Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 19.05.2014, 13:24
Benutzerbild von benekalice
benekalice benekalice ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard Kuran'da, Seriat kanunu, Islam'dan dönme (riddet)

"Geleneğe göre irtidat eden kişi; ölür, öldürülür veya ülke dışına kaçarsa sahip olduğu malları mülkiyetinden çıkar."

http://www.suleymaniyevakfi.org/kuts...in-cezasi.html

http://www.sueddeutsche.de/politik/a...engt-1.1965101

15. Mai 2014 15:06
Sudan Todesurteil gegen Christin verhängt

Einer jungen Frau im Sudan droht die Hinrichtung. Ihr wird vorgeworfen, vom Islam zum Christentum konvertiert zu sein. Ein Richter in Karthum verurteilte sie zum Tod durch Erhängen.

Eine 27 Jahre alte Frau im Sudan soll wegen angeblicher Gotteslästerung und Abfall vom wahren Glauben hingerichtet werden. Das Gericht in Karthum warf der Frau vor, vom Islam zum Christentum konvertiert zu sein, als sie einen Christen heiratete, berichtet die britische BBC.

"Wir haben Ihnen drei Tage Zeit gegeben, diese Entscheidung zu widerrufen, doch Sie bestehen darauf, nicht zum Islam zurückzukehren", warf der Richter der Frau der Nachrichtenagentur AFP zufolge vor. Deshalb verurteile er sie zum Tod durch Erhängen. Der Sudan Tribune zufolge hat die Frau auch jetzt noch die Möglichkeit, zu rekonvertierten und so ihrer Hinrichtung zu entgehen.

Der BBC zufolge verurteilte der Richter die Frau zudem wegen außerehelichem Geschlechtsverkehr zu 100 Peitschenhieben - ihre Heirat mit dem christlichen Mann sei unter islamischem Recht nicht gültig.

Die Verurteilte soll im achten Monat schwanger sein. Ein 20 Monate alter Sohn soll sich dem Bericht der Sudan Tribune zufolge mit ihr im Gefängnis befinden. Lokale Medien berichten, das Todesurteil solle frühestens zwei Jahre nach der Geburt des zweiten Kindes vollstreckt werden.

Die Frau bestritt die ihr zu Last gelegten Vorwürfe vor Gericht: "Ich bin eine Christin und bin nie vom Glauben abgefallen", sagte sie dem Richter. Amnesty International teilte mit, die Verurteilte sei Tochter eines muslimischen Vaters und einer Christin. Da ihr Vater während ihrer Kindheit meist abwesend gewesen sei, sei sie als orthodoxe Christin erzogen worden.

Botschafter westlicher Staaten wie der USA, Großbritanniens oder der Niederlande hätten bereits bei der Regierung des Sudans protestiert. Das Urteil verstoße gegen universelle Menschenrechte und Religionsfreiheit.

http://www.focus.de/politik/ausland/...d_3847570.html

http://www.faz.net/aktuell/politik/a...-12941033.html

Geändert von benekalice (19.05.2014 um 13:32 Uhr).
Alt 19.05.2014, 13:30
Erfahrener Benutzer

Standard Benim bilmek istedigim

Kuran'in seriat kanunu bu durumda o kisiyi öldürmeyi emrediyor.

Zamanimizdaki bireysel düsünce ve din özgürlügüyle bagdasmasi nasil ozaman?
(bu arada altini cizeyim: Ben bireysel düsünce ve din özgürlügünü cok önemli bir insan hakki olarak görüyorum.)

Burada, bana saldirmadan önce, Müslümanligi iyi bilen arkadaslarin buna bir aciklama getirmesine sevinirim. Ben cünki kimseyi öldürmeyi emretmedim, ayrica bu haberi kendim yazmadim.

Burada örnegin en basta SALIH nickli user, seriat'in, yani seriat kanunlarinin, Müslümanligin ayrilmaz parcasi oldugunu söylüyor. Onun düsüncesini, aciklamasini bu konuda almak isterdim.

http://www.youtube.com/watch?v=x4bdyUeHGDQ

http://www.internethaber.com/din-deg...si-673008h.htm

http://tr.euronews.com/2014/05/15/su...tepki-yaratti/

http://www.milliyet.com.tr/din-degis...undem-1883766/

Geändert von benekalice (19.05.2014 um 13:38 Uhr).
Alt 20.05.2014, 11:55
Benutzerbild von 1978salih
1978salih 1978salih ist offline
Erfahrener Benutzer

Beitrag tesekkürler benek hanim , beni sereflendirdiniz!!

Bi ismi allah i rahman i rahiim !

konuya söyle girmek istiyorum : KURAN SADECE MÜSLÜMANLARIN KITABI DEGILDIR !!
MUSA NIN VE ISA NIN DA KITABI KURANDA MEVCUTTUR!!
zebur tevrat ve incil in kanun ve hükümleri kuranda mevcuttur !

bunu lütfen önce göz önünde tutunuz sayin benek hanim !!
Hiristiyanlar da ve Yahudiler de bu hükümler aynidir degismez !!
Ama lütfen rica ediyorum , asagidaki cevabimi okuyunuz ve sorulariniz cevaplandirilmamis olursa lütfen , sorunuzu esirgemeyin.

ben sadece islamin gercek manada anlasilmasini savunmaktayim, hic bir sekilde dünyevi beklentim cikarim olmaksizin !!

ACIKLAMALAR ve Benekalice icin CEVAP !!!!

Kendilerine, alim diyen ve dedirten zalim Müslümanlar; “kuranı siz anlamazsınız, onu ancak peygamber ve onun mirasçıları olan alimler açıklar, siz bunları uygulayın yeter!” diyerek, müslümanın kuranla irtibatını kesince bu sadece dinin yaşanamamasının küçük bir örneği oluyor.

Iste bunun icin Kurani lütfen kendiniz elinize aliniz ve salim bir kafayla gercekten anlayarak okuyunuz !!

Kuran’da bu suç ve cezaları gibi konular ile başka konularda, tek yada birden fazla ayetlerle fakat topluca (BÜTÜN AYETLER BIR GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULARAK) değerlendirilerek hüküm konulur. Bir konu hakkında ne yapılması gerektiği ayet yada ayetlerle bildirilir. Uygulama mevcut ayetlere göre sürdürülür.

Bakara (2) 178 - Ey iman edenler! Öldürmede kısas size farz kılındı. Hüre hür, köleye köle, kadına kadın. Ama her kim, ölenin kardeşi tarafından bir şey karşılığı bağışlanırsa, o zaman örfe uyması, ona diyeti güzellikle ödemesi gerekir. Bu, Rabbiniz tarafından bir hafifletme ve bir rahmettir. Her kim bunun arkasından yine saldırırsa, artık ona acı veren bir azab vardır.

Bu ayetten sonra da hala içine sindiremeyen, bu uygulamayı hala kabul edemeyenler olmalı ki bu defa sadece iman edenlere değil, temiz, samimi akıl sahiplerine seslenilerek kısas şekline itiraz etmemeleri, kendileri anlamasa da onda hayat olduğunu belirten ayet gelmiştir.

Bakara (2) 179 - Ey temiz akıl sahipleri! Kısasta sizin için bir hayat vardır. Ümit edilir ki, korunursunuz.

Gerçekten de İslami otorite tarafından kısas, suçlunun durumuna bakılmaksızın uygulandığı zaman, başka kimselerin eli kana bulanmadan suçun sahibi yok edileceğinden, ölenin tarafından olabilecek kinleşmeler ve kan davası vb. olaylarda önlenmiş olacaktır.

Dolayısıyla, Kısas hükümleri Muhammed peygamber zamanında da çekirdek hükümlere göre kişinin, mevkisine ve konumuna bakılmaksızın işlediği suçun cezası (af edilmemişse) cana can ile, göze göz ile, buruna burun ile, kulağa kulak ile, dişe diş ile ve yaralamalara karşı kısas olarak veriliyordu. Özetle KISAS kimseye ayrıcalık tanınmadan suçlunun kendisine uygulanıyordu.

Buraya kadar olanı özetlersek, Musadan beri uygulanmakta olan kısas hükümlerinde değişiklik yapılmadan kuranla da devam edilmiş, itiraz, tereddüt yada önemli buldukları asıl suçlu yerine önemsiz buldukları köle,kadın gibi başka insanların kısas edilmesi istemi reddedilmiş ve uygulama bu şekilde devam olunması istenmiştir.

Maide (5) 45 - Onun içinde (Tevrat'ta) onlara, cana can ile, göze göz ile, buruna burun ile, kulağa kulak ile, dişe diş ile ve yaralamalara karşı kısas olduğunu yazıp farz kıldık. Kim onu bağışlar da (kısas hakkından vazgeçerse) artık o kendisi için (günahlarına) kefâret olur. Ve kim, Allah'ın indirdiğiyle hükmetmezse, o taktirde işte onlar, onlar zalimlerdir. (iniş_112)

SONUÇ: işte bütün bu ayetlerle yukarda anlattığım gibi, tevrattan bu tarafa uygulandığı gibi bu gün de kısas kim suçlu ise ona uygulanır. Af edilirse affeden için daha iyi olur. Ama affetmez ise kısas ille de suçlu kimse (özel durumuna bakılmaksızın)ona uygulanır.

Bir Allah düsün! özgürlügü emreden !cahilligi red eden !
Bir Allah düsün! bazi seyleri senin suanki aldigin nefesin oranina göre atmosferi ölcen bicen !
Bir Allah düsün! Hayatta olan her seyin tekrar kendisine gelmesini isteyen !!

Ve bir Allah düsün ! Bagislayan Esirgeyen Affeden !!

Insanlara Serefin en güzeli olan akli veren.

ve her defasinda akil ile hareket edilmesini öneren !!

Selam ve Selametle -- Insaallah akil sahipleri konuyu anlamistir !!

Dip not: hala aciklik getirmedin diyenler olursa : BAGISLAMAK AFFETMEK DAHA HAYIRLIDIR !!

ÖLDÜRMEYIN KI SUCLU DURUMA DÜSMEYIN !!

AFFEDIN KI SIZDE AFFOLASINIZ !!

daha ne diyebilirim ki !! Akil sahipleri gercekten anlar !

AYETLERIN DISINA CIKMADAN ACIKLAMALAR BENCE DAHA HAYIRLIDIR ; GERCEKLERIN KURANDA YAZIYOR OLMASI , BENIM BU GIBI SORULARA KESINLIKLE TEREDDÜTSÜZ CEVAP VERMEMI SAGLAR!!

MÜSLÜMAN BAKAR KÖR OLMAK TAN VAZGECMELIDIR !!

KARDESLIK VARKEN DÜSMANLIK YAPMAK BIR INSANA YAKISMAZ !!

ALLAH KATINDA HER INSAN AYNI DEGERDEDIR !!
SADECE IMAN VE IFALARI INSANLARI DAHA YÜCELTIR !!

IMAN SAHIBI BIR HIRISTIYAN DA OLSA YAHUDI DE OLSA MÜSLÜMAN DA OLSA ; ONUN DEGERINI ANCAK VE SADECE ALLAH DEGERLENDIRIR !!!

MÜSLÜMANI DA ASAN KONU : DIGER BIR INSANI YARGILAMAKTIR !!

BENIM ICIM TEK HÜKÜM VERICI ALLAH TIR !! EN HAYIRLI OLAN ISE ZALIMI ALLAH A SIKAYET ETMEKTIR !!

IMAN SAHIBI SABREDER !! ALLAH EN IYISINI BILIR !!

Zitat:
Zitat von benekalice Beitrag anzeigen
Kuran'in seriat kanunu bu durumda o kisiyi öldürmeyi emrediyor.

Zamanimizdaki bireysel düsünce ve din özgürlügüyle bagdasmasi nasil ozaman?
(bu arada altini cizeyim: Ben bireysel düsünce ve din özgürlügünü cok önemli bir insan hakki olarak görüyorum.)

Burada, bana saldirmadan önce, Müslümanligi iyi bilen arkadaslarin buna bir aciklama getirmesine sevinirim. Ben cünki kimseyi öldürmeyi emretmedim, ayrica bu haberi kendim yazmadim.

Burada örnegin en basta SALIH nickli user, seriat'in, yani seriat kanunlarinin, Müslümanligin ayrilmaz parcasi oldugunu söylüyor. Onun düsüncesini, aciklamasini bu konuda almak isterdim.

Geändert von 1978salih (20.05.2014 um 12:03 Uhr).
Alt 20.05.2014, 13:57
Erfahrener Benutzer

Standard

Korkuyorum ki, yanlis anlasilmissim galiba.
Aslinda amacim Vaaz istegi degildi. Buradaki güncel konu hakkinda yalin bir sekilde aciklama getirme arzusu idi. Ayrica anlatmak istedikiklerin biraz dagilmis sanki, ya da bana öyle geldi.

Anladigim kadariyla, "kendi hür istegi ile islam dininden dönen bir insani", öldürün, sevaptir,
ama bunun yerine "o kisiyi öldürmeyip, bagislamak", daha sevaptir.

Aciklamasi bu mu? Dogru anlamissim mi?

Yazdiklarini iki üc cümleyle özetleyip, konuyla ilgili ayetleri gösteririsen, daha acik ve isabetli olur.

Zitat:
Zitat von 1978salih Beitrag anzeigen
Bi ismi allah i rahman i rahiim !

konuya söyle girmek istiyorum : KURAN SADECE MÜSLÜMANLARIN KITABI DEGILDIR !!
MUSA NIN VE ISA NIN DA KITABI KURANDA MEVCUTTUR!!
zebur tevrat ve incil in kanun ve hükümleri kuranda mevcuttur !

bunu lütfen önce göz önünde tutunuz sayin benek hanim !!
Hiristiyanlar da ve Yahudiler de bu hükümler aynidir degismez !!
Ama lütfen rica ediyorum , asagidaki cevabimi okuyunuz ve sorulariniz cevaplandirilmamis olursa lütfen , sorunuzu esirgemeyin.

ben sadece islamin gercek manada anlasilmasini savunmaktayim, hic bir sekilde dünyevi beklentim cikarim olmaksizin !!

ACIKLAMALAR ve Benekalice icin CEVAP !!!!

Kendilerine, alim diyen ve dedirten zalim Müslümanlar; “kuranı siz anlamazsınız, onu ancak peygamber ve onun mirasçıları olan alimler açıklar, siz bunları uygulayın yeter!” diyerek, müslümanın kuranla irtibatını kesince bu sadece dinin yaşanamamasının küçük bir örneği oluyor.

Iste bunun icin Kurani lütfen kendiniz elinize aliniz ve salim bir kafayla gercekten anlayarak okuyunuz !!

Kuran’da bu suç ve cezaları gibi konular ile başka konularda, tek yada birden fazla ayetlerle fakat topluca (BÜTÜN AYETLER BIR GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULARAK) değerlendirilerek hüküm konulur. Bir konu hakkında ne yapılması gerektiği ayet yada ayetlerle bildirilir. Uygulama mevcut ayetlere göre sürdürülür.

Bakara (2) 178 - Ey iman edenler! Öldürmede kısas size farz kılındı. Hüre hür, köleye köle, kadına kadın. Ama her kim, ölenin kardeşi tarafından bir şey karşılığı bağışlanırsa, o zaman örfe uyması, ona diyeti güzellikle ödemesi gerekir. Bu, Rabbiniz tarafından bir hafifletme ve bir rahmettir. Her kim bunun arkasından yine saldırırsa, artık ona acı veren bir azab vardır.

Bu ayetten sonra da hala içine sindiremeyen, bu uygulamayı hala kabul edemeyenler olmalı ki bu defa sadece iman edenlere değil, temiz, samimi akıl sahiplerine seslenilerek kısas şekline itiraz etmemeleri, kendileri anlamasa da onda hayat olduğunu belirten ayet gelmiştir.

Bakara (2) 179 - Ey temiz akıl sahipleri! Kısasta sizin için bir hayat vardır. Ümit edilir ki, korunursunuz.

Gerçekten de İslami otorite tarafından kısas, suçlunun durumuna bakılmaksızın uygulandığı zaman, başka kimselerin eli kana bulanmadan suçun sahibi yok edileceğinden, ölenin tarafından olabilecek kinleşmeler ve kan davası vb. olaylarda önlenmiş olacaktır.

Dolayısıyla, Kısas hükümleri Muhammed peygamber zamanında da çekirdek hükümlere göre kişinin, mevkisine ve konumuna bakılmaksızın işlediği suçun cezası (af edilmemişse) cana can ile, göze göz ile, buruna burun ile, kulağa kulak ile, dişe diş ile ve yaralamalara karşı kısas olarak veriliyordu. Özetle KISAS kimseye ayrıcalık tanınmadan suçlunun kendisine uygulanıyordu.

Buraya kadar olanı özetlersek, Musadan beri uygulanmakta olan kısas hükümlerinde değişiklik yapılmadan kuranla da devam edilmiş, itiraz, tereddüt yada önemli buldukları asıl suçlu yerine önemsiz buldukları köle,kadın gibi başka insanların kısas edilmesi istemi reddedilmiş ve uygulama bu şekilde devam olunması istenmiştir.

Maide (5) 45 - Onun içinde (Tevrat'ta) onlara, cana can ile, göze göz ile, buruna burun ile, kulağa kulak ile, dişe diş ile ve yaralamalara karşı kısas olduğunu yazıp farz kıldık. Kim onu bağışlar da (kısas hakkından vazgeçerse) artık o kendisi için (günahlarına) kefâret olur. Ve kim, Allah'ın indirdiğiyle hükmetmezse, o taktirde işte onlar, onlar zalimlerdir. (iniş_112)

SONUÇ: işte bütün bu ayetlerle yukarda anlattığım gibi, tevrattan bu tarafa uygulandığı gibi bu gün de kısas kim suçlu ise ona uygulanır. Af edilirse affeden için daha iyi olur. Ama affetmez ise kısas ille de suçlu kimse (özel durumuna bakılmaksızın)ona uygulanır.

Bir Allah düsün! özgürlügü emreden !cahilligi red eden !
Bir Allah düsün! bazi seyleri senin suanki aldigin nefesin oranina göre atmosferi ölcen bicen !
Bir Allah düsün! Hayatta olan her seyin tekrar kendisine gelmesini isteyen !!

Ve bir Allah düsün ! Bagislayan Esirgeyen Affeden !!

Insanlara Serefin en güzeli olan akli veren.

ve her defasinda akil ile hareket edilmesini öneren !!

Selam ve Selametle -- Insaallah akil sahipleri konuyu anlamistir !!

Dip not: hala aciklik getirmedin diyenler olursa : BAGISLAMAK AFFETMEK DAHA HAYIRLIDIR !!

ÖLDÜRMEYIN KI SUCLU DURUMA DÜSMEYIN !!

AFFEDIN KI SIZDE AFFOLASINIZ !!

daha ne diyebilirim ki !! Akil sahipleri gercekten anlar !

AYETLERIN DISINA CIKMADAN ACIKLAMALAR BENCE DAHA HAYIRLIDIR ; GERCEKLERIN KURANDA YAZIYOR OLMASI , BENIM BU GIBI SORULARA KESINLIKLE TEREDDÜTSÜZ CEVAP VERMEMI SAGLAR!!

MÜSLÜMAN BAKAR KÖR OLMAK TAN VAZGECMELIDIR !!

KARDESLIK VARKEN DÜSMANLIK YAPMAK BIR INSANA YAKISMAZ !!

ALLAH KATINDA HER INSAN AYNI DEGERDEDIR !!
SADECE IMAN VE IFALARI INSANLARI DAHA YÜCELTIR !!

IMAN SAHIBI BIR HIRISTIYAN DA OLSA YAHUDI DE OLSA MÜSLÜMAN DA OLSA ; ONUN DEGERINI ANCAK VE SADECE ALLAH DEGERLENDIRIR !!!

MÜSLÜMANI DA ASAN KONU : DIGER BIR INSANI YARGILAMAKTIR !!

BENIM ICIM TEK HÜKÜM VERICI ALLAH TIR !! EN HAYIRLI OLAN ISE ZALIMI ALLAH A SIKAYET ETMEKTIR !!

IMAN SAHIBI SABREDER !! ALLAH EN IYISINI BILIR !!

Geändert von benekalice (20.05.2014 um 14:06 Uhr).
Alt 20.05.2014, 15:15
Erfahrener Benutzer

Standard

ilkin sizin vaaz verdigimi söylemenizi red ediyorum.
vaaz vermek benim bilgi alanimi ve hatta islam bilgimi asar , ondan dolayidir ki yanlis bir sey söylemekten se susmayi tercih ederim, lakin sanirim siz yazimi tamamen okumamis olacaksiniz ki, ayetler isiginda veya ayetlerle size cevap vermemi tekrar etmissiniz.

bir önceki cevabimda sizlere ayetlerle zaten cavp vermistim !

ayetlerden algiladiklarimi , sizlere yanit olarak sunmaya calistim.

eger siz diger baska ayetleri kanit olarak sunmami istiyorsaniz, hayhay siz hangi ayeti istediginizi söyleyin, bende sizlerle paylasayim.

ama siz benden ayetleri , simdiki SAPIKLARIN ( seriatin öldürme,kadina baski vb.), söylemlerinin oldugunu ve bunu seriata dayanarak yaptiklarini söylememi beklerseniz bende size yanit olarak HAYIR DEGIL DERIM !!!

cünki ilk cevabimda oldugu gibi KURAN dinlerin (Allah in kelaminin) tamamlanmis halidir !
insanlarin adem as ibrahim as musa as isa as ve muhammed as zamanlarinda yani farkli tarihlerde yasamis olduklarini unutmamak gerek !

----RECIM Yahudi şeriatında vardı, Peygamberimiz ilk zamanlarda bunu kaldırmadı, sonra Nur suresi geldi, orada zinanın cezası -evli bekar, kadın erkek herkes için yüz sopa olarak- kondu ve recim kaldırıldı. "Bu reyimi üç delile dayandırıyorum:

1.Allah Teala Nisa suresinde, hür olmayan insanların zinasının cezası, hür olanlara verilenin yarısı kadardır" buyuruyor. Recim bölünemez bir ceza olduğuna göre cezadan maksadın yüz sopa olduğu ortaya çıkıyor.
2. Buharî'nin naklettiği bir rivayette Abdullah b. Evfâ'ya, "Recim, Nur suresi gelmeden önce mi yoksa sonra mı uygulandı?" diye soruluyor, "Bilmiyorum" cevabını veriyor. Şu halde recim uygulamasının, yüz sopa uygulamasını getiren Nur suresinden önce olması ve bu sure gelince onun kaldırılmış bulunması kuvvetle muhtemeldir.
3. "Recim cezası ayet olarak Kur'an'da vardı, lafız olarak kaldırıldı, ama hükmü kaldırılmadı" şeklindeki rivayeti akıl ve mantık kabul etmez; hükmü kalacak olan bir ayetin lafzı niçin kaldırılsın?!

Dinin Temelinde Özgürlük mevcuttur ! Hürriyet Islam da ve diger dinlerde sahihdir !

Ama özgürlügü insanlarin, kendi kötü amaclari icin kullanmalarini önlemek icin Ayetler inmistir !

Bu ayetler aslinda , icerigi acisindan degilde, insanlarin , SAHTEKARLIKLARINDAN YOBAZLIKLARINDAN dolayi, cürütülmek istenmistir ! (cürütmek isteyenler sadece BÜTÜN KURANI okumayip , sadece bir kelimeyi , koca bir ayetten cikartip , bak iste öldürün dedi ALLAH, seriat budur diye göstermislerdir !!

NEDENI ise Allah cc yine ayetlerinde belirttigi gibi, AYETLERI YALANLAYAN OLACAKTIR !! kelaminda aramak dogrudur !

KURAN EVRENSELDIR !!
KURAN I HER ZAMAN BIRIMINDE FARKLI DEGERLENDIRMEK SARTTIR, LAKIN YORUMLARKEN, CIKARCILIK YAPMADAN, ANALIZ ETMEKTIR DOGRU OLAN !!

BENEKALICE :Anladigim kadariyla, "kendi hür istegi ile islam dininden dönen bir insani", öldürün, sevaptir, ama bunun yerine "o kisiyi öldürmeyip, bagislamak", daha sevaptir.

AYET TE ISLAM DININDEN DÖNEN BIR INSAN DAN BAHSETMIYOR KURAN !!

ayeti sadece basi bos görerek yorumlarsaniz, algilamalarda hatalar olusacaktir !
onun icin lütfen ayetleri, tek anlamayin, kuranda bir ilim vardir !

kurani bir insan gibi görmeye calis !
yani insanin sadece bir organini (affiniza siginarak : mesela mide bagirsak ve avret mehalini , bütün bir sistemden ayiraralk ele almaya calisirsak) , ozaman söyle bir basit yorum yapabiliriz!

Insan = pis mikrop kaka :-) !!

Simdi bu analimizi bütün bir Insanligin üzerine yikarsak , buda acikca,insanlarin ve hatta hayvanlarin ayni pislikte oldugunu söylemek durumunda oluruz !!

simdi bu yorum sence nekadar mantiksal , nekadar akilsal nekadar düsünülmüs olur !!

acik ve net tekrar söylüyorum sayin BENEK hanim !

Kuran benim inandigim ve benimsedigim bir BILGI hazinesidir !
BENIM icin kesinlikle cok ince ve benligimi tamamlayicidir !

Ayetleri tek bir kelimeyle yorumlamak cok yanlis olur !
Ayetlerin akil ile anlasilmasini KURANIN bir bütün oldugunun unutulmamasini, Allah Emr ediyor !

VE SADECE BENI BAGLAYAN BIR YORUM YAPAYIM:

islamiyet kesinlikle , insanlarin baris icinde , hür yasamasini emr eder !!
benim icin tek hakim Allah tir !!

onun icin insanlarin ,bireysel bir sekilde bazi seyleri yapiyor olmalari, ve kendilerini müslüman tanitmalari , bireyi baglar.

ha iran sudan libya yemen vs gibi devletlerin, ölüm cezasini uygulamalari dogru degildir !!

ISLAM = IDAM=ÖLÜM sadece aslinda islami kötülemek isteyenlerin kullandigi kelimelerdir:
ASLINA BAKACAK OLURSAK , hem yahudilerde hem hristiyanlarda hem budistlerde hemde Amerika da hala ölüm cezasi mevcuttur.

Söyle yazacak olursak ::
Amerika
Israil
Çin Halk Cumhuriyeti
Kuzey Kore
Vietnam
Japonya
Banglades
Belarus
Rusya
Kazakistan
Letonya
...............................EVET SANA KATILIYORUM BU DEVLETLER HALA TAS DEVRINDE YASIYOR
OLMALILAR .... !!!

DEMEKKI IDAM VEYA ADAM ÖLDÜRME CEZALARI DEMEKKI """"ISLAM LA ""
ILGILI BIR KANUN HÜKMÜ DEGILMIS !!

tam rakam istersen : 110 ülkede hala idam cezasi vardir !

HAAAAAA...... Türkiyede idam cezasi yoktur !!

Türkiye'de idam cezası, ilk önce 2002'de savaş, çok yakın savaş tehdidi ve terör suçları halleri dışındaki suçlar, 2004'te ise tüm suçlar için kaldırılmıştır. 5218 sayılı kanunla tamamen kaldırılmıştır.

NE TUHAF TIR AKP asmayi ilk hükümet döneminde kaldirmistir !!

COK TUHAF BENCE ....bence bu tartisilmali.

YAHUDI GELENEGINDE OLAN ÖLÜM CEZASINI AKP NASIL REDEDIYOR !!

COK TUHAFFFF....
NE GÜNLERE KALDIK ALLAH IM ....

AMA SIZIN BU YALAN YANLIS BEZETMELERINIZ VEYA ISLAMA BÖYLE YAKISTIRMALAR YAPMALARINIZ
HER DEFASINDA BOSA CIKIYOR !!!

TEKRAR SÖYLÜYORUM ::: BEN IYI BIR MÜGMIN DEGILIM TAM BIR MÜSLÜMAN DEGILIM: GÜNAHKARIM:

AMA GERCEK OLANA DOGRU OLANA : KÖTÜ DEMEK VE IYIYI KÖTÜYLE ES TUTMAYA CALISMAK BENIM INSANLIK ANLAYISIMA BAGDASMIYOR:::

SAYIN BENEK HANIM BEN BELKI SIZDEN DAHA COK GÜNAHKARIMDIR ; AMA DEDIM YA ; DOGRUNUN YANINDA OLMAK MERTLIK SAYILIR BIZIM KÖYDE !!

ONUN ICIN NAMAZINI KILAN BIR MÜSLÜMAN OLMASAMDA; EN AZINDAN MERT BIR TÜRK DELIKANLISIYIM:

JÖLEMEDE LAF EDIYON YA HELAL OLSUN .-)

Zitat:
Zitat von benekalice Beitrag anzeigen
Korkuyorum ki, yanlis anlasilmissim galiba.
Aslinda amacim Vaaz istegi degildi. Buradaki güncel konu hakkinda yalin bir sekilde aciklama getirme arzusu idi. Ayrica anlatmak istedikiklerin biraz dagilmis sanki, ya da bana öyle geldi.

Anladigim kadariyla, "kendi hür istegi ile islam dininden dönen bir insani", öldürün, sevaptir,
ama bunun yerine "o kisiyi öldürmeyip, bagislamak", daha sevaptir.

Aciklamasi bu mu? Dogru anlamissim mi?

Yazdiklarini iki üc cümleyle özetleyip, konuyla ilgili ayetleri gösteririsen, daha acik ve isabetli olur.

Geändert von 1978salih (21.05.2014 um 11:37 Uhr).
Alt 23.05.2014, 22:33
Erfahrener Benutzer

Standard

Evet Katil Tayyip, yasalari degistirip, demokrasi süsü verip, insanlari AKEPE-Polisi, yani AKEPE itleri tarafindan uluorta, caddelerde öldürtüyor. Dün de Okmeydani'inda oldugu gibi.

Insanin ici yaniyor vatanin halini görünce. Bunlar Türk'lere Türkiye Cumhuriyet'i tarihinde aci bir ders olacak.

Insallah bir gün hak dönecek, insallah! Gözlerim ve kalbim aci dolu, söylecek söz bulamiyorum artik.

Zitat:
Zitat von 1978salih Beitrag anzeigen
ilkin sizin vaaz verdigimi söylemenizi red ediyorum.
vaaz vermek benim bilgi alanimi ve hatta islam bilgimi asar , ondan dolayidir ki yanlis bir sey söylemekten se susmayi tercih ederim, lakin sanirim siz yazimi tamamen okumamis olacaksiniz ki, ayetler isiginda veya ayetlerle size cevap vermemi tekrar etmissiniz.

bir önceki cevabimda sizlere ayetlerle zaten cavp vermistim !

ayetlerden algiladiklarimi , sizlere yanit olarak sunmaya calistim.

eger siz diger baska ayetleri kanit olarak sunmami istiyorsaniz, hayhay siz hangi ayeti istediginizi söyleyin, bende sizlerle paylasayim.

ama siz benden ayetleri , simdiki SAPIKLARIN ( seriatin öldürme,kadina baski vb.), söylemlerinin oldugunu ve bunu seriata dayanarak yaptiklarini söylememi beklerseniz bende size yanit olarak HAYIR DEGIL DERIM !!!

cünki ilk cevabimda oldugu gibi KURAN dinlerin (Allah in kelaminin) tamamlanmis halidir !
insanlarin adem as ibrahim as musa as isa as ve muhammed as zamanlarinda yani farkli tarihlerde yasamis olduklarini unutmamak gerek !

----RECIM Yahudi şeriatında vardı, Peygamberimiz ilk zamanlarda bunu kaldırmadı, sonra Nur suresi geldi, orada zinanın cezası -evli bekar, kadın erkek herkes için yüz sopa olarak- kondu ve recim kaldırıldı. "Bu reyimi üç delile dayandırıyorum:

1.Allah Teala Nisa suresinde, hür olmayan insanların zinasının cezası, hür olanlara verilenin yarısı kadardır" buyuruyor. Recim bölünemez bir ceza olduğuna göre cezadan maksadın yüz sopa olduğu ortaya çıkıyor.
2. Buharî'nin naklettiği bir rivayette Abdullah b. Evfâ'ya, "Recim, Nur suresi gelmeden önce mi yoksa sonra mı uygulandı?" diye soruluyor, "Bilmiyorum" cevabını veriyor. Şu halde recim uygulamasının, yüz sopa uygulamasını getiren Nur suresinden önce olması ve bu sure gelince onun kaldırılmış bulunması kuvvetle muhtemeldir.
3. "Recim cezası ayet olarak Kur'an'da vardı, lafız olarak kaldırıldı, ama hükmü kaldırılmadı" şeklindeki rivayeti akıl ve mantık kabul etmez; hükmü kalacak olan bir ayetin lafzı niçin kaldırılsın?!

Dinin Temelinde Özgürlük mevcuttur ! Hürriyet Islam da ve diger dinlerde sahihdir !

Ama özgürlügü insanlarin, kendi kötü amaclari icin kullanmalarini önlemek icin Ayetler inmistir !

Bu ayetler aslinda , icerigi acisindan degilde, insanlarin , SAHTEKARLIKLARINDAN YOBAZLIKLARINDAN dolayi, cürütülmek istenmistir ! (cürütmek isteyenler sadece BÜTÜN KURANI okumayip , sadece bir kelimeyi , koca bir ayetten cikartip , bak iste öldürün dedi ALLAH, seriat budur diye göstermislerdir !!

NEDENI ise Allah cc yine ayetlerinde belirttigi gibi, AYETLERI YALANLAYAN OLACAKTIR !! kelaminda aramak dogrudur !

KURAN EVRENSELDIR !!
KURAN I HER ZAMAN BIRIMINDE FARKLI DEGERLENDIRMEK SARTTIR, LAKIN YORUMLARKEN, CIKARCILIK YAPMADAN, ANALIZ ETMEKTIR DOGRU OLAN !!

BENEKALICE :Anladigim kadariyla, "kendi hür istegi ile islam dininden dönen bir insani", öldürün, sevaptir, ama bunun yerine "o kisiyi öldürmeyip, bagislamak", daha sevaptir.

AYET TE ISLAM DININDEN DÖNEN BIR INSAN DAN BAHSETMIYOR KURAN !!

ayeti sadece basi bos görerek yorumlarsaniz, algilamalarda hatalar olusacaktir !
onun icin lütfen ayetleri, tek anlamayin, kuranda bir ilim vardir !

kurani bir insan gibi görmeye calis !
yani insanin sadece bir organini (affiniza siginarak : mesela mide bagirsak ve avret mehalini , bütün bir sistemden ayiraralk ele almaya calisirsak) , ozaman söyle bir basit yorum yapabiliriz!

Insan = pis mikrop kaka :-) !!

Simdi bu analimizi bütün bir Insanligin üzerine yikarsak , buda acikca,insanlarin ve hatta hayvanlarin ayni pislikte oldugunu söylemek durumunda oluruz !!

simdi bu yorum sence nekadar mantiksal , nekadar akilsal nekadar düsünülmüs olur !!

acik ve net tekrar söylüyorum sayin BENEK hanim !

Kuran benim inandigim ve benimsedigim bir BILGI hazinesidir !
BENIM icin kesinlikle cok ince ve benligimi tamamlayicidir !

Ayetleri tek bir kelimeyle yorumlamak cok yanlis olur !
Ayetlerin akil ile anlasilmasini KURANIN bir bütün oldugunun unutulmamasini, Allah Emr ediyor !

VE SADECE BENI BAGLAYAN BIR YORUM YAPAYIM:

islamiyet kesinlikle , insanlarin baris icinde , hür yasamasini emr eder !!
benim icin tek hakim Allah tir !!

onun icin insanlarin ,bireysel bir sekilde bazi seyleri yapiyor olmalari, ve kendilerini müslüman tanitmalari , bireyi baglar.

ha iran sudan libya yemen vs gibi devletlerin, ölüm cezasini uygulamalari dogru degildir !!

ISLAM = IDAM=ÖLÜM sadece aslinda islami kötülemek isteyenlerin kullandigi kelimelerdir:
ASLINA BAKACAK OLURSAK , hem yahudilerde hem hristiyanlarda hem budistlerde hemde Amerika da hala ölüm cezasi mevcuttur.

Söyle yazacak olursak ::
Amerika
Israil
Çin Halk Cumhuriyeti
Kuzey Kore
Vietnam
Japonya
Banglades
Belarus
Rusya
Kazakistan
Letonya
...............................EVET SANA KATILIYORUM BU DEVLETLER HALA TAS DEVRINDE YASIYOR
OLMALILAR .... !!!

DEMEKKI IDAM VEYA ADAM ÖLDÜRME CEZALARI DEMEKKI """"ISLAM LA ""
ILGILI BIR KANUN HÜKMÜ DEGILMIS !!

tam rakam istersen : 110 ülkede hala idam cezasi vardir !

HAAAAAA...... Türkiyede idam cezasi yoktur !!

Türkiye'de idam cezası, ilk önce 2002'de savaş, çok yakın savaş tehdidi ve terör suçları halleri dışındaki suçlar, 2004'te ise tüm suçlar için kaldırılmıştır. 5218 sayılı kanunla tamamen kaldırılmıştır.

NE TUHAF TIR AKP asmayi ilk hükümet döneminde kaldirmistir !!

COK TUHAF BENCE ....bence bu tartisilmali.

YAHUDI GELENEGINDE OLAN ÖLÜM CEZASINI AKP NASIL REDEDIYOR !!

COK TUHAFFFF....
NE GÜNLERE KALDIK ALLAH IM ....

AMA SIZIN BU YALAN YANLIS BEZETMELERINIZ VEYA ISLAMA BÖYLE YAKISTIRMALAR YAPMALARINIZ
HER DEFASINDA BOSA CIKIYOR !!!

TEKRAR SÖYLÜYORUM ::: BEN IYI BIR MÜGMIN DEGILIM TAM BIR MÜSLÜMAN DEGILIM: GÜNAHKARIM:

AMA GERCEK OLANA DOGRU OLANA : KÖTÜ DEMEK VE IYIYI KÖTÜYLE ES TUTMAYA CALISMAK BENIM INSANLIK ANLAYISIMA BAGDASMIYOR:::

SAYIN BENEK HANIM BEN BELKI SIZDEN DAHA COK GÜNAHKARIMDIR ; AMA DEDIM YA ; DOGRUNUN YANINDA OLMAK MERTLIK SAYILIR BIZIM KÖYDE !!

ONUN ICIN NAMAZINI KILAN BIR MÜSLÜMAN OLMASAMDA; EN AZINDAN MERT BIR TÜRK DELIKANLISIYIM:

JÖLEMEDE LAF EDIYON YA HELAL OLSUN .-)

Geändert von benekalice (23.05.2014 um 23:14 Uhr).
Alt 25.05.2014, 02:35
Erfahrener Benutzer

Standard

Benek bu vatan bizim diyoruz.
Farkli bisey demiyiruz.
Ve hatta kim yanlis yaparsa karsi duralim diyoruz.
Ama daha bir kac yila kadar kürt türke silah sikarken sesi cikmayanlara nasil inanalim.

Bak neler gorduk.

Senin bile küfr ettigin fetullah güleni dahi savunan bir zihniyet liderimi olmali chp nin basindaki.

Atatürkün mezarinda kemikleri sizlamiyormu bunlari görünce.

Sen en azindan beni taniyanlardansin.

Ben sadece ayrimcilik yapmayalim demiyormuyum.

Türkiyemizi disarida daha iyi temsil edelim demiyormuyum.
Bu nu kendime vazife olarak bilmisim .

Ben vatanima milletime ve inancima her daim her yerde ve her an sahip olurum.

Ben bireyim . Tek basima bir sey degistiremem ama bir millet kendi niradesi ile bir hukumet secmis ise o iradeye ters de düssem , demokratik bicimde protesto ederim.

Ama halki temsil eden Türkiye nin basbakani bir rte de olsa , bir yabanci karsisinda kucuk dusurtmem,.

Orda ilk olarak milli irademi kullanirim.

Ha evde rte yi zaten iyi kontrol ediyorlar.

Bence su an tr de gelmis gecmis en cok kontrol altinda is yapan tek hukumet ne yazikki akp.

Bu da su demektir , hatalari da olsa , pek yamukluklari yok.

Uzum yenir va bahcivan dovulurse ' ozaman bir haksizlik olur'

Bizde sadece haksizlik yapilmasin diyoruz.

Ben de istiyorum, saglam bir karsit gorus gelsin.
Ama almanyada cdu tr de akp.

Acikcasi ikisine de karsit dusuyorum.

Ama alternatif leri yokmus ki, millet ayni hukumetleri tercih ediyorlar.

Turklerin burdaki ismini cismini akp den sonra daha cok duydugumuzu da eklesek yalan olmaz.

Adam bisiler basarmis demekki.

Neyse sen uzulme .

Insaallah her sey kardesce olur.
Kan akmaz, insanlarimiz hep birlik olur.
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche