Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 11.05.2014, 19:47
Benutzerbild von turkogluturkiye
turkogluturkiye turkogluturkiye ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard Islam Yegane Evrensel Hayat Nizamidir

Bazi kendini bilmez, marksist ,ateist lümpenlerin veya siyonist ve haclilarin kemikciligini yapan misyonerlerin, gün gecmiyor ki yalan yanlis hakaret vari laflarla yegane evrensel hayat nizami olan Islam`a dil uzatip dumura ugramis akillarinla Islam`a karsi beyinlerde zan olusturma cabasi gütmekte olduklarina sahit olmaktayiz.
Bahsi gecen sahislar önyargili bilincli veya cahil olduklari icin, onlarla ne tartisma yapilabilir, nede herhangi bir ilmi bilimsel müzakere.
Islam öyle yüce bir degerdir ki; Bilginlerle hertürlü tartismayi acik birakmis, Dünya bilginlerine hodri meydan diyerek, herseyi ilim adabiyla bilimsel konumlarla tartismaya acmis, hatta Allah`in varligini bile müzakere konusu yapilabilecegini bildimistir.Önemli olan Karsinizdakiler tartisma kültürüne, akademik kariyere sahip olup önyargisiz tartisma kurallarina uyabilsin..

Buna binaendir ki
ISLAM HERCAGDA ILIM ve BILIM INSANLARINA ÖNCÜLÜK ETMIS,
Bugün bile yeni yeni kesf edilis bilimsel verileri 15 asir önce isaret etmistir, ve dünyanin sonuna kadarda etmeye devam edecektir.

Bu gercekleri bilen Islam`a cok sey borclu olduklarinin fevkinde olan Entelektüel batili bilim cevreleri Islam ve HZ Muhammed hakkinda bazi övücü sözlerle bilimselligin, vefanin, insanligin geregini yapmislardir.

Bazilarini yayinlamayi uygun gördüm

Buyrun okuyalim!

İşte Hristiyan dünyasindan bilim adamlarının İslamiyet ve Hz. Muhammed hakkında söyledikleri=========

Thomas Carlyle:’İnsanlar her şeyden daha fazla Muhammed’e kulak vermelidir. Diğer bütün sözler, onun karşısında boş sözlerdir.’

Prof.Dr.H. Mones:’O’nun her sözü bir vecizedir.’

Jane Pelo:’O’nun davasında heyecanı asildi.’

Aleksi Lovazon:’O Allah tarafından gönderilmiş bir hak peygamberdir.’

G’la Faytt:’Ey şanlı arap!Aşk olsun sana....Adaletin ta kendisini bulmuşsun.’

Raymons Leronge:’14 asır geçmesine rağmen Hz. Muhammed bu zamanın tek rehberi,tek hidayet resulüdür.’

Sosyolog V.D.Eratsen:’Ben şahsen Hz. Muhammed’in hayranıyım.’

Prof.Jules Masserman:’Bütün zamanların en büyük lideri Muhammed idi.’

Prof.Dr. Michael Hart:Muhammed tarihte dini ve dünyevi açılardan en üstün başarıya ulaşmış tek kişidir.’

Tolstoy: Muhammed, hürmet ve saygıya fazlasıyla lâyıktır.

Gibson: Hz. Muhammed’i sevmeyenler onu yeterince tanımayanlardır.

Dostyoyevski: Büyük İslâm Peygamberi yüce yaratıcının katına çıkıp onunla buluşmuştur. Ben Mirac’a bütün kalbimle inanıyorum.

B. Smith: Büyük liderlerin hayat ve karakterleri ile yapılan eleştiriler İslâm Peygamberi için yapılamaz.

Prens Bismark: Senin asrında yaşayamadığımdan dolayı çok üzgünüm Ey Muhammed. Kur’an Allah’ın kitabıdır. İnsanlık senin gibi bir kabiliyeti bir defa görmüş bir daha göremeyecektir. Ben senin önünde hürmet ve saygı ile eğilirim.

Geothe: Hiç kimse Muhammed’in kurallarından daha ileri bir adım atamaz. Biz Avrupa Milletleri medeni imkânlarımıza rağmen Hz. Muhammed’in son basamağına varmış olduğu merdivenin daha ilk basamağındayız. Şüphe yok ki bu yarışmada kimse onu geçemeyecektir.

Shebol: Hz. Muhammed insan olması itibari ile bütün insanlık onunla övünür. Biz Avrupa’lılar 2000 sene sonra onun kıymetine ve hakikatine yetişsek en mesut ve en bahtiyar nesiller oluruz.

Bernard Shaw: Ben bu hayret uyandırıcı insanın hayatını inceledim. Benim görüşüme göre onu insanlığın kurtarıcısı olarak tanımamız lâzımdır.

Voltaire: Türk kardeşime diyeceğim ki; senin dinin bana çok saygı değer bir din görünüyor... senin dinin çok asil.

Lamartine: İnsan büyüklüğü hangi ölçüyle ölçülürse ölçülsün acaba ondan daha büyük bir insan bulunur mu?

Knematirul: Herkesin itiraf etmekten çekindiği şeyi ben haykırıyorum. Hz. Muhammed hiç kimse ile kıyaslanamayacak kadar büyük bir devrimcidir

Geändert von turkogluturkiye (11.05.2014 um 19:51 Uhr).
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche