Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 12.05.2014, 01:42
Caka_Bey

Standard Kürtaj sayısı 7 yılda 2,5 kat arttı

HABİB GÜLER - ANKARA

Sağlık Bakanlığı verilerine göre, 2005 yılında 30 bin 502 olan kürtaj vakası, 2012’de 78 bin 961’e çıktı.

Geçen yılın ilk 6 ayında ise 29 bin 226 olarak gerçekleşti. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun soru önergesine verdiği cevapta kürtaj rakamlarıyla ilgili resmi verileri paylaştı. Tanrıkulu, önergesinde “Sağlık Bakanlığı Müşaviri Doktor Ahmet Özdinç, Twitter’dan, üniversite öğrencilerinin kürtaj başvurularında patlama olduğunu öne sürmüştür. Gelen sorular üzerine Özdinç, buna kanıt olarak üniversite bölgelerindeki jinekologlarla görüşülmesini önermiştir.” ifadelerine yer vererek, “İlgili iddialar doğru mudur? Bu konuda yapılan herhangi bir çalışma var mıdır? Varsa sonuçları kamuoyu ile ne zaman paylaşılacaktır?” sorusunu yöneltti. Müezzinoğlu, bu soruya “Bakanlığım müşaviri Dr. Ahmet Özdinç’in kişisel Twitter hesabından paylaştığı ve bazı internet sitelerinde haber olarak yer alan ‘üniversiteli kız öğrenciler arasında kürtaj patlaması’ olduğu iddiası, adı geçen şahsın kendi kişisel görüşüdür. Bakanlığımızın bu alanda yaptırdığı bir saha çalışması bulunmamaktadır.” şeklinde cevap verdi.
Alt 07.11.2017, 13:09
Benutzerbild von HilalKoln
HilalKoln HilalKoln ist offline
Neuer Benutzer

Standard kısırlık

Merhaba, arkadaşlar!
30 yaşındayım. Erken menopoza girdim. Bende tüp bebek beş denemesi kürtajla sonuçladı. Ne yapmak hatta bilmiyorum. Doktor tüpbebek daha bir denemesini yaptırmamı yasakladı. Geçenlerde yumurta donasyonu hakkında bildim ve şimdi sizi sormak istiyorum bu hakkında. Eğer aranızda bu yaptıranlar varsa ltf tecrübenizle paylaşabilir misiniz???
Alt 07.11.2017, 19:51
Benutzerbild von YigitAdam
YigitAdam YigitAdam ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Kemalist sistemin faziletleri(! bunlar..
Bu Hükümet hernekadar Dindar görünsede, Kemalist sistemin bastonlugunu yapmaya devam etmektedir.Eskiden zinanin 3 ay cezasi vardi AB ye Batiya sirin görünmek icin onu bile kaldirdilar.Kemal ve avanesi batinin reziligini aliyordu, bunlar biraz degisiklik yapip, batinin teknolojisinla ahlaksizliginida harmanlayarak madden biraz kalkinma sagladisalarda ahlaken cöküsü hizlandirarak kemalizme degisik bir yöntemle hizmet ediyorlar..

Zitat:
Zitat von Caka_Bey Beitrag anzeigen
HABİB GÜLER - ANKARA

Sağlık Bakanlığı verilerine göre, 2005 yılında 30 bin 502 olan kürtaj vakası, 2012’de 78 bin 961’e çıktı.

Geçen yılın ilk 6 ayında ise 29 bin 226 olarak gerçekleşti. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun soru önergesine verdiği cevapta kürtaj rakamlarıyla ilgili resmi verileri paylaştı. Tanrıkulu, önergesinde “Sağlık Bakanlığı Müşaviri Doktor Ahmet Özdinç, Twitter’dan, üniversite öğrencilerinin kürtaj başvurularında patlama olduğunu öne sürmüştür. Gelen sorular üzerine Özdinç, buna kanıt olarak üniversite bölgelerindeki jinekologlarla görüşülmesini önermiştir.” ifadelerine yer vererek, “İlgili iddialar doğru mudur? Bu konuda yapılan herhangi bir çalışma var mıdır? Varsa sonuçları kamuoyu ile ne zaman paylaşılacaktır?” sorusunu yöneltti. Müezzinoğlu, bu soruya “Bakanlığım müşaviri Dr. Ahmet Özdinç’in kişisel Twitter hesabından paylaştığı ve bazı internet sitelerinde haber olarak yer alan ‘üniversiteli kız öğrenciler arasında kürtaj patlaması’ olduğu iddiası, adı geçen şahsın kendi kişisel görüşüdür. Bakanlığımızın bu alanda yaptırdığı bir saha çalışması bulunmamaktadır.” şeklinde cevap verdi.
Alt 07.11.2017, 20:26
Benutzerbild von YigitAdam
YigitAdam YigitAdam ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Öncelikle gecmis olsun...
Size Yardimci olur mu bilmem fakat bir gercege parmak basmak isterim.
Cagimizin vebasi cevre kirlligi diyebiliriz. Yediklerimiz ictiklerimiz, aldigimiz nefese kadar kirlendi.
Bilhassa son yüzyilda dünyamiz okdar kirletildi ki, Dünyamiz yaratillali milyonlarca yildir bukadar kirlenmemisti:-(
Halbuki Evreni yaratan Rabbimiz canli cansiz dogaya bir nizam koydugu gibi, insanlarada peygamberleri araciligiyla kanunlar kitablar gönderdi.O kanunlara uyulsaydi, dogayla cevreyle barisik icinde yasar, ne doga nede insanlar bu denli dejenere olmazdi.
Türkcemizde bir deyim var.YIGITI DÜSTÜGÜ YERDEN KALDIRMAK"
Cok zorda olsa , TABII YASAMA DÖNMELIYIZ..ORGANIK GIDALARA DÖNEREK BITKISEL ILACLARA BAS VURARAK UMULUR KI, DERDINIZE CARE BULABILIRSINIZ..GELEE ROYAL diye bir tabii asure var.doktorunuza danisarak ondan kullanmanizi salik verebilirim

Zitat:
Zitat von HilalKoln Beitrag anzeigen
Merhaba, arkadaşlar!
30 yaşındayım. Erken menopoza girdim. Bende tüp bebek beş denemesi kürtajla sonuçladı. Ne yapmak hatta bilmiyorum. Doktor tüpbebek daha bir denemesini yaptırmamı yasakladı. Geçenlerde yumurta donasyonu hakkında bildim ve şimdi sizi sormak istiyorum bu hakkında. Eğer aranızda bu yaptıranlar varsa ltf tecrübenizle paylaşabilir misiniz???
Alt 08.11.2017, 09:59
Benutzerbild von Burcu009
Burcu009 Burcu009 ist offline
Neuer Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von HilalKoln Beitrag anzeigen
Merhaba, arkadaşlar!
Merhaba, Hilal hanım!
Arkadaşım da sizin gibi problemde uzun zaman boyunca yaşıyordu. Kocasıyla ailede kavgalar hatta ortaya çıkmaya başladı. Ne de olsa doktora gidip ona niçin gebe kalamadığını diye sordu. Onda kanser vardı. Onun tarafından yapıldığı radyoterapi bütün tüp bebek ve yumurta donasyonu denemeleri gebe kalmasında etkisiz oldu. Bu nedenle taşıyıcı annenin yardımına başvurdular çünkü ebek çok istiyordular. Zavallı kadın her şeye hazırdı zaten. Ukrayna'da bir kliniğe aradı. Orada hem yumurta donasyonu hem de taşıyıcıllık programları var. Kiev'e eşiyle birlikte geldiler. Vatana artık küçük erkekle döndüler...İsterseniz ona soracağım bu hakkında.
Geçmiş olsun, arkdşm!
Alt 10.12.2017, 16:25
Benutzerbild von Thosinglone1979
Thosinglone1979 Thosinglone1979 ist offline
Neuer Benutzer

Standard

wieso auch nicht
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche