Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 15.05.2014, 12:39
Ask_Sehidi

Standard

Zitat:
Zitat von turkogluturkiye Beitrag anzeigen
Bu mesaj sadece taziye amaciyla asilmistir!

Zerre kadar seref ve haysiyeti olan ölüler üzerinden kin ve nefretlerini kusmasin

Alcak provokatörler bu aci haberden nemalanmaya calismasin !
Eger bataklikla degil de sineklerle ugrasilirsa, AKP bu milletin bakan Cengiz'in degimi ile a...na koyacaklar.. Sonra da Egemen Bagis gelir. Google'den "iki ayet bakara-makara-makarna sallar".. Millette bu ayakkabi kutularinda 100 milyonlarca saklanan dollarla hirsizlarini hesaba cekmek istediler mi idi de, zan altindaki bakanlarin hepsi Kürt asilli, cok manidar derler Hirsizliklarini Kürtlükleriyle gizlemeye calisirlar.
Bunu söyleyen de provokatör oluyor öyle mi? Sevsinler sizi de, vatanserverliginizi de..

Geändert von Ask_Sehidi (15.05.2014 um 13:25 Uhr).
Alt 15.05.2014, 17:49
Ask_Sehidi

Standard

Gülelim bakalim aglanacak halimize :-) Begendin mi?
Simdi Gül ben duanin gücüne inanirim. Ama kavli duadan önce fiili dua gelir. Yani sende geregini ve sana düseni yapacaksin ki, ondan sonra kavli dua, yani ellerini acip dua edeceksin.
Ama biz fiili dua yaptik mi bakalim? Basimiza cullanan bu hirsizlar milleti soydukca soyuyor, biz ne yapiyoruz? Ama yapanlar "müslüman"! Ondan öncekiler calmiyormuydu diyerek hirsizlari bir de "imanli" gösteriyorsuz! Gün Allah'siz dindarlarin günü.
Gezi'de onca mahsum insan öldü, onlarin hesabi soruldu mu? Is sadece duayla bitmiyor Gül. Bizde bize düseni yapmamiz lazim. Tue Du das Deine und Gott tut das seine sagt der Hesse. Yani sen sana düseni yap, Allah-u Teala da kendine düseni yapar. Haramzadelerinin tacini da tahtini savurmazsak olacagi bu olur hatta daha da kötüsü olur.

Yoksa bir dua etmek ne ki? Egemen Bagis google'e girer, "bakara makara" sallar (onun sözleri) olur bitter. Ama sence yeter mi? Sanmiyorum!

Zitat:
Zitat von guel_ Beitrag anzeigen
Ask_sehidi, sen hala oralardami kaldin?? AKP diye diye bikmadin mi?? Bu nasil bir düsmanlik siz deki?? Birakin artik bu iftiralari, bayat ve kokusmus söylentileri! Cok komik olmaya basladiniz! Bozuk plak gibi takildiniz kaldiniz. DUA edin DUA! Icinize dönün ve saygili davranin, bir kez de olsa deneyin bunu! Cok bilmislik taslamayin! Zaman birlik zamani! Ayrimciliga yol acmayin! Art niyetlilikten vazgecin! Yüzünüze günes dogsun, yumusayin ve sakin, dingil, rahat bir kisilige bürünün. Bakin nasil iyi hissedeceksiniz kendinizi. Bütün kötü negativ enerji, agir yük birden kaybolacaktir, icinizi huzur kaplayacak, cünkü iyi düsün ki IYI olsun hersey! - Eger gercekten bunu istiyorsak! (Bilincaltina gönderilen olumsuz düsünceler gizli bir emir olarak algilanir ve devreye gecer!) Hadi gül bakalim (siritma sinsice ).

Geändert von Ask_Sehidi (15.05.2014 um 18:35 Uhr).
Alt 15.05.2014, 22:56
Benutzerbild von turkogluturkiye
turkogluturkiye turkogluturkiye ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Bazi capulcularin canina minnet
dertleri Madende ölen garibanlar degil
Bu satilmis , veya kiralik beyinlerin dertleri hükümet gitsinda, Türkiye batsin !!

Bu Millet bu alcaklari tanimistir!!Bir taziye mesajina bile tahammul edemeyen alcaklarin yalan ve iftiralarina kimse itibar etmiyor, bu alcakliklari birkenara yaziyor milletimiz.
Alt 16.05.2014, 17:50
Ask_Sehidi

Standard

Insanlarin algilari insanlarin olgularini belirler Gül. Objektiv, duygusalliktan uzak ve sirf gelismeleri degerlendiren kisiler ya da kurumlarin bana hak vereceginden zerre kadar süphem yok. Magdurun kimligi sorulmaz. Bizim köyde bir laf var. Sana gelince şapur şupur bana gelince Allah'a mi şükür? Olmadi ama. Bizim köyde bi laf da var. Ben yiyim sen bak benim adim tombak :-D Aman efendim! Ne demezsin? Canim efendim! Bende böyle diyordum zaten :-D

Adima gelince Aşk bir insanin bu dünyada hissedecegi ve yasayabilecegi en güzel deneyim ve en güzl hisstir. Hatta hissten de ötedir aşk bir dünya görüsüdür. Ben dünyaya aşkla bakan bir insanim. Kendimi seviyorum, insanlari seviyorum. Dünyayi seviyorum. Hatta derdime derman arardim meger derman derdim imiş diyen Mevlana Celalleddin-i Rumi nin deyimi ile zorunlari bile seviyorum. Her seyden ders cikarmayi her güne yeni baslamayi seviyorum. Insanin mayasinda ne varsa hamurundan da o cikar. Ben mayami Allah aşkina, insan askina, doga askina ilim, bilim askina adamis bir insanim. Haaa bu aşklar arasinda belki de en güzeli olan karsi cinsten bir insana hissedilen aşkta dahildir ancak komumuz benim aşka dair düsüncelerim degil ve şehitlige gelirse.

Sehitlik Allah katinda erişilebilinen en yüksek rütbedir. Cihat demek kendinle savasmakta demektir.
Bir şairin de dedigi gibi :

Övünmeyiz aslimizla
Sevişiriz dostumuzla
Ugraşiriz nefsimizle
Kimse ile davamiz yok..

Insanin en büyük düsmani benim gözümde seytandir, onun varligina ve sinsiligine inaniyorum. ama o korku filmlerindeki gibi ve nam-i diger Neandertal hortlaklarinin da tarif ettigi gibi bir sey degil. Seytan kötü düsüncedir, işikli yollardir, reklamlardir, Conchita Wurst'tur vesaire vesaire.
Bu dünyada aşk kadar güzel ve ahirette de şehitler kadar yüksek bir rütbeyle yasarsam ne mutlu bana. Sehitler serdar-i Imam Hüseyin efendimiz komsum olur inşa Allah!

Gelelim oralardan buralara. Sen diyorsun ki, bu zat-i muhteremlere iftira atiliyor. Iyi de bu iftira atanlarin iftirasini bagimsiz yargi niye takibe alamamiyor ve alanlar da Allah'in hastir ettigi yerlere sürülüyor?
Bu görüsmelerin dogrulugunu uzmanlar ispat ettiler. Babacagi ve asker kacagi oglu mali götürüyorlar. Gezi'de onca insan öldü. Hep parallel devlet var? Parallel devlet var da, parallel evlat yok mu? Hep ev sahibine yükleniliyor? Iyi de hirsizin hic mi günahi yok?

Adalet ayaklar altinda cigneniyor, hakimlere savcilara baski yapiliyor? Bilal Erdogan niye hakimin karsisina cikamiyor? Bu kadar gemicikleri hangi helal parayla kazanmis? Bunun hirsizlik oldugunu Misir'da sagir Sultan bile biliyor..
Bir mesele adilce cözülmedikce ben hep orda kalirim. Türk milleti balik hafizali koyunlardan olusababilir. ama ben öyle degilim. Dogru bildiklerimi sonuna kadar savunurum derim.

Zalimlerin bir huyu vardir gül. Onlarin zülümlerini tahammül ettikce daha da azarlar ve firavunlasirlar. Ama her dagda fare dogurmaz. Bazen de Musa'lar cikar onlarin karsisina..

Hz. Ali efendimizin bir sözü var, Eğer bir haksızlığı engelleyemiyorsanız en azından onu herkese
anlatın." bu degil :-)

Haksızlık karşısında eğilmeyiniz ; çünkü hakkınızla beraber şerefinizi de
kaybedersiniz.

Işte bu!

Zitat:
Sen gene ayni kisileri öne sürerek cevap vermissin! Zaman kaybetmeden yapilan, düzenlenen protestolar Gezi parki olaylari gibi hep sanaryodur! Insan da cok kötü bir intiba birakiyor! Neden mi?? Sanki sevinir gibiler böyle zihniyetler insanlarin ölümüne! Siyasallastirma cabalarina bakarsak, hemen alelacele ölülerin üzerinden siyaset yapmak, bundan beslenmek - les kargalari misali - ortaligi karistirmak, öfke asilamak, acilarina saygi göstermemek, eylemler de daha önceleri de yaptiklari gibi, cocuklari kullanmak ve bu cirkin oyunlari tezgahlayanlarin yüzünden ölenleri geri hükümete yüklemek, faturayi iktidara cikarmak cok basitce ve acimasizca! Calanlar, hirsizlar diyenlere de bir sorum var (retorik): Siz nerden biliyorsunuz kim ne calmis ve kim dini kullaniyormus?? Hakim misiniz? Ya da Savci? Yargi mensubu?? Anayasa’nin 38’inci maddesinin 4. fikrasinda: “Suclulugu hükmen sabit oluncaya kadar, kimse suclu sayilamaz. Yani: Bir suc ile itham edilen herkes (ki ikide bir bunu yapiyorsunuz!) suclulugu yasal olarak sabit oluncaya kadar sucsuz sayilir. Tabii eger suc islenmis ise! Yargilanmaz onlar, hesap soranda olmaz diye karsilik vereceksin ama er ya da gec herkesin sucu ve sucsuzlugu ortaya cikar! Bundan kimsenin süphesi olmasin.
Ama sen haberlerden dinliyorum/okuyorum diyeceksin. Samanyolu`ndan mi? Dogan Medya grubundan mi? Yoksa CNN den mi? Ve baska tek tarafli, sig görüslü, cahil, yetersiz, gercekleri yansitmayan, sonuclari beklemeden yalan, iftiralarla güc gösterisin de bulunan, düsmanligi körükleyen ve her zaman kiskirtici yol takip eden gazetecilerden mi
bahsediyorsun sen?? Neden hep isinize geldigi gibi yorumluyorsunuz olaylari?? Aman, ben kime "konusuyorum" ki??!! Duvara iki kelime laf etsem olumlu tepki alirim belki de. Ben son cümlemi ekleyeyim: Ümitsiz Vaka en dogru tanimlama olur, baska söze gerek yok. Kal saglicakla ask_sehidi. *Yaaa bu senin Nick... karamsar - ve kötümserlik simgeliyor, resim de bunu vurguluyor. Sanki anlamis gibiyim neden senin yorumlarin bu denli ümitsiz ve nevmit bir his birakiyor insan da

Geändert von Ask_Sehidi (16.05.2014 um 18:06 Uhr).
Alt 17.05.2014, 16:00
Ask_Sehidi

Standard

Kisa cevap veriyorsun ve beni celiskiyle sucluyorsun ama beni celiskiyle suclamam bile bir celiski teskil ediyor.
Ben kimseye iftira atmiyorum! Senin iftira dedigin mahkemin suclamasi. Bunlar iki ayri seyler.
Bende simdi fazla uzatmayacagim. Yunuslar balik degil, onlar memeli hayvanlar familyasina mensup. Yavrularini baliklar gibi yumurtlamazlar ve canli dünyaya getirirler. Ah su balik hafizalilar Yunuslar kadar akilli olsalardi..

Zitat:
Kisa Cevap: ask_sehidi, kendinle celisiyorsun, herkesi seviyorum diyorsun arkasindan seytani örnek verip cok insani sucluyorsun. Gene iftira atiyorsun. Hem sen neden tanimadigin insanlari hemen böyle yargilayabiliyorsun? --> Conchita Wurst`un sirf sakali var ve bayan gibi davraniyor diye ona Schwuchtel diyorsun??? Bu cevap yeterli bence. Senin gibi uzatmayacagim, ve deyimlerle de göz boyamak icin süslemeler yapmayacagim. Hadi sen AKILLI OL! Bütün Türk Halkini da asagiladin ya BRAVO Sana. Ayrica Yunus baliklarin cok zeki bir balik türü oldugunu ve koyunlarin da düsünüldügü gibi zekasiz olmadigini düsünenler de olabilir mi acaba? Kim Seytanla yatip kalkiyor ve Kim Haktan Yana bunu Tek ALLAH biliyor! Saygilar: Gül

Geändert von Ask_Sehidi (17.05.2014 um 16:25 Uhr).
Alt 17.05.2014, 17:27
penalti

Standard Dua etmek!

Zitat:
Ask_sehidi, sen hala oralardami kaldin?? AKP diye diye bikmadin mi?? Bu nasil bir düsmanlik siz deki?? Birakin artik bu iftiralari, bayat ve kokusmus söylentileri! Cok komik olmaya basladiniz! Bozuk plak gibi takildiniz kaldiniz. DUA edin DUA! Icinize dönün ve saygili davranin, bir kez de olsa deneyin bunu! Cok bilmislik taslamayin! Zaman birlik zamani! Ayrimciliga yol acmayin! Art niyetlilikten vazgecin! Yüzünüze günes dogsun, yumusayin ve sakin, dingil, rahat bir kisilige bürünün. Bakin nasil iyi hissedeceksiniz kendinizi. Bütün kötü negativ enerji, agir yük birden kaybolacaktir, icinizi huzur kaplayacak, cünkü iyi düsün ki IYI olsun hersey! - Eger gercekten bunu istiyorsak! (Bilincaltina gönderilen olumsuz düsünceler gizli bir emir olarak algilanir ve devreye gecer!) Hadi gül bakalim (siritma sinsice ).
Şimdiye kadar her katliamın ardından dua telkini yapıldı, ölümler bitti mi Gül? AKP'ye zeval gelmesin de, kim ölürse ölsün, bir cenaze namazı, bi dua, hadi güle güle... Allah rahmet eylesin, demekle sorunlar bitiyor mu?
Alt 18.05.2014, 20:08
Caka_Bey

Standard

OYUNCAK BEBEĞİNE SARILDI

Babası Nihat Kayrak'ın ölümünden habersiz olan 6 yaşındaki Sümeyra Kayrak, eve yapılan taziye ziyaretleri sırasında herkesin gözlerini yaşarttı. Evde taziye ziyaretleri devam ederken, Sümeyra Kayrak evin demir parmaklıklı camına oturup, ayaklarını aşağıya sarkıtarak babasız büyüyeceğinden habersiz bebeğiyle oynamaya devam etti.

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche