Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 06.03.2006, 14:18
Benutzerbild von turkishstyler001
turkishstyler001 turkishstyler001 ist offline
Neuer Benutzer

Standard K.V.I.

ich finde kurtlar vadisi irak ist eines der besten filme der türkei!!
das was in den film gemacht wird ist ja wirklich passiert,die geschichte hat sich ja keiner ausgedacht!!
goerge w. bush regt sich nur auf weil in dem film die amerikaner zu recht schlecht dargestellt werden!!
ich finde bush sollte mal ein bisschen toleranter werden,es gibt ja auch etliche filme wo die moslems nieder gemacht werden!!
Alt 06.03.2006, 14:55
Benutzerbild von outlaw22
outlaw22 outlaw22 ist offline
Neuer Benutzer

Standard Da muss ich dir recht geben

Hallo erstmal!

ich fasse es kurz ich finde den film sehr gut!
weil der film die wahrheit spiegelt und nicht eine erfunde türkische übertriebene story darstellt,guckt euch die amis an in fast jedem kriegsfilm sind sie irgendwo im nahen osten und spielen die helden die moselms werden als terrors dargestellt!
was geht ab?
neymis antiamerika halts maul stoiber sage ich dazu !
dieser kerl ist ein opfer der regierung in meinen augen. ich kenne viele deutsche die den film gesehen haben selbst die finden den film super,yani ich meine jeder dsrf filme drehen wie er lustig ist und unser einer nicht oder was?
es ist halt die tatsache das die amis missgeburten sind ende aus
Alt 06.03.2006, 15:10
Benutzerbild von outlaw22
outlaw22 outlaw22 ist offline
Neuer Benutzer

Standard alles fasa fiso

der film ist gut einfach gut und es wird darüber erzählt was dort halt abgeht (ein kleiner bruchteil von dem was die amis dort machen)
yani ich verstehe die leute nicht die so ausflippen allah belalarini versin insallah!!!
yakinda bide amerikanlar iran ni bombalar orda ne halt isliyekleri belli degil ama o zaman kurtlar vadisi iran cikar bakalim ona ne dicekler ))
Alt 06.03.2006, 19:19
Benutzerbild von cherrie
cherrie cherrie ist offline
Neuer Benutzer

Standard G.Bush...

In sein voherrigen Leben war Georg Bush unser Gärtner Und wie Ihr wießt , *Die Gärtner sind immer die Mörder* dafür gibt es keine anderen Worte, allaim yaaaa!!!! Kurtlar Vadisi stellt nur ein Bruchteil dessen, wie es in der Wirklichkeit aussieht bence. Der Film war fast Romantisch, Julia Robert ile Richard Geere basrolü paylassalardi filmin ismi *Kurtlar Vadisi degilde, die Braut die sich nicht traut a.la Türkish olurdu :P
Alt 07.03.2006, 01:30
Benutzerbild von cocochanel
cocochanel cocochanel ist offline
Neuer Benutzer

Standard wowww

yani bakiyorumda net bir sekilde Polat Alemdar kim? asil ismi ali bilmemne olan bir ajan, ama dizinin mahkemesinde Polat ismiyle yargilaniyor...yani Polat Polat yani o bir mafya babasi, ve bu sahsiyet türkiyenin serefini kurtariyor.
senaryo bu?? ve bu harika birseymi?? enteresan....eee ben niye linc ediliyorum türkiyede hukuk yok derken?? yani simdi bizim bütün tarihimiz, gecmisimiz ve yüce türk halki diyisimizi bir mafyaci mi kurtariyor...tabi halk kahramani vatan icin yapti...eee anladim, afferim ona. senarya bu?? bence süper fantastik bir senaryo, sience fiction resmen, asagladigi da kendi ciktigi ülke bir nevi. eee berbat diyorum arkasindayim söyledigimin. oyuncuda vasatin altinda. Ingilterenin James Bond u var, bizimde Polat abimiz, birisi ajan ve klas bir insan, digeri psikopata baglamis bir mafya saron stone öpücüsü....yaaaa sinir sinir sinir
Alt 07.03.2006, 01:35
Neuer Benutzer

Standard ilginc

es ist gut das jemand einen film macht über die sachen die im irak abgehen /wie du es formulierst/ muss die türkei aber tatsächlich von diesem großkotz verteidigt werden??? muss dieser film von sasmaz, dem schlechten schauspieler gespielt werden?? yapin söyle alninda öpülesi bir hikaye, hafiften tüm amerika politikasina dokundurun, mafya lideri degilde polis olsun bu, ajan olsun, yada daha da güzel birisi, koyun basina mesela Fikret kuskan i, eee buyur sana film, söyle burun kiviracagimiz noktasi virgülü olmasin.

film yapmak icin popülizmden daha fazlasi gerekir.
Alt 07.03.2006, 08:13
Benutzerbild von kurabiye
kurabiye kurabiye ist offline
Neuer Benutzer

Standard o.T.

coco
biraz daha yapici elestiri sunabilirsin, hangi dogrultuda ve ne amacla yargiliyorsun, cizgin yitip gitmis..
sonucta sahne ve yetenek ötesi günümüzde yasanilan gercekleri konu etmis bir eser.
ille de oscar ödülüne aday kisiler rolleri üstlenmeli, kurgu ve senaryosu daha profesyonel olmali diye savunuyorsan, bende senden rica ediyorum;
ayni profesoynellik ile elestirilerini paylas..paylas ki satirlarin siritmasin

cok yönlü mesajlar iceren, ve halkimiza magazin niyetine sunulmayan, öz elestiriye cüret gösteren,gercekleri ve sadece gercekleri sunan bir senaryo..
ticari hedefleri o aktörler cok farkli bir konu ile elde edebilirlerdi..

süphen olmasin.
Alt 07.03.2006, 08:41
Benutzerbild von kurabiye
kurabiye kurabiye ist offline
Neuer Benutzer

Standard ilginc part2

bak yine celisiyorsun coco
populizm genis bir kitleye ulasmak icin en iyi yöntemdir, iddia ederim ki bu film gercekleri yansitmayi kendine hedef almis,ve büyük bir ustalikle bunu da basarmis, yoksa su an burda bu konu üzerinde kafalari yoruyor olmazdik

kisisel zevklerini öne sürerek konuyu sulandiriyorsun, haberin olsun.
Alt 07.03.2006, 12:44
Neuer Benutzer

Standard aman aman

tabiki en iyisini yapmak zorundalar, en kaliteli sanatciyi koymalilar. neden? cünkü ilgi cekecegini biliyorlar filmin, millet bakip ahanda türk sinemasi bu?! mu desin.
Elestirimden gayet acik ortaya döküyorumki, türkiyenin serefinin bir mafyaci tarafindan kurtarilmasindan son derece rahatsizim, filmin keisnlikle kazandirici ve birseylere aciklik getirici oldugunu düsünmedigim gibi, igrenc bir popülüzm kurbani yapiyor hayranlarini ve bunun da eseridir. kesinlikle ve kesinlikle bahsedildigi ve lanse edildigi gibi bir olay film degildir. kurgusal fikirlerle emobilize edilmis bir takim gercekler, halkin bagrina sokulmaktadir. hayatimda bircok filme gittim k+ücük yastan bu yana, sneak dede bulundum ve berbat filmler izledim, ama hic biri bu denli migdemi bulandirim "yahu sana neeeaaa leeean, anlamadiginiz isi bu sekilde yok polat gitmis de türkiyeyi savunmus, lennnn polat kim???" diyerek filmin ortasinda salondan ayrilmamisimdir. demekki bu gözler daha neler görecektir.

bu filmi begenen sunu da izlemistir: Hababam Sinifi Üc Bucuk, Mehmet Ali bizim abimizdir....boooooooööööaaaahhh
Alt 07.03.2006, 12:51
Neuer Benutzer

Standard konu nedir kuzum

Yani bu film bize neyi soktu??? yok hangi soruyu aklimiza takdida konusuyoruz? tek konusup tartistigimiz noktasi berbat olup olmayisi. burda asla hic bir profesyonelligimi öne döküp birseyler anlatmadim, ama tesadüfen oyunculuk, sinema, tiyatro, sanat, plot, senaryo, yönetmenlik, ses hakkinda bircok bilgim var, ayrica politikadada nacizane fikirlerimi savunabilecek birisiyim. kisacasi ben su 21 yasimla o imkanlarla bundan daha bomba, daha cok kitleye ulasabilecek, entellektüel
kesimide etkiliyecek birsey yapabilirdim. ayrica popüler olmak iyi olmak anlamina gelmez, sonucta türkiye recep erdogani secmis bir halktir, necmettin erbakani secmis bir halktir. cok insana ulasmak degil, az ama beyinleriyle mantik yürütebilen insanlara ulasmak daha önemlidir kanimca, bu bir avuc insan topluma da yansitir ve saygi görürler. nihayetinde babam ve oglum a hemen hemen hic reklam yapilmamistir ve hala gösterimdedir, hala seviliyordur cünkü iyidir, kendi reklamini kendi yapmaktadir.
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche