Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 04.11.2014, 08:57
Dadaruhi

Standard

Zitat:
Zitat von uno Beitrag anzeigen
yorumunu okurken "küfür etmiim" kararimi bayagi bi zorladin sevtap, bi daha buna benzer salakca bir yorum daha görürsem, göt ve kafa organlarinin yerini karistirip, organlari oturttugun yerlerin yanlis oldugu bilincine varditirim seni.
klingt Isis-mäßig.
Alt 04.11.2014, 10:52
Benutzerbild von 1978salih
1978salih 1978salih ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Bugün itibarıyla, Achcar’ın üzerinde duracağımız ve yine mutabık olduğumuz değerlendirmesi, DW’nin “Ortadoğu kaynıyor, hatta gelişmelerin bölge haritasını değiştirebileceği söyleniyor. Siz bu iddiayı nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna verdiği cevap. Şöyle diyor:

"Bölge haritası bana göre yeniden çizilmez, ama bir istisna dışında: O da Kürtler. Zira bölgede Kürtler Araplarla birlikte çoğunluğu teşkil etmektedir ve Birinci Dünya Savaşı sonrasında Batılı güçler bağımsızlık yerine Kürtlerin başka devletlerin himayesinde yaşamalarını öngördü. Bugüne gelindiğinde ise durum değişmektedir. Değişiklik, Irak'ın bir parçası olan, ama oldukça bağımsız hareket eden Irak Kürt Özerk Bölgesi'nin kurulması ile başladı. Ardından Suriye'deki iç savaşla birlikte Suriye'deki Kürtler de PYD öncülüğünde özerkliğe doğru gitmekte. Bu nedenle Türkiye'de de alarm sirenleri çalıyor. Zira PYD'nin PKK'nın bir uzantısı olduğu biliniyor. Zaten Türkiye'nin Kobani'deki PYD güçlerine yardım etmeme gönülsüzlüğünün altında da bu gerçek yatıyor."[/size][/font]
1. Sorun : Ortadogunun bilinen ve aleni olan iki sorunu vardir !
Birincisi Filistin ISTILASI ve bunu yaklasik 80 senedir uygulayan
israil gücü ve bu gücün sadece DIN i bir ekseni olmasi ve bu
bilindigi ve her gün yasanilan katliamin ne yazikki bir sorun olarak
görülmemmesi ve senin.

2. Sorun: Birinci dünya savasi sonrasi, batililarin kürtlere neden bagimsizligini vermemesinin, uzun vadeli bir anlayis ve görüs oldugunu beyan eden kisi, bir atasözü ama özü " AYET i Kerim e " dayanan su cümleyi acikca ispat ve tasdik etmektedir : Kendi Kuyusunu Kendisinin kazmasi , veya kendi silahlariyla kendilerini yok etmek ".

Adam diye ortada yazi yazan soytari , ve o soytarinin yazilarini gercekten kale alan , benim bakar kör arkadasim, yazisinda adam acikca bir gercegi özetlemis: BATI KÜRTLERI OZAMAN KULLANMAK ISTEMEDI cünki KÜRTLERIN, OZAMAN DINE BAGLILIKLARI ve GAVUR DÜSMANLIGI daha GÜCLÜ IDI !!!

ADAMLAR NE YAPTI , TÜRKIYE nin Simdiki HARITASINI daha da daraltayamayacaklarini anladiklarinda ?

evet kürtleri önce hic kale almadilar, bir azinlik haritasi cizdiler, ve ne yazikki kürt kardeslerim , bile bile parcalandi: kurt bir sürü yerine , sürüden ayrilmis koyunlari kapmayi sever ""

dagitilan bu azinliklarin önce dini degerlerini satin aldilar, sonra , KOMUNIST REJIMIN GEREGI : Dini degerleri resmen yasakladilar, daha sonra bu IDIOLOJIYI , yapi olarak seksenlerde APO ile pekistirdiler, ve KÜRT TÜRK sorununu ORTAYA cikardilar !!

bir kac defa burda belirttigim gibi, BATI nasil sizinle yani bölünmüs parcalanmis kürt toplumuyla oyunlar kuruyorlarsa, bunu ZAYIF BIR TÜRKIYE ile de , ATATÜRK sonrasi Türkiyesinde de ne yazikki TÜRK DEVLETIYLE de UYGULAMISLARDIR !!!

1000 yillik TÜRK KÜRT BIRLIGINI tabiiki 50 senede yok edemezler, ama EN AZINDAN bir TOPLUMU bine bölüp YOK etmeleri daha iyi calisiyor olmasi itibari ile, parcalamak BATININ en güzel basardigi bir TAKTIK !!

BEN HER IKI TARAFINDA HEM TÜRK HEM KÜRT DIYORUM, avrupa IMZALI bu karsilikli düsmanlik sonucu ortada olan bu yanlislarin , AKILLI ve VICDANLI TÜRK VE KÜRT ILERI GELENLERININ , BITIRMELERIDIR .

CÖZÜM SÜRECI HALA ISLEMEKTEDIR ve INSAALLAH bu BATI ORGANIZELI oyun bozulacaktir !
LÜTFEN BU OYUNLARA GELMEYELIM !!

GERCEKLER , SADECE KARSILIKLI SUCLAMALAR LA , GÖZ ARDI EDILMESIN !

türk kürt kardesligi SIMDI KESINLIKLE AVRUPA NIN ISINE GELMEDIGINDEN, tekrar yipratilmak istenilmektedir !!

Tekrar senin yazarin söylediklerini yaziyorum : "ama bir istisna dışında: O da Kürtler. Zira bölgede Kürtler Araplarla birlikte çoğunluğu teşkil etmektedir ve Birinci Dünya Savaşı sonrasında Batılı güçler bağımsızlık yerine Kürtlerin başka devletlerin himayesinde yaşamalarını öngördü. Bugüne gelindiğinde ise durum değişmektedir. "

yani simdi neden isler degisti, neden kürtler bu kadar avrupalinin ilgisini cekiyor, 100 sene boyunca kendi oyunlarinin geregi bastirilan KÜRTLER neden simdi arkadas oldu , bu ne TURSU NE LAHANA SALATASI ...

bir kisa yazidan bunu eger anlayamiyorsaniz, OKUMAYIN !! bu serefsizlerin yazilarini, BAKAR KÖRLÜK YAPMAYIN

sizlere karsi muhabbetimi biliyorsunuz, akilli insanlari severim, istedigin görüste ol beni ilgilendirmez, ama bu gercekleri bilmeyen veya bilip elestirmeyen akilli insanin aklina degilde, VICDANINA SASARIM !!!

VICDAN da IMAN a baglidir !! IMANSIZLARIN YOLUDA BENIM YOLUM ASLA DEGILDIR !!

BENIM YOLUM KARDESLIK BARIS SEVGI dir !!

ÖLSEMDE VAZ GECMEM, DÜNYALARI VERSELERDE , GERCEKLERI GÖRMEZLIKTEN GELEMEM !!!

selam ve selametle

Salih

PS. ALLAH ASKINA . KÜRT TÜRK DÜSMANLIGI YAPMAYIN.

ALLAH SAHIDIM OLSUN ATALARINIZIN LANETINI KAZANIRSINIZ !!
BIRINCI DÜNYA SAVASINDA OLSUN OSMANLI COGRAFYASINDA OLSUN KARDES OLAN BU IKI TOPLUMU DÜSMANLASTIRMAYIN !!

INSAN IN TEK DEGERI MILLIYETI DEGILDIR, INSANIN TEK ÖZELLIGI, INSAN GIBI YASAMAK GEREKSIMINI BILIP, O EKSENDE HAREKET ETMESIDIR !!

SAVAS BIZIM GÖRÜSÜMÜZ VE YOLUMUZ DEGILDIR : KARDESLIK BENIMSENMELIDIR.

Geändert von 1978salih (04.11.2014 um 11:02 Uhr).
Alt 04.11.2014, 19:37
NurBanu

Daumen hoch uno nun cirpinisi

Tüm chat senin karaktersizligin karsisinda donmus durumda

Uno kim?
- Burda copy & paste yoluyla sözde savundugu „kürt özgürlügü „ konusunda ne kadar samimi degilse, insan iliskilerinde bir o kadar basarisiz bir zavalli.
- Hayatini küfür, iftira ve fitne cikartmakla dolduren, erkekden daha cok KEK gurubuna giren bir yaratik.
- Ilgi cekmek icin „aykiriyi oynamaya calisan“ bir zavalli.
- Bölücü, Klavye arkasi soytarisi !!!

Uno nun kisiligi:
+ küfürcü
+ fitneci
+ dedikoducu
+ iftiraci
+ BÖLÜCÜ
----------------
= KARAKTERSIZ

Sonuc?
Karektersizliginin seni geriye götürecek, yanlizsin ve YANLIZ kalacaksin.
35 yasindasin ama daha INSAN olamadin, bir 35 yil daha gecse SENDEN BIR CACIK OLMAZ.
SÜRÜNGEN
Alt 04.11.2014, 21:57
___EZEL___

Standard salih....

Zitat:
Zitat von 1978salih Beitrag anzeigen
1. Sorun : Ortadogunun bilinen ve aleni olan iki sorunu vardir !
Birincisi Filistin ISTILASI ve bunu yaklasik 80 senedir uygulayan
israil gücü ve bu gücün sadece DIN i bir ekseni olmasi ve bu
bilindigi ve her gün yasanilan katliamin ne yazikki bir sorun olarak
görülmemmesi ve senin.

2. Sorun: Birinci dünya savasi sonrasi, batililarin kürtlere neden bagimsizligini vermemesinin, uzun vadeli bir anlayis ve görüs oldugunu beyan eden kisi, bir atasözü ama özü " AYET i Kerim e " dayanan su cümleyi acikca ispat ve tasdik etmektedir : Kendi Kuyusunu Kendisinin kazmasi , veya kendi silahlariyla kendilerini yok etmek ".

Adam diye ortada yazi yazan soytari , ve o soytarinin yazilarini gercekten kale alan , benim bakar kör arkadasim, yazisinda adam acikca bir gercegi özetlemis: BATI KÜRTLERI OZAMAN KULLANMAK ISTEMEDI cünki KÜRTLERIN, OZAMAN DINE BAGLILIKLARI ve GAVUR DÜSMANLIGI daha GÜCLÜ IDI !!!

ADAMLAR NE YAPTI , TÜRKIYE nin Simdiki HARITASINI daha da daraltayamayacaklarini anladiklarinda ?

evet kürtleri önce hic kale almadilar, bir azinlik haritasi cizdiler, ve ne yazikki kürt kardeslerim , bile bile parcalandi: kurt bir sürü yerine , sürüden ayrilmis koyunlari kapmayi sever ""

dagitilan bu azinliklarin önce dini degerlerini satin aldilar, sonra , KOMUNIST REJIMIN GEREGI : Dini degerleri resmen yasakladilar, daha sonra bu IDIOLOJIYI , yapi olarak seksenlerde APO ile pekistirdiler, ve KÜRT TÜRK sorununu ORTAYA cikardilar !!

bir kac defa burda belirttigim gibi, BATI nasil sizinle yani bölünmüs parcalanmis kürt toplumuyla oyunlar kuruyorlarsa, bunu ZAYIF BIR TÜRKIYE ile de , ATATÜRK sonrasi Türkiyesinde de ne yazikki TÜRK DEVLETIYLE de UYGULAMISLARDIR !!!

1000 yillik TÜRK KÜRT BIRLIGINI tabiiki 50 senede yok edemezler, ama EN AZINDAN bir TOPLUMU bine bölüp YOK etmeleri daha iyi calisiyor olmasi itibari ile, parcalamak BATININ en güzel basardigi bir TAKTIK !!

BEN HER IKI TARAFINDA HEM TÜRK HEM KÜRT DIYORUM, avrupa IMZALI bu karsilikli düsmanlik sonucu ortada olan bu yanlislarin , AKILLI ve VICDANLI TÜRK VE KÜRT ILERI GELENLERININ , BITIRMELERIDIR .

CÖZÜM SÜRECI HALA ISLEMEKTEDIR ve INSAALLAH bu BATI ORGANIZELI oyun bozulacaktir !
LÜTFEN BU OYUNLARA GELMEYELIM !!

GERCEKLER , SADECE KARSILIKLI SUCLAMALAR LA , GÖZ ARDI EDILMESIN !

türk kürt kardesligi SIMDI KESINLIKLE AVRUPA NIN ISINE GELMEDIGINDEN, tekrar yipratilmak istenilmektedir !!

Tekrar senin yazarin söylediklerini yaziyorum : "ama bir istisna dışında: O da Kürtler. Zira bölgede Kürtler Araplarla birlikte çoğunluğu teşkil etmektedir ve Birinci Dünya Savaşı sonrasında Batılı güçler bağımsızlık yerine Kürtlerin başka devletlerin himayesinde yaşamalarını öngördü. Bugüne gelindiğinde ise durum değişmektedir. "

yani simdi neden isler degisti, neden kürtler bu kadar avrupalinin ilgisini cekiyor, 100 sene boyunca kendi oyunlarinin geregi bastirilan KÜRTLER neden simdi arkadas oldu , bu ne TURSU NE LAHANA SALATASI ...

bir kisa yazidan bunu eger anlayamiyorsaniz, OKUMAYIN !! bu serefsizlerin yazilarini, BAKAR KÖRLÜK YAPMAYIN

sizlere karsi muhabbetimi biliyorsunuz, akilli insanlari severim, istedigin görüste ol beni ilgilendirmez, ama bu gercekleri bilmeyen veya bilip elestirmeyen akilli insanin aklina degilde, VICDANINA SASARIM !!!

VICDAN da IMAN a baglidir !! IMANSIZLARIN YOLUDA BENIM YOLUM ASLA DEGILDIR !!

BENIM YOLUM KARDESLIK BARIS SEVGI dir !!

ÖLSEMDE VAZ GECMEM, DÜNYALARI VERSELERDE , GERCEKLERI GÖRMEZLIKTEN GELEMEM !!!

selam ve selametle

Salih

PS. ALLAH ASKINA . KÜRT TÜRK DÜSMANLIGI YAPMAYIN.

ALLAH SAHIDIM OLSUN ATALARINIZIN LANETINI KAZANIRSINIZ !!
BIRINCI DÜNYA SAVASINDA OLSUN OSMANLI COGRAFYASINDA OLSUN KARDES OLAN BU IKI TOPLUMU DÜSMANLASTIRMAYIN !!

INSAN IN TEK DEGERI MILLIYETI DEGILDIR, INSANIN TEK ÖZELLIGI, INSAN GIBI YASAMAK GEREKSIMINI BILIP, O EKSENDE HAREKET ETMESIDIR !!

SAVAS BIZIM GÖRÜSÜMÜZ VE YOLUMUZ DEGILDIR : KARDESLIK BENIMSENMELIDIR.
Koskoca ortadogu sorununu yanlizca Filistin veya kürtlere baglamana bir türlü anlam veremedim?
Ortadogu politikalarini emperyalistler,gecmisten beri yeralti ve yer üstü kaynaklarini sömürmek icin yapar ve her kosulda bir sorun cikarir...
Bunun adi,emperyalistlerin ortadogu halklarini,istedigi gibi sekillendirmek icin cikarilan bölgesel savaslar olur...Kürtler meselesi ise bambaska durumdur.Emperyalist dönemlerde cift uluslu devletlerin olusmasi,emperyalistlerin hep isine gelmistir...Ulus meselesi uzun bir konu buna deginmiycem....Cift uluslu devletlerde,dogal olarak hakim ulus ve bu hakim ulusun altinda yasayan ve ezilen ikinci ulus...Plan bu aslinda,bunun yanlizca kürtlerle alakasi yok,afrika ve arap yarim adasinda da durum bundan farkli degil...Kürtleri farkli kilan hak aramasina gitmesi,kendi ulusuna dayatilan asimilasyon politikasina,önce kaba,zamanlada bilimsel olarak sahip cikmasidir....Bu filistin ulusu icinde gecerli bir durum,diger arap ülkelerinde veya afrikada da gecerli bir durum....
Dünyanin herhangi bir yerinde,herhangi bir aydin durum tahlili adi altinda bir takim seyler yazabilir,dogrudur dogru degildir ben onu tartismam bile...Cünkü bir sorunu ve acilarini en iyi bilen,o sorunu ve acilarini yasayanlardir....Simdi önce sunu kabul etmek lazim,haritalar emperyalist oyundur,o haritalarda yasayan uluslarin ekonomik,sosyal yönlerinin gelismesini engellemek icindir,bu tamam....Peki soruyorum?Nerdeyse binlerce yil devlet tecrübesi olan türk ulusu,neden bu gercegi görmedi?Hatta bütün emperyalistlerin;kopyalayarak uyguladiklari,devlet yöntemleri,siyaseti ve savas taktiklerinin neredeyse yüzde 65 eski türk yönetim bicimlerine dayaniyor.Simdi emperyalistler binlerce yillik tecrübeden yararlaniyorda,bu tecrübeyi dünyaya kazandiranlar neden uygulayamiyor?Benim buna iliskin fikrimi biliyorsun,Islamiyet türk ulusunu geriletmistir,Islamiyet türklere yaramamistir demistim...Birde olaya söyle bakalim,hangi hiristiyan ülkelerinde,mezhep savasi yasaniyor cagimizda?Irlanda örnegini verme orasi farkli bir durum bana göre....Fakat islamiyetin oldugu her yerde savas ve ölüm var,sence bunda bir tuhaflik yok mu?Birde gercekten,ön yargisiz bak...Saygilar Cenk

Geändert von ___EZEL___ (04.11.2014 um 22:39 Uhr).
Alt 04.11.2014, 22:06
Benutzerbild von SevtapTuran
SevtapTuran SevtapTuran ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Türkiye Meclisinde "Kürt sorunu" basligi altinda bi cok yasa ve özel komisyonlar olusturuluyo, sen kalkmis, sayisi milyonlari asan bir halkin hakkina TECAVÜZ ederek "Kürt Sorunu" yok diyorsun.

Bu sorun yüzünden PKK türüyo, insan ölüyo, köyler yakilip bosaltiliyo, asker ölüyo, esrar ticareti yapiliyo, ülke gerilip yangin yerine dönüyo, sen halen yok diyosun...

üzgünüm ama bu senin fiziksel anlamda erezyona ugradigini, üstüne oturdugun götün yerine kafani kullandigini,kafanin yerine de götünü kullandigini gösterir. Bunu sakin hakaret olarak algilama ;(
Pembe masalini bozdugum icinmi bu öfke?
Evet kürt sorunu yok! Sadece sorun yaratiliyor. Hepsi yapay. Ve böyle yoktan sorun cikarip gencleri savasa sürüklediginiz sürecede bitmez bu sorunlar ama gelecekten umutluyum. Gercekleri ögrendikce bu oyunlara gelmeyecekler
Alt 04.11.2014, 22:35
Benutzerbild von Lara_
Lara_ Lara_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Daumen runter

Zitat:
Sunu anlamiyoruz, yani basimizda bir direnis destani yasaniyor. Ve biz buna göz yummakta israr ediyoruz. Sorun bu.

Icimizdeki kürt dusmanligi toplum olarak bizi dünyanin en barbar cetesi veya örgütü olan ISID'e yakinlastirdi. Dünya göründe tüm Türkiye, AKP araciligiyla ISID isbirlikcisi su an.

FJW'in, bati medyasinda etkili bir isim oldugu süphesiz ancak onun durusundan cok tutumu yani yaptigi analiz bizi ilgilendiriyor. Herif burda tek anekdotta tüm herseyi saydam ve sade bir sekilde özetlemis ve biz halen "pesmerge yemek yidi ve parayi ödemeden kacti" mansetciligi yapan türk akim medyasi etkisinde kobane'ye ve kürtlere bakiyoruz. Daha önceleri de belirttim, su an Türkiye ve Türk Toplumu kitap ve romanlarin o "kötü karakteri" konumunda

insanol, "batililarin sirti sivazliyo ve siz bunun farkinda degilsiniz" diyecegine. Üyesi veya destekcisi oldugun AKP'nin kürt ve ortadogu politikasini elestir bence. Cünkü AKP destegiyle ortadogu cehenneme dönmüs durumda, halk magdur batililar da payda edinebilmek icin ellerini sivazlamaktalar!
Ne olucak senin bu halin CAHIL GAYTO$...ALLAH ceazani versin UNO$,iftira atmaya dedikodu yapmaya benezmiyor dimi kimden ögrendin siyasi yorum yapmayi..

Beyin özürlü PKK denilen örgüt Kürtlerin hak ve hukukunu korusun diye kurulmamistir,yabanci ülkeler tarafindan Türkiye haklarinin geli$ip büyümesini engelemek icin kurulup yabanci ülkeler tarafindan desteklenmektedir.Insanlik ve Özgürlük icin Sava$tigini söyleyen bu hain örgüt PKK en büyük zarari Kürt halkina kendi yapmti.Insanlari yerlerinden yurtlarindan etti daglara cikardi.Senin gibi PKK ya gönül vermi$ GeriZekali GAYTO$lar bu $erefsiz örgütü bir Irkin savunucusu olarak görüyorlar..UYU GAYTO$ UYU...

He birde Türkiyenin tek felaketi PKK deyil,kendi isteyiyle bir ERDOGAN yaratan ve kendi isteyiyle Türkiyenin kaderini onun ellerine birakan,teslim eden TÜRK halkidir

UYU GAYTO$ UYU
Alt 04.11.2014, 23:01
Benutzerbild von uno
uno uno ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Lara_ Beitrag anzeigen
He birde Türkiyenin tek felaketi PKK deyil,kendi isteyiyle bir ERDOGAN yaratan ve kendi isteyiyle Türkiyenin kaderini onun ellerine birakan,teslim eden TÜRK halkidir
UYU GAYTO$ UYU
Lan Lara, bastan böyle düsündügünü bana söyleseydin ya. Bak o zaman seni kurda kusa yem etmez, sahiplenir, sever ve sefkat gösterirdim. Ama maalesef, damdan düsercesine yazdigin o "benimsin lan" cagristirimli girisimin, bende senin, basit ve düsünemeyen bir erkek avcisi oldugun hissini yaratti.. tüh be! bayagi iyi düsünüyomussun aslinda ne yalan söyliiim..

ama ne yazik ki hersey icin cok gec, en az bulustugun kisiyle yasadiklarin kadar gercek ve tüm vaybee'nin kulaktan kulaga konustugu "lara olayi" kadar dogru düsündügümü, durdugumu ve olaylara son derece insani yaklastigimi biliyorsun. Ve senin olayin(sendromun), maalesef senin hayatini kötü anlamda etkileyecek bir gelismeydi... farkedilmeyisler ve pismanliklar getirse bile, sen yalanci chat sövalyesi tarafindan cirkince kirletildin.. Uno'nun öyle cagdas olduguna bak, bir o kadar da yigittir... kirli pasli bir kadina, ki, bu kendi istegiyle gelismisse bu olurlu bakisi da vardir anlamina gelmiyo. ben sana good bye'i cola bardaginin icerisine sigdirilan umutlarinla cektim, bulusmayacaktiiiiiiiiiiiiinnnnnn laraaaaaaaaaaaaaa ;(

banu,
camiye düzenli giden, türbani dush alirken de cikarmayan sen, buna ragmen, yine de seni düsünmek, bilmek ve tanimak ve bununla baglantilia cimak süper bir erdemlik. senin yazdigin itham veya hakaretlerin gecersizligi, saldirgan tavrin ve salakca yasaminin vergisi.. o yüzden hicccc uno'yu vurdukca cenneti hakedicem düsüncesine kapilma.. cünkü senin bana saldirilarin beni irrite edemez. mucuks sana, senin o tatli saldirilarin beni sana daha cok bagliyo

sevtap,
siyasete merak saran ve bu ugurda gelisme kaydetmeye calisan bir insan oldugun belli. Kendi düsüncelerim de olmak üzere, elestirilip sorgulanmayan tüm düsünceler fasistlesir. Su an, sen de ciddi anlamda fasistlesmis bir düsünce söz konusu. beynin icindeki düsünceleri daha da anlamlastirmak icin lütfen diger farkliliklarin sesinden ve icinden sorunlarini dinle, aksi halde O YOK BU YOK gibi jilet gibi keskin girisler öfke dogurur ve hic bir anlamda ciddiye alinmazsin. Yani basinizda, kendi ülkenize bagli baska insanlarin yasadigi topraklarin özerklikleri veya kendincelikleri sizlere batmasin. Bu, allahin ve insanligin adaletinde en dogal haktir.

salih,
batililarin oyunu* diyerek koca halklarin gözyaslarina seyirci kalmak aslinda batililarin oyununa gelmek demektir.cünkü ben kendi evide,diger kardesimle kavga edip barisabilecek merhamete ve beyne sahibim ve dolayisiyla sorunlarin icimizde cözülmesi taraftari ve gücünde oldugumuz bilincindeyim.Ayrica, batililarin destegiyle 1. dünya sonrasi cizilmis o basit sinirlara pek fazla anlam vermemek gerekiyo,genisletilebilinir daraltilanabilinir de, uygun olan neyse o yapilir.. güclü olmak icin insan vucudunun ihtiyaci olan vitaminleri almasi gibi algilaman gerekiyo bunu, yoksa... bazi parcalarimiz da yaptigimiz yanlis siyaset "kanserli ve kurtarilmayan bölge" halini alir. Su an, HDP veya PKK'nin sundugu cözüm önerisini veya öcalan'in roadmap'ini acip bi oku derim..

Sevgiler, Yigit UNO ))
Alt 04.11.2014, 23:33
Benutzerbild von Lara_
Lara_ Lara_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Lan Lara, bastan böyle düsündügünü bana söyleseydin ya. Bak o zaman seni kurda kusa yem etmez, sahiplenir, sever ve sefkat gösterirdim. Ama maalesef, damdan düsercesine yazdigin o "benimsin lan" cagristirimli girisimin, bende senin, basit ve düsünemeyen bir erkek avcisi oldugun hissini yaratti.. tüh be! bayagi iyi düsünüyomussun aslinda ne yalan söyliiim..

ama ne yazik ki hersey icin cok gec, en az bulustugun kisiyle yasadiklarin kadar gercek ve tüm vaybee'nin kulaktan kulaga konustugu "lara olayi" kadar dogru düsündügümü, durdugumu ve olaylara son derece insani yaklastigimi biliyorsun. Ve senin olayin(sendromun), maalesef senin hayatini kötü anlamda etkileyecek bir gelismeydi... farkedilmeyisler ve pismanliklar getirse bile, sen yalanci chat sövalyesi tarafindan cirkince kirletildin.. Uno'nun öyle cagdas olduguna bak, bir o kadar da yigittir... kirli pasli bir kadina, ki, bu kendi istegiyle gelismisse bu olurlu bakisi da vardir anlamina gelmiyo. ben sana good bye'i cola bardaginin icerisine sigdirilan umutlarinla cektim, bulusmayacaktiiiiiiiiiiiiinnnnnn laraaaaaaaaaaaaaa ;(

banu,
camiye düzenli giden, türbani dush alirken de cikarmayan sen, buna ragmen, yine de seni düsünmek, bilmek ve tanimak ve bununla baglantilia cimak süper bir erdemlik. senin yazdigin itham veya hakaretlerin gecersizligi, saldirgan tavrin ve salakca yasaminin vergisi.. o yüzden hicccc uno'yu vurdukca cenneti hakedicem düsüncesine kapilma.. cünkü senin bana saldirilarin beni irrite edemez. mucuks sana, senin o tatli saldirilarin beni sana daha cok bagliyo

sevtap,
siyasete merak saran ve bu ugurda gelisme kaydetmeye calisan bir insan oldugun belli. Kendi düsüncelerim de olmak üzere, elestirilip sorgulanmayan tüm düsünceler fasistlesir. Su an, sen de ciddi anlamda fasistlesmis bir düsünce söz konusu. beynin icindeki düsünceleri daha da anlamlastirmak icin lütfen diger farkliliklarin sesinden ve icinden sorunlarini dinle, aksi halde O YOK BU YOK gibi jilet gibi keskin girisler öfke dogurur ve hic bir anlamda ciddiye alinmazsin. Yani basinizda, kendi ülkenize bagli baska insanlarin yasadigi topraklarin özerklikleri veya kendincelikleri sizlere batmasin. Bu, allahin ve insanligin adaletinde en dogal haktir.

salih,
batililarin oyunu* diyerek koca halklarin gözyaslarina seyirci kalmak aslinda batililarin oyununa gelmek demektir.cünkü ben kendi evide,diger kardesimle kavga edip barisabilecek merhamete ve beyne sahibim ve dolayisiyla sorunlarin icimizde cözülmesi taraftari ve gücünde oldugumuz bilincindeyim.Ayrica, batililarin destegiyle 1. dünya sonrasi cizilmis o basit sinirlara pek fazla anlam vermemek gerekiyo,genisletilebilinir daraltilanabilinir de, uygun olan neyse o yapilir.. güclü olmak icin insan vucudunun ihtiyaci olan vitaminleri almasi gibi algilaman gerekiyo bunu, yoksa... bazi parcalarimiz da yaptigimiz yanlis siyaset "kanserli ve kurtarilmayan bölge" halini alir. Su an, HDP veya PKK'nin sundugu cözüm önerisini veya öcalan'in roadmap'ini acip bi oku derim..

Sevgiler, Yigit UNO ))
NeKadar CIG SÜT emi$ bu G.öt veren.
LAN Senin BABAN-SENDE babasininYamuk ka$li oglan cougu. LAN bi G.Ötüne Sahip cikamadin bana nasil cahip cikan .Bana cicekli donlarinimi göstericen CHat sapigi .
Beni ANNANLA kari$tirdin UNO$ .Öyle yapsam SENIN Gibi PKK Li SOysuz köpek cinsindenbir oglan cocugum dünyaya getirirdim.. g.öt veren SEnde siyaset yapcak beyinmi var,ANNAN dan ögrendigin i$i yapmaya devam et..dedikodu ,iftira beyinsiz YALAK

Banunun türbanindan sana ne ...BIZE ANNANIN TÜRBANI ANLAT ..SANA O PIS Gözlerine elalemin üzerinden cek diye kac defa yazdim MALmisin sen Köpek cinsli ,arsiz yaratik.

Geändert von Lara_ (04.11.2014 um 23:47 Uhr).
Alt 05.11.2014, 17:15
Benutzerbild von uno
uno uno ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

http://vocaroo.com/i/s04hEXPGDEox

Zitat:
Zitat von Lara_ Beitrag anzeigen
NeKadar CIG SÜT emi$ bu G.öt veren.
LAN Senin BABAN-SENDE babasininYamuk ka$li oglan cougu. LAN bi G.Ötüne Sahip cikamadin bana nasil cahip cikan .Bana cicekli donlarinimi göstericen CHat sapigi .
Beni ANNANLA kari$tirdin UNO$ .Öyle yapsam SENIN Gibi PKK Li SOysuz köpek cinsindenbir oglan cocugum dünyaya getirirdim.. g.öt veren SEnde siyaset yapcak beyinmi var,ANNAN dan ögrendigin i$i yapmaya devam et..dedikodu ,iftira beyinsiz YALAK

Banunun türbanindan sana ne ...BIZE ANNANIN TÜRBANI ANLAT ..SANA O PIS Gözlerine elalemin üzerinden cek diye kac defa yazdim MALmisin sen Köpek cinsli ,arsiz yaratik.
Alt 05.11.2014, 21:33
NurBanu

Standard "Kendini hak ile meşgul etmezsen, batıl seni işgal eder"

Zitat:
Seni cok uyardim,
ama insan olmadigin icin anlamiyorsun,
nasil ailene karsi saygi bekliyorsan, diger userlere karsida SAYGILI olmalisin.

-Senin o pis agzinda DIN ve NAMUSUN ne isi var?

Sen haddini cok astin!!!
Hayatin küfürden ibaret, kendini bu sekilde tatmin edecek kadar zavallisin.
Nasil karsindakine küfür ediyorsan, küfür de yersin, MALUM "tas atana gül atarak karsilik vermezler"

Ne benim örtüm nede bir baskasinin namusu senin o kancik agzinda sakiz olmiyaca kadar temiz.

Haddini bil!!!
Antwort