyorsun,o da bunu kabul etmiyor...Simdiki politikacilarin,mevcut iktidarin,cözüm sürecinde izledigi politikalar,cumhuriyetin ilk yillarinda izlenen politikadan zerre farki yok...Kendiyle baslatip,kendiyle bitirmek isteyen bir iktidar,kendi kürt millet vekilleriyle oturup kürt sorununu cözmeye calisiyor?Birde sacma sapan aciklamalarda bulunuyorlar ya neyse,konu sapmasin....Bu iktidarin Kürt sorununu cözecegine inanmiyorum,bu iktidar Hitler e tas cikaracak fasizm yöntemlerine basvuruyor....
2. dünya savasindan sonra Amerikan emperyaliz mi,dünya jandarmaligina soyunmus ve halada o yönlü faliyetlerini sürdürüyor,düne kadar türkiye iktidarlari üzerinde,kukla vari nasil oynamissa,bugünde bundan farksiz degil,yakin zamanda ucakta iken gürleyip ahkam kesen bir sultan,ucaktan indikten kisa bir süre sonra,sanki hic öyle bir konusma,restlesme yapmamis gibi,agbisi obama arayinca 360 acili politik manevra basliyor....Bence siz biraz sorgulayin bunlari,Bunlar CHP li fasistlerden daha fasist,Chp lilerde bir yüz kizarmasi vardi,bu yeni iktidarda o da yok,bildigin yüzsüz....Kobane ile diyarbakirin ne alakasi var diyen bir insanin,baska uluslarin dostu oldugunu düsünmüyorum,buna filistin de dahil.Diger müslüman ülkelerde,yapmak istedigi acik ortada,bir osmanli rüyasi...Fakat devletler rüya ile yönetildigi dönemleri coktan atlatti,anca rüya görmüs olur diyorsunuz ama bu rüya ile birlikte,ne kadar arap ülkesi varsa ve burda da ne kadar terörist varsa,arkasinda bu rüyayi gören sultan var....
Sonuc yerine,Kürt ulusu kazanimlarini satmaz,o kazanimlarina ihanet etmez,ip uzatana halatla yaklasir,fakat sen PYD teröristtir cünkü PKK uzantisidir deyip diger taraftan cözüm süreci ayagi yaparsan!?PYD sirf ÖSO su ile birlikte hareket etmiyor diye,burnu sürtsüne birakirsan,sen ya kürtleri tanimamissin yada direnislerini!?iste böyle senin burnunu sürterler...Ya gercekten Türkiye halklari icin calisacaksin,yada o iktidardan ineceksin!Baska yolu yok....Saygilar Cenk

Geändert von ___EZEL___ (07.11.2014 um 09:05 Uhr).
Alt 17.11.2014, 15:50
Benutzerbild von 1978salih
1978salih 1978salih ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
SALIH!...Ya gercekten Türkiye halklari icin calisacaksin,yada o iktidardan ineceksin!Baska yolu yok....Saygilar Cenk

AGZINI YIYIM DIYE BIR TABIR VARDIR BIZIM KÖYDE ! HE EGER YANLIS ANLAMAZSAM ICIMDEN GECTI SÖYLEYIM SANA BE KARDESIM !!

ASAGIDAKI YAZDIKLARININ HEPSIYLE AYNI FIKIRIZ AMA YINEDE BIR NOKTADA SIKINTI YASIYORUZ !! O NAKTAYI BULACAGIZ SENINLE

BIZ TÜRKLER VEYA KÜRTLERIN DEMIYCEM GENEL MANASIYLA INSANLARIN BIR HASTALIGI VARDIR !!

HER INSAN YARATILISI ITIBARI ILE ASLINDA IYIDIR ! SONUC ITIBARIYLE HIC BIR YENI DOGAN BEBEGE ""IIIIIIIIIIIIIIIIIIII NE KÖTÜ BIR BEBEK " BU DIYEN OLMAZ SANIRIM !

DEMEM O KI YAPILAN HATALAR , YAPILMASI GEREKEN DOGRULARIN ÖNÜNE GECMESIN !!

BIZ KARDESIZ , INSANIZ SONUCTA , LAF OLSUN DIYE SÖYLEMIYORUM !!!
HIC BIR INSAN BASKA BIR INSANDAN FARKLI DEGILDIR FARKLI OLAN SADECE INSANIN HAYAT BOYUNCA FARKLI ISLERLE MEGUL OLMASIDIR !

KIMI INSANLIK ICIN CALISIR, KIMI DE SADECE KENDI BENCILLIGI ICIN !!

BEN INSANLAR ICIN CALISANLARDA OLMAK ISTIYORUM!
BENIM HATALARIM BENCILLERDEN DAHA COKTUR ;AMA , HATALARIMDAN DERS CIKARTIYORUM, ÖGRENIYORUM, INSANLIK TARIHINDE YAPILMIS OLAN BÜTÜN HATALARI BILEMEM, AMA OKUDUGUM ÖGRENDIGIM KADARLARINDAN , KENDIME PAY CIKARIYORUM, AYNI HATAYA BEN, BIREY OLARAK DÜSMEYIM DIYE , DIKKAT EDIYORUM !!!

ASLINDA BUNUN ADINA BIZ SORUMLULUK DIYORUZ !!
TABII BUNU KISISEL SORUMLULUK VEYA GENEL SORUMLULUK LA KARISTIRMAMAK GEREK !!

CENK KONU DAGILMADAN BEN KACAR,
BAK HALA DIYORUM SANA , BI CAY ICELIM !

SELAMETLE

Zitat:
SALIH!...Ya gercekten Türkiye halklari icin calisacaksin,yada o iktidardan ineceksin!Baska yolu yok....Saygilar Cenk

Geändert von 1978salih (17.11.2014 um 15:52 Uhr).
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche