Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 15.08.2006, 00:59
eniskaya

Standard Arkadas dogru söylüyor

Nedir amacin..... bir seferde niyetini hele hele GÖRÜSÜNÜ aciklarmisin....

Birak Alinin Velinin yaztilarini kopyalamayiiiiiiiiiiiiii.... bizler uzaman degiliz... HZ. Muhammed ile yan yana yasamadik.....

Ama en azindan bir sahsi bize ait olan görüsümüz var......

Sende senin görüsünü anlat.... icaninda deki... arkadaslar ben DINSIZIM... yada bana göre HZ: Muhammed yalanciydi.. yada suydu buydu... ama en azindan KENDI KAPASITEN VE BILGIN CEVRESINDE KONUS.... baskalarini yazilarinin USAGI KÖLESI OYUNCAGI olma...

ÜRETICI OL... üretmeyen beyinden bir sey olmaz
Alt 15.08.2006, 01:02
eniskaya

Standard Usaklik yapmana gerek yok

Milyarlarca söyledir böyledir desende. Ölene kadar kopyalamaya devam etsende... gece gündüz kesdin görüs üretemeyip, baskalarinin köleligini yapsanda...

BIZE BILGI OLARAK.... DIN OLARAK NEDIR.....

SEN ANLAT BAKALIM ESAS DINI.....

DIN sence Nedir ????... Dinler nedir.... Kitap-EHLI nedir....

Sence toplum nasil olamli yönetilmeli.....

ZERRE KADAR VIZYONUN GÖRÜSÜN YOK... gelmis LAGA LUGA YAPIYORSUN....
Alt 15.08.2006, 01:04
eniskaya

Standard Nur eine Frage

bu yazi hangi tarihte hazirlandi.....

Olay Gayip olayi....
Alt 15.08.2006, 01:05
eniskaya

Standard Kuran kimseye meydan okumuyor

Kuranin amaci o degilki.....

Asiricilik bu anlayislar.... Mesajidir esas olan evrensela anlayisi... ayni zamanda incilinde esasi aynii...

Kelimelere takiliyrosunuz bazen
Alt 15.08.2006, 01:10
eniskaya

Standard Sanirim sana VAHYII indi

Farkli düsünenlere neden saygi duymuyorsun....

Adam diyelim senin gibi düsünmüyor..... eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee Allah sana onu yargilama hakkinimi verdi.... JADARMAM OL... sana bol cennet verecgimmi dedi....

Senin yolun nedir ?? onu bir ögrenelim... bizde senin icin yorum yapalim....

Sen DINI MINI BIRAK ilk önce DEMOKRAT BIR YAPIYA ER... onsan sonra egl baskalrini elestir....

Sen daha iyi degilsin kiii buradakileri esletiriyorsun.......

Büyük insanlar büyüklük taslamaz... baskalarini assagilamaz... gözellik sacar bilgi sacar.....

eeeeeee senin burada sactigin nedir... ?????

Ne faydan oldu simdi bize
Alt 15.08.2006, 01:15
eniskaya

Standard Islam veya Hiristiyanligin Jandarmaligi

olmazzzzzzzzzzzzz... Iste LAFATA ISLAM ALEMI... Allahlik tasladigi ve Bomba veya benzeri olaylar insanlara yasattikleri icin.... su an tüm dünya onlari lanetliyor....

Veeeeeeeeeeeeee sanmaki bu insanlar Müslüman veya Hiristiyan... ancak ILKEL TERÖRISTLER..... DIN ise cok cok elverisli bir Alet....

DINI ALET edip sahsi cikarlarini kullaniyorlar.....

Zamaninda... PLO Ucak kacirmalarini cikardiginda.. ISLAM devletleri bunu ONAYLADILAR.... hoslarina gitti....

Ne ekersen onu bicersin..... ISlam degil bozuk olan... ISlamiz diyen devletler bozuk.... onlarda is yok.... hepsi sahsi cikarlari pesinde
Alt 15.08.2006, 09:09
hasanim

Standard Wofür so viele Religionen?

Habt Ihr Euch schon mal darüber Gedanken gemacht?

Was hat sich Gott eigentlich dabei gedacht, als er verschiedene Religionen auf die Welt schickte? Und das auch noch in die selbe Region.

Hätte eine Religion für alle Menschen nicht gereicht?

Keine Unterscheidung in Juden, Christen und Muslime.

Auch wenn es Kommentare dahingehend geben wird, das jede Religion seine eigene Aufgabe hat, das jeder Prophet mit einer neuen Aufgabe von Gott beauftragt wurde, denke ich, das eine allumfassenden Religion gereicht hätte.

Ich hoffe niemand fühlt sich durch meinen Kommentar in seinen religiösen Ansichten verletzt.

Letztendlich ist dies ein Forum, um Ideen und Gedanken auzutauschen und zu diskutieren.

Saygilarimla
Hasanim
Alt 15.08.2006, 09:34
Benutzerbild von peren
peren peren ist offline
Neuer Benutzer

Standard Dikkat et!

Sana cevap olarak yazdigim son yazida Elmalinin mealinede yer verdim. Makalelerimi okumadan bana cevap yaziyor ve hatta Sahtekar diyorsun.
Keske böyle bir seyi kanitlayabilsen degilmi arkadasim. Cok fazla güclü ve fazla dogruyum bunun icin. Cahil arkadaslarinin ve senin din silahini elinizden düsürmemeniz icin benim karalanmam gerekiyor, anliyorum. Bu ezelden beri böyledir sizin dininizde, alistik; yinede yilmayacagim.

Yaptigin apacik bir terbiyesizlik!
Bu konuyu uzatmayacagim. Tek söyledigim, tartistigimiz konu "Islam dininin arap kökenli olmasi, Islamiyetin araplardan (etin tirnakdan ayrilmayacagi gibi) ayri düsünülmeyecegi dir. Aksini düsünüyorsan kanitlarini bekliyorum.
Muhammet Araptir
Kuran Arapcadir
Olaylar Arap yarim adasinda vukuu bulmus
Meyve olarak gecen Hurmadir
Hayvan olarak bilinen Devedir
Hac adi altinda arabistan reklami yapip arap cebini doldurabilmek icin gidilmesi gereken yer arap yarimadasindadir.
Islam alimleri bir araya gelip "Kurani anlamak" yolunda bir yasa belirlemislerdir. Bu yasalardan biri söyle diyor: Kurani anlayabilmek icin Muhammetin o zamanlar icinde bulundu sosyo kültürel durumuda analiz etmek gerekir. Muhammetin icinde bulundugu sosyo kültürel ortam Arap ortamidir. Sen bir müslüman olarak eger "EHLI KITABIN" olan Kurani anlamak icin (ki anlamalisin, yoksa cahil inanirsin) arapca bilmelisin, araplarin sosyo kültürel yasam tarzlarini anlamalisin, vs. Sanirim bunun icin kanit gerekmiyor, bilinen ve burada defalarca yazilmis gerceklerdir bunlar.

Magnum arkadasim amacin nedir? Sadece benim yazdigimla hem fikir olmamak icin verilen bir ugras! Senin düsüncen nedir? Sen "Islamiyetin arapla bir alakasi yoktur düsüncesinimi savunuyorsun"? Eger böyle aydiinlatici yorumlarini bekliyorum.

Saygilar

Peren
Alt 15.08.2006, 09:34
Benutzerbild von peren
peren peren ist offline
Neuer Benutzer

Standard Dikkat et!

Sana cevap olarak yazdigim son yazida Elmalinin mealinede yer verdim. Makalelerimi okumadan bana cevap yaziyor ve hatta Sahtekar diyorsun.
Keske böyle bir seyi kanitlayabilsen degilmi arkadasim. Cok fazla güclü ve fazla dogruyum bunun icin. Cahil arkadaslarinin ve senin din silahini elinizden düsürmemeniz icin benim karalanmam gerekiyor, anliyorum. Bu ezelden beri böyledir sizin dininizde, alistik; yinede yilmayacagim.

Yaptigin apacik bir terbiyesizlik!
Bu konuyu uzatmayacagim. Tek söyledigim, tartistigimiz konu "Islam dininin arap kökenli olmasi, Islamiyetin araplardan (etin tirnakdan ayrilmayacagi gibi) ayri düsünülmeyecegi dir. Aksini düsünüyorsan kanitlarini bekliyorum.
Muhammet Araptir
Kuran Arapcadir
Olaylar Arap yarim adasinda vukuu bulmus
Meyve olarak gecen Hurmadir
Hayvan olarak bilinen Devedir
Hac adi altinda arabistan reklami yapip arap cebini doldurabilmek icin gidilmesi gereken yer arap yarimadasindadir.
Islam alimleri bir araya gelip "Kurani anlamak" yolunda bir yasa belirlemislerdir. Bu yasalardan biri söyle diyor: Kurani anlayabilmek icin Muhammetin o zamanlar icinde bulundu sosyo kültürel durumuda analiz etmek gerekir. Muhammetin icinde bulundugu sosyo kültürel ortam Arap ortamidir. Sen bir müslüman olarak eger "EHLI KITABIN" olan Kurani anlamak icin (ki anlamalisin, yoksa cahil inanirsin) arapca bilmelisin, araplarin sosyo kültürel yasam tarzlarini anlamalisin, vs. Sanirim bunun icin kanit gerekmiyor, bilinen ve burada defalarca yazilmis gerceklerdir bunlar.

Magnum arkadasim amacin nedir? Sadece benim yazdigimla hem fikir olmamak icin verilen bir ugras! Senin düsüncen nedir? Sen "Islamiyetin arapla bir alakasi yoktur düsüncesinimi savunuyorsun"? Eger böyle aydiinlatici yorumlarini bekliyorum.

Saygilar

Peren
Alt 15.08.2006, 11:35
Benutzerbild von peren
peren peren ist offline
Neuer Benutzer

Standard Bu konu hakkinda Muhammetten inciler

Muhammed Medine"ye ilk geldigi dönemde Yahudileri dost olarak kabul etmistir. Ilerleyen zamanla Islamiyet güç kazandikça Yahudilere taninan haklari ellerinden almis ve onlari sakinilmasi gereken bir topluluk olarak tanitmaya baslamistir. Elbette burada da Allah"in Yahudiler"e bakis açisinin bir anda degisebildigini görmekteyiz. Oysa Yahudiler sadece Allah"in onlara daha önceden gönderdigi dini devam ettirmek isteyip, ondan ödün vermeyi kabul etmemislerdi. Allah"in da burada Yahudilere sahip çikip, onlari mesru kilmasi gerekirdi.
Museviligin bir çok ibadetini kuran da mevcut bulunmakdadir: Kurban, Oruç, Sünnet, Domuz eti yasagi, v.s. Hatta Musevilerin kiblesine kadar Islamiyet Musevilige benzer. Daha da ötesi Maide-48"de Hiristiyan ve Musevileri kastederek; "Ey ümmetler; her birinize bir seriat ve bir yol verdik Allah dileseydi sizleri bir tek ümmet yapardi. Fakat size verdiginde (yol ve seriatlarda ) sizi denemek için (böyle yapti). Öyleyse iyi islerde birbirinizle yarisin. Hepinizin dönüsü Allah"adir." der Kur-an. Ve Hiristiyanlikla Museviligin de Allah tarafindan kabul edildigini, ümmetler arasi farki görebilmek için böyle yapildigini belirtir.
Ancak geçen zamanla birlikte, Islamiyet"in Musevilik üzerindeki baskilarinin artmasiyla Yahudiler baskaldirmislar. Muhammed Yahudilere karsi olan tavrini degistirip, onlarin Tevrat"i tahrip ettiklerini Kur-an kanaliyla ilan etmis ve tüm yahudileri düsman ilan etmistir. Hiristiyanlarla olan iliskiler de bundan nasibini almis, bir müddet iyi giden iliskiler bir müddet sonra Hiristiyanlar aleyhine de bozulmustur. Tüm bu kavga ve çeliskiler Kur-an"a da yansimistir. Ya da Kur-an"dan dolayi bu kavgalar ortaya çikmistir da diyebiliriz. Olaganüstü kitabimiz Kur-an"in Maide suresinden birkaç çeliskili ayet vermek istiyorum, bunu isteyenler acip okuyabilir, bunun gibi kuran i okudugum sirada cok kez yahudilerle ilgili, onlari assagilayan, kötüleyen ayetler okudum, simdi hepsini yazmak istemiyorum, isteyen kurani bir kez okusun, o da yahudilerle ilgili ayetlerin bir tek maide ile kisitli olmadigini görecek:
Maide-14 : " " Biz Hiristiyanlariz" diyenlerden de kesin sözlerini almistik ama onlar da kendilerine zikredilen (verilen ögütlerin veya Kitab"in) önemli bir bölümünü unuttular. Bu sebeple kiyamete kadar aralarina düsmanlik ve kin saldik. Yakinda Allah onlara yaptiklarini haber verecektir."
Maide-47 : " Incil"e inananlar, Allah"in onda indirdigi ( hükümler ) ile hükmetsinler. Kim Allah"in indirdigi ile hükmetmezse iste onlar fasiklardir."
Maide-48 : " Sana da, daha önceki kitabi dogrulamak ve onu korumak üzere hak olarak Kitab"i (Kur-an"i) gönderdik. Artik aralarinda Allah"in indirdigi ile hükmet; sana gelen gerçegi birakip da onlarin arzularina uyma. ( Ey ümmetler! ) her birinize bir seriat ve bir yol verdik. Allah dileseydi sizleri bir tek ümmet yapardi. Fakat size verdiginde (yol ve seriatlarda) sizi denemek için (böyle yapti). Öyleyse iyi islerde birbirinizle yarisin. Hepinizin dönüsü Allah"adir. Artik size, üzerinde ayriliga düstügünüz seyleri(n gerçek tarafini) O haber verecektir."
Maide-51 : " Ey iman edenler! Yahudileri ve Hiristiyanlari dost edinmeyin. Zira onlar birbirinin dostudurlar(birbirinin tarafini tutarlar). Içinizden onlari dost tutanlar, onlardandir. Süphesiz Allah, zalimler topluluguna yol göstermez."
Maide 82 : " Insanlar içerisinde iman edenlere düsmanlik bakimindan en siddetli olarak Yahudiler ile sirk kosanlari bulacaksin. Onlar içinde iman edenlere sevgi bakimindan en yakin olarak da "Biz Hiristiyanlariz" diyenleri bulacaksin. Çünkü onlarin içinde kesisler ve rahipler vardir ve onlar büyüklük taslamazlar."
Maide-14"te Hiristiyanlarin arasina kiyamete kadar sürecek kin ve düsmanlik salinir. Maide-47"de ise Hiristiyanlarin Incil"deki hükümlerle hükmetmeleri, aksi halde fasik olacaklari belirtilir. Maide-48 tüm ümmetlerin ayri ayri seriatleri oldugu ve her ümmetin kendi seriati ile hareket edip birbiriyle yarismasini emreder. Maide-51"de ise hem Yahudilerin, hem de Hiristiyanlarin dostlugunu yasaklar. Maide-82"de Yahudiler düsman, Hiristiyanlar ise dost olarak gösterilir.
Bunun haricinde su bilgide cok enteresandir:
Kıble, önceleri Kabe iken, hicretten sonra Yahudileri cekebilmek için onların kutsal kenti Kudüs"e cevrilmis, ancak Yahudilerin bu degişiklik nedeniyle alay etmesinden dolayı, kıble tekrar Kabe"ye cevrilmis. Islam kaynaklarinda bunun hakkinda degisik yorumlar vardir, hic biri bu gercegi yalanlamaz ama sebep olarak bakara 115 ve 144 gösterilir. Anlayan Muhammetin oyununu anlar anlamak istemeyen de bakaraya yaslanir.
Antwort