Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 20.05.2014, 13:58
penalti

Standard

Zitat:
Zitat von manbee Beitrag anzeigen
daha olayin acisini yasarken durduk yere suclu aramak yerine o acilari paylasmak düser her birimize.

yargi suclulari tespit edip tek tek bunlarin hesabini soracak.

olay AK Parti veya baska parti degil.

Soma'daki madeni isleten Alp Gürkan Koc ailesinin yakin cevresindendir. hatta aydin dogan ile aralari cok iyidir. Soma madeninin sahibi CHPye yakinligiyla bilindigi halde kimse bu olayi chp'ye yikmaya calismiyor. kimse malum zihniyete yikmiyor bu kazayi.

birseyler yazmadan önce yazdigimiz konulari arastirsak hic bu tür yalan yanlis bilgiler dolasmaz agizdan agiza.

simdi yas tutma günü, zamani gelince sana alp gürkan ve onun zihniyetini temsil edenlerle bilgileri paylasirim seninle. bakalim o zaman bu nefret dolu cümlelerini o malum zihniyete kullanabilecekmisin.
Utanmasan yasaları da CHP çıkarıyor diyeceksin. Ülkeyi yöneten AKP'nin akrezilliklerini görmek için ille de CHP'li olmak mı gerekir? Ağzınıza almışsınız bir CHP sakızı, çiğneyip durun.
Alt 20.05.2014, 17:21
Benutzerbild von manbee
manbee manbee ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von penalti Beitrag anzeigen
Utanmasan yasaları da CHP çıkarıyor diyeceksin. Ülkeyi yöneten AKP'nin akrezilliklerini görmek için ille de CHP'li olmak mı gerekir? Ağzınıza almışsınız bir CHP sakızı, çiğneyip durun.
yazdiklarimi sadece okumakla yetinmeyip birde anlasaydin bunlari yazmazdin.

en azindan böyle üzücü olaylarda siyaseti karistirmayin.

illa siyaset yapacagim diyorsan baska konu acip orada yaparsin.
Alt 20.05.2014, 17:53
penalti

Standard

Zitat:
yazdiklarimi sadece okumakla yetinmeyip birde anlasaydin bunlari yazmazdin.

en azindan böyle üzücü olaylarda siyaseti karistirmayin.

illa siyaset yapacagim diyorsan baska konu acip orada yaparsin.
AKP, 12 yılda şunları bunları yaptı diye böbürlenmeyi iyi biliyorsunuz. Güvenlik mevzuatı diye bir şey var, bu mevzuatı düzenleyen ve yasalaştıran da (yani siyasetini yapan) senin toz kondurmak istemediğin AKP. Mühendisler odasının uyarısını umursamayan hükümetiniz, şirketin kârını düşündüğünün onda biri kadar da işçilerin can güvenliğini düşünüp ona göre yasal düzenleme yapıp onu da düzgünce denetleseydi ve ona göre önlemler alınmasını sağlasaydı, bu kadar ölüm olmayacaktı.
Pamukova hızlandırılmış tren kazasında da onlarca kişi öldü, suç yine AKP dışında herkesin oldu. Kozlu'da grizu patlaması oldu, yine AKP suçlu değildi. Samsun'da dere yatağına AKP'li belediye onay verdi, bina sel baskının da çöktü, ölümler oldu yine AKP'nin suçu olmadı. Tersanlerde onlarca işçi can verdi, AKP timsah gözyaşları döktü... Daha sayayım mı? Davulun sesi uzaktan hoş gelirmiş! Hedef 2023, deyip lâf ebeliği yapan başbakanınız bu kafayla Türkiye'yi sondan onuncu ülke yapar ancak. Her şeyi satarsa ve taşeron sistemini kaldırmazsa bunu da ekonomi gelişiyor diye pazarlarsanız olacağı bu.
Alt 21.05.2014, 10:09
Benutzerbild von manbee
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
AKP, 12 yılda şunları bunları yaptı diye böbürlenmeyi iyi biliyorsunuz. Güvenlik mevzuatı diye bir şey var, bu mevzuatı düzenleyen ve yasalaştıran da (yani siyasetini yapan) senin toz kondurmak istemediğin AKP. Mühendisler odasının uyarısını umursamayan hükümetiniz, şirketin kârını düşündüğünün onda biri kadar da işçilerin can güvenliğini düşünüp ona göre yasal düzenleme yapıp onu da düzgünce denetleseydi ve ona göre önlemler alınmasını sağlasaydı, bu kadar ölüm olmayacaktı.
Pamukova hızlandırılmış tren kazasında da onlarca kişi öldü, suç yine AKP dışında herkesin oldu. Kozlu'da grizu patlaması oldu, yine AKP suçlu değildi. Samsun'da dere yatağına AKP'li belediye onay verdi, bina sel baskının da çöktü, ölümler oldu yine AKP'nin suçu olmadı. Tersanlerde onlarca işçi can verdi, AKP timsah gözyaşları döktü... Daha sayayım mı? Davulun sesi uzaktan hoş gelirmiş! Hedef 2023, deyip lâf ebeliği yapan başbakanınız bu kafayla Türkiye'yi sondan onuncu ülke yapar ancak. Her şeyi satarsa ve taşeron sistemini kaldırmazsa bunu da ekonomi gelişiyor diye pazarlarsanız olacağı bu.
yine siyaset...

bu trajik olayi bile anti-akp propagandasi icin kullanman cok düsündürücü.

sehit olan kardeslerimiz icin yas tutmayacaksan susmayi ögrenmelisin. onlari kirli propagandana alet etmeye hakkin yok.
Alt 21.05.2014, 12:37
penalti

Standard

Zitat:
yine siyaset...

bu trajik olayi bile anti-akp propagandasi icin kullanman cok düsündürücü.

sehit olan kardeslerimiz icin yas tutmayacaksan susmayi ögrenmelisin. onlari kirli propagandana alet etmeye hakkin yok.
AKP iktidarda kaldığı sürece bu cinayetler devam edecektir. Siz de bu partiyi destekleyerek ölümlerin, cinayetlerin sürmesini, artmasını istiyorsunuz, demektir. Yas tuttuğunuzu söyleyerek duygu sömürüsü yapmayın! İkiyüzlülük sizin fıtratınızda var.
Alt 21.05.2014, 13:25
Benutzerbild von turkogluturkiye
turkogluturkiye turkogluturkiye ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
AKP iktidarda kaldığı sürece bu cinayetler devam edecektir. Siz de bu partiyi destekleyerek ölümlerin, cinayetlerin sürmesini, artmasını istiyorsunuz, demektir. Yas tuttuğunuzu söyleyerek duygu sömürüsü yapmayın! İkiyüzlülük sizin fıtratınızda var.
Bu tutumunuzla insanlari AKP li yapmaya zorladiginizin farkindamisiniz.
Ben örnegin hayatimda hicbir partiya oy vermedim.Partilerida savunmam fakat sizlerin bu hareketinizi görünce, karekterim geregi haksizliklara karsi cikma geregi duyuyorum..
insaf edin biraz
AKP den önce kazalar olmuyormuydu? Zonguldakta 90 larda yanilmiyorsam 283 kisi devletin islettigi ocakta öldü, devlet erkanindan oraya bir kisi bile gitmedi

Hastahanelerde insanlar rehin aliniyordu, hatta ölüler bile..Simdi gelismis bircok ülkelerde bile olmayan imkanlar saglaniyor

Sokaklarda dilenciden gecilmiyordu.
Sosyal yardim diye bir deyimi bile millet bilmiyordu..simdi ihtiyaca göre 800 liraya kadar yardim aliyorlar
Sakat insanlari millet evinde zincirliyordu...800 liraya kadar bakim yardimi aliyorlar

80 yilda Bir wc kagitinin bile bulusuna bile imza atamayanlar,simdi Türkiye kendi sosyal devlet olmak yolunda ilerlerken savunma sanayini nerdeyse yeterlilik seviyesine getirmisken,
budenli saldirmalarin, altindaki hinci millet anliyor ve saldiranlarin kötü niyetlerini sezdikce, akp li olmayanlar bile ona oy veriyorlar.
Bunu man kafalarin anlaMASI MÜMKÜN GÖRÜNMÜYOR
Alt 21.05.2014, 14:43
Benutzerbild von manbee
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von turkogluturkiye Beitrag anzeigen
Ben örnegin hayatimda hicbir partiya oy vermedim.Partilerida savunmam fakat sizlerin bu hareketinizi görünce, karekterim geregi haksizliklara karsi cikma geregi duyuyorum..
insaf edin biraz
AKP den önce kazalar olmuyormuydu? Zonguldakta 90 larda yanilmiyorsam 283 kisi devletin islettigi ocakta öldü, devlet erkanindan oraya bir kisi bile gitmedi

Hastahanelerde insanlar rehin aliniyordu, hatta ölüler bile..Simdi gelismis bircok ülkelerde bile olmayan imkanlar saglaniyor

Sosyal yardim diye bir deyimi bile millet bilmiyordu..simdi ihtiyaca göre 800 liraya kadar yardim aliyorlar
Sakat insanlari millet evinde zincirliyordu...800 liraya kadar bakim yardimi aliyorlar

80 yilda Bir wc kagitinin bile bulusuna bile imza atamayanlar,simdi Türkiye kendi sosyal devlet olmak yolunda ilerlerken savunma sanayini nerdeyse yeterlilik seviyesine getirmisken,
budenli saldirmalarin, altindaki hinci millet anliyor ve saldiranlarin kötü niyetlerini sezdikce, akp li olmayanlar bile ona oy veriyorlar.
güzel bir aciklama yapmissin.
Alt 21.05.2014, 20:30
penalti

Standard

Zitat:
Zitat von turkogluturkiye Beitrag anzeigen
insaf edin biraz

Yalandan kim ölmüş? 800 TL bedavadan devlet maaş veriyormuş! Tam bir yalan makinesi gibi çalışan TV'leri bolca izliyorsunuz belli ki!

Beyfendi o senin dediğin işsizlik maaşıdır ve onu herkes alamaz. En az üç yıl çalışıp 600 gün sigorta primi ödeme zorunluluğunuz var. Bunun dışında da başka şartlar var. En fazla 10 ay süreyle alabilirsiniz bu maaşı. Üstelik bu ödeneği almak için çalışırken maaşınızdan ödüyorsunuz bu primleri! Yani sizin AKP'nizin cebinden çıkmıyor bu para.
Bu kadarı bile AKP'nin değil Ecevit hükümetinin bir ürünüdür. Dünyada bu ödeneği vermemekte direnen ender ülkelerden biriydi Türkiye. Sanki yeni bir şeymiş gibi de pazarlıyorsunuz ya pes valla! Siz bunu bir de Almanya'yla karşılaştırın bakalım!

Dilenciden geçilmiyormuş sokaklar, AKP temizlemişmiş! Almanya'da bile dilenciler varken, Türkiye'de dilenci yok öyle mi, edep yahu!

1992'de Kozlu'da grizu patlamasından maden işçileri öldü. O zamanda AKP gibi sağcı Demirel hükümeti vardı. Hem aradan 22 yıl geçmiş, teknoloji gelişmiş, peki AKP iş güvenliğinin sağlanması için bir şey yapmamış demektir bu. Sizin başbakanınız kendini 1500 kişiyle korumasını; o kadar adama, araca dünyanın parasını harcamayı iyi biliyor ama. Bu paraları da halkın sırtından alıyor. Sahi Merkel korunmak için bu kadar para harcıyor mu halkın sırtından?

Hastanelere git bakalım, performans sistemi diye sapıkça bir şey getirdiler, 3 dakikada bir hasta kontrolden geçiyor. Bunun adı muayene mi oluyor şimdi? Zorunlu hizmeti süresini dolduran doktorlar, ağır çalışma şartları yüzünden devlet hastanelerinden kaçar oldu. Nitelikli sağlık hizmeti almak isteyen cebinden ayrıca para ödemek zorunda. Bunu herkes biliyor. Kimi insanlar varını yoğunu satıyor, borçlanıp hayatta kalmaya çalışıyor. Bu mu sizin övündüğünüz sağlık sistemi?

Teknolojinin gelişmesiyle hastanelere de numaratör konması normal. Numaran gelene kadar beklersin, sıra çoksa ona göre zamanını ayarlarsın, laf ebeliğini bırakın!

Sağlık da, ilaç da bedava değil, maaşından ayrıca vergi kesintisi yapıldığı gibi, hastaneye kayıt olup, muayene edilene kadar cebinden 60-90 tl bir harcama daha çıkıyor. Yani bir ay boyunca çalışan asgari ücretli yaklaşık 850 TL alıyor. Yaklaşık onda birini bir hastanede muayene vermek zorunda kalıyor. İlaç alırken de ayrıca 'Katılım Payı' adı altında ayrıca ücret ödemek zorunda!

Sizinkisi aynı şuna benziyor: Çirkin bir kıza annesi her gün, 'güzel kızım benim, şöyle güzelsin, böyle güzelsin...' Bunun gibi her gün bu lâfları işiten çirkin kız zamanla kendini bu yalanlara inandırıp 'Ben güzelim!' demeye başlamış.

İşte siz de her gün TV kanallarından yapılan şovları defalarca izleye izleye gerçekten Türkiye'nin geliştiğini sanıyorsunuz. Oysa o TV kanalları sizi aptal yerine koyuyor, farkında değilsiniz!

Geändert von penalti (21.05.2014 um 20:38 Uhr).
Alt 21.05.2014, 21:13
tatlibela_84

Standard

Zitat:
ellerine saglik .. güzel yazdin
Alt 21.05.2014, 22:52
Benutzerbild von turkogluturkiye
turkogluturkiye turkogluturkiye ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Herkesi kendiniz gibi yalancimi saniyorsunuz.

Biz birsey dedikmi delillerle konusuruz.
Al sana delil
Gecen yilki Sakatlik magisi..Buyil 800 tl olmasi gerekir

...................................
Evde Bakım Ücreti Ne Kadardır?

Engelli Evde Bakım Ücreti tarihleri arasında 6, 01.07.2013-31.12.2013 tarihleri arasında 730,28 TL olarak belirlenmiştir.
http://samsun.aile.gov.tr/tr/html/74...imlere-Verilir
-------------------------------------
Ya sizin kemalistler 80 yildir yediler ictiler, Türkiyeyi bes cente muhtac ettiler.
Öncedende dedigim gibi bir WC kagitinin bile bulusuna imza atamadilar.Bunlar Türkiyeyi yeniden imar ettiler.Kiskacliktan kivraniyor kemalist zangolar.Artik o koltugu daha göremiyeceklerini bildikleri icin bizans oyunlarinla, terör ve sokak olaylariyla acaba düsürebilirmiyiz diye yirtinip duruyorlar..Gecti o günler
Utanmadan SIKILMAdan gelmis burda neyi savunuyorsunuz.Aslinda ben akp ye kiziyorum birakacaktiler kemalist sistem yikilacakti.Kakasini altina yapan , Clintonun önünde elpence duran bir basbakan, bu kemalist zangolara mustahakti...

Sizin olmasada efendilerinizin dumen suyuna geldiklerinizin zoru akp flan degil, Türkiye zayif kalsin
büyük israil ve büyük emenistan emellerine hizmet ettirilsin.
Bu gercekleri milletim anladi buyüzden avuclarinizi yalarsiniz.
AKP gitsede ..Daha iyisi daha dindarlari gelir.
O topraklar Müslümanlarin Tapulu malidir.
Begenmiyenler icin Dünya genis

Zitat:
Yalandan kim ölmüş? 800 TL bedavadan devlet maaş veriyormuş! Tam bir yalan makinesi gibi çalışan TV'leri bolca izliyorsunuz belli ki!

Beyfendi o senin dediğin işsizlik maaşıdır ve onu herkes alamaz. En az üç yıl çalışıp 600 gün sigorta primi ödeme zorunluluğunuz var. Bunun dışında da başka şartlar var. En fazla 10 ay süreyle alabilirsiniz bu maaşı. Üstelik bu ödeneği almak için çalışırken maaşınızdan ödüyorsunuz bu primleri! Yani sizin AKP'nizin cebinden çıkmıyor bu para.
Bu kadarı bile AKP'nin değil Ecevit hükümetinin bir ürünüdür. değilsiniz!
Antwort