Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 17.05.2014, 17:02
penalti

Standard

Zitat:
Zitat von turkogluturkiye Beitrag anzeigen
Beni hic tanimadigin gibi Islamida tanimadigin yada önyargili oldugun acik secik ortada.Ben hicbir beseri sistemin ve ideolojinin veya partinin hovardaligini yapmadim yapmam.Hayatimda demonun sandigina gitmedim gitmem.Bu demek degildir ki, liderlerin hükümetlerin iyi ve kötü icraatlarina deyinmeyecegim.Adaletten yana herzaman taraf olmak insanlik onur ve geregidir.
Islam 2 milyar insanin dinidir
Dinlere hakaret bütün medeni toplumlarda suc teskil ettigi halde, bunu es gecip, hakaretcilere ahmak dememizi, akilli olun dememizi hakaret kabul edip , Islamla uzaktan yakindan hicbir ilgisi olmayan günümüz Islam beldelerindeki hükümetlerin kralliklarin sucunu hatalarini Islama yaftalamak cahillik degilsa ahmakligin belirtisi degilsa nedir.Bilim ve ilim din kurallar kisilerin yasantisi baz alinarak ogrenilmez, kaynagindan ögrenilir.Yargilanmaz kaynagina inilerek argümanlarla karsi cikilir.
Islam beldeleri bir asirdir Islamla ilgisi olmayan sistemler tarafindan yönetilmekte, ya müstemleke yada yari sömürgedirler.Yeni yeni kipirdamalar olsada halki müslüman olan devletler mevcuttur.
Bunlar baz alinarak yegane hayat nizami olan islama camur atmak yanlistir.Hakarettir

Dünya tarihine bir nebze vakif olan insanlar cok iyi bilirler ki; Islam hayata hakim oldugu dönemler , Islam yönetim sistemi oldugu dönemler, Müslümanlar yer yüzünün efendisiydi. Bilimde ahlakta dünyaya örnek teskil ediyorlardi.
Nezaman ki Islami camilere vicdanlara haps edip batinin kuyruguna takildik
Suyu tükenmis kurbagalar gibi ortada kaldik.
Bunu batili bazi bilginler entelektüelligin geregi olarak kabul ederken,
Sizlerin bunlari bilmemeniz büyük hemde cok büyük kayiptir.
Diger bir olasilik daha var ki ,bildiginiz halde böyle davranmaniz.O durumda cok daha büyük bir sorunla karsi karsiyasiniz demektir .
Burada İslam iyidir, kötüdür tartışmasına girmeyeceğim. Bin yıldır tartışılıyor zaten. İnsanlar ibadetini yine yapıyor, kimse engel olmuyor, korkma!

İslamı bir tabu haline getirmeye çalışmak da İslamı kurtarmak demek değildir. Kusura bakma ama ortaya çıkan en ufak bir eleştiriyi 'efendi olun!', 'ahmaklık', 'cahil', 'Ermeni dölü', 'Kızılbaş, Alevi dölü', 'ateist', 'dinsiz', 'siyonist' ... diyerek tehdit edersen, küçümsersen, kimseler seni ve senin gibi düşünenleri ciddiye almayacaktır. Kendi kendinizi kandırır durursunuz, dünyanın merkezinde kendinizin oturduğunu düşünürsüz, alay konusu olursunuz. Haa şunu da söyleyeyim, bu sözlerim kendini haklı çıkarmak adına İslam ya da başka bir inanca, inançsızlığa hakaret eden herkes için geçerlidir.

Yeryüzünün efendisi olmak da amaç olmamalı, o zaman birilerini köle yapacaksınız, demektir. Öyle ya, köle olmadan efendi olunamaz. Dünya insanları arasına ille de bir fark koymak istedikçe savaşlar son bulmayacaktır.

Geldiğin kültürel çevre İslam topraklarında değil de, hristiyan topraklarından olsaydı burada hristiyanlığı savunuyor olacaktın belki de.

Hepimiz Avrupa'ya niçin geldik? Ekmeğimiz için, ekmeğimizin kavgasını veriyoruz. Yalnızca müslümanlar, Türkler değil, Alman, Arap, hristiyan, dinli, dinsiz, ... herkes veriyor bu kavgayı. Tıpkı madenlerde çalışanlar gibi. Onlar da 1000-1500 TL ücret için yer altında ekmek kavgası veriyorlardı. Ama birileri de hayatında hiç çalışmadan milyon dolarlık gemiciklerle, ayakkabı kutularıyla gününü gün ediyor. Sorun bu çelişkiyi görebilmektir.

Her toplumun iyi ya da kötü geçmişi olabilir. Bundan sonrasına bakmak lazım.

Sorun İslamiyet karşıtlığı da değildir aslında, sorun Kuran'dan ayetleri, hadisleri ezberleyip, bunları siyaset malzemesi 'benden sizdenim' izlenimi verip de lüks ve şatafat içerisinde yaşayanların sakladıkları gerçekleri insanlara göstermek sorunudur.

İnsanların yaşadıkları haksızlıkları, uğradıkları zulümleri, adalet arayışlarını polisiye önlemlerle gizleme sorunudur. İnsanların yaşadıkları mağduriyeti dile getirme sorunudur. Hemen hemen bütün medyayı, yasaklar çıkararak, tehdit ederek 'hükümete karşı komplo, İslama karşı komplo', 'büyük oyun', 'ülkemizi bölme girişimleri', 'dış güçler', ... gibi görmek ölümleri durdurmaya yetmiyor. İşsizliği yok etmiyor, yoksulluğu da öyle.

Mızrak çuvala sığmıyor ne yazık ki!
Geçen yıllarda da tersanelerde ölümler vardı, o zaman da hükümeti suçlayanların sesi boğdurulmak isteniyordu. Hızlandırılmış tren kazası yaşandı, üniversite bitirmiş gençler işsizlikten intihar ettiler, polisler ağır çalışma koşullarından intihar ettiler, hastanelerde toplu bebek ölümleri yaşandı. Sınavlarda torpil, kopya skandalları yaşandı. Bütün komşularımızla düşman durumuna geldik. Herkes mi bize düşman? Biz ne kadar dostuz etrafımıza? Onu bir sorgulayalım bakalım. Bunlara tepki duymak, sesini çıkarmak için insanları terörist diye suçlamak çok kolay ne yazık ki. Eğer hükümet bu ve bunlar gibi sorunları çözemeyecekse, sormak lazım, 'ne işiniz var o makamda?'

Kısaca, 'ayinesi iştir lafa bakılmaz!'

Son olarak; AKP olmadan önce de insanların inancı vardı, AKP'nin gitmesiyle bu yok olacak diye bir kural yok.
Alt 17.05.2014, 17:54
Benutzerbild von turkogluturkiye
turkogluturkiye turkogluturkiye ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Imogdi´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
İslam insan hayatına değer vermeyen bir din olduğu için,

işçilerin hayatı da tabii ki...degersiz kalir ...
;::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::::::::::::::::
Adamin attigi basliga bak
Zerre kadar insafi olan bunatepki göstermesi gerekirken, gelmis buna cevap vereni elestiriyorsun..
Sen bastan zaten ne oldugunu belli etmis tarafini göstermissin:-)

Gitin cocuk bahcelerine oyun oynayin..veya derelerde sazan avlayin

Islam`in korunmaya ihtiyaci yoktur.

Korku:-) Siz yasamayi sevdiginizden cok biz ölümü Rabbimize gitmeyi severiz
gecin o ayaklari

Dünyamiz ne azili din düsmanlari gördü hepsinin yerlerinde yeller esiyor.Islam`sa dün gelmis gibi tazeligini koruyor.
Batililarin ve onlarin yerli usaklarinin korkularinin tezahurudur günümüzdeki fitne fesat hareketleri.Cünkü sistemleri cürümeye yüz tutmustur

Siz daha elestiriyle hakaretin ne oldugunu anlamis degilsiniz.

Sukadari herkes bilmeli bilmeyenlerde ögrenmeli

Bizim icin
Din - Namus ,Vatan demektir. Bu millet herseyi göze alir bunlar icin..Onlara hakaret etmeyi göze alan en alcak laflari göze almalidir.
Utanmadan birde bizi hakaretle yaftalamaniz var ya...

Ben herkese bunu söylüyorum Dinime hakaret etmeyi göze alan gelip bunu yüzüme yapma cesaretini göstermeli...
Aksi halde dünyann en alcak en serefsiz mahlukudur.

Geändert von turkogluturkiye (17.05.2014 um 18:00 Uhr).
Alt 17.05.2014, 18:32
penalti

Standard

Ne yani, şimdi karşına çıkıp senle yumruk yumruğa kavga mı edelim? Peki sonra? Kim döverse o haklı mı çıkmış olacak? Dayak yiyen sen olunca n'olacak peki? Yoksa, ülkemizin sorunları mı bitecek? Başın göğe mi erecek? Madendekiler geri mi dirilecek?
Zaten bunu ülkemizde polis sokakta saldırarak yapıyor. Artık bayatlamış yöntemlerle işler düzelmiyor.

Bak ne güzel söylemişsin, İslamın korunmaya ihtiyacı yok, diye. Öyleyse senin kızmanın da bir gereği ve anlamı yok.

Dünyamiz ne azili din düsmanlari gördü hepsinin yerlerinde yeller esiyor.Islam`sa dün gelmis gibi tazeligini koruyor.

"Batililarin ve onlarin yerli usaklarinin korkularinin tezahurudur günümüzdeki fitne fesat hareketleri.Cünkü sistemleri cürümeye yüz tutmustur" --> Bırak duygusallığı! Buna gerçekten inanıyor musun? Dünyada huzursuzlukların en çok olduğu ülkeler batılı ülkeler mi?
Sistemleri mükemmeldir, demiyorum tabi.
Alt 17.05.2014, 19:04
Erfahrener Benutzer

Standard

:-)
Tek beceriniz Provokatorluk

gercekten güzel beceriyorsunuz

Biz burda sidik yaristirmiyoruz

Diyorum ki ; Dinime küfür ve hakaret etme cureti olan , kanciklik etmesin gelsin bunu yüzüme söyleme cesareti göstersin..Ben ona gül verecegim gül!!Fakat böyle sanalda kancikca yapanlara en agir hakareti yapacagim

KAPITO !!!!

Zitat:
Zitat von penalti Beitrag anzeigen
Ne yani, şimdi karşına çıkıp senle yumruk yumruğa kavga mı edelim? Peki sonra? Kim döverse o haklı mı çıkmış olacak? Dayak yiyen sen olunca n'olacak peki? Yoksa, ülkemizin sorunları mı bitecek? Başın göğe mi erecek? Madendekiler geri mi dirilecek?
Zaten bunu ülkemizde polis sokakta saldırarak yapıyor. Artık bayatlamış yöntemlerle işler düzelmiyor.

Bak ne güzel söylemişsin, İslamın korunmaya ihtiyacı yok, diye. Öyleyse senin kızmanın da bir gereği ve anlamı yok.

"Batililarin ve onlarin yerli usaklarinin korkularinin tezahurudur günümüzdeki fitne fesat hareketleri.Cünkü sistemleri cürümeye yüz tutmustur" --> Bırak duygusallığı! Buna gerçekten inanıyor musun? Dünyada huzursuzlukların en çok olduğu ülkeler batılı ülkeler mi?
Sistemleri mükemmeldir, demiyorum tabi.
Alt 17.05.2014, 22:56
Benutzerbild von Calikusu81
Calikusu81 Calikusu81 ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Islamin bu olayla ilgisi ne anlamadim? Gercekten olaylari analiz edis sekliniz bir hayli ilginc.

Insanlarin ihmalkarligi´nin, tembelligi´nin Din ile bagdastirilmasinda mantik göremiyorum.
Alt 18.05.2014, 09:56
Benutzerbild von __CENK__
__CENK__ __CENK__ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard Sadist

Bu Türk oglu Türk isimli üyenin,okudugu islam kitaplarindan dolayi psikolojisinin bozuldugunu ve sadist biri haline dönüstügüne inanmaya basladim.Gerci islama kendini kaptiranlar,sadist olmakla yükümlüdür,aksi halde;bu kadar alcakca saldiri düzenemezlerdi..Islam bazi kisilikler icin tabu olabilir,fakat insandan yola cikanlar icin degil bunu o rasist kafana bir bilgi olarak yerlestir!Sen kendini kaptirdigin soyut,bilinmez kavram ve olgulardan korkabilirsin,fakat;beyni sulanmadan kendi oz iradesiyle hareket edenler kormaz!Her defasinda;islamin ne kadar iyi bir din oldugunu yaziyor,karsindaki senin düsüncelerine ters seyler söyledimi;agzindan salyalar akarak ölüm tehditleri ve küfürler savuruyorsun...Bu durum senin ne kadar büyük bir aczedüstügün belli...Islami körü kürüne savunup,sorulan sorulara karsilik veremeyenler,ölüm naralari atmak zorun tabi,baska yolu yok....Türk oglu Türk;bir kere koydugun isimden bile ne tür psikolojik bir deli oldugun belli,asagilik duygusunu bastirmak icin;irkci bir isimle chate giriyorsun...
Alt 18.05.2014, 10:53
Erfahrener Benutzer

Standard

Halen aynada gördüklerini zirvaliyorsun..

Terörist bozuntusu Türk askerinden kacip gelip kiliseye sigindiginda seni terapi yapmadilarmi, kimbilir kactane cocugun kanlari eline ve beynine bulasmis, birde gelmis burda insanlik havalarina giriyorsun

Istersen beraber bir Psikologa gidelim!Bir insan olma hasebiyle sana hertür yardimi yapabilirim, yeterki degerlere hakaret etmeyi birak.Gelki sen deger nedir bilmezsin Öyle yetistirildin.Fakat Allah sana akil vermis biraz kullanda su cukur seviyesinden düze cikmayi dene.
Bir soru sordunda cevapmi alamadin?
Sen küfür ve hakaretleri argumanmi saniyorsun
burda iki kelimenden biri ya hakaret ya küfür.Bende sana bukadar hakarert ve küfür etmeye hevessen becerikliysen zerre serefin varsa bunu gel delikanli gibi yüzüme yap dedim..sense serefsizligi tercih ettin...korkmana gerek yok.Sen bu cesareti göster gel seni gülle karsilamayan namerttir!
Yapamazsiniz bizim gülümmüzden bile korkarsiniz..
Ancak kallesce kancikca saldirmayi bilirsiniz

Saygi, saygi deger insanogullarina

Zitat:
Zitat von __CENK__ Beitrag anzeigen
Bu Türk oglu Türk isimli üyenin,okudugu islam kitaplarindan dolayi psikolojisinin bozuldugunu ve sadist biri haline dönüstügüne inanmaya basladim.Gerci islama kendini kaptiranlar,sadist olmakla yükümlüdür,aksi halde;bu kadar alcakca saldiri düzenemezlerdi..Islam bazi kisilikler icin tabu olabilir,fakat insandan yola cikanlar icin degil bunu o rasist kafana bir bilgi olarak yerlestir!Sen kendini kaptirdigin soyut,bilinmez kavram ve olgulardan korkabilirsin,fakat;beyni sulanmadan kendi oz iradesiyle hareket edenler kormaz!Her defasinda;islamin ne kadar iyi bir din oldugunu yaziyor,karsindaki senin düsüncelerine ters seyler söyledimi;agzindan salyalar akarak ölüm tehditleri ve küfürler savuruyorsun...Bu durum senin ne kadar büyük bir aczedüstügün belli...Islami körü kürüne savunup,sorulan sorulara karsilik veremeyenler,ölüm naralari atmak zorun tabi,baska yolu yok....Türk oglu Türk;bir kere koydugun isimden bile ne tür psikolojik bir deli oldugun belli,asagilik duygusunu bastirmak icin;irkci bir isimle chate giriyorsun...

Geändert von turkogluturkiye (18.05.2014 um 10:56 Uhr).
Alt 18.05.2014, 11:12
Erfahrener Benutzer

Standard

"Savunmanin en iyi yolu saldiridir!"
Senden korkan, senin gibi namerttir! Her gerizekalınin tehtidlerini ciddiye alip, cevap versem, onlardan farkim olmaz!
Kimdir terörist?
Devlet eliyle halka zulm edenler mi, yoksa bu zulme direnenler mi?
Senin faşist devletinden korkanda senin gibi namert olsun!
Şimdi burda bazı ozel şeyleri yazmam, ama şunu bil; senin fasist, kelle Avcısı devletin, ben ve benim gibi düşünen insanlardan korktuğu için, tıpkı senin gibi sadistce ölüm naralari atar ve tıpkı senin gibi demokrasi ve dinden bahseder....
Bu durumda; yandaş, yalaka ve yavşaklarin, bağırıp çağırmasi normal tabi......
Sen bi doktora görün, paran yoksa kampanya düzenleriz.....
Alt 18.05.2014, 13:07
penalti

Standard Sakin olalım

Lütfen arkadaşlar, sözcüklerinizi kullanırken biraz kendinize gelin. Burada birbirinize küfretmekle bir yere varamazsınız. Nefret nefreti doğurur, unutulmasın. İnsan diliyle vardır, sorunlarını da konuşarak çözer ama karşılıklı kin tutarak kimse gerçekleri göremez.

Türkoglutürk arkadaşım, bir önceki mesajında, "...bu millet, din ve vatanından...." diyerek vurgu yaptın. Orada bir şey sormayı unuttum. Vatan diyorsun da hangi vatan?

Dış borçları bugün 400 milyar doları aşmış ve o kadar vergiye rağmen arttıkça artan; borsasında işlem gören parasının %70-80'inin yabancı yatırımcıya ait olan, bankalardan birkaçı dışında tamamı yabancıların (sen buna emperyalist güçlerin de) olduğu bir vatan mı? Devlet ekonomisini döndüren büyük işletmeleri özelleştirme adı altında yabancıların eline geçirildiği vatan mı senin bahsettiğin vatan?

Önceden Özal hükümeti vardı, o da dinciydi ve sağcıydı. Şov yapmayı çok severdi, hacca giderken bunun da haber yapılmasını çok isterdi. Kuzey Irak'ta Çekiç Güç'ü Ortadoğu'nun başına bela etti. "Bir koyup üç alacağız." dedi Körfez Savaşı'nda ve ABD güçlerine destek verdi. Üçün birini bile alamadık. Irak işgal edildiğinde de AKP iktidardaydı ve bir milyon müslüman (ben insan demek istiyorum) öldürüldü bu savaşta. Peki AKP burada İslam adına ne yaptı? Ben söyleyeyim: ABD ordusuna başarılar diledi. Başbakan bunu inkar edemedi. Bu mu müslümanlık?

Şimdi Maraş'ta da NATO birlikleri var, bunların da tıpkı Çekiç Güç gibi yarın bir gün ülkemize nasıl bir bela getireceğini hiç düşünüyor musunuz? Sizin desteklediğiniz AKP getirdi bunu ülkemize. Nerede kaldı vatanseverliğiniz? diye sormak düşer bana.

Libya'ya da Kaddafi'yi devirmek bahanesiyle çanta içinde 300 milyon dolar gönderen sizin başbakan değil mi? Orada bir sürü müslüman öldürüldü NATO güçlerince. Sesiniz neden çıkmıyordu? Bu mu sizin müslümanlığınız? diye sorarlar adama.

Müslümanlık, oraya buraya çıkıp birkaç ayet, dua okumakla, cenaze namazı kılmakla, okullarda din derslerini zorunlu yapıp, ders saatlerini artırmakla, imam hatip liseleri açıp övünmekle olmuyor. "Geziciler camiye ayakkabıyla girdiler, içki içtiler camilerde, elimizde görüntüler var" diyerek yalan söylemekle, sonra da cami imamını yalan söyletmeye zorlamakla, tehdit edip, sürgün etmekle hiç olmuyor.

Asıl tepkiler bu ikiyüzlülüklere, yoksa Anadolu insanı İslamı kendince bir şekilde yaşıyor ve aslında sünnisi de alevisi de birbirine saygılı. Yeter ki, yukarıdan birileri o insanların yaşayışına burnuna sokmasın, insanların yaşayışını kendince dizayn etmeye çalışmasın.
Alt 19.05.2014, 10:21
Erfahrener Benutzer

Standard Güel isimli üyeye yorumsuz islam dersi....

http://www.vaybee.de/filestore/pictu...284841_big.jpg
Antwort