Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Foren Archiv

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 15.12.2005, 17:27
Benutzerbild von cocochanel
cocochanel cocochanel ist offline
Neuer Benutzer

Standard sorumlu

ama kime göre neye göre?
sonucta cinselligim benden baskasini ilgilendirmez, ist ja nicht so das ich drogen auf der strasse verkaufe, zarari da kari da sadece bana dokunur ve kimseyi ilgilendirmez, ismi üzerinde ÖZEL hayat, olayin mantigi burda. Kimi ilgilendirir benim kiminle kac kez yattigim??? ve sebebleri...oyoyoy herkeze laf yetistirecek olsaydik.

Ich gehe natürlich davon aus das jeder eine gewisse ethik besitzt seine handlungen zu kontrollieren.
Alt 15.12.2005, 17:36
Neuer Benutzer

Standard Regeln für Sex, Moral...

Önemli olan insanlar arasinda bazi kurallarin, yani Etik denilen o ruhi seylerin tutulmasi.
Saygi
Saygi
Saygi
benim cinsel hayatimi kabul etmen gerekmiyor, benimle birlikte olman da imkansiz, ama saygili ol, hakaret etme hakki tanimiyor sana beni yargilamak da senin isin degil.

Herkez cinsellik konusunda en büyük zarari kendine verir, helede kadinlar, aslinda erkeklerde baya, yaniii baskalarina zarari minimum olan birseyden neden baskalari rahatsiz olsun?

Aile cevre konusuna gelince, benim özgür irademle verdigim her türlü karari kabul etmek zorunda degiller, saygi duymalari gerekir ve burunlarini sokmasinlar ne onlar üzülür ne ben.

dedemin bi lafi vardi...ya söylemim diyom...

kuku onun degilmi, istedigine miktirir.

Herkez kendi isine baksin.
Bu yazdiklarim sadece 18 yasini gecmis insanlar icin gecerli, 16 dan kücük olanlar benim gözümde cocuktur ve örnek alirlar herseyi, özellikle ailelerini, burda aile kurumu vardir ve samimi cevrenin, arkadaslarin ve tabiki onlarin aylelerinde SORUMLULUK.

Üstte yok, dikkat edin! Olaya cocuklar girdimi sorumluluk vardir.

Nötre olmak gerekir.
Alt 15.12.2005, 17:36
gelincik02

Standard hast schon recht aber...

yav Conny. Ich kann natürlich net für das ganze Dorf sprechen, kenne auch nicht alle. Aber wenn es sowas gäbe würde sich das doch rumsprechen oder. Außerdem sind meine Cousinen net so.
Alt 15.12.2005, 17:37
gelincik02

Standard o.T.

senin köy dedigin baska biyer olmasin LOL :-))
Alt 15.12.2005, 17:53
gelincik02

Standard cocuklara karsi sorumluluk alman hos...

ama burada hangi yas kesimlerinden katilimcilarin oldugunu bilmiyoruz, dolayisiyla takipte edemeyiz kimin okudugunu. Büyük bir ihtimalle cocuklarda okuyorlar ve "vay canina millet olayi asmis biz hala evdeki yasaklara talim edelim. Benim acilen özgürlügüm icin savasmam lazim" diyorlardir :-) Internetin dezavantaji iste. Ben internete takildim takilali bayagi "degisik" seyler ögrendim ve hala ögreniyorum :-)) Kimisi zaman sok olsamda alistim artik herseye hazirlikliyim;-)

Neyseh, konuya gelelim ;-)

Elbette kimsenin kimseyi yargilamaya, asmaya kesmeye hakki yoktur. Kimisi muhafazakar ve adetlere usullere göre yasamayi tercih ederken kimisidi "modern" denilen yasami tercih edebilir ve tüm kültürel veya toplumsal kurallara karsi gelerek ona göre yasiyabilir. Herkesin kendi tercihidir. Fakat burada aslinda tartisilmasi gereken "modernlik" konusudur bence. Nedir bu modernlik? Nasil modern olunur? Gecenlerde birisi bana "Anstand" nedir sence diye sormustu...o güne kadar düsünmemistim tabii hic "anstand" in ne demek oldugunu... Modernlik avrupalilara özenerek yasamak degildir. Devir degisti yok kadinlarda artik bakireligini korumasin ne gerek var filan seklindeki düsüncelere kesinlikle katilmiyorum. Biz modern türkler olabiliriz, olmaliyizda.Ama modernlik sirf cinsellikle olmaz. Özgür olalim ama sadece gercek sevdigimizle paylasalim bir takim duygularimizi; yalanci sevgililerle degil..iki üc günlük zevk avcilariyla degil..Evlenmeden önce birisine tam olarak teslim olmaya karsiyim ben. Erkeklerinde yapmasindan hoslanmiyorum elbette ama onlarini malesef tolere ediliyor, bizimkisi edilmiyor.Bir anlik zevk icin ömür boyunca türk toplumu tarafindan dislanmaya razi oluyorsa bi kiz, buyursun olsun. Nedir bu özgürlük...adi var kendisi yok.. herseyde özgürüzde bir cinselligimiz kaldi :-) Hickimse hicbir konuda özgür degildir. Özgürlük birtek ormanda yasiyan hayvanlara mahsustur; toplum icin toplumla birlikte yasiyan biz insanlara degil....diyorom ve mikrofonu baska arkadaslara birakiyorom .-)
Alt 15.12.2005, 21:56
gelincik02

Standard o.T.

Merhaba, bu ne sinir böyle :-) Bosu bosuna üzme tatli canini.

"Soru sorma bende sana sormam ikimizinde ici rahat olsun sonucta her ask SIFIRdan baslar ve eskiler resetlenir. "

Neden sormasin yahu. Valla ben sorarim arkadas. Benden önce neler yapmis bilmem lazim. Oda bana sorabilir.Hic merak etmeyisi tuhafima gider benim.Tabii ayrintilariyla anlatmasina gerek yok ama kac iliskisi olmus,ciddimiymis,neden aayrilmis vs..bunlari sorarim ve kisaca cevap beklerim.uzun uzadiya anlatmaya gerek yok.
Alt 15.12.2005, 23:26
gelincik02

Standard o.T.

Kulturen verändern sich net.Zur Kultur gehört auch die Religion. Ich frage mich was an manchen Türken noch "türkisch" geblieben ist.. Manche denken wohl dass man sich nur dann integrieren kann, indem man einfach manche "Besonderheiten" der deutschen nachahmt... ich höre von jedem Freund, dass türkische Frauen die deutschen überholt hätten wenn es in Sachen "rummachen" geht.. Die Deutschen übertreiben es wenigstens nicht, sie haben meistens einen Freund mit dem sie auch alles teilen. aber bei uns ist die völlige sexuelle Freiheit wohl Mode geworden, wenn ich mir die Beiträge der vielen Mädels hier anschaue. Na ja...
Alt 15.12.2005, 23:36
gelincik02

Standard sevgileri kirletmeyelim..

Burada herkes cinsel özgürlükten bahsediyor. Savundugunuz seyi anliyamiyorum. Bakireligi korumanin ne gibi bir sakincasi var anlamadim. Erkekler yapyior biz niye yapmiyalim mantigi... eh erkekler yapar.Bosuna dememisler "kizlar altin kesesi,oglanlar cöp tenekesi" diye :-) Onlarin seviyesine düsmemiz gerekmiyor.. namuslu ve gercek duygulara önem veren bircok erkek var. Erkekleri sirf diskoda gördügünüz metrolarla kiyaslamayin :-)

Neyse Nuri Canin cok güzel bir yazisi günümüz iliskilerini cok güzel bir sekilde dile getiriyor. Yazinin tümünü aktarmayacagim. Bu kadar cinsel özgürlük diye bagiranlarin bu yaziya karsi ilgileri olacakmi..olacaksa ne derece olacak..hic bilmedigim icin kisa bir alinti yapicam. Tümünü okumak isteyen forumun ask ve flört kisma göz atabilirler.
Söyle okuyunda bir silkelenin yahu :-))

Sevgi kirlenmesi
....
Dil ucuyla sevgi edebiyatı yapmak, mevsimlik, günlük, gecelik aşk yaşamak, sevişmeyi sevgi yada aşk sanmak; Cehalet, delalet, budalalık, aymazlık ve sevgiye ihanet etmekten başka bir şey değildir. Bu sevgiye yapılan en büyük vefasızlık, haksızlık ve kötülüktür.

Sevgi insanın yüreğinden doğan ve zamanla insanin bütün benliğini, hücrelerini saran kutsal bir duygudur. Gerçek sevgi (kavramı) gecelik, mevsimlik aşklarla ölçülemez. Mutlak emek verilmesi gereken ve paylaşılarak büyüyen, büyütülen anlamı, rengi, kokusu, aklığı, ışığı, olan bir duygudur.

Günümüzde pek çok insanın elbise değiştirir gibi sevgili değiştirmesi ve seviştik sözcüğünü “aşk yaptık” sözcüğüyle eş tutmalarını şaşırtıcı ve o kadarda tiksindirici buluyorum.

İnsan psikolojisinde insanlarda yüce, ve kutsal duyguları, girişimleri besleyen sevgiler olduğu kadar, bazılarında da insanı süflüleştiren, onu aşağılık bir yaratık haline gelmesini kışkırtan bir takım ucuz, nefsi ve iğrenç tutkular da vardır. Bunları aşk yada sevgi sanmak en büyük cehalet ve aptallık değilde nedir söyler misiniz?
.......
Alt 16.12.2005, 01:00
Neuer Benutzer

Standard Modern

Modern olmanin anlami acik görüslü olmak, yani yine saydiklarima geliyoruz: Saygi, artik eskisi gibi cahil degiliz baska sekilde yasiyan insanlar oldugunu biliyoruz, modernlik hos görülü olmak ve herkeze kendi özelinde ne yapiyorsa ona o hakki birakmak (tanimak demiyorum, cünkü zaten onun hakki).

cocuklara gelince, eger bir cocuk cocuk oldugunu ve bazi yasaklarin onun icin gecerli olmasi gerektigini bilmiyorsa ben onun ailesinin ona verdigi terbiyeden süphe ederim, hem okusunlar bilsinler, gizliyelim demiyorum, herseyi bilsinler ama sunuda bilsinlerki belli bir yasa geldikten sonra, saglikli karar verebildiklerinde kendileri icin secip kararlarini versinler.
Alt 16.12.2005, 01:02
Neuer Benutzer

Standard ruhlarimizla rus ruleti oynuyoruz

nefes nefese basligi altinda yazmistim asklarin ne kadar sacmasapan ve karisik oldugundan söz etmistim, ask sözlerinin ne kadar erken sarf edildiginden, ne kadar hizli yanip ve sorumsuzca tüketildiginden...ruhlarimizla rus ruleti oynuyoruz asklarimizi satarken. ayrica bu isimde cikaracagim birdahaki kitabimi.
Antwort