Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 21.05.2013, 13:36
Benutzerbild von sevtap05
sevtap05 sevtap05 ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Today Beitrag anzeigen
atatürkün fasist ve irkci oldugu yeni birsey degil.

atatörk latince harfler getirerek bütün okur yazarlari saf disi birakip kendi ögretmenlerini ve kendi ders kitaplarinda kendi tarihini üreten bir diktatör.

80 yildir senin atandir bu adam deyip genclerin beyinlerine asiladik. simdide bunlarin koyun gibi olmalarina yakiniyoruz.

böyle seyler 10 yilda degismez. ama önümüzdeki 20 yilda gercek osmanli gencleri yetistirmeye basliyacagiz.

merak etmeyin bu kemalistlerin pilini bitirdik, bir daha bunlar baltaya sap olamayacak.
hic bir ispat hic bir belge göstermeden atatürk söyle böyle diye yaziyorsunuz. bu inandirici degil.
bosphorustaurunda yazgidi gibi kazim karabekirin hangi kitabini okuyalim? eger bu bir soykirim diyorsaniz, bunu ispatlamaniz gerek. buyrun

bu arada: che guevara bir devrimci ve atatürkü örnek almis. bir devrimci bunu yaparmi atatürk fasist olsaydi?
https://eksisozluk.com/che-guevarani...ektup--3241870

Geändert von sevtap05 (21.05.2013 um 13:43 Uhr).
Alt 21.05.2013, 14:08
Today

Standard

Zitat:
Zitat von sevtap05 Beitrag anzeigen
hic bir ispat hic bir belge göstermeden atatürk söyle böyle diye yaziyorsunuz. bu inandirici degil.
bosphorustaurunda yazgidi gibi kazim karabekirin hangi kitabini okuyalim? eger bu bir soykirim diyorsaniz, bunu ispatlamaniz gerek. buyrun

bu arada: che guevara bir devrimci ve atatürkü örnek almis. bir devrimci bunu yaparmi atatürk fasist olsaydi?
biz belgesiz ve kaynaksiz konusanlardan degiliz.

hadi sana kolay bir kitap önereyim: "Kâzım Karabekir Anlatıyor" ISBN 9789758084081

bunu okuduktan sonra sana kazim karabekirin anilarini tavsiye ederim.

ingiliz yalakasi atatörkün ne mal oldugunu bunlari okuduktan sonra konusuruz.

ispat ve belge demissin ama kaynak olarak eksi sözlügü göstermen beni sasirtti. bunu kaynak olarak algilamak aklina hakaret gibi anlasilabilir.
Alt 21.05.2013, 14:24
crs79

Standard

Zitat:

bunlar satprimadir sevtap,atatürk ilkeleri arasinda milliyetcilik,devletcilik terazinin air kismindadir.Che zihniyeti,halk icin ölen bir devrimci.Yani bu koca bi yalan!
1928'de dogan Che büyük ihtimal 10 yasinda yazmistir bu mektubu.Fasizm,emperyalizm onursuz mücadeledir.Che gibi bir onurlu bir devrimciyi Atatürk'le beraber göstermesi onlarin lehinedir.Cumhuriyet gazetesinin basliklarindan birtanesiydi o, o dönem ikinci dünya savasi dönemi Fasizm kavraminin cikis yeri olan italyaya övgüler,Nazi almanyasina selamlar,birlikte toplantilar yaparlar.Onunlada yetinmez kemalistler Nazilerle müttefik olurlar.

gazete resmini saklayin derim.kemalistler gelecegin aksine gecmisi degistirmede uzmanlardir,devrimcilerdir.:
Alt 21.05.2013, 17:06
Benutzerbild von sevtap05
sevtap05 sevtap05 ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:

hadi sana kolay bir kitap önereyim: "Kâzım Karabekir Anlatıyor" ISBN 9789758084081

ispat ve belge demissin ama kaynak olarak eksi sözlügü göstermen beni sasirtti. bunu kaynak olarak algilamak aklina hakaret gibi anlasilabilir.
siz bize simdiye kadar atatürk üzerine bildiklerimizin yanlis oldugunu ispat etmek istiyorsaniz,ispatlamak size düsüyor.okulda vs ögrendiklerimizi burda tekrarlamak istemiyorum.

@ CSR79
her devlet topraklarinda isyan eden isyancilari istemez, bir yerde isyan varsa, tabiki isyanin bastirilmasi gerekiyor. her halde bu gül atarak degil. her devlette bu vardir. her devlet topragini sahip cikar. herkes otoriteye karsi gelirse, ülkede anarsi hakim olur.

Geändert von sevtap05 (21.05.2013 um 17:52 Uhr).
Alt 21.05.2013, 17:47
BosphorusTaurus

Standard

Zitat:
Zitat von crs79 Beitrag anzeigen
Baski ve zulm, isyan dogurur.
isyan ise savas.
savas ise aci. (bu degismeyen gercekliktir.)
bahsettigin topraklara egemen olan türklerdir. egemenin zulmu, isyancinin isyanini (uzun polimik olmamasi acisindan zulm olarakta tanimlayabiliriz) bunu bile düsündügün zaman hakliyi haksizi birbirinden cok rahat ayirt edebilirsin.Katledenin türkiye,katladilenin isyan etmis "halklar" cünkü bu döngünün gercekligi inkar edilemezdir.
Ben katledilen bir Halk diyorum,sen kazim karabekirin ordusu örnegini gösteriyorsun bu durumda "Silahiyla domates biber toplamaya cikmamislar karabekirin ordulari.öldürmeye ve ölmeye durmuslardir" ölümleri ise sadece rakamsal bir istatistik,halk ölümleri ise katliamdir ve bu gercekligi degistirmez.Bu sistem,fasizm ayni zamanda köylerinden zorla toparlanilan sarikamis ve benzeri savas muharebelerinde halkini gözünü kirpmadan yok eden zihniyettir.
cok parantez,tirnak olacak ama Lord Braugham'in bu sözünü mesrulastiriyorsun; "En cirkin yalan, cocuga ve halka söylenen yalandir. Cünkü her ikisi de kolay kanar."

Umarim bu resim niyeti ve bir sistemin istemini anlatir,fasizme hasret bi manset:
Gele gele bununla gelmissin bana, anlasilan konustugumuz konularla ilgili elinde hicbir sey yok. Cumhuriyet'in o donemki mansetleri ve icerigi zaten komik. Nazim Hikmet hakkinda da sacma sapan seyler yazmislardi:
http://www.radikal.com.tr/veriler/2007/01/07/kapak.gif

Cok sig dusunmussun. O donem yeni dogmus bir milletin butun ulkelerle iliski kurmasi normal. Kaldi ki iliskiler genelde ekonomi ve ticaret uzerine atiliyordu, diger bir sebep de Turkiye'nin tekrar isgal edilmesinin onune gecilmesiydi. Ataturk Sovyetlerle de iyi iliskiler icine girdi, hatta Komunist firka kurdurdu, SSCB'ye Turk komunist heyet gonderdi. O zaman Ataturk komunist mi oluyor? Bir insan hem fasist hem komunist nasil olur?

Fasist bir ulkeyle politik, ticari iliskiler icinde olmak o ulkeyi fasist yapmaz. Eger oyleyse 2 Dunya Savasi'nin hemen oncesi ve sonrasinda fasist Italya ve Almanya ile guvenlik endisesi ve ekonomik sebeplerden dolayi iliskiler icinde bulunan onlarca ulke otomatikman fasist mi oluyor? Ayni sey Nazi Almanya'sinda da gecerli. Ayrica o zaman Ataturk de yoktu. Ulkeler guclu ulkelerin kendilerine saldirmamasi icin bir ton gizli anlasmalar yapiyordu. Bu o ideolojiyi benimsedikleri anlamina gelmiyor. Turk hukumeti icinde fasist italyan yonetimini benimsemek istemis olanlar olabilir mi? Olabilir, sonucta ne oldu? Turkiye fasist bir ulke olmadi. Farkli bir rejimi benimsedi. Ama bazi ''azinliklari'' tatmin etmek hicbir sekilde kolay olmadi, her zaman ya daha fazlasini istediler, ya kan doktuler. Kaybedince de sizlandilar.

Sen eline silah alip ulke icinde ulke kurmaya calisirsan, ya da baska ulkelerin kuklasi olursan, kendin dustugunde aglamamalisin, agitlar yakmamalisin. Hangi ulkede yasiyorsan oranin kurallarina uyacaksin. Bu her yerde boyle. Ya da o ulkeden gideceksin, o ulkeyi degistirmeye calisirsan sonuclarina katlanirsin dogal olarak.

Turkiye'nin yonetim sekli cumhuriyet ve demokrasidir, bu Turkiye kuruldugundan beri de boyledir. Tarihi ve olmus bitmis gercekleri yeniden yazamazsin.
Alt 21.05.2013, 17:54
BosphorusTaurus

Reden

Zitat:
atatürkün fasist ve irkci oldugu yeni birsey degil.

atatörk latince harfler getirerek bütün okur yazarlari saf disi birakip kendi ögretmenlerini ve kendi ders kitaplarinda kendi tarihini üreten bir diktatör.

80 yildir senin atandir bu adam deyip genclerin beyinlerine asiladik. simdide bunlarin koyun gibi olmalarina yakiniyoruz.

böyle seyler 10 yilda degismez. ama önümüzdeki 20 yilda gercek osmanli gencleri yetistirmeye basliyacagiz.

merak etmeyin bu kemalistlerin pilini bitirdik, bir daha bunlar baltaya sap olamayacak.
Ataturk batmis bir imparatorluktan ulke kurdu, hastaliktan kivranirken bile Hatay'i Turkiye sinirlari icine katti. Balkan harbi sonrasinda kaybedilen topraklar, Araplarin ingilizlerle birlik olup Sina, Filistin ve Suriye cephelerinde Turkleri geri cekilmeye zorlamasina ragmen, Anadolu'ya 7 ulke asker cikarmasina ragmen Ataturk oyle bir durumdan ulkeyi kurtardi. Adami dunya dunya liderleri arasinda gosteriyor, senin gibiler gostermese ne olur

Osmanl'nin adini bir de agzina almissin, belki de Osmanli'yi karalama maksadiyla bunu konusuyorsun okuyanlar senin Osmanlici oldugunu dusunsun diye? Cunku crs79 Che'ye methiyeler dizmis, Osmanlicilar Che'yi hic sevmez. Kendini ele verdin yani, Osmanli'yi filan istemiyorsun. Ama gercek ideolojini de buraya yazmaktan cekiniyorsun. Nefret ettigin Osmanli'yi burada millete Ataturk dusmani olarak gostermeye calisiyorsun.

Hayallerinle yasamaya devam edebilirsin.

Zitat:

O kitabi okudum ama yalakalik goremedim icinde. Hangi kitaptan bahsediyorsun tam olarak? Daha dogrusu, anafikrin ne? Kitapta Kazim Karabekir ile Ataturk'un bazi konularda zit dustugu durumlar var. Her ulkenin icindeki liderler arasinda anlasmazliklar cikabilir.

Ispatin bu mu simdi? Yaptigin tek sey alakasiz kitaplar onererek Ataturk'e hakaret etmek.

Ingilizlere yalakalik yapan, ingilizlerin masa olarak kullandigi ve isyan cikarmalarini destekledigi Kürtlerdir. Şeyh Said isyani bunlarin en bilinenidir.

Geändert von BosphorusTaurus (21.05.2013 um 18:00 Uhr).
Alt 21.05.2013, 17:59
Today

Standard

Zitat:
siz bize simdiye kadar atatürk üzerine bildiklerimizin yanlis oldugunu ispat etmek istiyorsaniz,ispatlamak size düsüyor.okulda vs ögrendiklerimizi burda tekrarlamak istemiyorum.
sana cok basit okunabilecek kitap tavsiyesinde bulundum.

gerceklerle yüzlesmek sana kalmis, ben sadece dogrulari söylemekle yetiniyorum.

ama okumaktan acizsen veya ben gercekleri ögrenmek istemiyorum diyorsan diyecek birsey yok.
Alt 21.05.2013, 18:07
BosphorusTaurus

Standard

Zitat:
yüzbasi atatörk kimseyi kurtarmadi. o sadece vatan, millet ve dinini kurtarmak isteyenleri arkadan vurdu.

türkiyede tarih kitaplarini yeniden yazip gercekleri paylasmamizin vakti yaklasiyor.
Papagan gibi ayni seyleri soyleyip duruyorsun

Iyi gercekleri paylas da gorelim yahu, kac gundur ayni seyi soyleyip duruyorsun. Paylas o zaman

Bu arada bilgin olsun, Atatürk sadece 1907-1909 arasi yuzbasiydi. Anlasilan sahip oldugun bilgilerin anca 1909'a kadar Kendisi 1912'de binbasi, 1915'te albay, 1917'de tumgeneral, 1921'de maresal oldu.
Alt 21.05.2013, 18:08
Today

Standard

Zitat:
Zitat von BosphorusTaurus Beitrag anzeigen
Ataturk batmis bir imparatorluktan ulke kurdu, hastaliktan kivranirken bile Hatay'i Turkiye sinirlari icine katti. Balkan harbi sonrasinda kaybedilen topraklar, Araplarin ingilizlerle birlik olup Sina, Filistin ve Suriye cephelerinde Turkleri geri cekilmeye zorlamasina ragmen, Anadolu'ya 7 ulke asker cikarmasina ragmen Ataturk oyle bir durumdan ulkeyi kurtardi. Adami dunya dunya liderleri arasinda gosteriyor, senin gibiler gostermese ne olur

Osmanl'nin adini bir de agzina almissin, belki de Osmanli'yi karalama maksadiyla bunu konusuyorsun okuyanlar senin Osmanlici oldugunu dusunsun diye? Cunku crs79 Che'ye methiyeler dizmis, Osmanlicilar Che'yi hic sevmez. Kendini ele verdin yani, Osmanli'yi filan istemiyorsun. Ama gercek ideolojini de buraya yazmaktan cekiniyorsun. Nefret ettigin Osmanli'yi burada millete Ataturk dusmani olarak gostermeye calisiyorsun.

Hayallerinle yasamaya devam edebilirsin.
vatani milleti ve dini ugruna cepheye gidenler bu vatani kurtardi.
daha atatürk yan gelip yatarken osmanli topraklarinda direnis baslamisti.

üstelik atatürk tek adam degildi sadece aralarinda en sinsileriydi.
vatanimizi kurtaran o pasalari hain ilan edip öldürdükleri oldu, dis ülkelere gönderdikleri oldu, kendileri dis ülkeye gidenler oldu.

sence niye atatürkü elestirmek yasaklandi?
niye tarih kitaplari yeniden yazildi?
niye ögretmenler degistirilip cumhuriyet ögretmenleri getirildi?
niye binlerce hocalar ve din adamlari katledildi?
niye osmanli kitaplari yakildi ve yasaklandi?

gercekler aci olsada kacmak mümkün degil.

20 yil önce kürt yoktur diyen zihniyet size nasil bunlari inanmanizi sagladiysa atatörkünde iyi oldugunu inandirdi.
kürtce diye bir dil yok diyen o zihniyet.
kürtce konusmayi yasaklayan o zihniyet.
ama bugün o tükürdüklerinizi sapir supur yaliyorsunuz.
bu atatörk konusundada tükürdüklerinizi yaliyacaksiniz.

10 yil sonra yeni türkiyede bu söylediklerinizi inkar edeceksiniz.
Alt 21.05.2013, 18:14
Today

Standard

Kazim Karabekir atatörk hakkinda yazdigi siir

Sende kuvvet varsa bende de hakikat var,
Kuvvet sistir kalkar, hakikat güneştir doğar,
Ben korkmam kuvvetten, sen de korkma hakikatten,
Ondan korkanlar ayrılamaz zulüm ve zulmetten.

Halbuki,
Kimde hakikat gördünse sen ondan çok korktun,
Tevkifler yaptın, evleri bastın.
Neydi kastın?
Çok insan astın.

Tevkif olundum, köşküm basıldı,
Dört çuval evrakım da alındı,
Üç bin kitabım gece yakıldı,
Yıllarca peşime hafiye takıldı.

Fakat gördün ki, hiç korkmam ben,
Niçin ya hala sen
Korkuyorsun hakikatten?