Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 07.10.2005, 01:22
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Demek camiden çıkınca bu yazıları

böylesine kırmızıya boyama çılgınlığını yapabilmektesiniz tüm uyarılara rağmen, bende bşir hafta içinde bu siteyi kesinlikle iç işleri bakanlığına açıklayacağım.

O iki metreyi göremeyen beyinlerinizin ve gözlerinizin sorumlusu ben değiğilim.

Şu ana kadar yapma eğilimin de bulunupta yapmadığımdan cesaret aldınız, bir kere daha yanılmaktasınız bu konuda...

Bu sitede aklı başında olupta olayın ciddiyetini kavrayan bir tek kişinin bile kalmadığının bile farkında değilsiniz.

Emin olun bu şikayetimden anonim kalacağımıda bilin, ama sizler kalamayacalksınız.

EN BAŞINDA VAYBEE KALAMIYACAK....
Alt 07.10.2005, 01:30
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Ve bu şerefsiz hangi amaç ile bunları

yapıyorsa ortaya çıkacak!
Alt 07.10.2005, 01:58
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Bu konunun meraklıları ve sivil Alman

vatandaşlığının haklarının bu tür konularda neler olduğunu gogel in alman iç işleri bakanlığının bölümünü almanca yazarak öğrenebilirler.

Ben kesinlikle bu sayfalarda ard niyetli bir şeylerin döndüğüne karşı çok büyük şüphelerim var.

Bu şüphe bile olsa iç şleri bakanlığı bunu ciddiye alacaktır.

Ve vayeenin bu konuda neden bu kadar duyarsız olduğunun bir açıklamasıda mutlaka istenecektir.

Tüm yazılar son dört yılın şahsım tarafından tüm yazıları buradadır.

Kökten dinciliği içeren yazılarda buradalar, çoğunu sildiniz ama o silinen tüm yazılarda konunun uzmanları tarafından ortaya çıkarılır.

Ben yaşadığım ülkemde sivil yaşama ve demokrasiye tehlike olan tüm girişimlerin bu ülkelerin hür yaşam biçimlerinde en küçük bir yerinin olmafığını düşünmekteyim.

İslami dini demokrasi ile bağdaştırmaya çalışam insanların nede bu sayfalarda aşağılandığını, küfür edilmesine izin verildiğini ve dışlandığını vaybee bir açıklama yapmak zorunda kalacak iç işleri müfettişlerine.

Ben kesinlikle bu konu üzerine bir hafta sonra iç işleri bakanlığına baş vuracağım...
Alt 07.10.2005, 07:47
Benutzerbild von betonbayram
betonbayram betonbayram ist offline
Neuer Benutzer

Standard ucmamizida saglarmi? o.T.

ohne Text
Alt 07.10.2005, 08:58
Benutzerbild von kerio
kerio kerio ist offline
Neuer Benutzer

Standard daha da kalacaktin da ögretmenin

vefat etmis.
Alt 07.10.2005, 09:26
Benutzerbild von xstudentxnrw
xstudentxnrw xstudentxnrw ist offline
Neuer Benutzer

Standard sence Kuran sana zararli bir seyimi emre

diyor?
Alt 07.10.2005, 10:19
Benutzerbild von xstudentxnrw
xstudentxnrw xstudentxnrw ist offline
Neuer Benutzer

Standard hepden araplari kötüleyip duruyorsunuz!

kim kirmizi etti bilmiyorum, ama iyi etmis..
yalanlara bu gerek
Alt 07.10.2005, 11:00
Benutzerbild von kolaygelsin
kolaygelsin kolaygelsin ist offline
Neuer Benutzer

Standard Ramazana saygının mükafatı

İçinde bulunduğumuz Ramazan ayı ile ilgili bir menkıbeyi ibret alma açısından akrtarmak istiyorum.

İlk önce şunu belirtmekte fayda var.Bir Müslüman inançlarının gereğini tam yapamıyorsa en azından bundan üzüntü duyması ve başkalarının ibadetlerine saygı göstermesi gerekir. Ramazan ayına saygılı olmak, hürmet göstermek, şartlarına uygun olarak oruç tutmakla, namaz kılmakla ve dinin diğer emir ve yasaklarına uymakla olur. Herhangi bir özür ile oruç tutamayanların, bu aya hürmet için, oruç tutamadıkları günlerde, gizli yemeleri ile olur. Çünkü, bu aya, oruç tutana hürmetsizlik imanı tehlikeye sokar.

ORUCA ÖNEM VERİNCE...
Geçmiş zamanlarda yine böyle bir ramazanda, Müslüman olmayan bir kimse, evine geldiğinde, çocuğunu, evin önünde açıktan yemek yerken görür. Hemen oğlunu azarlar:
- Evladım, bilmiyor musun, bugün Müslümanların oruç tutma günü. Nasıl böyle onların gözü önünde karnını doyuruyorsun? Çabuk gir içeri! Bir daha böyle, açıktan yediğini görmeyeyim!

Bir müddet sonra bu kimse vefat eder. Bu kimseyi, Müslüman komşusu rüyada görür. Kendisini çok güzel yerlerde, rahat bir şekilde görünce, merak edip kendisine, "Senin bulunduğun bu yer neresidir?" diye sorar. "Cennettir" cevabı üzerine; "Peki dünyada iken, İslâm dinine sen inanmazdın. Nasıl oldu da cennete girdin?" sorusunu sorar: "Doğru, son zamanlarıma kadar Müslüman değildim. Fakat, vefatıma yakın, iman edip, Müslüman oldum" der. Nasıl Müslüman olduğunu da şöyle anlatır.
Bu büyük nimete kavuşmama sebep şu: Bir gün ramazanda, çocuğumu açıktan yemek yediği için azarlayıp, ondan, oruca hürmet etmesini istemiştim. Cenab-ı Hak, beni bu hürmetim sebebiyle âhir ömrümde, iman ile şereflendirdi. Gördüğün gibi cennette rahat içindeyim...

Özetlersek; Oruca hürmet çok önemlidir. Eskiden, bugünkü gibi değildi. Bırakın Müslümanları, gayri müslimler bile Müslümanların orucuna hürmet ederler, açıktan yemezlerdi...
Alt 07.10.2005, 11:23
unknown

Standard Schwangerschaft

Peinliche Frage, muss ich aber stellen:

wenn eine Frau schwanger ist, kann sie dann in der Moschee beten und soll sie fasten?

Gruß
Azra
Alt 07.10.2005, 11:55
Benutzerbild von oezsu
oezsu oezsu ist offline
Neuer Benutzer

Standard Karninda..

güzel bi melaike tasiyorsun ya HU...

lütfen yani cehaletin icine düsüpde Camiye gidebilirmiyim diye sorma!!

karnindakini var eden, üflenilen ruh kim? git güzelim git nereye istersen git.. hatta en önde bile durki, üzerindeki RUH-I NUR güclensin!

Fasten ist dir überlassen...musst du nicht.. karnindakinin saglikli büyümesi icin mecbur degilsin...sana kalmis bi sey..ister tut ister tutma..
Antwort