Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 26.02.2005, 13:47
unknown

Standard Pekkkiiiiiiiiiiii..

Iblis in Allah in Iradesi disina cikip Secde etmemesinin Bir Imkani var mi ?..

YOK !..
Öyleyse Bu secde etmeme de ki Hikmet nedir ?..

Mantikli Düsünürsek;
Kendisinden habersiz bir yaprak bile düsemeyen Allah in Iradesi disinda hic bir sey gerceklesemez..
O Halde Bu Irade Neden Iblis in secde etmemesi yönünde gerceklesmistir ?Söylem de yani Emir de " SECDE ET " seklinde oldugu halde..

Burada ki Mesaj nedir ?..
Alt 26.02.2005, 15:46
Benutzerbild von berlinfatih
berlinfatih berlinfatih ist offline
Neuer Benutzer

Standard ISLAM yasatir, Tagut öldürür

Fetihler Rahmet, Sömürgecilik Cezadır

Sömürge olan ülkelerin istisnasız tamamı; hakları çiğnenmiş, servetleri yağmalanmış ve iradeleri iptal edilmiş ülkelerdir. Bu vakıa sabittir. Sömürgeciler, herkes tarafından bilinen şeytanî üsluplarıyla varlıklarını sağlama alırlar. Sadece bu bile, geri kalmış ülke halklarının nasıl şaşkına çevrildiğini ve sömürgecilerin o insanları, işçileri ve köleleri olsun diye kapitalist ülkelere savaş gemileriyle götürülürken nasıl öldüklerini göstermek için fazlasıyla yeterlidir.

İslamî fetihler tarihinde böyle bir şey var mıydı? Herhangi bir kimsenin devlet içerisinde rahatça hareket etmesine engel konuldu mu? Fethedilen ülkeler sanayiden, tarımdan ve ticaretten mahrum bırakıldı mı? Bir Hintli’nin Şam’da veya bir Türk’ün Bağdat’ta yaşaması yada bir Ermeni’nin İstanbul’da fabrika açması engellendi mi?
Alt 26.02.2005, 18:07
eniskaya

Standard Söyledik ya... okumadinmi

Allahin yanina baska Ilah koymamak....

Kaldiki sen kendini git camdan assagi at ve Allahtan hikmet bekle bah hikmet alirsin.....

Cünkü Sünnetullah diye Allahin bir sistemi mekanizmasi var
Alt 26.02.2005, 21:11
eniskaya

Standard Fetihler Rahmet ise

o zaman Buschda Iraki fet etti, oda o zaman Rahmettir..

Typisch Moslem
Alt 26.02.2005, 21:16
eniskaya

Standard Is sandigindanda basittir

Mezhep diye bir sey yoktur... Mezhepler tümüyle neredeyse Hurafetlerle dolu...

Zamninin erkekleri tarafindan kadinlari kölelige sevk eden bir takim IDEOLOJI.....

Bu ideolojilerden en dogruya yakin geleni Imami Safidir..... ama ben onun yada sunun Mezhebindenim deyip Allah kelamini inkaride bulunmak düpedüz Allah sirk kosmaktir...

Insanlar kolayi zorlastirmis....
Hayiz konusunda, yada örtünme yada ibadet veya diger hususlarda sadece Kuranin evrensel cevabi gecerlidir.....

O halde Kuran Ansiklopedisi yada Tefsiri okuyan her kimse, bu ve benzeri sorulara rahatlikla cevap bulabilir ve hayatina uygular....
Alt 26.02.2005, 21:29
Benutzerbild von tugra27
tugra27 tugra27 ist offline
Neuer Benutzer

Standard Seytanla röportaj!!!

“Süpesiz seytan, insanin bedeninde damarlarinda kanin dolastigi gibi dolasir." Buhari-Müslüm. Hayat bir yönüyle de rüyadir ve insanoglu zaman zaman hayal kurdugu olur. ((Icimdeki seytani konusturdum.))

Şeytanların kime ineceğini size haber vereyim mi? Onlar, günaha, iftiraya düşkün olan herkesin üzerine inerler. 26:221 -222

T. Insanlari nicin ve nasil kandirdigini, vesveselerini anlatirmisin?

S. Önce hangi seyden yaratildigimdan bahsedeyim. Biz yaratilis olarak siz insanlardan ve meleklerden farkliyiz. Insanlarin bir cogu bizlerin önce melek olarak yaratildigimizi daha sonra da cinlere dönüstügümüzü saniyorlar. Oysa ki biz dünde cindik, bugün de ciniz. Ve yarin da Allah“in huzuruna cin olarak cikacagiz. Yani bizler cinoglu ciniz. “İblis cinlerdendi…“18:50

T. Insalarin topraktan meleklerin ise nurdan yaratildigini biliyoruz. Peki sen hangi seyden yartildin?

S. Bizler önüne geleni kasip kavuran, yakip yok eden atesten yaratildik. Hamde ne ates! “Cinleri de daha önce zehirli ateşten yaratmıştık.“15:27

T. Yaratildik ifadesini kullandin, gercekten de Allah tarafindan yaratildigina inaniyor musun?

S. Ben hicbir zaman yaraticim alemlerin Rabbi olan Allahi inkar etmedim ki? Her ne hikmetse ateist olarak suclaniyorum. Ben ateistlerden beriyim. Yaratici nasil inkar edilir ki?

T. Secde edin! Emrinden önceki atmosferden bahseder misin?

S. Ortada hicbir sey yokken Allah ile melekler arasinda söyle bir diyalok gecti; "Ben yeryüzünde bir halife yaratacağım, dedi." 2:30 Iste ne olduysa o anda oldu. Bu söz üzerine, üstüne kuma gelecegini isiten bir kadin gibi kiskaclik damarim kabardi.
"Ben yeryüzünde bir halife yaratacağım.” Allahin bu sözüne melekler de sasirdilar. Hatta bunu söyle dile getirdiler; "A!.. Orada bozgunculuk yapacak ve kan dökecek birisini mi yaratacaksın? Oysa biz seni överek tesbih ediyor ve seni takdis ediyoruz" dediler.2:30

T. Melekleri bu sorusuna Allahin cevabi ne oldu?

S. Allah meleklerin bu sorusuna söyle yanitladi; (Rabb"in): "Ben sizin bilmediklerinizi bilirim." 2:30 Daha sonra sizleri yakindan ilgilendirecek olan, tüm meleklere ve biz cinler tek soruluk bir sinava tabii tutulduk "Secde" sonra bize söyle seslenildi; "Ben, kuru balçıktan, şekil verilmiş kokuşmuş çamurdan bir insan yaratacağım. Ben, onun yaratılışını tamamladığım ve ona ruhumdan üflediğim zaman, siz hemen onun için secdeye kapanın."15:28-29

T. Peki, bu soruyu cevaplaya bildiniz mi?

S. Bu soruya biz haric bütün meleklerin tamami cevapladilar; “İblis hariç hepsi secde ettiler. O yüz çevirdi ve büyüklük tasladı, böylece kâfirlerden oldu.“2:34

T. Peki diyer melekler neden itiraz etmediler de, siz secde emrine itiraz ettiniz?

S. Onlar iradesiz varliklardir. Sadece verilen görevi yaparlar. Eger Allah onlar karincanin bagirsagina secde edin dese idi yine secde ederlerdi. Allahin emir ve yasaklarina itiraz eden siz insanlardan bircok insan gibi biz de bu soruyu aklimiza vurduk. Kendisine secde edecegimiz varligin gücüne baktik, yani yaratilisina. Bizden gücsüz yaratildigi icin secde etme ihtiyaci hissetmedik.

T. Sizin itiraziniza karsi Allah“in cevabi ne oldu?

S. Söylediklerini adim gibi hatirliyorum; "Ey İblis! Ne oluyor sana da, secde edenlerle beraber olmuyorsun?"15:32 "Sana emrettiğim zaman, seni secde etmekten alıkoyan nedir?"7:12

T. Peki basiniz iblis ve yandaslariniz ne dediniz?

S. Basimiz; (İblis): Ben ondan daha üstünüm. Çünkü beni ateşten yarattın, onu çamurdan yarattın, dedi.7:12 "Kuru bir çamurdan, şekillenmiş bir balçıktan yarattığın bir insana secde edemezdim."15:33 dedik.

T: Allah“in; “Nicin secde etmedin?“ sorusuna verdiginiz;“Ben onda üstünüm“ cevabindan sonra ne oldu?

S: Allah bize söyle sesledi; "Öyle ise oradan çık! Sen, artık kovulmuş birisin. Kıyamet gününe kadar lanet senin üzerindedir."15:34 -35 Öyleyse oradan in, orada büyüklük taslamak senin haddin değildir. Çık, çünkü sen aşağılıklardansın." 7:13 "Hemen çık oradan, artık sen kovuldun. Ve elbette lanetim ceza gününe kadar senin üzerindedir." buyurdu. 38:77 -78

T: Hangi sebepten dolayi kovuldugunu biliyordunuz degil mi?

S: Elbette ki Adem yüzünden. Ademe olan kinimizi de söyle dile getirdik; "Öyleyse, dedi, beni azdırmana karşılık, and içerim ki, ben de onlar (saptırmak) için senin doğru yolunun üstüne oturacağım. Sonra (onların) önlerinden arkalarından, sağlarından sollarından onlara sokulacağım ve sen, çoklarını şükredenlerden, bulmayacaksın." 7:16-17
"Şu benden üstün kıldığını gördün mü? Yemin ederim ki, eğer beni kıyamet gününe kadar ertelersen, pek azı hariç, onun zürriyetini kendi buyruğum altına alacağım." 17:62 (Bari) bana (insanların) tekrar diriltilecekleri güne kadar süre ver." 7:14

T: Aman Allah“im bu ne kin! Insanlarin tekrar dirilecegi güne kadar süre istemissin bari bu istedin kabul oldu mu?

S: Allah bu istegimize karsi söyle cevap verdi; "Haydi sen süre verilmişlerdensin." 7:15 "Haydi git! Onlardan kim sana uyarsa, şüphesiz ki, cezanız cehennemdir, hem de mükemmel bir ceza. "17:63 : Bizde Allaha söyle yemin ettik; "Öyle ise izzet ve şerefine yemin ederim ki, ben onların hepsini mutlaka aldatır, saptırırım." 38:82

T: Bu kin kokan cevabindan sonra nasil bir tepkiyle karsilastin?

S: Gelen cevap cok setti; "Haydi, sen, yerilmiş ve kovulmuş olarak oradan çık. And olsun ki,onlardan sana kim uyarsa, (bilin ki) sizin hepinizden (derleyip) cehennemi dolduracağım."7:18

T: Allah”in seni ve sana tabi olanlari “cehenneme koyma” tehdidine ramen hala seytanlik yapacak misin?

S: Benim kinim hic azalmadi ki? Nerede bir insan görsem “Adem” aklima gelir… Hep onu görürüm karsimda… Safima dahil ettigim an rahatlarim.

T: Senin insanlarin imaniyla besledigin biliyorum. Peki kovulduktan sonra ne yaptin?
S: Önce Adem ile Allah”in konusmalarina kulak verdim. Allah ademe söyle seslendi; "Ey Âdem! Sen ve eşin cennette durun, dilediğiniz yerden yeyin; fakat şu ağaca yaklaşmayın, yoksa zalimlerden olursunuz."7:19 dedi.

T: Senin kovulmus olman Adem“in cennete kalmasi sende nasil bir duygu olusturdu ve neler düsündün?

S: Kinimze kin katti ve Adem“in cennete olmasini gururumuza yediremedik. Onun bir sekilde cezalandirilmasi lazimdi… Biz tam tuzak kurmusken, Allah Ademi uyararak tuzagimizi bosa cikarmak istedi ve ademe söyle sesledi; "Ey Âdem! Şüphesiz bu (İblis) sana ve eşine düşmandır. Sakın sizi cennetten çıkarmasın, sonra bedbaht olursun (sıkıntı çeker, perişan olursun)."20:117

T: Ne mutlu Ademe ki Rabbi tarafinda uyariliyor. Buna ramen Ademi nasil kandirdin ?

S: Biraz zorlanir gibi oldum ama sonunda emelime ulastim. Allah”in Ademe olan uyarisini dikkate aldim ve ona göre tuzak menüsü hazirladim. Allah Ademe yasak agactan yememesini emretti… Yedigi an oradan kovulacak ve bizim seviyemize düsecekti…
Cenneteki nimetleri tek tek tatmaya baslasa bile yinede siranin o yasak agaca gelmesine imkan yoktu… Ve bende hemen harekte gecerek usulca yaklasip; "Ey Âdem! Sana sonsuzluk ağacını ve çökmesi olmayan bir saltanatı göstereyim mi?" 20:120 dedim.

T: Allah tarafindan kendisine düsman oldugun bildirildigi halde nasil olduda seni dinlemek icin vakit ayirdi? Ben olsam seni muhatap bile olamzdim?

S: Bu adem”in (haliyle insanoglunun) unutkan özeligindendir… Ademin yerinde degil sen, baban bile olsa kandirirdim…

T: Sonsuzluk ve saltanat… Bu iki hayat seklinin mi oltanin ucuna taktin?

S: Ebedi ve en güzel bir sekilde yasamak insanin fitratindandir… Biz bir kisiyi kandirmak istedigimizde muhatabimizin deger yargilarini, ideallerini, özel zevklerini ve yasam bicimini hesaplayarak tuzak kurariz.

T: Tamam da Ademi nasil kandirdin?

S: Ademe “sonsuzluk ve saltanat“ zarfini attigimizda zarfi acmak icin bir anlik tereddüt edince tuzagin ikinci asamasina gecerek; "Rabbiniz, başka bir sebepten dolayı değil, sırf ikiniz de birer melek ya da ebedî kalıcılardan olursunuz diye sizi şu ağaçtan men etti." 7:20 dedim

T: Yani avimizi hic bos birakmayiz mi demek istiyorsun?

S: Avimizin kendisiyle bas basa kalmasini, kalbinin sesini ve yapacagi eylemin hayir mi ser mi oldugunu düsünmesini bile istemeyiz… Onun icin her yolu deneriz… Zaten bize azicik kulak veren %80 kandirilmis demektir.

T: Bu vesveselerinize Ademin karsiligi ne oldu?

S: Bir defa kurdugumuz tuzagin manyetik alanina girmisti… Kurtulmasi cok zordu… Daha sonrada sicagi sicagina tuzagin ücüncü asamasina gectik; "Elbette ben size öğüt verenlerdenim." 7:20 diye de yemin ettim.

T:Yalan yer yemin ha? Yeminden sonar Adem ne yapti?

S: Gerekirse evet!.. Bana güvendi ve o agactan yedi…

T: Ademi kandirmakla eline ne gecti?

S: Hem Adem”den daha güclü oldugumu kanitladim, hem Adem yüzünden kovuldugum icin ondan intikamimi almis oldum, hem de Rabbine karsi mahcup düsmesini sagladim…
Alt 26.02.2005, 21:35
Benutzerbild von tugra27
tugra27 tugra27 ist offline
Neuer Benutzer

Standard Ölüyle röportaj!

Gece bütün karanligi ile bastirmis, sehirler yer yer aydinlik… Lambalar, ah bu lambalar, yolsuz insalara yol gösteren lambalar, "Zulmetle ayrilik bestesi yapan"lara isik tutan lambalar… Ölülerin isiga degil, nura ihtiyaclari var. Bu yüzden mezarliklar karanlik mi karanlik… Karanligin yorganini basima cektim, ölüyle sirdas oldum.

T. Selamün aleyküm ya ehl-i kabur.

Ö. Aleykümselam ya ehl-i dünya!

T. Ahiretten bakinca dünyayi nasil görüyorsun? Ölü dalgin dalgin düsündü, parnagiyla cenesini hafifce kasidi. Disinin bir tanesi düstü.

Ö. Dünya bir okulmus, orada tahsil yapip, Allah"i sifatlariyla ögrenmeliymisiz... Allah“in sifatlarini anlamaliymisiz, cennete layik bir hal almaliymisiz…

T. Bunu yapanlar da var, yapmiyanlar da. Ölü elini saladi, parnaginin biri düstü.

Ö. Yapmiyanlari bir yana birak. Yapanlar da, ya anlar, ya anlamaz…

T. Anlamadim?..

Ö. Okula yeni baslayan bile elektirikten haberdardir fakat elektirigi anlamis midir? Bunu anlamaya lise bile yetmez fakülte gereklidir.

T. Yani sizce iman etmek, müslüman olmak yetmez mi?

Ö. Iman etmek agaclarin cicek acmasina benzer. Akasyalar, Hatmiler, Zakumlar da cicek acar ama meyva vermez. Meyva vermeyen agaclari odun diye yakarlar, kereste diye kulanirlar. Müslümanlar insanlik bahcesinin meyvali agaclaridirlar;

Müslümanin meyvasi ise ibadetleridir, ibadet etmeyen müslüman meyva vermeyen agaca benzer. Onu da kereste gibi keser bicerler veya odun diye yakarlar. Meyva verenler de ikiye ayrilir, kimisi ahlat gibi olup yenmez, kimsi armut gibidir yenir. Yenilen armut, bitki makamindan insanlik makamina ulasir. Insan tekamül etmek, ibadet yapmak icin dünyaya gönderilmistir, bu da Islamiyeti yasamakla olur.

T. Demek ibadet etmeyen müslümanlari da yakacaklar… Sizce dünya nedir? Ölü kafasini yana cevirirken gicir gicir sesler cikti, uzaklara bakarak;

Ö. Insan uzun bir yolculuga cikmis bir yaratik. Yolun bir yerinde mola veriyor, iste burasi dünyadir.

T. Peki, siz ölümü bizzat yasadiniz, nedir bu ölüm?

Ö. Mola yerinden kalkip, yola devam etmek…

T. Ölü bir insan yola nasil devam eder? Yüzüme manali manali bakti, aci aci güldü, disinin biri daha düstü.

Ö. Dedim ya; Biz uzun bir yolculiga cikmisiz. Yüzlerce sene ewel bir baska alemdeymisiz, orda ölüp annemizin vücudunda dirilmisiz. Annemizin vücudunda ölüp, dünyada dirilmisiz…

Bakiniz: Baska alemlerde de insaniz, annemizin vücudunda yine insaniz, ama baska… Dünya da daha baska. Demek ölmek yok olmak degil, sekil, yer degistirmek, hayatin bir seklinden digerine gecmektir.

T. Ama mezar? Bana acir gibi bakti. Eliyle basimi oksamak, teselli etmek istedi. Geri cekilip korktugumu anlayinca vaz gecti.

Ö. Fizikte okudunuz; Madde, enerjinin pekistirilmis (yogunlasmis) seklidir. Enerji ise Allah”in hayat sifatinin bir nevi tecellisi… Mezarin maddesine bakma,ondaki enerjiyi yani sizin tabirinizle atomlari, elekttonlari gör, o kapindan gir ve hayat sifatinin cesitli tecellileri üzerinde seyret…

T. Peki. Öldün ne oldu?

Ö. Bir anlik bir karanlik, sonra kapilar acildi, bambaska bir aleme ciktim. Bir baktim yanimdaki dövünüyor; “Neden inanmadim?”diye. Meger bu adam ahirete inanmazmis, görünce pismanligi bini bir para… Diyer tarafimda ki yumruklarini kafasina vurarak; ” Neden ibadetlerimi yapmadim” diye agliyordu … Beni de büyük bir pismanlik basti, cünkü ahirette hersey cok acik görünüyor.

T. Kabir azabi, cehennem falan?

Ö. O pismanlik atesi hepsini bastiriyor. Allah”in ihsan ettigi nimetler, insanlarin nankörlügü… Bu mahcubuyet, en büyük ates.

T. Bana ve bu mekaleyi okuyanlar bir tavsiyen var mi? Yüzüme ters ters bakti, azarlarcasina.

Ö. Böyle bir soruyu sordugun icin tövbe istigfar et. Allah”in Kuran da anlattiklari, Peygamberin sünneti size yetmiyor mu ki, bir de benden tavsiye veya ögüt istiyorsunuz?

T. O zaman anladim ki gaflet yorgani karanlikta daha kalinmis. Ölüden izin istiyerek yanindan ayrildim.
Alt 27.02.2005, 00:15
unknown

Standard o.T.

Bunun yazi ile ne alakasi var ?..
Bir yanit degil ki bu soruya..
Alt 27.02.2005, 00:21
unknown

Standard Böyle bir yaziyi buraya yazip..

Islam dini ile alay ettigin icin sen de tevbe et..

Islam Halusünasyonlarla yasamini sürdüren yarim akillilarin dini degildir.

Ölü Ile reportaj ha ?..

Ö. Böyle bir soruyu sordugun icin tövbe istigfar et. Allah”in Kuran da anlattiklari, Peygamberin sünneti size yetmiyor mu ki, bir de benden tavsiye veya ögüt istiyorsunuz?

T. O zaman anladim ki gaflet yorgani karanlikta daha kalinmis. Ölüden izin istiyerek yanindan ayrildim.

Bu son iki paragraf a kendini bir koy..

Kuran ve Sünnet sana yetmiyor mu da böyle zirvalar yaziyorsun ?..
Alt 27.02.2005, 00:34
unknown

Standard Pekiiiiii

Seytan Allah in Emrine mi Karsi cikmistir Iradesine mi ?..

Iradesine Karsi Cikmasina olanak yoktur !..
Durum Gösteriyor ki:
Allah Ona Secde et Emrini verirken Kalbine Benden baskasina secde etme Seklinde Irade etmistir.

Bunun Hikmeti nedir ?..

Neden Bütün Peygamberler Ölüme yenik Düsürülmüstür de,karanligin ve Kötülügün Kotaricisi olan Iblis Kiyamete kadar Baki Birakilmistir.

Peygamber in Baki oldugu Seytansiz Bir dünya daha güzel degil midir ?
Neden Allah in Isimleri Esit Oranda Celeli ( Gazabi ) ve Cemali ( Güzelligi Rahmeti ) temsil eder ?..

Neden melek ve seytan Kavramlari Kuranda esit sayilarda gecer ?..

Kötülük ve iyilik yani NAR ve NUR esit orandadir. Neden ?

Adem Cennet den kovulmasi ile Mahcup mu olmustur Yoksa Bu esit olan Nar ve NUR arasinda Özgür iradesini mi kazanmistir ?..

Bir düsünün bakalim..

Bu is bu kadar ucuz degil.. Kafa yorun bas agritin..

Düsünün
Antwort