Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 13.06.2007, 23:33
Benutzerbild von cagdasturk
cagdasturk cagdasturk ist offline
Neuer Benutzer

Standard ILGINC

Beni bu görüslerin gercekten sasirtti, eger samimiysen tebrik ederim, kendini gelistirmissin..
Alt 14.06.2007, 00:57
Benutzerbild von 1insanol
1insanol 1insanol ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard Evrim degil tekamül

Ateistlerin Evrim kuramini kullanmak son yillarda moda oldu..Ne acidir ki; müslüman kardeslerimizde bu modaya Kuranda yer bulma hevesine kapilmislar...Kuran türlerin gelismesinden bahs eder.Evrim safsatasiysa türlerin kökenin ayni oldunu iddia eder.temeli Yaratan kackinligi üzerine kurulmus"Evrim"Sözünü tekamülle karistiranlar Islam ögretisinden uzaklasip,evrimci ateistlerin Müslümanlarla dalga gecmelerine sebebiyet veriyorlar.Kuran adina konusurken kuran-i terimler kullanmak, onun misyonuna mutabik kalmak gerekir.Kainatta gelisme olmasi hayatin devami icin Rabbimizin koydugu bir kanundur.Günümüz Evrimcilerinin saplantilari aragecis, türler arasi evrim safsatadan ibarettir…Tekamül varlik alemindeki bir gelisimdir….Bu gelismeyi heran yasamaktayiz…Ilk insanin yaratilis tarziyla bugünkü Insanin yaratilis kanunlari arasinda temel deger olarak fazla bir degisiklik göremeyiz.
..On yil önce Toprak ve suda varligini devam ettiren insanin, on yil sonra dünyaya gelmesi bahsi gecen tekamülün bir ayagidir…..Bu ilahi bir kanundur..“evrim“olarak dile getirilmesi, Ilim kackinlarinin diliyle konusma olur ki; bu yanlis bir degerlendirmedir.bunun adi Tekamüldür..Tekamül; evrim gibi bir saplanti degil, gelisimin sebepleri nihai bir hedefe hizmet etmek icin ve netice olarak Insanin kemal bir sifatla Dünya sinavini tamamlamasina hizmet etmek icin konulan ilahi bir kanundur…Dogal seleksyonun dogruluk payi olsaydi, bes bin yil önceki bir hayvan türünün bugün daha gelismis olmasi gerekecekti.halbuki besbin yil önceki deve, maymun, kertenkele,vs yaratiklar ayni özelliklerini tasirken, Insan beyinsel olarak devamli gelismektedir bu gelisme, Insanin nihai bir tekamüle dogru gidisidir..Dogadaki diger nesneler Insanin gelisimine dün nasil hizmet ediyoriseler bugünde ayni hizmeti etmektedirler…
Aksi halde baska bir tür yaratik cikip,Dünya hakimiyetini eline gecirebilirdi…..
Iste Dogadaki bu ilahi kanunlari koyan Rabbimiz, Insanlarada Peygamberleri araciligiyla Kanunlar göndermistir.Bize düsen emr olundugumuz gibi yasamaktir, süphelerle dolu kavram kargasalarina bulasmak degil.Insanligin huzur icinde yasamasi, Adetullah dedigimiz tabii kanunlarla kavgasiz yasamasi icin,Ilahi kanunlari aileden devlete Hayatin tüm detaylarinda uygulamasi elzemdir...ancak böyle bir dünyada insanlik huzur icinde yasayabilir…ve yaratilis misyonunu anlayip tekamülünü tamamlamis olarak Rabbine gidebilir
Alt 14.06.2007, 14:02
eniskaya

Standard Her zamanki düsüncem

Geri kalan Altandir.... yillardir bir adim ileri gidemeyende o zaten...

Artik sagcilik solculuk bunlar Mazi oldu....
Umarim günün birinde tüm kelime kavgalari tamamiyle Politikadan uzaklasir...
Alt 15.06.2007, 09:32
fos

Standard bir harf bir dünyayi kurtarir mi?

türkcede, bir cümle icerisinde ince sessiz harfleri kalin sessiz harflerin takip etmesi mümkün degildir.

lütfen bu imla kuralina dikkat ediniz.

örnek:

yapdim degil yaptim
ucdum degil uctum
gitdim degil gittim
allahdan degil allahtan
Alt 15.06.2007, 10:19
Benutzerbild von halitpasa75
halitpasa75 halitpasa75 ist offline
Neuer Benutzer

Standard Önemli Duyuru!!!

Bugün Cuma.
Yarından sonra...
Babalar Günü.

Dün, şehit düştü bir binbaşı daha.
Murat Özyalçın.
Baba.
Bizimkileri korumak için, kendi evlatlarını koklayıp, bağrına basmış, sonra da, öylece bırakıp onları, gitmişti kahpe pusuların kol gezdiği karanlık dağlara...
Utku, 4.
Özge, 7.
Ezgi, 12 yaşında.
Babalar Günü"nde sarılabilecekleri, öpecek, şımartabilecek bir babaları yok şu anda... Ama, onları öz evlat gibi bağrına basacak "dünyanın en büyük ailesi" nin var olduğunu biliyorum.
Adres...
Serap Özyalçın, öğretmen.
Malkara Lisesi, Gazibey Mahallesi, Kızılay Sokak, Malkara, Tekirdağ...
Faks: 0282.427 62 88
e-posta: malkaralisesi@hotmail.com

Yazın kardeşim...
Duygularınızı anlatın... Yalnız olmadıklarını, acılarını paylaştığınızı, sizin eve de ateş düştüğünü, kahraman babalarının hakkını asla ödeyemeyeceğimizi bilsinler.
Biz bir aile isek...
Bu evlatlar bizim.
Yazın.

Yarbay Melih Gülova.
Naz"ı 4 yaşında.
Nazlanacak babacığı şehit.
Adres...
Asena Gülova, yardımcı doçent.
Celal Bayar Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Uncubozköy Kampüsü, Manisa...
Faks: 0236.233 27 29
e-posta: iibf@bayar.edu.tr

Binbaşı Ramazan Armutçuoğlu.
Eren, 12.
Emre, 17 yaşında.
Babalar Günü"nde...
ÖSS"ye girecek Emre.
Adres?
Bir küçücük dua...
Hem babasına, hem ona.

YILMAZ ÖZDİL
Alt 15.06.2007, 23:59
Benutzerbild von oezsu
oezsu oezsu ist offline
Neuer Benutzer

Standard Evrim Teorisini kabullenen..

..arkadaslari cidden anlamis degilim. Bilim red ederken ve okullarin bir kismindan bu teori kaldirilirken neden halen savunulmakta hic anlam verebilmis degilim..

Konu derin oldugu icin link ekliyorum..

<a href="redirect.jsp?url=http://www.populerbilgi.com/" target="_blank">http://www.populerbilgi.com/</a>
Alt 16.06.2007, 01:03
unknown

Standard hahahahhahaahaa

Bende 21. yüzyilda hala dinim kültürüm diye kivranan SALAKLARI bir türlü anlayamiyorum ! :-))

Evrim teorisi, adi üstünde teori ! :-))
Din, inanc, adi üstünde ! :-))

Dogru dürüst bile yok ama tahmin ediyorlar ve onun icinde teoride kaliyor ! :-))

Inaniyorlar, yani tanri gibi bir varligin varligindan bilgileri yok !
peygamber diye gecinenlerin söylediklerine inaniyorlar ! Inanc ! :-))

Kime ne anlatiyorumki, yazdiklarimi anlayacak kisi varmi karsimda !? :-))
Alt 16.06.2007, 11:37
Benutzerbild von echtdumm
echtdumm echtdumm ist offline
Benutzer

Standard *fg*

Grundgesetz Art.3.3

3) Niemand darf wegen seines Geschlechtes, seiner Abstammung, seiner Rasse, seiner SPRACHE !!, seiner Heimat und Herkunft, seines Glaubens, seiner religiösen oder politischen Anschauungen benachteiligt oder bevorzugt werden. Niemand darf wegen seiner Behinderung benachteiligt werden.

Sprache ? die die du verboten hast ?

hmmmmmmmmm
Alt 16.06.2007, 19:15
Benutzerbild von kezban
kezban kezban ist offline
Neuer Benutzer

Standard o.T.

bei mir wird weder jemand benachteiligt, noch bevorzugt. Klar, wenn sich ein Bewerber, der wg. mangelnden D Kenntnissen gar nicht erst berücksichtigt wird, zum Gericht geht, so kriegt er es durch, berücksichtigt zu werden. Aber den Job muss er nicht bekommen

Aber für ein gutes Betriebsklima und einer qualitativ guten Arbeit muss man (Deutsch) Anweisungen verstehen können.....

Bis jetzt (3 Monate schon her) hat sich niemand offiziell beschwert. Und die Einhaltung dieser Anweisung zu 100% ist auch noch nicht reibungslos. Aber es braucht Zeit. Alles Gewohnheiten. Ihre Muttersprache können alle zu Hause und außerhalb der Betriebsräumlichkeiten sprechen. So, wie ich auch.
Alt 16.06.2007, 20:29
Benutzerbild von rhizome
rhizome rhizome ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard o.T.

Notfalls reichen doch auch ein paar Handzeichen: Daumen nach oben, nach unten, Würgegriff am Hals ... etc.
Als Studentin habe ich mal 3 Monate bei Telefunken gearbeitet - da hat das reibungslos funktioniert.
Verbale Kommunikation wird m. E. sowieso überbewertet.
Am Fließband soll Törke schließlich parieren - nicht parlieren.
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche