Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 15.10.2005, 16:00
Benutzerbild von kolaygelsin
kolaygelsin kolaygelsin ist offline
Neuer Benutzer

Standard Kur"anda Yahudilik ve Hıristiyanlık

Müslümanlar, bütün peygamberlere ve getirdiklerine iman ediyor. Birini inkar hepsini inkar olduğu için tamamına inanmayı imanın şartlarından olduğunu biliyor. Allah, son olarak gönderdiği ve kıyamete kadar geçerli olacak dinin de İSLAM olduğunu, diğerlerinin geçersiz (batıl) olduğunu bildiriyor. Ayrıca bu dinin koruyucusu olduğunu bizzat kendisinin olduğunu buyuruyor.
Neticede, bozuk insanlar, istedikleri kadar İslamiyete saldırsalar da belki bazı nasibsizleri kandırabilirler ama, dinin aslına zarar veremezler.
Şimdi, Kur’anda (merak edenlere için) Yahudiler ve müslümanlarınHıristiyanlar hakkındaki ayetlerin meallerini sunmak istiyorum;

Yahudilerle ilgili âyetlerden bazıları şöyledir:
- Tevratı değiştirdiler. (Bekara 79)
- Peygamberleri öldürdüler. (Âl-i İmran 183)
- Hz. İsa’yı öldüremediler. (Nisa 157)
Fesat çıkardılar. Allah’a cimri dediler. (Maide 64)
- Hz. Meryem’e iftira ettiler. (Nisa156)
- İman edenlere en şiddetli düşmanlık edenler Yahudi ve müşriklerdir. (Maide 82)
- Üzeyr Allah’ın oğlu dediler. (Tevbe 30)
- Kıskançlık ve maddi çıkar yüzünden Kur’ana inanmadılar. (Bekara 146)
- Çoğu iman etmeyecektir. (Bekara 100; Nisa 155)
- Allah’ı inkârlarından dolayı lanete uğradılar. (Bekara 88-89)

Kur’ana göre Hıristiyanlar:
- Meryem oğlu Mesihe, Allah diyenler, kâfir olmuştur. (Maide 72)
- Allah üç ilahtan biridir diyenler kâfir olmuştur. (Maide 73)
- Meryem oğlu Mesih bir Peygamber, anası da sadık bir kadındır. (Maide 75)
- İsa Mesihe Allah’ın oğlu dediler. (Tevbe 30)
- Yahudilere göre, Hıristiyanlar Müslümanlara daha yakındır. (Maide 82)

Yahudi ve Hıristiyanların ortak yönleri:
- Bilginlerini, rahiplerini Rabler edindiler. (Tevbe 31)
- Yahudi bilginleri ve Hıristiyan rahipleri halkın mallarını yediler. (Tevbe 34)
- Allah’ın oğullarıyız dediler. (Maide 18)
- Bile bile hakkı gizlediler. (Âl-i İmran 71)
- Allah çocuk edindi diye iftira ettiler. (Bekara 116)
- Allah’ın âyetlerini inkâr ettiler. (Âl-i İmran 70)
- Allah’a iftira ettiler. (Âl-i İmran 78)
- Yahudi ve Hıristiyanlar, birbirinin dostlarıdır. (Maide 51)
- Resulullah dinlerine girmedikçe, Yahudi ve Hıristiyanlar ondan razı olmazlar. (Bekara 120)
- Kitaplarındaki bilgileri gizlediler. (Maide15)
- Ehl-i kitap ve müşriklerden olan inkârcılar, Cehennem ateşinde ebedi olarak kalırlar. İşte onlar, halkın en şerlileridir. (Beyyine 6)

Bu âyet-i kerimelerden açıkça anlaşılıyor ki, Yahudiler Tevratı değiştirdiler. Hz. Musa’nın dini değişince Allahü teâlâ, İncil ile Hz. İsa’yı gönderdi. Hz. İsa’nın dini de bozulunca, İncil, İnciller haline gelince, Allahü teâlâ, İslamiyet’i göndermiştir. Kâfir oldukları birçok âyet ile bildirilen Ehl-i kitabın da Cennete gideceğini söylemek ne büyük bir dalalettir.
Alt 15.10.2005, 16:06
Benutzerbild von kolaygelsin
kolaygelsin kolaygelsin ist offline
Neuer Benutzer

