Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 12.08.2006, 11:39
Benutzerbild von xbaburx
xbaburx xbaburx ist offline
Neuer Benutzer

Standard bak seeeeennn!!!

adamlar lubnan da 1 ayda 1200 sivil oldurdu.enkaz altından cıkarılamayanlar haric.cocuk ceteleri havalarda ucusuyor.burda kalkmıs dudukluk yapıyorsun.neymiş sıvı patlayıcılarla ucak patlatacaklarıs.patlatsalar nolur?ne yani lubnan da olen cocuklar oldurulmeyi hak mı etiş olacaklar.ikiz kuleler ucaklandı diye ırak isgal edilmeyi hak mı etti.filistinliler her gun oldurulmeyi hak ediyorlar yani.hizbullah vatanımı işgal edeezsin diyip karsı koyuyor diye lubnan da yuzlerce ccugu oldurmek mesru yani.bekın bakın ucakları patlatacaklardı biz haklıyız diyorlar yani.ben de yutup senin gibi evet evet diyip beni otturmelerine izin verecegim.daha oncede defalarca soyledim.BEN SALAK DEGİLİM.hele hele cani kan icici vahsi de degilim.

elkaide denen orgut karmasık bir MANUPLASYON UN urunudur.hatta akla mantıga sıgmayacak salakça eylemleri apan herkes manuplasyona ugratılmıs bir kısım gerizekalıdan ibarettir.herkes bilir su aNDA yapılacak bir bombalamanın cocuk katillerinin işine gelecegini.hatta bu guclerin haber alma teskilatlarıyla bunu bizzat tezgahlamaya calısacaklarını.cumle alem biliyor.sen istedigin kadar ot.ben otturene bakarım!!!!
Alt 12.08.2006, 11:55
Benutzerbild von xbaburx
xbaburx xbaburx ist offline
Neuer Benutzer

Standard behey zurna!

bak hemen saldırdımzurna dedim.burada yazıdıgın seylerin hepsi asagılama ve kufur olan bir insana ne kadar sakin yaklasıyorum dimi.sakin degil miyim?yedi ceddine sovmemi mi istiyorsun?belki de amacın budur.bakın bu adam din diyor ama ne kadar da agır kufur ediyor.bunların hepsi sahtekar demek istiyorsun.ve bunun için anana sovulmesine bile razısın.onun için bu kadar adice bir saldırganlıkla alaycı bir uslup kullanıyorsun.zaten yukardada bunu kendin de soyluyorsun.

ama sahsen ben sana niye saldırgan sekilde cevap verdiğimin nedenlerini baska sahıslara yazdıgım yazılarda cevapladım.ve aslında yazdıgını soyledigin tum copy pastelere de cevap verdim.ama birkez olsun cevap vermedin.tenezzul mu etmedin?yani kufredip saldırıp asagılayıp alay edip sonra verilen cevapları da anı sekilde asagılayıp söylenenleri hice sayıp SÖYLENENLERE YÖNELİK CEVAP VERMEYİ UYGUN BULMUYOR CEVAP VERMEE DEGER GRMEYİP TENEZZUL ETMİYORSUN.yani aslında derdin sadece kuru bir asagılama ve adi bir tatmin.bizi muhatap almıyorsun.Allah verecek cevabı sana.biz burda yazı yazarken dini savunuyoruz ya hani.bunu yapmıcaz Allah yapacak.bunu mu istiyorsun?o zaman salak adam bunu burda niye yazıyorsun.Allah forum sayfası olmadan da duyabilir seni.bu forum sayfasında mı cevaplasın diyorsun?cevaplamıyor diye Allah yok mu sayılacak yani?hani bz cevap veriyorsuz da tenezzul etmiyorsun ya.Allah seni niye kaale alsın?daha once de dedim.ben ce sen kendine dikkat et.kafana yıldırım dusmesin)))))))))))

hade bakalım bay zurna otmeyi ve anana bacına sovulmesini beklemeyi bir kenara bırak da biraz cevap yaz.bakalım kufretmeden ne kadar yazabiliyorsun görelim!!!
Alt 12.08.2006, 15:16
Benutzerbild von kerio
kerio kerio ist offline
Neuer Benutzer

Standard onlari gözleri vardir görmezler

okumasini bilmedikten sonra hilft nix(yani bos). hele hele sadece turan dursunu ana kaynak aldiktan sonra daha kime ne anlatacaksin ki?
Alt 12.08.2006, 16:37
Benutzerbild von peren
peren peren ist offline
Neuer Benutzer

Standard Kisa ve öz

Irkci falan degilim. Fark ediyorsan yine kisisel saldirmalara agirlik vermissin; cahilligin en belirgin özelligidir, eger bir konu hakkinda bilgin yoksa karsindakini susturabilmek icin kisisel satasmalara basla.
Her yazimda yer veriyorum; senin icin tekrar ediyorum. Burada genel bir konu hakinda tartisiyoruz, senin! ve benim! kisisel görüslerimiz kimseyi ilgilendirmez. Benim irkciligim, senin cahilligin ilgi konusu degil. Önemli olan bir sekilde bilgi aktarilmasi, bilgi alis verisinde bulunulmasi. Sayet kisisel satasmalarda bulunacaksan chati önerecegim.
Bana cevap yazacaksan söylediklerini destekleyen kanitlarini ve bunlarin kaynaklarini unutma lütfen!

Muhammed Mustafa ilk ayetler nazil olurken ""Ümmü-l Kurra"ya"" (Şehirlerin anası Mekkeye); ""Kavm-i Necibe"" (Kureyş kolunun Beni Haşim aşiretine) g ö n d e r i l d i ğ i n i öne sürer. Zaten Kuranda da bu ayetler ile gösterilmiştir. Her ümmete ""kendi içinden ve kendi dilinden"" peygamber gönderildiğini söylerken kendisinin sadece Mekkelilere gönderildiğini vurgulamıştır.
A y e t l e r:

1-) Zuhruf Suresi ayet 44: ""....Ey Muhammed! ...muhakkak ki Kuran hem senin için, h e m K A V M İ N için bir şereftir""

2-) Ali İmran suresi ayet 33"te ise Arapların İbrahim oğlu ismail souyundan geldiğinin altını çizerken; İbrahim ailesini ve soyunu üstün olarak ifade eder.

Yavaş yavaş güçlendikçe bunu Arabistana ve tüm dünyaya teşmil ettiyse de (Yine Kuran ayetleri ile sabit) Arap milliyetçiliği düşüncesinden kendini sıyıramamıştır:

* ""Arapları sevmek demek iman sahibi olmak demektir; onlardan nefret etmek imansız kalmak demektir""

* ""Arapları seven beni seviyor demektir. Kim ki araptan nefret eder, benden nefret ediyor demektir""

* ""Arapları sevin ve onların yeryüzündeki varlığına destek olun; çünkü onların yaşamı ve varlığı, İslamiyet bakımından I ş ı k demektir. Onların yok olması demek İslamiyetin karanlığa dalması demektir.

* Araplar İbrahim peygamberin ve onun oğlu İsmail "in zürriyetinden süzülüp gelmişlerdir.

Son olarak:

* Arapları s e v m e k ve s a y mak şu üç nedenle şarttır;

--Çünki ben Arabım;

--Çünki Kuran Arapça inmiştir;

--Çünki Cennet sakinleri arapça konuşur..

Konuyla ilgili Hadisleri ve kaynaklarını bir kaç başlık altında incelemek gerek:

Muhammed Mustafa"nın mensub olduğu Arap ırkını yüce göstermek hususunda yarışanlar Bahsi:

2-) İslam tarihinden referanslar: Örnek

* ""Rasul-ü Ekrem buyurdu:_ Araplara hakaret eden, araplar hakkında kötü konuşan Arab"ı aşağılatan kişi müşrik sayılır; zira A r a p l a r ı küçültmek İslamı küçültmek demektir""

* ""Arapları sevin ve onların yeryüzündeki varlığına destek olun, çünkü onların yaşamı ve varlığı demek İslamiyet bakımından ışık demektir; onların yok olması demek İslamiyetin karanlığa dalması demektir.""

Son olarak:

* Arapları sevmek demek İ M A N S A H İ B İ olmak demektir; onlardan nefret etmek İMANSIZ kalmak demektir. Arapları seven benide seviyor demektir.

Kim ki Araplardan nefret eder; benden nefret ediyor ediyor demektir.""

Bu minvalde giden 25- 30 adet daha Hadis aktarılabilir.

hadislerin kaynaklarını vereyim:

1-) Buhari; Sahih - Kitab-u Enbiya, bap 46 ve Kitab-u Manakıb C1 Bap 2

2-) Müslim; Sahih - (Kahire 1283): Kitab İmara 5-10; ayrıca Fazail al Şahaba

3-) Al-Tırmizi; Kitab Manakib - bap 69

Konuyu Muhammed Mustafa"nın sahih rivayetle isnad oluna sözleriyle noktalaya-
lım:

"" İnsanlığın en mükemel sınıfı Araplardır; Arapların en mükemmeli Kureyşlilerdir.

Kureyşlilerin en faziletlisi Beni Haşimdir""

Arapları insanlığın en üstün Irkı olarak gördüğünü Muhammed asla saklamamıştır.
Alt 12.08.2006, 19:28
unknown

Standard Tabiki, baska türlü olsaydi zaten ....

Tabiki allahin emridir, baska türlü olsaydi zaten sasirirdim!
Allahin hic isi gücü kalmamis hep muhammedin uckuruna ayet göndermekle yetinmis!
Ama nedense 5 vakit namazi islamin sarti kilan ayni allah namaz nasil kilinir onu belirtmemis! :-))
1400 sene evveli dahi evlatligin karisiyla evlenmek ahlaksizlikmis ve toplum arasinda hos görülmeyen bir davranismiki, muhammedde bu carpik davranisina kilif aramis!
Aptal, cahil insanlari kandirabilmek icin, bakin allah bana ayet görderdi, allah emir ediyor diye sallamis! :-))
Ama isin aci tarafi ise, hadi ozamanki cahil cühela inanmis bu palavralara, ya size ne oluyor!?
Demek sizinde 1400 sene evvelki okuma yazma bilmeyen cahil cüheladan hic farkiniz yok !? :-))
Alt 12.08.2006, 20:43
Benutzerbild von xstudentxnrw
xstudentxnrw xstudentxnrw ist offline
Neuer Benutzer

Standard sadece sinek icin..

bir arastirmada sinegin üstüne bastirilinca onun icinde bulunan bir maddeyi disariya biraktigi farkedilmis ve bunun panzehir olarak faydasi bulunmus.
Alt 12.08.2006, 20:48
Neuer Benutzer

Standard ne telasi?

peygamberimizin 23 senelik nübüvvetinde 100000 insandan fazlasi müslüman olmus ve bundan bir kac sene sonra cok büyük bir alana yayilmis islam dini..

kaynagin kendi kafasina göre carpitmis..
Alt 12.08.2006, 21:13
Neuer Benutzer

Standard zuhruf 44

43:44 - Doğrusu o Kur"an, senin için de, kavmin için de bir öğüttür ve siz ondan sorguya çekileceksiniz.
Alt 12.08.2006, 21:41
Benutzerbild von isinsu
isinsu isinsu ist offline
Neuer Benutzer

Standard yasar nurinin sence arkasinda kim var?

neden ünlendi?? onun arkasinda kimler var? hast du dich schon mal gefragt? du erwähnst oft yasar nuri... yasar nurinin babasi daha dogrusu soyu nerden gelme?? hast du das schon mal gelesen??
Alt 12.08.2006, 21:41
Neuer Benutzer

Standard baska ögütler..

3:138 - Bu (Kur"ân) insanlar için bir açıklama, Allah"dan gereğince korkanlar için doğru yolu gösterme ve bir öğüttür.

6:90 - Bunlar, Allah"ın hidayet ettiği kimselerdir. Sen de onların hidayetine uy. De ki:"Ben ona karşılık sizden bir ücret istemiyorum. O, sadece bütün âlemlere bir öğüttür.

7:2 - (Bu,) sana indirilen bir Kitab"tır. Onunla (insanları) uyarman ve inananlara öğüt (vermen) hususunda göğsünde bir sıkıntı olmasın.

12:104 - Buna karşılık onlardan herhangi bir ücret de istemiyorsun. O Kur"ân, âlemlere ancak bir öğüttür.

14:52 - Bu Kur"ân, kendisiyle uyarılsınlar, Allah"ın ancak bir tek ilâh olduğunu bilsinler ve akıl sahipleri öğüt alsınlar diye insanlara gönderilmiş bir tebliğdir.
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche