Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 29.01.2007, 23:24
unknown

Standard weg mit dem gesetz o.T.

ohne Text
Alt 30.01.2007, 00:43
unknown

Standard rengini belli etti

bosver..onlar icin onlardan olmayanlarin canlari cehenneme..sonrada cikarlar insan haklari cart curt diye öterler..fasistligin ve irkcligin anasini yaparlar bu adiler
Alt 30.01.2007, 11:58
Benutzerbild von kezban
kezban kezban ist offline
Neuer Benutzer

Standard Imani olan

Allahin yarattigi tüm kullarina arti tüm canlilara ve dogaya SAYGI duyar.

Lütfen cahilliyinizi sunarak ne INSANLIGIN, ne MÜSLÜMANLIGIN nede TÜRKLÜYÜN adini camurlamayiniz.

Allah sadece Türkleri yaratmadi.

Vatanini, halkini ve dinini seven bir insan bu duygulari besleyen diyer halklarada saygi duymali.

Tüm irkcilari ve bölücüleri KINIYORUM.
Alt 30.01.2007, 13:11
eniskaya

Standard Aynen katiliyorum

güzel ve yerinde bir tespit
Alt 30.01.2007, 13:17
eniskaya

Standard Amatör Altan dan inciler

Yillardir TV lere cikar kitaplar yazar vs...

Ama dostum benim kanaatimce Altan bey insanlik icin cagdaslaik adian ürettigi hic bir sey yok...

Durmadan elestirmesini iyi becerir, ama kendiside cözümün ne olacagini bilmiyor....

Iste benim daima Amatörce körü körüne sistemi devleti vs. reyi elestirenlere karasi kati alerjim vardir....

Atatürk zamaninda güzel bir söz söylemisti...

Okudugum tüm kitaplarda, insanlik adina gercekci cözüm üretene rastlamadim...

Bende Alatin hic bir yazisinda simdiye kadar ne bir cözüm neye bir yaklasim göremedim... yillardir ayni laflari evirip cevirip tekrarliyor... bence bu yaklasim AMATÖRCE cagdasliktir
Alt 30.01.2007, 17:43
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Ne Farkeder!!!

Ha ama, ha belki tümcesi bu yazının akan ruhunda???

Sana bir örnek vereyim Almanyada Naziler Türklerin, siyahların, Arapların canlarını okumaya çalışırlar aslında ben ırkçı değilim ama onları bu topraklarda görmek istemiyorum derler.

Tekrar üstüne basa, basa yazayım ki unutulmasın.

Hiç bir insan bir insanın geçmişi, bu günü ve yarını için bir suçlamayı bu şekilde yapamaz.

devletlerde, ülkelerde en azından İslami hukukun olmadığı, demokrasi hukuku olan ülkelerde kişilerin baskısına ve şiddetine izin verilmez. Ne yasalar ile verilir, nede kişilerin orman, dağ, ortaçağ beyinleri ile verilir.

Ne demek belki geçmişinde olmuştur, bilmediğin bir şey hakkında insan canının alınmasına bu kadar toleranslı bir cümleyi oluşturmak destek olmaktan başka ne anlam taşır.

İnsanlar şiddete pasifte, aktifte hizmet ederler, son cümlenden başkada bir anlam çıkmamakta.

gelişmiş demokrasilerde bu tür girişimlerinde hukuksal yaptırımları ve kanun karşısında ödenen cezaları bulunur.
Alt 30.01.2007, 17:51
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Hani on sayfayı tertemiz bir Türkçe ile,

yazabilecek bir çapın, bilgin ve deneyimin olsada Altana bu şekilde sert bir eleştiri getirebilsende seni edebiyat sanatını bilen, onun ne kadar zor olduğunu kavrayabilen ve buna rağmen kitapları dünyanın pek çok ülkesinde çevrilmiş ve saygın bir değerli yazara çamur atabilsende seni ciddiye alabilsem.

İşe önce onun kitaplarını Almancaya çeviren şu an oldukça yaşlı bir hanım efendinin Türkiye cumhuriyetine yaptığı o büyük katkılar ile başla!!!

Hani bir insanın kılavuzu karga olursa....

Neyse cümlenin gerisini araştırır bulursun.

Sanki Altanlar sana çok büyük kötülükler etmekte.

ayıp, ayıp.
Alt 30.01.2007, 17:55
unknown

Standard ok

wer hat gott erschaffen ? hat er sich selber erschaffen ? gibt es gott ueberhaupt ? wenn ja, dann will ich einen wissenschaftlichen beweis, dass es nur einen gott und nicht mehrere goetter gibt ! kann es sein, dass der mensch gott in seiner phantasie erschaffen hat ? vll. weil er angst hatte, da er alles was in ihm und um ihn war nicht verstand, darum hat er gott erschaffen, um ihm/ihr die ganze verantwortung fuer schoepfung & co in die schuhe zu schieben...jedesmal wenn er was nicht checkt, heissts dann: "gottes wege sind unergruendlich/ nur gott weiss!" so, wer ist jetzt gott ? gott oder der mensch ? also wenn mensch gott erschaffen hat, dann wiessen wir ja wer wirklich ein gott ist ? wissen wir das ? was wissen wir schon ? net viel !!!!! man sollte glauben nicht mit wissen verwechseln....was man glaubt, sollte man ganz bestimmt nicht anderen menschen aufzwaengen ! in diesem sinne, glaubt was ihr wollt, redest aber nicht so, ob wenn ihr wissen wuerdet, dass es so ist wie es ist....

ps: wie laecherlich ihr euch macht, wenn ihr ueber kurden und tuerken redet ! habs in einem anderen topic mit magnum45 gehabt, der meinte so hirnwerbranntes zeugs wie: wenn du turke bisch, dann sei froh und sags laut, alles andere isch voll kacke und schwoer voll dumm, bla bla.....entweder ihr seid menschen, goetter oder tiere...der ganze nationalitaeten- und glaubensshit ist voellige selbstverarschung !!!!!!!!!!!!!!
Alt 30.01.2007, 18:15
Benutzerbild von echtdumm
echtdumm echtdumm ist offline
Benutzer

Standard *fg*

nööööö !!!

ich will meinen leder-salvar !!!

du kanscht brad-pitt-leder-kopftuch haben !!
Alt 30.01.2007, 18:16
unknown

Standard selam dostum

acini yürekten paylasiyorum ve bütün sehitlerimize allahtan rahmet, yakinlarina sabir diliyorum. yazdiklarinda haklisin, fakat buranin formatina ters düsebilirsin.

burada herkese, her fikire saygi gösterilir; türk"ü ve cumhuriyetini savunan haric, onlarin boynuna derhal "eli kanli katil" yaftasi asilir. burada bölücü propaganda yapilir, ülkemize, askerimize, milletimize hakaret edilir, adi da fikir özgürlügü olur. fakat birlik icin tek ülke, tek bayrag, tek dil prensibini savunan herkes tehdit edilir, fasizanlikla suclanir. burada demokratik ilkeler baz alinir, her parti saygin sayilir; buranin ideolocyasiyla cakismadigi takdirde. burada her insan esittir, herkese mevlana gözüyle bakilir. buna maalesef biz türkler dahil degiliz, insan sinifinda yer almadigimiz veya onlar kadar hayvanlasamadigimiz icin. nerden bakarsan bak!

her kuralin istisnalari vardir, buranin da istisnalari böyle.
her mevzu da ihtilaf olabilir, "türk" konusu haric, orada hemfikirler.

yani dostum, burada kimlerin cogunlukta oldugunu gelde sen hesapla. burada en iyi türk, kendi soyunun oguz han kadar dayandigi iddia eden ve "benim tanrim ancak lenindir" diyen seref, haysiyet, onur ve insanlik mahrumu bir ermeni olur; en iyi müslümanda, cumhuriyetimizin taslanmasi gereken seytan olduguna inanan bir züppe.

ben böyle ortamda artik hicbirsey yazmak istemiyor.
hem seni uyarmis, hemde cizgi cekmis olayim.
sen yazacak olursan, "eli kanli fasist!" yaftasini boynunda bil.
buralari türk ve insanlik düsmanlarinin sayflari, bunu anladim.

kal saglicakla, vesselam
Antwort