Standard Kur"anda Yahudilik ve Hıristiyanlık-yeni

Müslümanlar, bütün peygamberlere ve getirdiklerine iman ediyor. Birini inkar hepsini inkar olduğu için tamamına inanmayı imanın şartlarından olduğunu biliyor. Allah, son olarak gönderdiği ve kıyamete kadar geçerli olacak dinin de İSLAM olduğunu, diğerlerinin geçersiz (batıl) olduğunu bildiriyor. Ayrıca bu dinin koruyucusunun bizzat kendisinin olduğunu buyuruyor.
Neticede, bozuk insanlar, istedikleri kadar İslamiyet"e saldırsalar da belki bazı nasibsizleri kandırabilirler ama, dinin aslına zarar veremezler.
Şimdi, Kur’anda (merak edenlere için) Yahudiler ve Hıristiyanlar hakkındaki ayetlerin meallerini sunmak istiyorum;

Yahudilerle ilgili âyetlerden bazıları şöyledir:
- Tevratı değiştirdiler. (Bekara 79)
- Peygamberleri öldürdüler. (Âl-i İmran 183)
- Hz. İsa’yı öldüremediler. (Nisa 157)
Fesat çıkardılar. Allah’a cimri dediler. (Maide 64)
- Hz. Meryem’e iftira ettiler. (Nisa156)
- İman edenlere en şiddetli düşmanlık edenler Yahudi ve müşriklerdir. (Maide 82)
- Üzeyr Allah’ın oğlu dediler. (Tevbe 30)
- Kıskançlık ve maddi çıkar yüzünden Kur’ana inanmadılar. (Bekara 146)
- Çoğu iman etmeyecektir. (Bekara 100; Nisa 155)
- Allah’ı inkârlarından dolayı lanete uğradılar. (Bekara 88-89)

Kur’ana göre Hıristiyanlar:
- Meryem oğlu Mesihe, Allah diyenler, kâfir olmuştur. (Maide 72)
- Allah üç ilahtan biridir diyenler kâfir olmuştur. (Maide 73)
- Meryem oğlu Mesih bir Peygamber, anası da sadık bir kadındır. (Maide 75)
- İsa Mesihe Allah’ın oğlu dediler. (Tevbe 30)
- Yahudilere göre, Hıristiyanlar Müslümanlara daha yakındır. (Maide 82)

Yahudi ve Hıristiyanların ortak yönleri:
- Bilginlerini, rahiplerini Rabler edindiler. (Tevbe 31)
- Yahudi bilginleri ve Hıristiyan rahipleri halkın mallarını yediler. (Tevbe 34)
- Allah’ın oğullarıyız dediler. (Maide 18)
- Bile bile hakkı gizlediler. (Âl-i İmran 71)
- Allah çocuk edindi diye iftira ettiler. (Bekara 116)
- Allah’ın âyetlerini inkâr ettiler. (Âl-i İmran 70)
- Allah’a iftira ettiler. (Âl-i İmran 78)
- Yahudi ve Hıristiyanlar, birbirinin dostlarıdır. (Maide 51)
- Resulullah dinlerine girmedikçe, Yahudi ve Hıristiyanlar ondan razı olmazlar. (Bekara 120)
- Kitaplarındaki bilgileri gizlediler. (Maide15)
- Ehl-i kitap ve müşriklerden olan inkârcılar, Cehennem ateşinde ebedi olarak kalırlar. İşte onlar, halkın en şerlileridir. (Beyyine 6)

Bu âyet-i kerimelerden açıkça anlaşılıyor ki, Yahudiler Tevratı değiştirdiler. Hz. Musa’nın dini değişince Allahü teâlâ, İncil ile Hz. İsa’yı gönderdi. Hz. İsa’nın dini de bozulunca, İncil, İnciller haline gelince, Allahü teâlâ, İslamiyet’i göndermiştir. Kâfir oldukları birçok âyet ile bildirilen Ehl-i kitabın da Cennete gideceğini söylemek ne büyük bir dalalettir.
Alt 15.10.2005, 22:44
Benutzerbild von peren
peren peren ist offline
Neuer Benutzer

Standard Cevap

Sanada hakkimda yazdiklarin icin tesekkür etmek istiyorum. Beni hatirliyorsun, affina siginiyorum ben seni tam hatirlayamadim. Sanirim bir yilin üzerinde buralara ugramadim. Anne oldum, dolayisiyla isime, internete ve bir cok seye ara vermistim. Simdi az da olsa vaktim izin verdikce tekrar bu sayfalari ziyaret ediyorum.
Yazilarim icin iltifatlarina sevindim. Amacim forum adi altinda ziyaret ettigimiz su sayfalara az da olsa hakkini verebilmek. Amacim bilgi alis verisi. Bir coklarinin görüsünü paylasmayabilirim, bilgiyi paylasmayi seviyorum ama. Forumlari gercek hayatin bir parcasi olarak görüyorum, buraya yazan arkadaslar gercek hayatin birer representantlari. Bazen seviye oldukca düssede, ara sira gercekden iyi yazan arkadaslar oluyor, kizilsada bir seyler geri kaliyor. Hepimiz büyüyecegiz, yavas, yavas da olsa seviyeli tartismayi beraberce ögrenecegiz....umud ediyorum.

Saygilar
Alt 16.10.2005, 02:03
Benutzerbild von oezsu
oezsu oezsu ist offline
Neuer Benutzer

Standard o.T.

wieso die zahl 144000 die im Himmel, nach euren Vorstellung das Wort himmel, wird es erleben?

wo ist dein Gott?(sei bitte in diesem Punkt ehrlich und antworte korrekt!)

was ist Jesus für euch?wo ist er jetzt? was für eine Funktion hat er?

wieso nutzt die Watch Tower seine Mitglieder aus?Wieso spendet ihr dieser Organisation Geld?

und wieso akzeptiert ihr eine Bibel, welche von dem Gründer der Zeugen Jehovas intepretiert und zusammengefasst worden ist?
ist er für euch Gott?wobei seine Aussagen mit Weltuntergang nicht gestimmt haben..!

Wieso stirbt die Seele mit dem Tod nach eurem Theorie?

Wieso sind eure Kinder Heuchler und hinterhältig, wobei das gibt es in jeder Gesellschaft, aber bei euch extrem viel...ich meine wieso tun sie in den Versammlungen so brav und unschuldig und draussen sind sie entweder drogensüchtig oder kriminell.

wieso verhält ihr euch nicht in den Versammlungen oder Kongressen genauso wie ihr euch zu Hause benimmt, sondern spielt Doppeltleben?

wieso darf ein Ehepaar nicht selbst entscheiden wenn sie sich trennen möchten?wer gibt dem Ältesten das Recht in deren Geschlechtsleben einzumischen und zu entscheiden ob sie zusammen bleiben müssen oder nicht und wenn sie sich dagegen entscheiden werden sie aus der Versammlung und von der Familie entfernt?wobei sie sich im 2.Fall nicht halten also betrügen sie sich selbst, in dem sie sagen das ist nicht meine Tochter aber immernoch Kontakt haben..?

Wieso werden Beiträge vom Staat sei es Steuern entzogen und dem Watch Tower gespendet und noch zusätzlich vom Staat Geld abkassiert? denke ihr interessiert euch nicht für Politik bzw. dürft nicht mal wählen..

fang mal mit der frage bitte was ist Gott?

ich danke dir im Voraus schön dass du dich frewillig gemeldet hast..

p.s.: das alles was ich aufgezählt habe sind infos von meiner guten Freundin, die auch Zeugin Jehovas ist..also bitte nicht wiedersprechen gegen die Wahrheit welche manche andere das machen..

viel erfolg!
Alt 16.10.2005, 03:38
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Yazını okuyunca gerçekten ön yargılı,

davranmışım Babur.

Eski tartışmalarınızın etkisi olmalı.

Özür dilerim...

Selamlar...
Alt 16.10.2005, 21:47
Benutzerbild von peren
peren peren ist offline
Neuer Benutzer

Standard Buda farkli bir yaklasim

Burada eski olanlar bilir, bu konular üzerine uzun zamandir tartisilir burada. Neden frkli dinler ve kitaplar vardir? Senin dedigin gibi son din islam digerlerinin üstünü degildir. Kuranda da gecer asil sebep, makalemin devaminda Kurandan örnekler vererek göstercegim. Diger bir konuda degisik dinlere Kuranin yaklasimi. Yine bu konuyada Kurandan, bilhasse Maide den örnekler vererek farkli bir yaklasim gözler önüne serecegim.
Sorulara her zaman acigim, kavram kargasasina asla.
Birazda assagidaki yazilanlara kafa yomanizi öneriyorum:
Muhammed Medine"ye ilk geldigi dönemde Yahudileri dost olarak kabul etmistir. Ilerleyen zamanla Islamiyet güç kazandikça Yahudilere taninan haklari ellerinden almis ve onlari sakinilmasi gereken bir topluluk olarak tanitmaya baslamistir. Elbette burada da Allah"in Yahudiler"e bakis açisinin bir anda degisebildigini ve en önemlisi birden Kurana yansidigini görmekteyiz. Oysa Yahudiler sadece Allah"in onlara daha önceden gönderdigi dini devam ettirmek isteyip, ondan ödün vermeyi kabul etmemislerdi.
Museviligin bir çok ibadetini kuran da mevcut bulunmakdadir: Kurban, Oruç, Sünnet, Domuz eti yasagi, v.s. Hatta Musevilerin kiblesine kadar Islamiyet Musevilige benzer. Daha da ötesi Maide-48"de Hiristiyan ve Musevileri kastederek; "Ey ümmetler; her birinize bir seriat ve bir yol verdik Allah dileseydi sizleri bir tek ümmet yapardi. Fakat size verdiginde (yol ve seriatlarda ) sizi denemek için (böyle yapti). Öyleyse iyi islerde birbirinizle yarisin. Hepinizin dönüsü Allah"adir." der Kur-an. Ve Hiristiyanlikla Museviligin de Allah tarafindan kabul edildigini, ümmetler arasi farki görebilmek için böyle yapildigini belirtir.
Ancak geçen zamanla birlikte, Islamiyet"in Musevilik üzerindeki baskilarinin artmasiyla Yahudiler baskaldirmislar. Muhammed Yahudilere karsi olan tavrini degistirip, onlarin Tevrat"i tahrip ettiklerini Kur-an kanaliyla ilan etmis ve tüm yahudileri düsman ilan etmistir. Hiristiyanlarla olan iliskiler de bundan nasibini almis, bir müddet iyi giden iliskiler bir müddet sonra Hiristiyanlar aleyhine de bozulmustur. Tüm bu kavga ve çeliskiler Kur-an"a da yansimistir. Ya da Kur-an"dan dolayi bu kavgalar ortaya çikmistir da diyebiliriz. Olaganüstü kitabimiz Kur-an"in Maide suresinden birkaç çeliskili ayet vermek istiyorum, bunu isteyenler acip okuyabilir, bunun gibi kuran i okudugum sirada cok kez yahudilerle ilgili, onlari assagilayan, kötüleyen ayetler okudum, simdi hepsini yazmak istemiyorum, isteyen kurani bir kez okusun, o da yahudilerle ilgili ayetlerin bir tek maide ile kisitli olmadigini görecek:
Maide-14 : " " Biz Hiristiyanlariz" diyenlerden de kesin sözlerini almistik ama onlar da kendilerine zikredilen (verilen ögütlerin veya Kitab"in) önemli bir bölümünü unuttular. Bu sebeple kiyamete kadar aralarina düsmanlik ve kin saldik. Yakinda Allah onlara yaptiklarini haber verecektir."
Maide-47 : " Incil"e inananlar, Allah"in onda indirdigi ( hükümler ) ile hükmetsinler. Kim Allah"in indirdigi ile hükmetmezse iste onlar fasiklardir."
Maide-48 : " Sana da, daha önceki kitabi dogrulamak ve onu korumak üzere hak olarak Kitab"i (Kur-an"i) gönderdik. Artik aralarinda Allah"in indirdigi ile hükmet; sana gelen gerçegi birakip da onlarin arzularina uyma. ( Ey ümmetler! ) her birinize bir seriat ve bir yol verdik. Allah dileseydi sizleri bir tek ümmet yapardi. Fakat size verdiginde (yol ve seriatlarda) sizi denemek için (böyle yapti). Öyleyse iyi islerde birbirinizle yarisin. Hepinizin dönüsü Allah"adir. Artik size, üzerinde ayriliga düstügünüz seyleri(n gerçek tarafini) O haber verecektir."
Maide-51 : " Ey iman edenler! Yahudileri ve Hiristiyanlari dost edinmeyin. Zira onlar birbirinin dostudurlar(birbirinin tarafini tutarlar). Içinizden onlari dost tutanlar, onlardandir. Süphesiz Allah, zalimler topluluguna yol göstermez."
Maide 82 : " Insanlar içerisinde iman edenlere düsmanlik bakimindan en siddetli olarak Yahudiler ile sirk kosanlari bulacaksin. Onlar içinde iman edenlere sevgi bakimindan en yakin olarak da "Biz Hiristiyanlariz" diyenleri bulacaksin. Çünkü onlarin içinde kesisler ve rahipler vardir ve onlar büyüklük taslamazlar."
Maide-14"te Hiristiyanlarin arasina kiyamete kadar sürecek kin ve düsmanlik salinir. Maide-47"de ise Hiristiyanlarin Incil"deki hükümlerle hükmetmeleri, aksi halde fasik olacaklari belirtilir. Maide-48 tüm ümmetlerin ayri ayri seriatleri oldugu ve her ümmetin kendi seriati ile hareket edip birbiriyle yarismasini emreder. Maide-51"de ise hem Yahudilerin, hem de Hiristiyanlarin dostlugunu yasaklar. Maide-82"de Yahudiler düsman, Hiristiyanlar ise dost olarak gösterilir.
Saygilar
Alt 16.10.2005, 21:52
Benutzerbild von peren
peren peren ist offline
Neuer Benutzer

Standard Kücük bir düzeltme

Selamlar saygi deger arkadasim Roman,

hakkimda güzel görüslerini okudum, sadece bir düzeltmede bulunmak istiyorum. Bu dünya ve kainatin halen daha aciklayamadigim bir yaraticisi oldugunu düsünüyorum, bu senin dilinde Allah, benimkinde farkli bir kelime olabilir. Ben dünyadaki dinlere inanmiyorum, yani ortalikda dolasan kitaplarin saygideger ve iyi düsünür peygamberler tarafindan ortaya atildigini fakat bu kaintin yaratici gücü ile bir alakasi olmadigini savunuyorum. Bir kainatin mükemmelligine bir de ortada dolasan kitaplarin kifayetsizligine bakiyorum. Amaclarina ulasamamis, kendi iclerinde bile konsistenz olamamis, insanlar tarafindan yazilmis ve Allah gönderdi denilen kitaplar.
Yaklasimim, nacizane görüsüm bu arkadasim.
Saygilar
Alt 16.10.2005, 23:28
Benutzerbild von flatfox
flatfox flatfox ist offline
Neuer Benutzer

Standard deine freudin...

...deine gute freundin...
ist drogensüchtig???
kriminell???
weiss nicht wo gott ist???
zockt den statt ab???
... und gibt das alles auch noch zu???

LoL

ja dann gute nacht!

foxxx
Alt 16.10.2005, 23:31
Benutzerbild von flatfox
Neuer Benutzer

Standard güzel yazdın!

foxxx
Alt 16.10.2005, 23:50
Benutzerbild von flatfox
Neuer Benutzer

Standard wem glaubst du?

glaubt keinem der behauptet die wahrheit gefunden zu haben...

...den so jemandem würde man es ansehen ohne das er es zwanghaft versucht euch einzureden.

glaubt eher jemandem der auf der suche nach der wahrheit ist und das was er gelernt oder verstanden hat mit euch teilt...

wenn nötig auch sein wissen offen revidiert und dann seinen denkfehler zugibt und auf wunsch euch erklaert.

bibelforscher

foxxx
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche