Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 21.01.2007, 16:53
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Ve!!!

Bu yazı gibi yüzlerce sağ, sol, lieberal, dindar vs, gazetelerden ve gazete yazarlarından yazıları buraya aktarabilirim.

Türkiye bu cinayet ile sevgi dolu, dürüst ve insan gibi bir insanını ve vatandaşını yitirdi.

Bunu anlayamayanların hem vatandaşlık, hem de insan olabilme sorunu vardır.
Alt 21.01.2007, 16:57
Benutzerbild von idealkizz26
idealkizz26 idealkizz26 ist offline
Neuer Benutzer

Standard hem türkleri sevmezsin, o.T.

ohne Text
Alt 21.01.2007, 17:00
Neuer Benutzer

Standard hem türkleri sevmezsin,

Türkiye ancak ve ancak gercek türklerindir,sizin gibi türküm diye gecinip ondan sonrada vatan hainligi yapanlarin olamaz buna asla izin vermeyiz.
Alt 21.01.2007, 17:04
Neuer Benutzer

Standard hem türkleri sevmezsin,

hemde bizim götümüzün dibinden ayrilmassin sen nesin anlayamadim bi türlü,sen simdi kesin türk restorantlarinda yemek yiyip , türk muzikleri dinleyip ve türk tatil köylerinede abonesindir )
Alt 21.01.2007, 17:35
Benutzerbild von akshalil
akshalil akshalil ist offline
Neuer Benutzer

Standard türkleri sevmedigimi kim söyledi?

ayrica ben de en az %50 türküm..mesele türklük degil..mesele sevmekte, bunun nasil bir sevme oldugunda..ikimiz sevmekten cok farkli seyler anliyoruz..
sevisme yetenegin nasildir bir sey diyemem :-), ama sevme yeteneginin olmadigina, en azindan bu yetenegin sende varsa da köreldigine eminim!
cünkü adam gibi sevmek zor istir..yürek gerektirir, vicdan gerektirir..sadece ananin karnindan türk dogmakla türk sevilmez ideallayd!
Alt 21.01.2007, 17:38
Benutzerbild von xbaburx
xbaburx xbaburx ist offline
Neuer Benutzer

Standard fasist=sosyalist=kapitalist=Batı..

asagılamanın ve suclamanın kaynagını gözden kaçırma lutfen.bahsini ettiğin polyannacılık bile bu gibi dusunmeyen insanları asagılayıp suclama uzerinde sekilleniyor.ben buyum bakın ben polyannayım ama siz varya siz fasistsiniz" anlayısı.ve insan bir cisim tasıdıgı için, bi yere bagımlı olmaya mecburdur.ve bagımlı oldugu yerden konusmaya da mecburdur.senin bagımlı oldugun medeniyet ve kultur ortamı seni kaypak ve uckagıtcı bir polyannacılıga itiyor.bunun da makyevelist siyasal felsefeden tut diger tum uckagıtcılıklarla dogrudan baglantısı var.ama benim bulundugum yer beni varolus itibariyle yerimi ve beni varedenin beni bıraktıgı yerdir.koptugun noktada burası.ben mutlak dogruyu biliyorum ve kanta hak veriyorum.ama sen kaypak bir zeminin insanısın.kok salmaktan vatan edinmektan uzak bir anlayısın mahsulusun.yasamıyorsun bile.kok salmanın kok uzerinde varolmanın anlamını kavramaktan uzaksın.soyledigin seyler birer masal dunyasının mahsulunden ibaret.ve dunya uzerinde kurulan zulum duzenin surmesi için insanları lafla hayalle oyalamak için uydurulmus retorik parcacıklarından ibaret.kok salmak vatan edinmek mutlak dogruyla varolup hayata tutunmak nedir bileydin turkiyenin neden bu denli kargasaya suruklenmeye calısıldıgını neden insanların her fırsatta asagılanıp bunu içselleştirmelerinin saglanmaya calısıldıgını anlardın.bu ulkeyi vatan yapan ve bu ulkeye kok salan insanların devsirdigi degerler yeryuzunde hicbir topluma nasip olmamıs degerlerdir.ve bu degerler terkedilebilecek dudak bukulecek seyler degildir.bu ulkenin varettigi ve bu ulkenin degerlerine dudak bukup kendi milletini asagılayıp kucumseyen insanlarsa ancak hayindir.ve bu iki taraf mutlaka catısacaktır.çatısmaya mahkumdur.bu kaçınılmazdır.hakk ve batıl dunya yaratıldıgından beri savas halindedir.bu kadar basit.

ayrıca din kimseye zorla kabul ettirilemez.ben kimseye zorla din kabul ettirmedim.ya da buna yeltenmedim.ama vatan vatan olurken ole havaya vatan olmuyor halil.bu gibi seyler sana cok uzak.o yuzden sadece istiklal marsı okumanı tavsiye ederim.orda her sey var kan olum savas vatan millet sakarya din iman cennet cehennem sehit kahramanlık vb her sey var.ve ben buralardan besleniyorum.buralara kok saldım.ve benim her seyim kendime ozgu.ve bunlar bos beles seyler degil.koskoca bir medeniyet ve kultur hazinesinin mahsulu.en basından demeye calıstıgım gibi bir ermeni olduruldu diye kalkıp da tum bu degerleri hice sayıp kendime sovemem!!sovene de senin yaptıgın gibi karsılıgını vermeden edemem!!!senin fasistlerden farkın yok cunku fasizm de demokrasi de sosyal demokrasi de sosyalizm de aynı topragın mahsulu.ve hatta aynı agacın acayip farklı meyveleri.cunku batı medeniyeti ucubedir.dunyaya felaketten baska bir sey getirmemiştir.ha sen ha fasistler.aranızda fark yok.!!bu cinayette senin gosterdigin tepki de aynı anlayısın mahsuludur.
Alt 21.01.2007, 17:40
unknown

Standard eins nach"m anderen o.T.

ohne Text
Alt 21.01.2007, 17:58
Neuer Benutzer

Standard demek öyle % 50 türksün ?

sevmedigin ap acik ortada .iste aramizdaki farkta burda,sen % 50 türksün bense cok sükür % 100 türküm , hatta % 1,000,000 diyebilirim.!! zaten senin böyle sacmaladiginda anlamistim.ama senin gibi dil,din ve irk ayrimi yapmiyorum,en azindan bana veya ülkeme saldirilmadiginda ve benim sevme yetenegimde ve sevgi anlayisimda merak etme yeteri kadar güclü. ama bu tabiki adamina göre degisir.
Alt 21.01.2007, 18:03
unknown

Standard eins nach dem anderen

learn how to handle provocations or think at least twice before you say (write) something.
Alt 21.01.2007, 18:10
Neuer Benutzer

Standard süpersin!!

sana katiliyorum bi ermeni öldürüldü diye ne kendine nede memleketine sövmek cok yanlis!!nerden biliyoruz belki baska isler var isin icinde ?
haaa bu arada okadar askerimiz sehit oldu vede olmaya devam ediyor onlarin ne günahi varki? ama ozaman kimsenin sesi bile cikmiyor,ah ah ,vah ,vah yazik bir askerimiz daha sehit olmus deyip yetiniyorlar,peki ozaman neden sesleri cikmiyor.? haksizmiyim abi sence ?
Antwort