Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Lifestyle

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 27.08.2017, 15:42
seyrangah_06

Standard

Alt 28.08.2017, 23:41
eMasculine

Standard

@ SeyranGay

Der "geteilte" Gaul

Meine Pferde, so kann ich aus der Erinnerung sagen, waren immer treue Freunde, die auch in Krisenzeiten fest zu mir standen. Mit einem meiner Pferde musste ich sogar einmal in den Krieg ziehen. Das war keine angenehme Sache. Nach gewonnener Schlacht hatte sich mein Pferd dann aber auch eine richtige Verschnaufpause verdient. Wir ritten zu einem Brunnen in der benachbarten Stadt, an dem ich den Litauer, so nannte ich dieses Pferd, trinken ließ. Er trank und trank und hörte gar nicht wieder auf. Ich konnte mir das beim besten Willen nicht erklären.

Nach einer ganzen Weile kam mein Reitknecht auf mich zu und brachte die Erklärung für den unbändigen Durst meines Pferdes gleich mit. Ich solle einmal nach hinten schauen, sagte er zu mir. Prompt wendete ich meinen Blick - und musste voller Entsetzen feststellen, dass mein Pferd sein Hinterteil verloren hatte. Das Wasser lief geradewegs am anderen Ende wieder aus ihm heraus.

Ich schaute den Reitknecht verwundert an. Bei meinem Ritt in die Stadt habe sich das Stadttor plötzlich geschlossen und das Hinterteil vom Rest des Pferdekörpers abgetrennt, sagte er. Weil ich aber einfach unbeirrt weitergeritten sei, habe sich das hintere Ende selbständig gemacht, es grase nun auf einer Weide, fuhr er fort.

Nicht weit vor dem Stadttor fand ich das verlorene Teil wieder, ritt sofort zu einem Hufschmied, der aus beiden Pferdehälfte wieder eine machte, und zwar mit der Hilfe von Lorbeertrieben.

Im kommenden Frühjahr wuchsen diese sich zu einer prächtigen Hecke und dann sogar zu einer richtigen Laube aus, die mir stets bei meinen Ausritten genügend Schutz bei allen Witterungslagen bot.
Alt 30.08.2017, 17:51
seyrangah_06

Standard

Alt 30.08.2017, 18:53
___OZAN___

Standard ....

Son günlerde dikkatimi çeken bir durum var.Bazı insanlar aklı sıra bana,aslı astarı olmayan konularda tehditler savuruyor(tabi yazdığının altını dolduramayacağını bildiği için,siliyor).Bazı insanlar bana islamın şevkatli kollarına sarılmamı söylüyor(sanki arayış içindeymişim gibi bir izlenim bırakarak).Bazı insanlar bana övgüler diziyor,bazı insanlar bu övgülere ortak olurken bana uyarılarda bulunuyor falan filan....
Ya arkadaşlar siz işinize bakın,benim ne arayışım var nede ideolojik bir çelişkim.Neysem oyum,bundan başkası olmam.
Son söz yerine,''Kılavuzu karga olanın burnu boktan çıkmaz''
Alt 01.09.2017, 09:37
Benutzerbild von Mirem
Mirem Mirem ist offline
Neuer Benutzer

Lächeln Gebellik

Tüp Bebek Nedir, Nasıl Uygulanır, Kimlere Uygundur?
Tüp bebek tedavisi, normal olarak gebelik şansı olmayan ya da çok az olan çiftlerde gebelik şansını arttıran bir tedavi yöntemidir. Dünyada ilk tüp bebek 1978 yılında İngiltere’de dünyaya gelmiştir. Türkiye’de ise ilk 1989 yılında Ege üniversitesinde ilk tüp bebek doğumu gerçekleşmiştir. Günümüzde çok sayıda çift bu yöntem ile çocuk sahibi olabilmektedir.

Basit olarak tüp bebek işlemi, kadından alınan yumurtanın (oosit), erkekten alınan sperm ile laboratuar ortamında dölleyerek embriyo gelişimi sağlayıp, sonrasında embriyoyu kadın rahmine yerleştirme işlemidir. Bu işlem tecrübeli bir ekip ve uygun laboratuar ortamında yapıldığı zaman başarı şansı artar.

İn vitro fertilizasyon (IVF):
Yumurtalıklardan alınan yumurtaların erkekten alınan sperm ile laboratuar ortamında döllenmesi ve oluşan embriyoların 3-5 gün sonra anne rahmine yerleştirilmesi olarak özetlenebilir.
Hangi ülkelerde tüp bebek yapılması en uygun olabilir?
Alt 01.09.2017, 17:28
seyrangah_06

Standard

Edip Yüksel (T) Cübbeli Şeyhülşeytan ve 7 yaşındaki kızlar (burayi tikla)
Alt 02.09.2017, 13:04
Benutzerbild von Lara__
Lara__ Lara__ ist offline
Erfahrener Benutzer

Cool Was ich gerade denke?

Allahin angutlari leng gebericeniz burada

Geändert von Lara__ (02.09.2017 um 13:12 Uhr).
Alt 02.09.2017, 13:06
Benutzerbild von Lara__
Erfahrener Benutzer

Standard

Hayat ben seni her türlü ya$arim rahat ol..
Alt 06.09.2017, 20:55
___OZAN___

Standard Değersiz;

Bugün seni düşündüm.Malum Sonbahar;yapraklar yavaş yavaş sararırıp soluyor.Ömrüm dediğim bu yaşam yolumda,amansız esen fırtına gibi girmiştin hayatıma ve öylede çıktın.Giderken dalları kırılmış bir çınar gibi bıraktın beni.Malum Sonbahar,dünya yavaş yavaş sararıp soluyor,güneşe hasret bırakıyor bizi,benim sana hasret kaldığım gibi.Seni özledim sanma,hiç özlemedim seni.Ben eskiden bildiğim kişiyi özledim sadece,seni değil.Özlenecek bir yanın olmadığını dünya alem biliyor zaten.Çırpınışların,kendini farklı göstermeye çalışmanın,ben şu kişi değilim demenin,ben böyleyim demenin bende ederi yok.....
Alt 09.09.2017, 23:02
Benutzerbild von Lara__
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von ___OZAN___ Beitrag anzeigen
Bugün seni düşündüm.Malum Sonbahar;yapraklar yavaş yavaş sararırıp soluyor.Ömrüm dediğim bu yaşam yolumda,amansız esen fırtına gibi girmiştin hayatıma ve öylede çıktın.Giderken dalları kırılmış bir çınar gibi bıraktın beni.Malum Sonbahar,dünya yavaş yavaş sararıp soluyor,güneşe hasret bırakıyor bizi,benim sana hasret kaldığım gibi.Seni özledim sanma,hiç özlemedim seni.Ben eskiden bildiğim kişiyi özledim sadece,seni değil.Özlenecek bir yanın olmadığını dünya alem biliyor zaten.Çırpınışların,kendini farklı göstermeye çalışmanın,ben şu kişi değilim demenin,ben böyleyim demenin bende ederi yok.....

ozan ask acisi cekmekten baska bi ise yaramion yemin ederim...

bak ac SAT1 adamlar neler yapiyor
Antwort